روی خط آفتاب

روی خط آفتاب - تاریخ: ۲۷-۱۲-۱۳۹۶, ۱۵:۰۱
1704- کارگری فصلی و روز مزد در شهرستان مبارکه اصفهان هستم که دارای کارت اعتباری بانک صادرات (سپهر کارت) می‌باشم. چندی پیش از طرف صاحب‌کارم مبلغ 500 هزار تومان به حسابم واریز شده و با توجه به اینکه چند ماه حقوق نگرفته بودم اکنون شب عید به بازار مراجعه کردم متوجه شدم حسابم مسدود شده. به بانک مراجعه کردم مسئولین بانک اعلام کردند که از طریق دستور اجرای احکام حقوقی دادگستری عسلویه حقوقم مسدود شده در حالی که من هیچ گونه ضمانت و بدهی نداشتم. (21/12)
آفتاب یزد: شما می‌توانید به اجرای احکام مراجعه و علت راجویا شوید.
2043- لطفا پیگیری کنید چرا حقوق و عیدی ما بازنشستگان را تا حالا نداند؟ الان 22 اسفند است هر سال
به بهانه‌ای حقوق ما را 10 روز
عقب می‌اندازند. معلوم نیست علت چیست. نه حقوق و نه عیدی دادند. بالاخره ما شب عیدی برای خرید نیاز به این پول داریم. (21/12)
0743- عرض من به فرزند آیت الله کاشانی است. مصدق نه خودش حاضر است خیابانی به نام او باشد نه خانواده اش.
اما مردم تقاضا دارند از کسانی
که برای آنها کار کرده‌اند قدرددانی کنند. (22/12)
0851- دوستی می‌گفت به نظر می‌رسد دارو و مواد سازنده آن کمتر وارد می‌شود. وی برای خرید یک داروی ساده مجبور شده به چند
برابر قیمت از ناصر خسرو خریداری کند. (22/12)
0855- متاسفانه نگاه مردسالاری در جامعه ما حاکم است و از اعطای مسئولیت‌ها به خانم ابا دارند. در حالی که طبق آمارها و شواهد مدیریت بانوان بسیار خوب بوده و در برخی موارد حتی از آقایان هم بهتر بوده اما برخی نمی‌خواهند به این پتانسیل مغفول مانده توجه نمایند. (22/12)
0859- به آقایان اصولگرایی که هر روز
پیام خاص می‌دهند پیشنهاد
می‌کنم کمی هم از دزدی‌های کلان از
بیت المال توسط برخی اشخاصی صحبت کنند چرا که این دزدی‌ها باعث ایجاد اختلاف شدید طبقاتی در جامعه شده است. (22/12)
0907- به علت بیکاری و فقر، میزان دزدی‌ها از منازل و کارگاه‌ها بسیار افزایش یافته که به جای رسیدگی به مسائل فرعی جامعه برای جلوگیری از افزایش نارضایتی آنها باید به دنبال دزدان حرفه‌ای باشیم! (22/12)
0910- رئیس‌جمهور چین با استفاده از اختیارات وسیع خود عده‌ای از رقبای هم حزبی خود را به جرم سوءاستفاده و اختلاس زندانی و اعدام کرد. اما در همین کنگره خلق کمونیسم صدها نفر از نزدیکان وی که ثروت خود را با رانت به دست آورده اند، به‌عنوان نماینده خلق چین به راحتی بر صندلی‌ها نشسته‌اند و پیوسته ثروتمندتر می‌شوند و مردم فقیرتر. (22/12)
0914- در صورت تصویب طرح
مادام العمر شدن ریاست جمهوری در چین دیگر خبری از دموکراسی نخواهد بود. تحمل صدای مخالفی را هم نخواهند داشت. (22/12)
1113- اتهامات آقای احمدزاده کرمانی ریاست سابق سازمان میراث فرهنگی در مورد خروج 600 هزار شیئ تاریخی در زمان ریاست بقایی بر آن، از کار انداختن دوربین‌های نظارتی و واگذاری چند دستگاه هتل متعلق به سازمان میراث فرهنگی به کسری از بهای واقعی کاملا جدی است. ملت خواستار رسیدگی کامل به این روند می‌باشند تا موضوع کاملا روشن شود. (22/12)1713- سلام. من از هواداران ورزش کشتی هستم. می‌خواستم از رئیس جمهور تقاضا کنم به صحبت‌های پهلوان خادم گوش کنند و این مشکل کشتی را حل کنند. رشته کشتی تنها رشته مدال‌آور المپیکی است. (12/12)
2050- وزیر بهداشت قرار بود 4 سال اول آقای روحانی وزیر باشد، اما ظاهرا خلف‌وعده کرده و مانده است، اما در این مدت چندان قدم مثبتی برای مردم برنداشته. نه تنها بیمارستان و مراکز درمانی ارزان‌قیمت برای مردم درست نکرده بلکه از طرفی مخارج بیمارستان‌ها و هزینه داروها گرانتر شده‌ است. مردم با این هزینه‌ها چه کار کنند. افراد ضعیف چه کار کنند؟ (12/12)
2131- سلام بر سنگ صبور، آقای مظفری. یکی از مشکلات ما چه از نظر اقتصادی، فرهنگی و... کسانی هستند که برخی تریبون‌ها و رسانه‌ها در اختیار آنان است و با گفته‌های خود هزینه‌های گزافی را از جامعه بین‌المللی بر کشور تحمیل می‌کنند. (12/12)
2133- آقای مظفری! مشکلات کشور من امروز افرادی هستند که خودشان را عقل کل می‌دانند و با گفته‌های خود برای کشور هزینه درست می‌کنند. این‌ها دلسوز نیستند. باید جلو این افراد گرفته
