از میان پیام‌های شما تیتر انتخاب می‌کنیم
وقتی عسگر اولادی بازنشسته می‌شود

روی خط آفتاب - تاریخ: ۴-۱۱-۱۳۹۷, ۱۲:۰۱
1241- سلام به آفتاب یزد و تمام یزدی‌های دلسوز. جنابی دلسوز در آفتاب یزد فرمودند: «فروشگاه شهروند چرا در ناکجا آباد برای ساخت فروشگاه هزینه کرده و بازدهی هم ندارد.» باید عرض شود؛ اما در جاهای دیگر درآمدزایی کرده. مثلا در میدان قزل قلعه خارج از فروشگاه یک مکان 15 متری را به آرایشگاه اجاره داده که لابد میلیون‌ها تومان از آن دریافت می‌کند. پس این
به آن در. (27/10)
1132- کیانی از تهران: کاش قوه قضائیه در مورد زمین‌های اعضای تعاونی مسکن راه آهن مرکزی ورود کند چون هر کدام از اعضا که هزاران نفر می‌باشند حدود 60 متر زمین از حق قانونی آنها کسر گردیده. یا شهرداری منطقه 20 پاسخگو باشد یا هیئت‌مدیره تعاونی مسکن راه آهن. حرف ما که به جایی نمی‌رسد. (27/10)
1034- با این اوضاع نابسامان اقتصادی ندادن معاینه فنی به کلیه اتومبیل‌ها با قدمت 10 سال و جریمه درست نمی‌باشد و به نارضایتی طبقه پایین می‌انجامد. در اروپا حتی خودروهایی با هفتاد سال عمر در صورت سلامت خودرو معاینه فنی می‌گیرند و اجازه تردد دارند. (27/10)
1024- آقای تاج زاده می‌گوید: «آتش زدن سفارت عربستان و آسیب زدن به سفارت انگلیس به منافع ملی کشور صدمه زده است.» (27/10)
0950- آقای قرائتی گفته‌اند: «خبرنگارانی که خبرهای بد را می‌دهند باید تکه تکه کرد.» باید گفت، آقای قرائتی! کسانی که سردمدار و مقام‌دار هستند و بالای 20 میلیون حقوق می‌گیرند و مردم در فقر هستند این مردم را آزار می‌دهد. فلان مدرسه‌ای که آتش گرفت و بچه‌ها در آن سوختند اینها همه خبرهای بد هستند. باید اطلاع‌رسانی شود. (27/10)
1612- آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه می‌گویند: «در سال 97، 47 میلیارد دلار درآمد نفتی در بودجه پیش‌بینی شده بود که الان از آن به شدت فاصله گرفته‌ایم و به شدت دچار مشکل هستیم.» خواستم بگویم؛ شما از تحریم‌ها زمان بودجه‌بندی خبر نداشتید که چنین بودجه‌ای برای درآمدهای نفتی در نظر گرفتید؟ (28/10)
1502- واقعیت این است حتی اگر چند کشور معافیت نفتی بگیرند و نفت از ما خریداری کنند باز اما به خاطر تحریم‌های گسترده نفتی ما دچار مشکل فروش نفت می‌شویم و کمبود درآمد حاصل از کمبود فروش نفت خیلی به اقتصاد لطمه می‌زند. بهتر است در این شرایط مسئولان واقع‌بینانه‌تر به مسائل
نگاه کنند. (28/10)
1414- رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی تهران می‌گوید: «با توجه به سفرم به اروپا و جلسه‌های برگزار شده بعد از خروج آمریکا از برجام در ساز و کار مالی اروپا اتفاق خاصی رخ نخواهد داد.» یعنی ایشان خواسته‌اند بگویند دلخوش
نباشیم؟! (28/10)
1400- سلام آفتاب. در درجه اول امیدوارم حداقل در سال سه ماه بارش باشد. دیگر اینکه خواستم بگویم ای سلطان محترم شکر! لااقل حمل و نقل و جابه جایی شکرها را به کامیون‌داران شخصی واگذار کنید تا بلکه نان و آبی بخورند. حتی حمل و نقل بار شکر را هم با وسیله شخصی انجام می‌دهی، ای خوش انصاف؟! (28/10)
