از میان پیام‌های شما تیتر انتخاب می‌کنیم
نمایندگان مجلس یک سفر به چین بروند

روی خط آفتاب - تاریخ: ۷-۱۱-۱۳۹۷, ۱۲:۰۱
خیلی از فساد‌های مالی و فرار مالیاتی و گمرکی و ایجاد عدالت محصول نبود یک بانک اطلاعاتی قوی هست که تعیین کند ثروت منقول و غیرمنقول هر ایرانی چقدر است. تا اراده همه مسئولین دلسوز نباشد این مشکل بزرگ حل نخواهد شد.
...0910
مهارگرانی و تورم با استفاده بهینه از افکار و اندیشه‌ها به بهترین نحو ممکن است.
...0922
"حجاب وعفاف"، رسم و فرهنگی است که سرانجامش خیر و خوبی بوده و آرامش و سلامتی روحی به ارمغان می‌آورد و بدیهی است روح سالم، لازمه حفظ حیات و سلامتی جسمی است.
...0938
با سلام. از اصفهان پیام می‌فرستم. تاکنون بارها و به دفعات گفته‌ایم و از مسئولین صدا و سیما در مورد اینکه چرا آنها کارکنان حق‌الزحمه‌ای و برنامه‌ای را که سال‌ها به صورت تمام وقت برای این رسانه فراگیر ملی و کار می‌کنند و در هرساعت از شبانه‌روز و حتی روزهای جمعه و تعطیلات به گواهی اسناد معتبر در خدمت این دستگاه عریض و طویل بوده‌اند یا هستند بیمه نکرده و نمی‌کنند، به طوری‌که آنان مجبورند برای درمان و تامین دوران از کارافتادگی و بازنشستگی، خود را با هزینه‌های سنگینی که طبیعتا به علت پایین‌بودن دستمزد ناچیز خود توان پرداخت آن را هم ندارند خودشان را با مشقت بیمه اختیاری کنند! توضیح خواسته‌ایم که تا کنون هیچ جوابی نداده‌اند!؟
...0913
همه ما در عصری زندگی می‌کنیم که عصر تکنولوژی و صنعت و اختراع و اکتشاف و پیشرفت و ترقی در علوم مختلف و مورد نیاز بشر هم نامیده می‌شود و هر روز و هر لحظه در حال گسترش است. پیشرفت‌های شگرفی نیز در عرصه صنایع مختلف از جمله پزشکی و میکروالکترونیک و الکترونیک و مخابرات و در عرصه وسایل و تجهیزات ماهواره‌ای و صوتی و تصویری و انتقال صوت و تصاویر صورت گرفته که همچنان با قدرت و شدت هر چه بیشتر ادامه دارد، و در این میان مردم و رسانه‌های گروهی بیشترین بهره را از این جهش‌ها دارند، لذا آن عده افراد نادان و خلاف‌کار باید بدانند که کوچک‌ترین حرکتشان ثبت و ضبط شده و می‌تواند در کسری از ثانیه در تمام جهان انعکاس یابد و مورد انتقاد و تعقیب و مجازات قرار بگیرند!؟
...0913
باعرض سلام ودرود بی‌پایان وخداقوت.مدیران محترم شرکت ملی پالایش وپخش فرآورده‌های نفتی توجه داشتند اگر ذره‌ای آلایندگی در انواع سوخت‌ها موجود باشد و نسبت به رفع آن اقدام نشود همین ذره میلیون‌ها آلایندگی -با توجه به کثرت خودروها-تولید خواهد کرد و همین می‌شود بلای جان مردم و ایجاد مشکلات فراوان دیگر.
...0938
امکان دارد نمایندگان مجلس لطفی کنند یک سفری به کشور چین داشته باشند و بپرسند تعرفه خودرو وارداتی در چین با آن جمعیتش چند درصده؟ آیا آنجا هم تعرفه خودرو را براساس تعریف نادرستی که ما از خودروی لوکس قراردادیم تعریف کردند و تعرفه بالایی گذاشتن؟ آنها هم چنین تعریفی از خودروی لوکس با تعرفه کنونی ما دارند؟ حالا این خودروهای دپو شده آزاد شود با چه تعرفه‌ای می‌آید، وقتی تعرفه بالا همچنان پابرجاست؟ به خاطر تعاریف نادرست از لوکس ادامه ممنوعیت واردات تعرفه غیر سند چشم‌انداز تعریف شده است. در قانون بازار انحصاری نبود رقابت واقعی و اجرا نشدن طرح ساماندهی بازار خودرو که بندهای واردات خودرو و تعرفه کاهشی سالیانه حذف شد آیا تاثیری برکاهش قیمت گذاشت؟ در دنیا تعریف از خودروی لوکس بالای100 هزار دلار است نه آن تعاریف ما که همان40 هزار دلار و 2500 است. در کشورهای دیگر و همسایگان ما تعرفه هایشان مشخص، پایین و حداکثر مانند همسایه غربی ما 15 درصد است. در چین اکثر برندها معروف خودرو وارد می‌شود و پیشرفت در صنعت خودرویش را مدیون واردات خودرو با تعرفه پایین است.