شود. (12/12)
0825- در شوروی سابق در حالی که در قدرت نظامی حرف دوم جهان را می‌زند. قفسه‌های ماده غذایی فروشگاه حتی در مسکو خالی بودند. اگر چند کیلومتر از مسکو دور شویم با جهان سوم روبه‌رو می‌شویم. (13/12)
0831- همسایه مستاجری داشتیم که روز آخر 6 تخته فرش بزرگ را با آب لوله‌کشی در مجتمع مسکونی شست. من به کارگرش تذکر دادم. متاسفانه پول جلو چشم برخی را می‌گیرد. در حالی که ایشان سالی دو بار به خارج کشور می‌رود، اما به‌خاطر تذکر من بابت مصرف آب، آدم بدی شدم و پشت‌سر من حرف‌هایی
زدند. (13/12)
0900- آقای روحانی لطفا حق آب ما را از عراق و افغانستان بگیرید. نه اینکه دوست داشته باشیم وارد تنش بشویم، اما آب خیلی اهمیت دارد. شیرین‌کردن آب هم خیلی هزینه‌آور است.(13/12)
1151- جناب کدخدایی، سخنگوی شورای محترم نگهبان گفته‌اند هنوز تعریف رجل سیاسی در دستورکار ما قرار دارد، اما هنوز به تعریف دقیقی نرسیدیم. جناب دکتر کدخدایی این باعث تعجب است بعد از این همه سال و انتخاب رجل سیاسی هنوز به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم. (13/12)
1509- این چه بازی است سر بازنشستگان تامین اجتماعی درمی‌آورند. از چندی‌پیش در بوق و کرنا کردند که عیدی را به ترتیب حروف الفبا در 10 بهمن شروع و در 15 بهمن همه بازنشستگان عیدی دریافت می‌کنند، اما تا به حال هیچ یک از بازنشستگان عیدی نگرفته‌اند. مسئولان وعده الکی ندهند. ما بازنشستگان باید فرصت تهیه نیازمندی‌های خود را در شب عید داشته باشیم. (13/12)
1514- مردم ایران ذاتا مردمی صبور و مومن و علاقه‌مند به ثبات هستند، اما متاسفانه عده‌ای پس از انقلاب ظهور کردند و در پوشش یکسری تشکیلات به غلط به‌عنوان انقلابی‌بودن به نوایی رسیدند در حالی که اینها در دهه چهل از امام(ره) حمایت نکردند. اگر مسئولان وضعیت این‌گونه افراد را بررسی کنند و ببینند اینها از چه طریقی به امکانات و دارایی دست پیدا کردند، خوب است. (13/12)
1516- سلام. در مورد سخنرانی رئیس‌جمهور محترم خواستم بگویم تنها آقای مطهری نبود که واکنش نشان دادند. خیلی‌ها بودند از جمله روزنامه‌هایی چون کیهان و برخی خطبا. به‌زعم اینجانب رئیس‌جهمور محترم در حیطه وظایف خود صحبت کردند، اما این دیگرانند که خارج از حیطه خود صحبت می‌کنند، حتی در مورد وزارت امورخارجه هم دخالت می‌کنند و با حرف‌های خود حاشیه‌هایی برای ملت و دولت ایجاد می‌کنند. (13/12)
1540- منظور سخنگوی محترم شورای نگهبان که به خبرنگاران در مورد موضوع رفراندوم گفتید، می‌توانید تیتر بزنید شورای نگهبان با رفراندوم موافق است، اما سیاسی‌کاری نکنید یعنی چه؟ (13/12)
1712- شنبه۹۶/۱۲/۱۲ ساعت حدود پنج‌و‌نیم عصر از میدان راه‌آهن سوار اتوبوس به مقصد پارک‌سوار شهید محلاتی شدم، راننده بسیار ریلکس و خونسرد هرجا دلش می‌خواست توقف می‌کرد. من که
هر از گاهی از خط مربوط استفاده و تحمل می‌کنم، اما مسافرانی که هر روز مجبورند در ساعت یادشده از این اتوبوس استفاده کنند، باید بی‌نظمی راننده را تحمل کنند. چرا مسئولان شرکت واحد هیچ نظارتی بر کار رانندگان ندارند؟ (13/12)
1614- تاخیر در پرداخت حقوق و عیدی به بهانه بی‌پولی موجب نارضایتی و مشکلات فراوانی برای کارمندان یا کارگران به همراه دارد.(13/12)
1319- چشم‌پوشی از سدمعبر؛ حاشیه خیابان پیروزی شب‌ها به پاتوق جگرکی‌ها و لوازم تزئینی و پوشاک و کفش تبدیل شده است. برخی از بساطی‌ها می‌گویند پول می‌دهیم بساط می‌کنیم! کجای دنیا حاشیه خیابان که محل عبور خودروها است، بساط پهن و با پرداخت پول تخلف می‌کنند؟ (13/12)
1722- احسان و نیکوکاری نباید فقط در یک روز انجام شود، بلکه آن‌هایی که از وضع مالی خوبی برخوردارند بیشتر به فکر نیازمندان و دستگیری آنان
باشند. (13/12)
1512- یک بسته چای کیسه‌ای... خریدم با اینکه تاریخ تولید و انقضا دارد، بدون کیفیت است، وقتی علت کمرنگ بودن آن را پرسیدم، گفتند احتمالا از نوع تقلبی است! (13/12)
1914- پارک ممنون! طرف مقابل در خانه‌اش با برچسب با خط خوانا، زیبا و درشت نوشته «پارک ممنون!» برخی‌ها به این‌گونه نوشته‌ها توجهی ندارند یا اینکه فکر می‌کنند نوشته پارک ممنون و بدون اجازه مالک خودروشان را پارک می‌کنند و برای صاحب‌خانه‌ها مشکلات فراوانی ایجاد می‌کنند. راهنمایی و رانندگی هم در کوچه پس کوچه‌های شهر دور نمی‌زند تا ببیند مردم از دست برخی سهل‌انگاران
