کاهش ۱۵ درصدی حوادث رانندگی‌

پیام های مردمی - تاریخ: ۲۶-۰۲-۱۳۹۸, ۰۰:۰۱
آفتاب یزد- محبوبه مظفری: سرپرست پلیس راه استان گفت: تعداد متوفیان حوادث رانندگی راه‌های برون شهری و روستایی در سال ۹۷ در مقایسه با سال 96، ۱۵ درصد کاهش داشته است. سرهنگ "مسعود قانعی" گفت: در مجموع متوفیان حوادث رانندگی راه‌های برون شهری و روستایی استان یزد در سال ۹۷ در مقایسه با سال ۹۶، با کاهش 15 درصدی؛ رتبه سوم در سطح کشور را به خود اختصاص داده است.
قانعی افزود: همچنین تعداد متوفیان برون شهری حوادث رانندگی استان در سال ۹۷ در مقایسه با سال96، با 7/5 درصد کاهش؛ رتبه دوم کاهش تلفات در سطح کشور را به همراه داشته است. وی ادامه داد: تهیه و نصب ۱۲۵ بنر آموزشی با همکاری ادارات دخیل در ترافیک جهت اطلاع‌رسانی و آموزش فرهنگ ترافیک، پیگیری و اقدام در راه‌اندازی سامانه پیامک جهت اطلاع‌رسانی ترافیکی وسایل نقلیه ورودی به استان و همچنین پیگیری و راه‌اندازی سامانه ارسال پیامک برای رانندگان متخلف در بحث سرعت لحظه‌ای و میانگین از جمله اقدامات پلیس در راستای کاهش حوادث رانندگی در سال گذشته بوده است.
سرپرست پلیس راه استان در پایان با بیان اینکه بیش از 12 هزار بروشور آموزشی با اولویت تهدیدات ترافیکی موجود به تفکیک هر محور جهت اطلاع‌رسانی نقاط پرحادثه و با هدف پیشگیری از بروز تصادفات تهیه و توزیع شد افزود: پیگیری احداث ۱۹ نقطه استراحتگاه بین راهی در کلیه محورهای بزرگراهی و اصلی به منظور مدیریت ترافیک، از دیگر اقدمات پلیس در کاهش تلفات جاده ای
بوده است.