وزیر ارتباطات :
ریسک های زیادی در پیش روی استارت آپ ها وجود دارد

سیاسی - تاریخ: ۲۰-۰۴-۱۳۹۸, ۰۰:۰۱
محمدجواد آذری جهرمی در مراسم رونمایی از طرح ایران هوشمند که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری ، با اشاره به وجود ریسک های زیادی در پیش روی استارت آپ ها اظهار کرد: با این شرایط
ریسک های پیش روی شما نباید در هم ضرب شود و به عنوان دولت باید شرایطی را برای استارت آپ ها فراهم کنیم که خاک کشت شما حاصل خیز باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یا تاکید بر اینکه ممکن است حادثه ای ایجاد شود اما باید شرایط را به گونه ای آماده کنیم که قابل پیش بینی باشد یعنی وقتی سوار قطار می شویم باید بدانیم که کجا می توانیم پیاده شویم چراکه پیش بینی آینده برای ما امنیت بهمراه دارد. وی با بیان اینکه در ابتدای دولت دوازدهم شروع به طراحی زیست بوم مناسب تبدیل ایده به کسب و کار کردیم افزود: تلاش های زیادی صورت گرفت و شما تصور نمی کردید که بشود جلو شکلیت ارکان دولتی را گرفت هرچند هنوز همه چیز ایده آل نیست ولی بسیار شرایط بهبود یافته.
آذری جهرمی خطاب به فعالان استارت آپی تصریح کرد: باید بدانید در هر مرحله دولت چه حمایت هایی از شما می کند و چه حمایت هایی از شما نمی کند.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه همه استارت آپ ها خاطرات تلخ زیادی دارند اما باید تلاش کنیم که این خاطرات را کم کنیم، گفت: از همین رو ایده ایران هوشمند را جلوی خودمان گذاشتیم و برای روشن شدن آن
فوتون هایی بنام استارت آپ نیاز است تا راه را روشن کند که همان آینده ایران هوشمند است.
وی با بیان اینکه استارت آپ ها نموداری برای رشد خود دارند، افزود: نوآفرین برای مراحل اول است و برای مراحل بعدی رشد پارک های اقتصاد دیجیتال را داریم که پایلوت آن در مشهد ایجاد شده است و بدین گونه تلاش داریم جاده ای را بسازیم و باید به کمک هم بیاییم تا آینده بهتری را برای خودمان و فرزندانمان ایجاد کنیم.