چه می‌کشند! (14/12)
1213- هزینه کمک‌مسکن که به کارکنان مشمول قانون کار و تامین‌اجتماعی پرداخت می‌شود پول آب و برق و گاز آن‌ها هم نمی‌شود چه رسد به کمک هزینه مسکن! (14/12)
1315- گرانی باعث شده عده‌ای بدهکار و گرفتار مشکلات فراوان و به افسردگی مبتلا شوند. به‌عنوان نمونه سال‌هاست یارانه یکی از کارگران عکاسی قطع شده و اعتراض هم کرده و قول مساعد داده‌اند تا نسبت به برقراری یارانه خانواده چهارنفره او اقدام کنند، اما تا به‌حال هیچ مساعدتی حاصل نشده است. چرا مسئولان مربوطه به این‌گونه مسائل رسیدگی نمی‌کنند و پاسخگو نیستند؟(14/12)
1517- چرا خط ویژه خیابان 17شهریور جمع‌آوری شد؟ این مسئله باعث شده اتوبوس‌های شرکت واحد هم در ترافیک خیابان 17 شهریور حدفاصل میدان شهدا ـ میدان خراسان گرفتار شوند! (14/12)
1646- سنگفرش خیابان 17 شهریور از مقابل خیابان شهباز تا میدان شهدا وضع اسفباری دارد. از مسئولان شهرداری منطقه تقاضای رسیدگی داریم. (14/12)
1312- عرضه نان توسط شاطر و کارگر نانوایی سنگکی محله ما بدون روپوش و با کاهش وزن خمیرها انجام می‌شود. نشانی ما خیابان جابری.... (منطقه 14)
است. (14/12)
1712- سال‌های گذشته شورای آرد و نان فعال بود و بازرسانی داشت و به نانوایی‌ها مراجعه و نسبت به نظافت، بهداشت و وزن خمیرها نظارت می‌کردند، اما مدتهاست این کار انجام نمی‌شود و برخی نانوایی‌ها به‌راحتی تخلف می‌کنند!(14/12)
2314- بسیاری از خانواده‌ها از کنتورهای برق قدیمی استفاده می‌کنند. خواهشمند است مسئولان شرکت برق درباره واگذاری کنتورهای جدید برق و قیمت آن‌ها اطلاع‌رسانی کنند و اینکه کنتورهایی که باید به نام صاحب‌خانه‌ها شود بر چه اساس و میزانی اعمال می‌شود؟(14/12)
2217- نبود نظارت بر اتوبوس‌های شرکت واحد باعث شده صبح‌ها که سوار اتوبوس‌ها می‌شویم، شاهد صندلی‌های کثیف و آلوده باشیم. از مسئولان شرکت واحد تقاضا داریم در صورتی که فرصت داشتند اتوبوس‌های میدان هفتم‌تیرـ بلوار نیک‌نام را مشاهده و اقدامات لازم را انجام دهند! (14/12)
1015- پیشنهاد می‌کنم آقای کریمی، سردبیر گرامی روزنامه آفتاب‌یزد که یادداشت‌های درخور توجهی می‌نویسند، یک‌بار از خط یک مترو تجریش ـ حرم مطهر امام(ره)، بین ساعت 18 تا 19 استفاده کنند تا به مشکلات مسافران پی‌ببرند و یادداشت خوبی هم درباره این موضوع بنویسند تا مسئولان شرکت مترو بیشتر در جریان مشکلات فراوان مسافران این خط قرار گیرند.(14/12)
1443- سلام به آفتاب. در مورد طرح جدید در مجلس برای مبارزه با فساد و پول‌هایی که برده شده خواستم بگویم در این طرح اموال 15هزار مسئول در طول انقلاب تا امروز که اگر تعدادی از آنها از طریق فساد و راه‌های نامشروع به‌دست آوردند از برگشت آن پول‌ها به بیت‌المال صحبت می‌شود. از جمله نماینده مجلس اصولگرا حجت‌الاسلام ذوالنور نماینده قم در این مورد خیلی اصرار کرده‌اند. همچنین آقای احمد توکلی اصرار به پیگیری این طرح دارند که به نظرم جای تشکر دارد. (14/12)
1503- آیا واقعا باید وضع بازار آشفته ارز به این شدت برسد؟ دولت چرا توان ایجاد تعادل در نرخ ارز و بازگردان آرامش به بازار ارز را ندارد. صف‌های طولانی برای خرید دارو و ایجاد درگیری در صف‌ها چیزی بود که مشخص می‌کند بازار تحت کنترل نیست! (14/12)
1540- خدمت حامیان دیروز و برخی منتقدان امروز احمدی‌نژاد عرض می‌کنم شما کم از او حمایت نکردید. برخی او را دیوانه می‌دانند، برخی می‌گویند توهم زده است، اما سال‌ها توهم‌زدن او را دیدید و توجهی نکردید. علت این سکوت در برابر توهم‌های احمدی‌نژاد چه بود؟! البته احمدی‌نژاد کم پول به جیب برخی‌ها نریخت! (14/12)
1607- آقای‌ها‌شمی ریاست محترم شورای شهر تهران! چطور زمانی اصرار داشتید طرح تحقیق و تفحص از روزنامه همشهری کلید بخورد حالا می‌گویید نیازی به تحقیق و تفحص نیست، چراکه بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا اثرگذاری. این تغییر 180 درجه‌ای برای
چیست؟ (14/12)