...0922
1441- خسته نباشید. مشکلات ما حل نمی‌شود چون این همه اختلاس می‌شود این همه رانت بازی در برخی مدیران صورت می‌گیرد. موقع بازنشستگی هم انواع و اقسام اعتبارات و تسهیلات را می‌گیرند. بازنشسته هم که می‌شوند به یکسری مجموعه‌های دیگر مثل هیئت‌مدیره‌های شرکت‌ها می‌پیوندند خلاصه دائم در حال پارتی‌بازی و رانت‌بازی هستند. مشکلی از ما حل نمی‌شود. (30/10)
1342- من برای یک میلیون و 600 هزار تومان گرفتارم. بانک برایم حکم اجرایی گرفته. شما که دردهای جامعه را منعکس می‌کنید سوال کنید؛ شایسته است بنیادی که کلمه مستضعفان را یدک می‌کشد آیا درست است رئیس آن 20 میلیون حقوق بگیرد؟ (30/10)
1302- دستگاه‌هایی که بودجه‌های کلان می‌گیرند به رسانه ملی بیایند و پاسخ دهند چه قدم‌های مثبتی برای کشور داشتند؟ (30/10)
1246- آقای مظفری! یک عده هستند که فقط هدفشان این است دیپلماسی ما را تخریب کنند. از وزرای کارآمدی که در طول تاریخ داشتیم به جرئت می‌توان گفت آقای ظریف یکی از بهترین بودند. اما متاسفانه عده‌ای از سوی حسادت و غرض‌ورزی دنبال تخریب او هستند. (30/10)
1207- یک بازنشسته از تهران. برخی رسانه‌ها اظهارنظرهایی می‌کنند که خساراتی و لطمه‌هایی به کشور می‌زند. ما ملت ایران تا کی باید تاوان ندانم‌کاری برخی افراد را بدهیم. (30/10)
1018- مولا علی (ع) به مسئولان می‌گفت مسئولیت برای شما وسیله آب و نان نیست. بلکه امانتی است بر گردن تو. الان می‌بینم برخی مسئولین ظاهر موجه دارند، اما عملکرد آنها خیلی متناقض است و آدم می‌گوید جل‌الخالق. چه تناقضی! (30/10)
0942- آقای فلاحت‌‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌گوید: «مجمع تشخیص مصلحت نمی‌تواند قانونگذاری کند و باید نظر رد یا قبولی لوایح را اعلام
کند.» (30/10)
0905- ورود امام جمعه لواسانات به ساخت ویلاهای غیرقانونی مسئولین و آقازادگان در این منطقه که گفته است در این مورد سکوت نمی‌کند، مبارک است! (30/10)
0915- فرخی‌پوراز تهران: برخی‌ها هم سواد دانشگاهی دارند و هم این که در محل کارشان نسبت به بقیه همکارانشان فعال‌تر و پرتلاشند. به قول معروف گنج‌های پنهان‌اند و کسی قدر و منزلت آنان را نمی‌دانند. به عنوان نمونه خانم مِهری، روزنامه‌نگاری که در روابط عمومی شهرداری منطقه14 با جدیت کار می‌کند، متبحر است و می‌تواند در مدیریت شهری به عنوان فردی توانمند کارهای مهم و درخور توجهی انجام دهد. مسئولیت‌پذیر است و شایسته سپاسگزاری. امیدواریم شهردار تهران بکوشد مهره‌های دلسوز و مردمی و نیک سرشت را بشناسد و در کارهای مدیریتی از وجودشان
بهره گیرد. (29/10)
1819- بارها درباره گران‌فروشی و تخلف‌های صنفی مطالبی در مطبوعات یادداشت چاپ شده‌ است و با این که مردم از مسئولان و بازرسان سازمان تعزیرات حکومتی درخواست رفع مشکلات و رسیدگی به آن‌ها را دارند، تا به حال هیچ جوابیه‌ای برای چاپ و روشن شدن افکار عمومی به روزنامه‌ها ارسال نشده است. در حالی که مردم از مدیران روابط عمومی هر سازمان انتظار دارند گوش شنوا به انتقاد، درخواست، شکایت داشته باشند و پاسخ دهند. پاسخ ندادن به مطالبات مردم، ضعف مدیریتی را می‌رساند. آیا سازمان تعزیرات حکومتی روابط عمومی
ندارد؟ (29/10)