1945- علی. ف از تهران: چقدر خوب است افرادی که در پُست و مقام و جایگاهی‌ قرار دارند با نیک‌رفتاری و خوش‌رفتاری، کاری کنند پس از این که بازنشست یا به دلایلی از خدمت با صداقت دست کشیدند، مردم از آن‌ها به نیکی یاد کنند. به عنوان نمونه از علی بدر، یکی از فرهنگیان بازنشسته- تلفنی جویای احوال شدم، او از خود چیزی نگفت به جایش درباره هوشنگ عابدی، چهره خدوم، دلسوز و پرتلاش فرهنگی که سال‌ها در روابط عمومی وزارت آموزش پرورش و همچنین تحریریه روزنامه آفرینش خدمات شایسته‌ای انجام داد، سخن گفت و از آن زنده‌یاد تعریف و تمجید کرد. ای کاش انسان ها مهربان، نیک رفتار و نیک‌گفتار باشند. (29/10)
1648- محسن شربتی: نبود نقشه‌های جدید خطوط مترو برای مسافران برخی خطوط مشکل‌ساز شده است. از جمله خطوطی که هنوز نام‌شان در نقشه برخی ایستگاه‌ها و داخل واگن‌ها نیست و نامی از ایستگاه‌های تازه راه‌اندازی شده مانند خط 7 بریانک و ایستگاه‌های منتهی به قائم در آن‌ها مشاهده نمی‌شود. از مسئولان مترو تقاضا می‌شود با افتتاح خط جدید نقشه‌ها هم جدید شود. (29/10)
1312- علی از تهران: زندگی در شهر تهران و کلانشهرها علاوه بر گرانی، مشکلات فراوان دیگری هم دارد. از جمله آلودگی هوا که بیشتر روزها ساکنان به‌ویژه کودکان و سالمندان را با مشکلات تنفسی و سردردهای شدید مواجه می‌کند. در کنار آلودگی هوا، بی‌پولی، مشکلات اقتصادی و معیشتی و از همه مهمتر استرس‌هایی که کلانشهرها و به‌ویژه پایتخت‌نشینان را هم باید در نظر گرفت. چه زندگی سخت، پُرهیاهو و نفس‌گیری دارند تهرانی‌ها. شهری که زیبا و دلفریبی فقط ظاهری دارد. آهای روستاییان در روستا بمانید. نگویید بیکاری و بی‌پولی باعث کوچ ما از روستا می‌شود. خود و خانواده را گرفتار شهر غربت نکنید. آنان که آمده‌اند تهران و حالا کارمندند دست‌آخر می‌بینند حقوق دریافتی‌‌شان همان شندرغاز درآمد روستا است. (29/10)
1245- خانه‌های کاه‌گِلی و خشتی هنوز هم در برخی شهرهای کشور از جمله یزد و کرمان وجود دارد. اگر خدای نخواسته در این شهرها زلزله شود، تکلیف مردم این شهرها چیست؟ آیا برای مقاوم‌سازی ساختمان‌های یزد و کرمان از سوی مسئولان چاره‌‌اندیشی شده است؟ هرچند همان خانه‌های گِلی مقاوم‌تر از ساختمان‌های بتونی
است. (29/10)
از مسئولان دولت و وزیر محترم صمت خواهشمندم در خصوص مشتریان و متقاضیان خرید خودروی ولوو با شرکت داتیس خودرو مساعدت و همکاری نمایند. من حدود یک‌سال و نیم است که از تاریخ ثبت‌نامم می‌گذرد، این شرکت ولووی S60 وارد نکرده است، در این مدت نرخ ارز و تعرفه واردات و مقررات تغییر کرده، استدعا دارم در خصوص واردات و تحویل خودروهای ولووی مورد تعهد داتیس خودرو همکاری شود، من توان پرداخت تعرفه و سود بازرگانی و مابه‌التفاوت ارز را ندارم و فقط قادر به پرداخت مبلغ ثبت نام و مبلغ مندرج در قرارداد هستم.اگر خودرو ثبت نامی را تحویل نگیرم، اقتصاد خانواده‌ام دچار ورشکستگی می‌شود. من از مسئولان انتظار بیشتری داشتم و دارم. فکری هم به حال ما شود.
...0920
پدر بازرگانى و صادرات فعلى ایران (آقاى عسگر اولادى) اعلام نمود: به دلیل سیاست‌هاى دستورى و اعمال محدودیت‌هاى غلط رئیس جدید بانک مرکزى، بعد از نیم قرن تجربه، خانه‌نشین شده و از صادرات هم خبرى نیست.
...0912
نایب رئیس پارلمان بخش خصوصى (اتاق بازرگانى ایران) آقای پدرام سلطانى، استعفا داد؛ ایشان یکى از مهم‌ترین علل استعفایش را عملکرد و اعمال محدودیت‌ها و سیاست‌هاى غلط رئیس جدید بانک مرکزى در شرایط خطیر تحریم‌ها
اعلام نمود.