1407- اطلاع داریم برخی مسئولان روزنامه، نمی‌خوانند، اما به آنها اعلام کنید اگر اختلاس‌ها و سوءاستفاده‌های مالی ادامه یابد، قابل قبول نیست. چطور زیرگوش وزارت نفت یک نفر 100 میلیارد پول این ملت را ببرد و فرار کند؟ این برای ملت قابل‌قبول نیست. (14/12)
0834- بر اثر قوانین بین‌المللی جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده به سازمان هواپیمایی کشوری تحویل داده می‌شود که با حضور کارشناسان فنی هوایی به اضافه دادگستری بررسی شود. (14/12)
0838- ورزش کشتی یک ورزش باستانی و ملی در شهرستان‌های کشور است و در مجامع بین‌المللی طی سال‌ها پیروزی‌های بی‌شماری به‌دست آورده است. نباید اجازه داد به تعلیق بین‌المللی درآید. در نهایت ضمن حمایت از آقای خادم باید به‌نوعی که مسئولان صلاح می‌دانند پشت نمایندگان رژیم صهیونیستی را به خاک بمالیم و بر آنان پیروز شویم. (14/12)
0845- کسانی که با رانت میلیاردها از بانک و بیت‌المال برده‌اند و برای ردگم‌کردن، یارانه ناچیز متعلق به فقرا را می‌گیرند امیدواریم روزی اسامی آنها اعلام و مشخص شود. (14/12)
1226- از تهران، منطقه 22 ناحیه 4 محله آبشار مزاحم می‌شوم. اعتراضی داریم به این افزایش بی‌رویه عوارضی نوسازی شهری. به‌جای خدمات مربوط به مدیریت پسماند، دو سال‌جاری را نسبت به فیش پارسال مقایسه می‌کنم، می‌بینم عوارض نوسازی بیش از سه برابر افزایش یافته. بهای خدمات مدیریت پسماند دوبرابر شده است، چرا مگر چه کرده‌اند که این همه افزایش قیمت دارند، مگر ما چقدر حقوق می‌گیریم که با این افزایش عوارض روبه‌رو شویم. آیا این عدالت
است؟ (14/12)
1255- سلام از نوشهر تماس می‌گیرم. از دولت روحانی سوال می‌کنم این مرفهان بی‌درد در دولت شما چه کار می‌کنند؟ آقای نوبخت دردمند نیست. ایشان یک روز زندگی ایثارگران را نمی‌تواند تحمل کند. او با ایثارگران آشنایی ندارد. چرا امثال ایشان باید در دولت روحانی باشند؟ چرا ایثارگران باید با فقر زندگی کنند؟ ما از شما راضی نیستیم. (14/12)
1347- جناب آقای علاءالدین بروجردی، نماینده محترم مجلس با سلام. آیا از فقری که حلقوم اکثریت مردم بروجرد را فشار می‌دهد اطلاع دارید. آیا از بیکاری و اعتیاد خبر دارید؟ وقتی برای حل برخی مسائل به کشورهای دیگر تشریف می‌برید به منطقه ما هم تشریف بیاورید. سری به موکلان خود در بروجرد بزنید در مجلس، درباره مشکلات مردم بروجرد صحبت کنید تا مشخص شود مردم بروجرد نماینده‌ای در مجلس دارند. (14/12)
1400- چرا آنقدر عوارض شهرداری و نوسازی افزایش یافته؟ چه خبر است. عوارضی که برای ما آمده نمی‌توانیم پرداخت کنیم. هر وقت پولدار شدیم شاید پرداخت کنیم. چه خدماتی برای شهر انجام دادند که چندبرابر از مردم پول می‌گیرند؟(14/12)
1802- من مقاله آقای مهرداد خدیر را که برای شهردار نوشتند، خواندم. پیشنهاد می‌دهم روز درختکاری کنار خیابان ولیعصر(عج) کنار کنده‌های خشک چنار جمع شویم، شاید شهردار و مسئولان متوجه شوند جای این درختان خشک، درخت بکارند. (13/12)
1709- بالاخره کره‌شمالی هم با کره‌جنوبی به یک تفاهم رسید تا برخی سوءتفاهمات قبلی را برطرف کنند. قطعا این تفاهمات در ثبات منطقه و در مبارزه با رفتارهای افراطی بسیار موثر است. البته این انعطافی که کره‌شمالی از خود به خرج داده و حاضر به مذاکره با غرب حتی برچیدن سلاح هسته‌ای شده در نوع خود جالب است. (16/12)
0905- شخصی پیام داده بود به‌جای خرید هواپیمای نو مانند هواپیماهای جنگی، هواپیمای مسافربری هم بسازیم یا بخریم. با شعار نمی‌شود هواپیمای نظامی ساخت. این کار به سال‌ها تجربه و تکنولوژی نیاز دارد. برخی مغزهایی که توان سازندگی داشتند متاسفانه مهاجرت کردند. (16/12)
0907- روز مادر را تبریک می‌گویم به همه مادران. در صفحه 3 امروز در رابطه با موتور روشن‌کردن آقای جهانگیری، خواستم بگویم ایشان خودش همه‌کاره است. معاون اول چیست؟ ایشان به رئیس‌جمهور هم خط می‌دهد. (16/12)
0909- در روز درختکاری رسانه‌ها تصاویری از درختان قطع شده در شهرهای مختلف و حتی زاگرس پخش کردند که رانت‌خواران برای تهیه زمین و ساخت‌وساز آنها را قطع کرده بودند. تعداد بی‌شماری از درختان را هم برای تهیه ذغال بریده‌اند، ما فقط شعار می‌دهیم. (16/12)
