«عصر جدید» از امشب می‌آید

فرهنگی - تاریخ: ۲۲-۰۲-۱۳۹۸, ۰۰:۰۱
رقابت برگزیدگان دور اول برنامه عصر جدید در فصل دوم، از امشب روی آنتن می‌رود. قرار است در ماه مبارک رمضان این برنامه یکشنبه و دوشنبه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ پخش شود. بنا به گفته علیخانی تهیه کننده و مجری این برنامه، داور نهایی این فصل مردم هستند. بازپخش این برنامه نیز جمعه‌ها ساعت ۱۷ خواهد بود. برای فصل دوم، «عصرجدید» تغییراتی داشته که این تفاوت‌ها، هیجان برنامه را بالاتر خواهد برد. برای نمونه، در آغاز هر اجرا، هر چهار ضربدر داوران، قرمزرنگ است و شرکت‌کننده‌ها باید با اجرای قوی‌تر خود نسبت به فصل مقدماتی، داوران را متقاعد کنند که ضربدرشان را سفید کنند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، از تغییرات دیگر برنامه هم می‌توان به متفاوت‌شدن دکور اشاره کرد که رنگ و لعاب تازه‌ای به خود گرفته و اجرای شرکت‌کننده‌ها را باشکوه‌تر و با جلوه‌های بصری قوی‌تر ساخته است.

«نفرین قحطی‌زدگان»
روی صحنه
اشکان خطیبی نمایشنامه «نفرین قحطی‌زد‌گان» نوشته سام شپارد را به صحنه می‌برد. اشکان خطیبی کارگردان و بازیگر تئاتر این نمایشنامه را 13 سال پیش ترجمه کرده که سرانجام سال گذشته مجوز انتشار آن صادر شد. خطیبی تابستان سال گذشته نمایش «پزشک نازنین» را به صحنه برد که قبل از شروع اولین اجرا تمامی بلیت‌های آن تا انتهای اجرا به پایان رسیده بود. به گزارش ایرنا، این کارگردان هم اکنون مشغول تمرین نمایش «نفرین قحطی‌زد‌گان» است.

«قدیس» منتشر شد
مستند «قدیس» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حسین لامعی منتشر شد. مستند قدیس که تولیدش ۳ سال به طول انجام انجامید، به نقد و تحلیل جایگاه احمد شاملو در شعر و در ادبیات ایران معاصر می‌پردازد. به گزارش ایلنا، در مستند «قدیس» نظرات نویسندگان، شاعران و چهره‌های همچون نیما یوشیج، ابراهیم گلستان، نجف دریابندری، رضا براهنی، فروغ فرخزاد، احسان نراقی، شفیعی کدکنی، یوسفعلی میرشکاک، محمدرضا شجریان، هوشنگ ابتهاج، محمدرضا لطفی