...0912
زمانی، سال‌ها قبل و سال‌های نه چندان دور، روزها، هفته ها، ماه‌ها و شاید هم سال‌ها طول می‌کشید تا خبری از جایی به جای دیگری، چه نزدیک یا دور برسد. مثلاً اگر سَرِ کسی را هم می‌بریدند و به قتل می‌رسید، مدت‌ها طول می‌کشید تا مردم آن سوی کشور بشنوند و بفهمند، ولی امروزه به برکت تکنولو‌ژی روز و پیشرفت‌های شگرفی که در زمینه‌های مخابراتی و ماهواره‌ای و صوت و تصویری جدیدی که شده است، حتی اگر کسی عطسه کند در کمتر از یک ثانیه در آن طرف دنیا می‌توانند با همین گوشی‌های تلفن‌های موبایل و همراه خود ببینند و بشنوند، بنا بر این دیگر کِتمان حقایق و پنهان کردن رویدادها و نگفتن آنچه باید اطلاع‌رسانی شود، از سوی بعضی افراد ناآگاه و سودجو دیگر فایده نداشته و
نخواهد داشت.
...0913
مقام آمریکایی دائم تکرار می‌کند که ایران قطعنامه 2231 را نقص کرده، در حالی که خودشان با خروج از برجام قطعنامه را نقص کرده‌اند. اینطور که پیداست عقل با سیاست رابطه‌ای ندارد.
...0912
محمود بلیغیان: سابق بر این نام و کلمه دانشگاه ارج و قُرب بیشتری داشت. وقتی نام دانشگاه می‌آمد همه به خصوص اهل علم و ادب خودشان را جمع و جور می‌کردند که مبادا چیزی را اشتباه و خلاف علم و منطق بگویند و سخنی بر زبان آورند که در صحت و سقم آن شک و شُبهه و تردیدی باشند، ولی متاسفانه اکنون دیگر آن گونه حساسیت‌ها نیست و تقریباً همه دانشجویان واجد شرایط و والدین آنها با پول هنگفتی که به عنوان شهریه دانشگاه‌های آزاد و علمی کاربردی و (پولی) می‌پردازند، اغلب به‌دنبال مدرک‌گرایی و کسب لیسانس و فوق هستند و به همین علت با وجود صرف هزینه‌های بسیار سنگین و کمرشکن برای خانواده‌ها، سطح علمی و تحصیلی در دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها، تا حدِ زیادی کاهش داشته است،
واقعاً چرا!؟
...0913
طبق آمار به عمل آمده متاسفانه در کشور ما برای خرید و استعمال دخانیات مبالغ بسیار هنگفتی هزینه می‌شود و از آن تاسف‌تر اینکه برای درمان بیماری‌های ناشی از استعمال دخانیات نیز هزینه‌های بسیار کلان دیگری انجام می‌شود. آیا این هزینه‌های چشمگیری که بدینوسیله هدر می‌رود نمی‌تواند باری بزرگ از مشکلات و نیازهای جامعه را بردارد؟ آیا ارزش ندارد بودجه‌ای خاص برای فرهنگسازی درباره ترک و کناره‌گیری از دخانیات در نظرگرفته شود؟
...0938
یکی از مشکلات ‌و معضلاتی که دارندگان خودروهای گازسوز و دوگانه‌سوز همیشه دارند اینست که با مراجعه به تعمیرگاه‌هایِ اندکی که مخصوص گازسوزها وجود دارند، اگر کوچک‌ترین مشکل قطعات برقی یا بنزینی مثل کاربوراتور یا انژکتور در موتور وجود داشته باشد، به بهانه اینکه مربوط به کارِ ما نیست آن خودرو را قبول نمی‌کنند و می‌گویند که حتماً باید توسط مکانیک‌ها مثلاً تعمیر یا تنظیم شود بعداً نزد ما بیاورید، و البته عکس این قضیه هم وجود دارد، و به هرحال صاحبِ آن خودرو را کلی به زحمت می‌اندازند، درحالی که هردو ظاهراً یعنی (مکانیک!) هستند و باید بتوانند در هر صورت رفع مشکل کنند، ولی متاسفانه به علت عدم نظارت بردادنِ مجوز و کسب مهارت‌های لازم در این حرفه چنین میشود که می‌بینیم!
...0913
طرح "امین" در مدارس کشور با هدف تعلیم احکام و معارف دینی توسط روحانیون ارجمند، طرحی بی‌نهایت عالی و مورد نیاز است. انتظار است زمینه آینده‌نگری و آینده‌سازی هم مانند شغل، امور ازدواج، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و... مورد اهتمام قرار بگیرد تا دانش‌آموزان عزیز در آینده بتوانند از مشکلات پیش‌روی خودشان با موفقیت عبور کنند.
...0938
حضرت امام حسن عسکری (ع) می‌فرمایند: کوشنده‌ترین مردم کسی است که گناهان را رها سازد.
...0938