0910- اینکه در روزنامه هم نوشته‌اید دولت حال مردم را کنار گذاشته و چسبیده به راضی‌کردن مخالفان خود. کسانی که برخی از آنها ناراضیان متحجری هستند. باید گفت وای به حال دولت! (16/12)
0916- من دهان معاون وزیر راه را می‌بوسم. حرف‌های ایشان خیلی صحیح است. حرف‌های ایشان را باید الگو
قرار دهند تا درآمدهای ما شخصی نشود. باید الگوی صندوق درآمدها را از برخی کشورها یاد گرفت که چگونه توزیع و تقسیم درآمد می‌کنند. (16/12)
1044- آتش‌بازی جزئی از رسوم مردم در مناسبت‌های مختلف در جهان است که به صنعت گردشگری و اشتغال کمک می‌کند. پیشنهاد می‌شود موادمحترقه بی‌خطر تولید کنید و در اختیار مردم در جشن چهارشنبه سوری قرار دهید تا از ورود کالای قاچاق چینی و محصولات خطرناک جلوگیری شود. (16/12)
1221- امیدی هستم. از رشت تماس می‌گیرم. تا جایی که به یاد دارم از زمان کوروش الفبا از الف شروع می‌شد. الان بانک رفاه برای پرداخت عیدی بازنشستگان از حروف الفبا شروع کرده، اما از حرف «ی». چرا برعکس کار کردند. چرا ما هر کارمان یک جور دیگر است؟! (16/12)
1236- استیضاح‌های الکی که شما نوشته‌اید واقعا درست است. وقتی می‌توان کسی را استیضاح کرد که همه گونه امکانات به آن داده باشند. وقتی هواپیمای فرسوده داریم به‌خاطر تحریم نمی‌توانیم هواپیمای نو بخریم، استیضاح وزیر
چه فایده‌ای دارد؟ (16/12)
1341- بازنشسته آموزش و پرورش هستم. از رضوانشهر تماس می‌گیرم. بیمه تکمیلی آتیه‌سازان هستم. بیمه اکمل هم بر ما تحمیل شده است.
از زمستان96 هرچه مدارک درمان را برای دریافت هزینه به نمایندگی فرستادیم فقط 50درصد آن را پرداخت کردند، چرا کسی هم پاسخگو نیست. لطفا مسئولان پیگیری
کنند. (16/12)
1440- سلام. از شهرستان نور تماس می‌گیرم. از ایثارگران هستم. چرا رئیس‌جمهور و نوبخت از ایثارگران صحبت نمی‌کنند. ما جانبازان از برخی مسئولان گلایه داریم و از مسئولان راضی نیستیم، چرا به مشکلات ما توجه نمی‌کنند، این رسمش نیست. (16/12)
1545- یک حُسن خوب نظام پارلمانی این است که از تجمیع آراء برای تصمیم‌گیری استفاده می‌شود. در واقع نظام پارلمانی نقطه مقابل خودمحوری و تک‌اندیشی است. نظام پارلمانی یک نظام شورایی است که می‌تواند از لابی‌گری قدرت و انحصار جلوگیری کند. (16/12)
1610- اینکه می‌گویند میوه و شیرینی و آجیل شب عید تامین شده و هیچ کمبودی حس نمی‌شود درست، اما مشکل اصلی قدرت خرید مردم است وگرنه همه‌چیز در بازار فراوان است. اما آیا نمی‌شود شب‌عیدی لااقل برخی اقلام را به‌صورت تعاونی و با کاهش قیمت به مردم واگذار کنند؟ چرا حتی در نمایشگاه‌های بهاره که به اسم قیمت تعاونی است اجناس گران هستند؟ (16/12)
0853- پشت دیوار منزل چند درخت کاشته بودیم و مرتبا آبیاری می‌شد. شاخه یک درخت به روی یک سیم برق فشار آورده و آن را به سمت پایین خم کرده بود. برای قطع شاخه به شهرداری و اداره برق بارها مراجعه کردیم. متاسفانه فایده نداشت تا اینکه بالاخره شاخه به کامیونی بلند گیر کرد تا بالاخره آمدند درخت را بریدند. (16/12)
0830- با درود به آفتاب‌یزد. دیشب تلویزیون نتانیاهو و ترامپ را نشان می‌داد که در مورد ایران حرف می‌زدند. همان اراجیف قبل خود را تکرار می‌کردند. زمان کِندی من در آمریکا دانشجو بودم. این افراد به‌صورت فروشنده‌های دوره‌گرد قابلمه می‌فروختند. آدم‌های پررویی بودند. نتانیاهو هم یکی از همین آدم‌ها بود که از 17سالگی از همین فروشندگان دوره‌گرد بوده که به پررویی در آمریکا
معروف بود. (16/12)
0050- مسئولان باید توجه کنند که مردم چرا همچنان به جای سفر به داخل کشور این همه سراغ تورهای خارجی می‌روند و ارز از کشور خارج می‌کنند. چرا ما نباید به منبعی برای توریست‌پذیری تبدیل شویم و ایجاد درآمد و شغل کنیم. چرا برخی موانع باید به صنعت توریست لطمه بزند؟ (16/12)
0048- دودی که از اول انقلاب تاکنون در چشم صنعت توریست رفته به توریست‌پذیری ما برمی‌گردد. توریست پایش به فرودگاه می‌رسد کرایه 20 هزار تومانی را از او 30‌هزار تومان می‌گیرند. کاسب چند برابر قیمت با او حساب می‌کند. می‌خواهد از امکانات تاریخی بازدید کند با یک سری مشکلات دیگر مواجه است. چرا امسال 100 هزار نفر از ایران به ترکیه می‌روند؟ (16/12)
1312-مدتهاست درهای سرویس بهداشتی ایستگاه مترو شهید حقانی را بسته‌اند. از مسئولان مربوط تقاضای رسیدگی داریم. (16/12)
