اسلام به ما دستور داده که حق ندارید اخبار تجاوز را پخش کنید

اجتماعی - تاریخ: ۲۴-۰۳-۱۳۹۷, ۱۵:۰۱
سید محمدجواد ابطحی، نماینده خمینی‌شهر درخصوص نامه‌ای که در آن خواستار برکناری رئیس اورژانس اجتماعی کشور به دلیل رسانه‌ای کردن موضوع تجاوز به یک کودک در خمینی شهر شده بود، به پانا گفت: «بحث من این است که آموزه‌های دینی و اسلام به ما می‌گوید که در این مسائل خیلی خیلی با احتیاط وارد شویم.»
او افزود: «می‌دانید که اثبات زِنا یا لواط در اسلام کاری بسیار سخت است اما اگر اثبات هم بشود مجازاتش وحشتناک است تا قبح کار از بین نرود. شما ببینید یک سلسله اخبار منتشر شد که مثلا این دختر (دختر افغانستانی که مورد تجاوز 3 مرد قرار گرفته است) این‌طور شد، آتنا چنان شد، ستایش چنین شد، فلانی فلان شد، مدرسه غرب تهران هم
آن‌طور شد.
حرف من این است که اصولا این اخبار تا اثبات نشده‌اند نباید منتشر شود. شما به عنوان یک خبرنگار الان می‌روید و یک نفر به شما یک تهمتی می‌زند؛ آیا به محض اینکه تهمت به شما زد و این پخش شد، دیگر شما می‌توانید آن‌را جمع کنید؟
مثلا می‌توانید بگویید که آقا اشتباه اسمی بوده؟ به قول معروف تا «شلوار حقیقت به نصفه بیاید، دروغ تمام فضا را گرفته»، یعنی نمی‌شود دیگر آن‌را جمع کرد به ویژه در این قبیل مسائل که اسلام به عنوان دین برتر به ما دستور داده که شما حق ندارید این اخبار را پخش کنید.»