افت بورس‌های آسیایی و وال استریت

اقتصادی - تاریخ: ۲۸-۰۳-۱۳۹۸, ۰۰:۰۱
در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر برگزاری نشست بانک مرکزی آمریکا هستند، سهام آسیایی در شروع معاملات هفتگی در روز دوشنبه رو به کندی گذاشت. همچنین تداوم نا آرامی‌های سیاسی در هنگ‌کنگ سبب شد میزان ریسک پذیری در بازارهای بورس در سطح پایینی قرار گیرد.
خبرگزاری ان. بی. سی گزارش داد: در چین شاخص «شنژن کامپوزیت» با ۱۹۵ صدم درصد کاهش در سطح ۱,۵۰۲.۱۲ واحد ایستاد. این در حالیست که شاخص «شانگهای کامپوزیت» با دو دهم درصد افزایش به سطح ۲,۸۸۷.۶۲ واحد ارتقا یافت.
همچنین به رغم تشدید ناآرامی‌ها در هنگ کنگ، شاخص «هانگ سنگ» حدود ۵ دهم درصد بالا آمد.«نیکی» ژاپن نیز با سه صدم درصد افزایش در سطح ۲۱,۱۲۴.۰۰ واحد ایستاد.شا خص‌های «ای‌اس‌اکس» استرالیا و «کوسپی» کره‌جنوبی، به ترتیب ۳۵ صدم درصد و ۲۲ صدم درصد افت کردند.
به گزارش ایرنا، شاخص‌های اصلی بورس وال استریت نیز در شروع معاملات هفتگی در روز دوشنبه با کاهش روبرو شدند.شاخص «اس‌اندپی» ۵۰۰ آمریکا ۱۶ صدم درصد کاهش یافت و به سطح ۲,۸۸۶.۹۸ واحد رسید.
شاخص میانگین صنعتی «داو جونز» نیز با هفت صدم درصد کاهش به سطح ۲۶,۰۸۹.۶۱ واحد افت کرد.شاخص «نزدک کامپوزیت» نیز بدون تغییر در سطح ۷,۷۹۶.۶۶ واحد ماند.