1946- وسط میدان هفتم تیر چه وقت قرار است ساماندهی شود و‌ از وضع اسفباری که دارد، رهایی یابد؟ (16/12)
1715- چرا رئیس‌جمهوری و نمایندگان مجلس به موسسه‌ها و ادارات و ارگان‌هایی که بازنشستگان دعوت به کار دارند، رسیدگی نمی‌کنند و تا چه وقت قرار است بازنشستگان از دو جا حقوق ‌بگیرند، این در حالی است که بیشتر خانواده‌ها چند جوان بیکار دارند، نادیده گرفتن این موضوع برازنده مسئولانی که در راس امور
قرار دارند، نیست. (16/12)
1615- سلام به آفتابیان. از شهرستان نور تماس می‌گیرم. آقای روحانی، آقای نوبخت را از کجا پیدا کرده؟ چرا به مشکل جانبازان و ایثارگران رسیدگی نمی‌کنند، چرا ما باید با فلاکت و بدبختی زندگی کنیم؟ ما از برخی مسئولان اصلا راضی نیستیم. (15/12)
1602- اینکه رئیس‌جمهور محترم برخی مخالفان خود را کم‌عقل خطاب کردند قطعا ادبیات مناسبی نیست، اما در حقیقت باید اذعان داشت برخی مخالفت‌ها با طرح‌های دولت و برخی دشمنی‌ها به هیچ‌وجه عقلانی هم نبود! به نظر من که مخالفان دولت از خدا می‌خواستند که رئیس دولت را به سمت این ادبیات بکشانند که بر علیه او استفاده کنند. (15/12)
1550- اگر بازار ارز صاحب داشت نظارت بر آن بود که از بانک‌ها به کف خیابان‌ها نمی‌آمد و آن همه مشکل و درگیری برای کاسبان و صرافان ایجاد نمی‌شد. موضوع بازار ارز خوب مدیریت نشد. حتی نسبت به افزایش قیمت آن، که برخی می‌گویند عمدی بوده هم مدیریت نشد. (15/12)
1545- آقای عزیز شما با هر چیزی که خلاف ایده و تفکر شما باشد مخالف هستید. چرا آنقدر از رفتن خانم‌ها به ورزشگاه هراس دارید؟ چرا فکر می‌کنید اندیشه‌هایی که از ورود بانوان به ورزشگاه حمایت می‌کنند اندیشه‌های غربی هستند؟ (15/12)
1531- در آفتاب‌یزد خواندم؛ مسئولانی که مال نامشروع تحصیل کردند را شناسایی کنیم. من نمی‌دانم مگر مسئولان هوش مردم را دست‌کم می‌گیرند؟ یک مسئول در اول کار امکانات چندانی ندارد، اما پس‌از مدتی دارای مال و اموال فراوان می‌شود باید دید چقدر درآمد داشته و چگونه کسب کرده؟ (15/12)
1224- در هیاهوی آمدن وزیر خارجه فرانسه به کشور و مذاکرات مربوطه، مسئولان ما مسئله اضطراری آب و کشاورزی کشور را فراموش نکنند. (15/12)
1203- سلام. محمدی هستم. یک بازنشسته. به‌خاطر مشکل خونی هر از چند
وقتی باید آزمایش بدهم. سال96 مبلغ 133 هزار و 400 تومان پول ویزیت دادم، صورت‌حساب را به بیمه بردم. برای من 28هزار و هفتصد تومان ریختند. درحالی‌که هزینه بیمه می‌دهم و بابت بیمه تکمیلی هم از حقوق من کم می‌کنند. لطفا رسیدگی شود. (15/12)
1610- باید مراقب دیپلماسی خود و حرکات عده‌ای خودسر باشیم. وگرنه هزینه‌های سنگینی به ما وارد می‌شود. چنانکه چند نفر آدم نابخرد به سفارت عربستان حمله کردند که باعث شد فدراسیون فوتبال تیم‌های ایران را از میزبانی محروم کند. امروز تیم‌های ایرانی آرزوی استفاده از میزبانی در مسابقات را برای تیم‌های خود دارند! حمله به سفارت ایران در لندن را هم محکوم می‌کنیم و دولت انگلیس با معترضان مماشات کند این قابل‌قبول نیست. (20/12)
1712- سال نو قرار است بیاید. فروشندگان خشکبار شروع کرده‌اند به مردم‌آزاری، خشکبار خیلی گران شده است. خصوصا پسته و بادام. واقعا ما مردم داریم از همه چیز می‌افتیم. این رسم‌اش نیست! (20/12)
1912- خودروها پرواز کنند؟! هر شب بدون استثنا، حاشیه خیابان پیروزی به محل دستفروشان تبدیل شده است. آیا خودروها برای عبور از خیابان، پرواز کنند؟!(20/12)
1516- حقوق پلکانی را معنا کنند! از وزیر سازمان رفاه و تامین‌اجتماعی تقاضا داریم درباره حقوق پلکانی که قرار است سال 97 اجرا شود، برای کارگران معنا کند که چگونه محاسبه و پرداخت می‌شود.(20/12)
1814- افرادی که تا به‌حال برای دریافت سهام عدالت نام‌نویسی نکرده‌اند، برای دریافت آن، چه کاری باید انجام دهند؟ لطفاً مسئولان ذی‌ربط درباره این موضوع توضیح دهند. (20/12)
2312- عده‌ای از خانواده‌ها ساعت 23 مقابل تلویزیون منتظر پخش دورهمی بودند، اما تکراری پخش شد. چرا برنامه دورهمی پنجشنبه 17 اسفند تکراری پخش شد؟ لطفاً مسئولان روابط‌عمومی شبکه نسیم برای روشن‌شدن افکارعمومی درباره این موضوع پاسخگو باشند.
