سرنوشت یکسان رشیدپور و فردوسی‌پور

شبکه - تاریخ: ۲۲-۰۳-۱۳۹۸, ۰۰:۰۱
آفتاب یزد – گروه شبکه: گویا شبکه سوم سیما قصد دارد با حذف برخی مجریان کاربلد صدا و سیما همچنان در صدر اخبار باشد! قبل‌تر عادل فردوسی پور و برنامه‌اش یعنی 90، بنا به دلایلی از این شبکه حذف شد که انتقادات زیادی را متوجه خود ساخت. بسیاری بر این باور بودند که شبکه سه سیما با این اقدام احترامی برای مخاطبانش قائل نشده است. حالا با حذف یکی دیگر از مجریان برنامه صبحگاهی این شبکه، به نظر می‌رسد همچنان سیاست‌های عجیب‌اش ادامه دارد.سیاستی که چیزی جز ریزش مخاطب که یکی از ارکان اصلی هر شبکه و برنامه‌ای است، در پی نخواهد داشت. ضمن آنکه پروسه حذف کامل فردوسی‌پور از سیما انجام شده است، چراکه شنیده شده برنامه فوتبال 120 نیز از شبکه ورزش حذف گردیده و عادل در این برنامه فوتبالی هم دیگر جایی ندارد.

> حذف رشیدپور
به تازگی عکسی از دکور تخریب شده برنامه «حالا خورشید» در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد احتمالاً این برنامه هم به سرنوشت برنامه «90» دچار شده است. پیگیری‌ها از عوامل «حالا خورشید» حکایت از آن دارد که سازمان صدا و سیما به تیم تولید برنامه اعلام کرده که استودیو را باید تحویل دهند و پیرو این دستور دکور این برنامه صبحگاهی جمع شده است. این اتفاق در حالی رخ داده که مخاطبان منتظر شروع فصل جدید «حالاخورشید» بودند.اخبار دریافتی نشان می‌دهد احتمالاً برنامه حالاخورشید و مجری آن رضا رشیدپور نیز همچون برنامه «90» از کنداکتور آینده شبکه سه سیما حذف شده است. روزنامه ایران می‌نویسد:«براساس آمار صدا و سیما، «حالاخورشید» به تهیه کنندگی و اجرای رضا رشیدپور بعد از 778 قسمت، پرمخاطب‌ترین برنامه صبحگاهی تلویزیون و یکی از موثرترین برنامه‌های این سازمان در حوزه اجتماعی لقب گرفت.»

> واکنش مخاطبان
از آنجایی که برنامه حالا خورشید از برنامه‌های پر مخاطب شبکه سه سیما بود، حذف و نبود مجری آن مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته و واکنش‌های انتقادی آنها را در پی داشته است.
یکی از کاربران در این مورد نوشته است: «انجام برخی کارها بدون رعایت هیچگونه ضوابط و اصول»
فرد دیگری گفته است:« حالا خورشید رضا رشیدپور هم ظاهراً به عاقبت نود عادل فردوسی پور دچار شده... »
دیگری نوشت: « حذف «پور» دوم از صداوسیما؛ حذف «پور»ها در صداوسیما تبدیل به اپیدمی شده»
یکی دیگر از کاربران اینطور می‌نویسد: «این رسانه ملی ماست هر بار هرکی مسئول یه شبکه میشه اونایی رو که دوست داره توی قسمت‌های مختلف میزاره و اونایی که دوست نداره، بیرون میکنه»
کاربر دیگری گفته است:«حیف واقعا که دیگه شبکه سه از مزه افتاده»
کاربران دیگر نوشته‌اند: «من به عشق برنامه حالا خورشید از خواب بیدار میشدم. برنامه حالا خورشید بهترین برنامه بود به خصوص با اجرای رضا رشیدپور مجری توانمند. خدا نگهدارتون باشه. بعد میگن چرا مردم به برنامه ماهواره‌ای رو میارن»، ‌«آقای رشیدپور برنامه‌تون عالی بود به درد مردم رسیدگی می‌کردین تو قلب همه ما جا دارید باحذف برنامه تون شما ازقلب ما حذف نمی‌شید»، «یکی به من بگه، چه خبره تو این شبکه سه»، «ان‌شاءالله ارم شبکه ۳ هم بزودی از تو تلویزیون جمع شه هرچند که مافقط شبکه پویا شو استفاده می‌کنیم»، ‌«یه دفعه شبکه سه رو تعطیل کنند»، «بطور برنامه ریزی شده یک به یک برنامه‌های خوب سیما رو حذف میکنن»، «شبکه سه مطمئن باشید که دیگه دیدنی نیست، «کلا برنامه‌های پرمخاطب دارن جمع میشن... صدا و سیما که فقط تبلیغات پخش میکنه»، «جالبه برنامه‌های خوب و پرمخاطب حذف میشه احتمالا برنامه‌های بدرد نخور میمونه»، «آخر سر خود مسئول شبکه سه تمام برنامه‌ها رو خودش اجرا میکنه که به اقتصاد خودکفا کمک کنه... چه معنی داره این همه مجری و دکور»،‌«بنازم مدیریت شبکه سه که کلا داره مخاطب رو از تی وی میگیره».