«دلدادگان» ادامه دارد

فرهنگی - تاریخ: ۱۹-۰۶-۱۳۹۷, ۱۵:۰۱
سریال «دلدادگان» به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه‌کنندگی ایرج محمدی این روزها در حال پخش از شبکه سوم سیماست. ایرج محمدی تهیه‌کننده این سریال در خصوص نحوه پخش این مجموعه در ایام ماه محرم به «صبا» گفت: تاکنون ۲۴ قسمت از سریال «دلدادگان» پخش شده است و تا قسمت ۶۰ یعنی اواخر مهرماه ادامه خواهد داشت. وی ادامه داد: در ماه محرم پخش سریال متوقف نمی‌شود و فقط شب تاسوعا و عاشورا پخش نخواهیم داشت و در بقیه شب‌ها سریال طبق روال به کار خود ادامه می‌دهد. محمدی در خصوص سریال «دل» که قرار است برای پخش در نمایش خانگی ساخته شود افزود: ما هنوز کارهای مربوط به پیش‌تولید را آغاز نکردیم و بعد از پایان سریال «دلدادگان» کارهای مربوط به این مجموعه را آغاز خواهم کرد.

«مولا» ساخته می‌شود
عباس لاجوردی نویسنده و کارگردان سینما درباره جدیدترین فعالیت خود گفت: فیلم سینمایی «مولا»با موضوع غدیر که به نوعی به علی‌بن‌ابیطالب می‌پردازد و اوج داستان واقعه غدیر است زیر نظر علمای متخصص حوزه غدیر، نجف و قم ساخته خواهد شد و سعی شده بر اساس اسناد روایات و احادیث مشترک شیعه و اهل سنت پیش برود. به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی با اشاره به آخرین وضعیت ساخت این فیلم بیان کرد: فیلم‌نامه اولیه این اثر نوشته شده و هم‌اکنون در مرحله بازنویسی نهایی هستیم. از سویی در سفر حج قرار داریم و برخی لوکیشن‌های واقعی را از نزدیک بررسی می‌کنیم البته به طور قطع از برخی لوکیشن‌های از قبل آماده شده مانند شهرک نور فیلم محمد رسول‌الله استفاده خواهیم کرد.

نیم‌بها به سینما بروید
سینماهای سراسر کشور همزمان با روز ملی سینما (۲۱ شهریورماه)به صورت نیم‌بها میزبان مخاطبان خواهند بود. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ خانه سینما، انجمن سینماداران، شورای صنفی نمایش طی مصوبه‌ای اکران فیلم‌های سینمایی با بلیت نیم‌بها در سینماها در روز ملی سینما را تصویب کرد. در سال ۱۳۷۹ در چهارمین جشن بزرگ سینمای ایران و همزمان با بزرگداشت صدمین سال ورود سینما به ایران بود که ۲۱ شهریور ماه به عنوان «روز ملی سینما» شناخته و ۲۱ شهریور ماه به عنوان روزی نمادین وارد تقویم شد.