تاکنون 4 هزار نفر برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کرده‌اند

سیاسی - تاریخ: ۲۱-۰۵-۱۳۹۴, ۰۰:۰۱
وزیر کشور با اشاره به برگزاری دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان در سال جاری، گفت: تاکنون حدود 4 هزار نفر خود را در معرض نامزدی انتخابات قرار داده‌اند.
به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست با خبرنگاران با بیان این‌که پیش‌بینی می‌کنیم وزن‌کشی درست و حسابی میان جناح‌های سیاسی در انتخابات صورت گیرد، اظهار کرد: امیدواریم هم دستگاه نظارت و هم دستگاه‌های اجرایی زمینه رقابت قانونی، ‌سالم و باشکوه را در انتخابات فراهم کنند.
وی همچنین گفت: وزارت کشور باید در جهت آماده کردن فضایی آرام، منطقی و سالم تلاش کرده و زمینه مشارکت مردم را فراهم کند و همچنین امنیت انتخابات را تامین کند. ما در این راستا و برای رسیدن به این اهداف به رسانه‌ها نیازمندیم زیرا آنها می‌توانند فضای انتخابات را سالم، امن و آرام کنند. ما انتظار داریم رسانه‌ها در این حوزه فعال شوند.
رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که دولت یازدهم در شرایط سختی مدیریت کشور را به عهده گرفت،‌ اظهار کرد: در ‌آن دوره اختلاف ستیزه‌جویانه در حوزه سیاسی کشور وجود داشت به گونه‌ای که دشمن به آن امید بسته بود. شرایط اقتصادی کشور هم نامساعد بود و به لحاظ امنیتی اتفاقات زیادی در اطراف کشور افتاده بود. با این وجود با تدبیر دولت، حمایت‌های خوب مردم و هدایت‌های رهبری دولت توانست موفقیت‌های نسبتاً خوبی به‌دست آورد.
وی با اشاره به موفقیت‌های دولت در عرصه سیاست خارجی و اقتصادی، تصریح کرد: ما از رسانه‌ها انتظار داریم که حقیقت را بیان کنند. البته دولت از نقد منصفانه و کارشناسانه نیز حمایت می‌کند. به هر حال اساس این کشور بر دوش مردم است و باید برای مردم امید ایجاد شود تا در جامعه پویایی شکل بگیرد. رسانه‌ها در آستانه هفته دولت با نگاه امیدبخشی فعالیت کرده و البته انتقادات خود را هم بیان کنند.