طلاق است، پرستو نیست

سیاسی - تاریخ: ۲۲-۰۳-۱۳۹۸, ۰۰:۰۱
شنیدیم عبدالرضا داوری از چهره‌های نزدیک به احمدی نژاد و عضو دفتر او در واکنش به توییت‌های همسرش که مدعی وجود یک «پرستو» در زندگی مشترکان شده، گفت در آستانه‌ی جدایی است و پرستویی هم در کار نیست.
به گزارش انصاف نیوز، آقای داوری دراین باره گفت: نوروز پارسال که از زندان به مرخصی درمانی آمدم یک موضوعاتی پیش آمد و من هم تصمیمی از چند سال پیش داشتم که از ایشان جدا بشوم. او درباره‌ی ادعای در کار بودن یک‌پرستو هم گفت: آنهایی که به من نزدیک‌ترند، چه در دفتر آقای احمدی نژاد و یا امثال خود شما، این را می‌دانید که حداقل یک سال است به طور جدی دنبال طلاق بودم. مساله‌ی خاصی نیست، دو تا آدم در مقطعی تصمیم دارند که زندگی تشکیل بدهند و یک جایی هم به این نتیجه می‌رسند که توافقی نیست و سازشی نیست و نهایتا بر اساس قانون جدا می‌شوند. اینکه ماجرا را به مسایل امنیتی و پرستو نسبت بدهند برایم عجیب بود.

درخت دوستی خشک شد
باخبر شدیم یک منبع خبری اعلام کرد، درختی که امانوئل ماکرون و دونالد ترامپ در جریان دیدار سال گذشته به عنوان نماد دوستی بین آنها در محوطه اطراف کاخ سفید کاشتند، خشک شده و از بین رفته است.
به گزارش ایسنا، بهار سال گذشته تصویر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی او در حین کاشتن یک درخت بلوط اهدایی از جانب دولت فرانسه در محوطه کاخ سفید منتشر شد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، با این حال از آن زمان تا کنون روابط ماکرون و ترامپ سرد شده و علت آن نیز اختلافات دولتهای دو کشور بر سر مسائلی نظیر تجارت و ایران و مسائل دیگر بوده است. به گفته یک منبع خبری در این مدت درخت بلوط نماد دوستی آنها نیز از بین رفته است.

لایحه ممنوعیت خواب در دفتر کار
شنیدیم یک نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را برای جلوگیری از خوابیدن قانونگذاران در دفتر کارشان به این مجلس ارائه کرده است. به گزارش ایسنا، کاتلین رایس، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا متممی را بر بسته تخصیص بودجه مطرح کرده که مربوط به بودجه اقدامات شاخه مقننه می‌شود و می‌تواند قانونگذاران را از استفاده از دفتر کار خود برای خواب منع کند.بسیاری از قانونگذاران در سال‌های اخیر برای صرفه‌جویی در هزینه‌های اجاره در واشنگتن، در دفتر کار خود می‌خوابند. شمار دقیق این افراد مشخص نیست اما تخمین زده می‌شود که تعداد آن‌ها به ده‌ها نفر برسد.
به گزارش پایگاه خبری هیل، دیگر قانونگذاران از جمله رایس اما معتقدند که چنین کاری این افراد را در وجهه نامناسبی قرار می‌دهد و از این اقدام انتقاد کرده‌اند. خانم رایس گفته، از برخی کارکنان این دفاتر شنیده است که صبح زود قانونگذاران مرد را در حال راه رفتن با تیشرت و شلوار کوتاه راحتی در سالن محل‌کارشان دیده‌اند.

سرقت عینک توسط سیاستمدار ایتالیایی
باخبر شدیم رسانه‌های ترکیه‌ای از درخواست دادستانی استانبول به منظور مجازات حبس برای یک عضو شورای شهر در ایتالیا به اتهام «سرقت عینک دودی» در استانبول خبر داده‌اند.به گزارش فارس، بنا بر نوشته پایگاه «دیلی صاباح» ترکیه، «فرانچسکو گیانوزی» عضو شورای شهر «باری» در ایتالیا به اتهام سرقت یک جفت عینک دودی در استانبول با مجازات احتمالی ۱۰ سال زندان مواجه است.طبق این گزارش، ماموران امنیتی ترکیه‌ای این عضو شورای شهر باری را که در فرودگاه آتاتورک استانبول منتظر پرواز برای عزیمت به ایتالیا بود، بازداشت کرده و مورد سوال و جواب قرار دادند.فرانچسکو گیانوزی متهم شده که هفتم ژانویه ۲۰۱۹ (۱۷ دی ۱۳۹۷) از یک خرده فروشی معاف از پرداخت مالیات و عوارض برای مسافران خارجی، عینک دودی سرقت کرده و پول آن را پرداخت نکرده است.