امیری:
هیچ استیضاحی در مجلس مطرح نیست

سیاسی - تاریخ: ۳۰-۰۱-۱۳۹۷, ۱۵:۰۱
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به این سوال که آیا نام وزیری برای استیضاح مطرح شده است که معاون پارلمانی رایزنی‌های خود را با نمایندگان مجلس آغاز کند؟ ابراز داشت: خیر؛ فعلا هیچ طرح استیضاحی در مجلس نسبت به وزرا مطرح نیست. البته از استیضاح وزرای جهاد، کار و راه مدت زیادی نگذشته است و ما نباید انتظار داشته باشیم که بلافاصله پس از آن استیضاح‌ها، استیضاح جدیدی در راه باشد.
وی با بیان اینکه تعامل با مجلس شورای اسلامی بسیار خوب است، عنوان کرد: مشکلی میان دولت و مجلس وجود ندارد. وظیفه نظارتی مجلس نیز موجب می‌شود تا نمایندگان از حقوقی نظیر سوال، استیضاح و تحقیق و تحفص استفاده کنند. دولت نیز پاسخگو و قانونمند است. بنابراین این مسائل تاثیری بر مناسبات و تعامل خوبی که میان طرفین است، نمی‌گذارد.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور از جلسه تعامل دولت و مجلس به میزبانی مجلس در تاریخ یکشنبه، دوم اردیبهشت خبر داد و یادآور شد: ان‌شاالله خروجی این جلسه به نفع کشور، نظام جمهوری اسلامی و مردم است و موجب ارتقای تعاملات و مناسبات دولت و مجلس خواهد شد.
امیری در تشریح جزئیات این نشست بیان کرد: قرار است در این جلسه، میزبان که مجلس است، برنامه پیشنهادی خود را به ما ارائه دهد و بنده نیز هماهنگی‌های لازم را به وجود آورم. قطعا آقای رئیس‌جمهور یکی از سخنرانان نشست مشترک در روز یکشنبه خواهد بود.
آقای لاریجانی هم میزبان نشست مذکور هستند.
به گزارش ایلنا، وی درباره نامه نمایندگان مجلس برای برکناری ولی‌الله سیف، رئیس‌ بانک مرکزی به رئیس‌جمهور گفت: تا به حال من چنین نامه‌ای را مشاهده نکرده‌ام.