تشکیل شوراها افتخاری برای دولت اصلاحات است

سیاسی - تاریخ: ۱۱-۰۲-۱۳۹۷, ۱۸:۰۰
محمدرضا عارف در سمینار نقش شوراها در توسعه شهرستان ری با تبریک نیمه‌‌‌شعبان و گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله سید محمود طالقانی گفت: دغدغه اصلی آیت‌‌‌الله طالقانی این بود که شوراها سیاسی نشوند و شوراها باید از این موضوع بپرهیزند.
وی با اشاره به نقش شوراها در توسعه کشور اظهار داشت: وظیفه شوراها ارائه خدمات به مردم است و پرداختن به مسائل سیاسی وظیفه هیچ شورایی نیست.
نماینده مردم تهران افزود: هرچند که تقویت احزاب مدنظر دولت است ولی این کار باید در نهادهای دیگر انجام شود و شوراها به عنوان نمایندگان مردم در امور اجرایی فعال باشند.
عارف انسجام و وحدت تصمیم ‌گیری را رمز موفقیت شوراها دانست و تصریح کرد: اگر شوراها به وظایف قانونی خود عمل کنند، بسیاری از مشکلات حل می‌‌شود.
وی با بیان اینکه باید جایگاه شوراها در نظام اسلامی مرور شود، خاطرنشان کرد: اگر نگاه امام خمینی (ره) از شروع نهضت اسلامی را مرور کنیم، نقش والای مردم در آن مشهود است.
به گزارش ایلنا، عارف شورا را امانتی در دست اعضای آن دانست و بیان کرد: تشکیل شوراها افتخاری برای دولت اصلاحات است.
عارف اضافه کرد: بر این باوریم که دولت باید به سمت وظایف حاکمیتی و سیاستگذاری برود و در شهرها وظایف را به شوراها محول کند و اعضای شوراها نیز با عملکرد خود تایید کنند که ظرفیت سپردن اختیار را دارند.