آفتاب‌یزد: در این خصوص گزارش تهیه شده و مسئول روابط‌عمومی شبکه نسیم هم توضیحاتی ارائه داده است.(20/12)
2217- سال نو، افراد نو، افکار نو! امیدواریم سال 97 از سوی مسئولان، به‌ویژه نهاد ریاست‌جمهوری، بازنشستگان دعوت به کار را در هر مکان و در هر مقامی که هستند، به‌طور کلی بازنشست و به‌جای آن‌ها افراد جدید، دانا و خوش‌فکر و با افکارنو، استخدام کنند و رودربایستی‌ها را کنار بگذارند تا فرصت شغلی برای جوانان تحصیلکرده و بیکار فراهم شود. (20/12)
1414- صندلی‌های اغلب اتوبوس‌های شرکت واحد کثیف است. شرکت واحد اگر برای تمیزکردن صندلی‌ها وسیله و عوامل ندارد، نظافت آن را به شرکت‌های مقاطعه‌کار که معمولاً دستگاه‌های اداری، کار نظافت اداره را به آن‌ها واگذار می‌کنند، واگذار کنند. (20/12)
۱۵۱۴- در مورد موضوع استیضاح وزرای کار و راه خواستم بگویم واقعا آنچه از نتیجه جلسات استیضاح مشخص شد چیزی جز تلف کردن وقت مردم نبود. وقتی خبر از گوشه و کنار می‌آید که در مورد استیضاح برخی نمایندگان کوتاه آمدند چرا قبل از جلسات کوتاه نیامدند، لااقل وقت مجلس و ملت گرفته نشود. (۲۳/۱۲)
۱۵۰۲- حمله به سفارت ایران در انگلیس کار بسیار زننده و زشتی بود. حمله به سفارت یک کشور درست نیست. متعرضین به سفارت ایران باید محاکمه شوند. (۲۳/۱۲)
۱۴۳۹- با تبریک سال نو، امیدواریم همیشه موفق باشید و در کار خود پیشرفت داشته باشید. (۲۳/۱۲)
۱۴۳۷- زنگ زدم پیشاپیش عیدتان مبارک. سال نو مبارک. شما رسانه‌ها نور چشم ملت هستید. شما برای ما هوشیاری و بیداری می‌آورید. موفق باشید. (۲۳/۱۲)
۱۲۴۳- عرضم به خانم فاطمه‌هاشمی است. مثل آقا محسن شجاع باش. مرگ پدر شما گریه ندارد. آقای‌هاشمی برای اسلام و قرآن زحمات زیادی کشیدند. ایشان در قلب مردم جای دارند. نام حضرت فاطمه (س) که می‌آمد گریه امانشان نمی‌داد. (۲۳/۱۲)
۱۱۰۵- خیلی به مجلس زنگ زدم کسی جواب نمی‌دهد. مخصوصا این آقای پورابراهیمی نمی‌دانم چرا به حقایق نمی‌خواهد برسد. فقط قشنگ صحبت می‌کند. آقای حجتی بالاتر از این حرفهاست که بخواهد انتقاد کند از دیگران. (۲۳/۱۲)
۱۰۵۴- سلام آقای مظفری. واقعا لذت بردم. از مطلب امروزتون، نماینده‌ها واقعا چکاره‌اند. کمیسیون‌ها چکار می‌کنند. هیچ کاری نکردند.
