کاهش قیمت نفت علیرغم افزایش تنش‌های خاورمیانه

بازار پول - تاریخ: ۲۳-۰۱-۱۳۹۷, ۱۵:۰۱
روز چهارشنبه قیمت نفت آمریکا نسبت به قیمت بسته شده در اواخر روز سه شنبه کاهش یافت و به ۶۵.۳۸ دلار رسید. از دلایل کاهش قیمت نفت در روز گذشته می‌توان به افزایش موجودی و تولید نفت خام آمریکا اشاره کرد. قیمت نفت در حالی کاهش یافته که با احتمال حمله هوایی به سوریه تنش‌ها در خاورمیانه افزایش یافته است.
به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از رویترز، دیروز قیمت آتی نفت خام برنت نسبت به قیمت بسته شده در اواخر روز سه شنبه با کاهشی ۲۶ سنتی (۰.۴ درصد) ۷۰.۷۸ دلار در بازار معامله شد. این در حالی است که معامله آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۳ سنت (۰.۲ درصد) کاهش بشکه ای ۶۵.۳۸ دلار صورت گرفت. لازم به ذکر است که روز گذشته قیمت نفت برنت با افزایش سه‌درصدی بشکه ای ۷۱.۳۴ دلار معامله شد و بدین ترتیب به بالاترین حد خود از اواخر سال ۲۰۱۴ تا کنون رسید. در این خصوص، گزارش غیر رسمی منتشر شده توسط موسسه نفت آمریکا نشان می‌دهد که در هفته منتهی به
۶ آوریل موجودی نفت خام این کشور با افزایشی ۱.۸میلیون بشکه ای به مجموع ۴۲۹.۱ میلیون بشکه رسیده است. این در حالی است که پیش از این تحلیلگران بازار نفت در این رابطه پیش بینی کاهش 189هزار بشکه‌ای را انجام داده بودند.