کاش از تیم مذاکره کننده عذرخواهی می‌کردند

سیاسی - تاریخ: ۲۶-۰۲-۱۳۹۷, ۱۵:۰۱
نعمت احمدی، حقوقدان و تحلیلگر مسائل سیاسی می‌گوید: اگر به تیترهای چند روزنامه مشخص دقت کنید، از فردای امضای برجام تا امروز می‌گفتند آمریکا و طرف مقابل سر ما کلاه گذاشته؛ حالا که موضع آمریکا هم مشخص شده، کاش اندکی اخلاق داشتند و از تیم مذاکره کننده عذرخواهی می‌کردند.
احمدی در گفت و گو با «انتخاب»، در پاسخ به این سوال که خروج آمریکا از برجام، چه تاثیری بر انتخابات آتی ایران از جمله انتخابات 98 مجلس و 1400 ریاست جمهوری خواهد گذاشت، گفت: خروج آمریکا از برجام فعلا یک اتفاق و اتحادی به نفع ایران در سطح جهان به وجود آورده است.
این استاد دانشگاه افزود: اگر آقای روحانی بتواند در مقابل نیروهایی که از ابتدای برجام کارشکنی می‌کردند، بایستد و جلوی حرکت ایذایی مثل حرکتی که در مجلس انجام شد و تعدادی از نمایندگانی که سابقه آنها روشن است، پرچم یک کشوری را آتش زدند را بگیرد، فکر نمی‌کنم خروج آمریکا از برجام مشکلی ایجاد کند.
او در پاسخ به اینکه با توجه به عملکرد دولت دوازدهم در سایر حوزه‌ها، اگر امروز انتخابات تکرار شود، آیا رای مردم تغییر خواهد کرد یا خیر، گفت بستگی به این دارد که طرف مقابل چه کسی باشد. اگر مجددا همان افراد مقابل روحانی قرار بگیرند، او پیروز خواهد شد اما اگر در مقابل روحانی فرد معتدلی باشد، رای نمی‌آورد.