از مجلس که بیرون می‌آیند چه زندگی‌هایی برای خودشان دارند. اول از اینها شروع کنند که از کجا آورده اند؟ مجلس برای حقوق‌بگیران چکار کرده است؟ (۲۳/۱۲)
۱۰۲۷- دیروز سه شنبه از مصدق نوشته بودید و نامه محمود کاشانی که مصدق را خائن خطاب کرده. نمی‌دانم از نظر ایشان مصدق چه خیانتی کرده؟ آیا ملی کردن نفت خیانت بود. من آن موقع خودم جزو نهضت ملی در قم بودم. اعلامیه‌های آیت الله کاشانی را قم می‌بردم. در جریان امور هستم. نباید به مصدق چنین مسائلی را نسبت داد. (۲۳/۱۲)
۱۰۰۵- پرتاب نارنجک و ترقه‌های قوی که متاسفانه در دهه‌های اخیر متداول شده جزو آیین سنتی چهارشنبه سوری نیست بلکه پریدن از روی آتش، قاشق کوبیدن درب منازل و دریافت آجیل و شکلات جزو آیین چهارشنبه سوری است. (۲۳/۱۲)
۰۹۱۶- در این شب عید نگاهی به مردم کوچه و بازار بیندازیم. غم و فقر از چهره اکثریت به چشم می‌خورد. مسئولان توجه کنند کجا وظایف خود را به درستی انجام نداده‌اند. (۲۳/۱۲)
۰۹۰۳- نباید صرف اینکه داعش تقریبا تمام شده از مکر و حیله دشمنان غافل شویم، باید همیشه مراقب باشیم خصوصا در مرزها. (۲۳/۱۲)
۰۸۵۸- پسر آیت الله کاشانی نسبت به نام گذاری دکتر مصدق روی خیابان باریک اعتراض کرده است. دلیلی نیست که به این موضوع اعتراض کنند. مصدق یک شخصیت ملی است. (۲۳/۱۲)
۰۱۳۰- برخی جاده‌های ما که مربوط به ۴۰ یا ۵۰ سال قبل هستند کشش این همه وسیله را ندارند. زمانی می‌شد که اگر در جاده می‌ماندیم، می‌گفتند تا صبح وسیله‌ای رفت و آمد نمی‌کند. حالا این همه وسیله در جاده‌ها در حال تردد هستند. باید فکری به حال جاده‌ها کنند. (۲۳/۱۲)
۱۸۲۵- وزیر بهداشت سلام. منتظر اقدام جنابعالی در مورد نامه ارسالی اینجانب در مورخ ۱۸/۱۱/۹۶ به حضورتان هستم که مربوط به گرانفروشی بیمارستان... می‌باشد که بابت ۴ شب بستری همسرم به نام حرمت ایل بگی در بخش سی‌سی‌یو ۵ میلیون و سیصد هزار تومان دریافت کردند. آفتاب یزد! اگر اسم بیمارستان را درج نمی‌کنید مطلب من را چاپ نکنید. (۲۲/۱۲)
جناب آقای روحانی، رئیس‌جمهور محترم، آقای وزیر کار، تعاون،رفاه و امور اجتماعی، آقای وزیر بهداشت، مسئولین محترم و دولتمردان عزیز، شما را به خدا، برای خاطر مردم و رضای خدا، اگر یک بار هم که شده لطفاً مجدداً بروید و اصل ۲۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را به خاطر وجدان‌های بیدار و انسانیت با دقت و حوصله بخوانید و برای رضایتمندی خداوند و جلب اعتماد مردم به قانون اساسی و پایداری و ثبات این نظام مقدس و خودتان به آن پای‌بند باشید و عمل کنید. چرا من و امثال بنده با این اوضاع خراب مالی باید هر سال بیش از سه میلیون تومان بابت حق بیمه اختیاری برای اندک مراجعه به درمانگاه‌های سازمان تامین اجتماعی و تمدید دفترچه بیمه بپردازیم؟ محمود بلیغیان
...۰۹۱۳
برای جلوگیری از تخریب جنگلها، دولت کشاورزانی را که در حاشیه رودخانه‌ها هستند تشویق کند تا کشت باغ چوب چنار یا سفید چوب بکارند هم برای کشاورز به صرفه است و هم طبیعت رودخانه زیبا می‌شود و کنار رودخانه‌ها فرسایش ایجاد نمی‌شود و نیاز کشور برای چوب وکاغذ برطرف می‌شود و جنگلهای شمال البرز و جنگلهای پربرکت زاگرس از نابودی نجات داده می‌شود. کناره لخت رودخانه‌ها که تابستان در معرض نور شدید آفتاب هستند بر تبخیر آب رودخانه‌ها بسیار اثر دارد کاشت درخت در کنار رودخانه‌ها علاوه بر تامین چوب کشور موجب تنوع و گسترش پرندگان و بیشتر شدن خوراک آبزیان می‌شود و برای جهانگردی بسیار با ارزش است باغ چوب کنار رودخانه‌ها بسیار ارزشمند است چنین باغهایی خود به خود از آلودگی آب رود‌ها جلوگیری کرده و باعث اسکان پرندگان مفید چون لک لک انواع غاز مرغابی لاک پشت افزایش ماهی‌ها لک‌لک‌ها و مرغابی‌ها شده و برای شالیزار بسیار سودمند هستند درختان کنار رودخانه‌ها برای لانه‌سازی و زیستگاه پرندگان مفید هستند و با توجه به صنعت بسته بندی کالا، کاشت چوب بسیار بصرفه است.
...۰۹۱۸
باسلام، آقایان علی دایی و زیباکلام به قول اصفهانی‌ها آن‌قدر فس فس کردید برای زلزله‌زدگان تا حساب‌هاتون مسدود شد. چقدر خوب بود اگر مسکن وار کار می‌کردید.
...۰۹۱۳
باسلام، آقای کدخدایی امیدوارم پس از چهل سال که از انقلاب گذشته رجل سیاسی خیلی خیلی بهتر تعریف شود که اشخاصی مثل معجزه هزاره سوم پدید نیاید.
...۰۹۱۳
باسلام، بله آقایان اصلاح‌طلب! شما هم دارید مثل هشت سال دولت مهرورز اصولگراها عمل می‌کنید. دارو پس از مرگ سهراب چه فایده.
...۰۹۱۳
چه خبر شده خیلی چیزها گران شده و کنترلی روی قیمت اجناس نیست؟
...۰۹۳۵
یکی از فواید عمل به شعار سال۱۳۹۶ یعنی اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، کاهش آسیب‌ها و مفاسد اجتماعی ناشی از بطالت اوقات و بیکاری است.
...۰۹۳۸