کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 28 آذر 1397   Wednesday 19 December 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

سرمقاله

غرب و سرنوشت ولیعهد سعودی

علی بیگدلی کارشناس بین‌الملل

تبلیغات

اخبار آنلاین

عناوین صفحه

 • تقدیر حسن روحانی از بازرگان و شوخی با لهجه سرخه ای
 • رانت جدید برای نمایندگان جهت تردد در خطوط ویژه
 • نماز با خشوع و حضور جامعه را به صلاح و سداد در زبان وعمل می‌کشاند
 • توضیحات معاون اقتصادی رئیس‌جمهور درباره 15 میلیارد یورو گم شده حاصل از صادرات غیرنفتی
 • آشوب‌های فرانسه نشان داد خروج از توافق پاریس درست بود!
 • دادگاه تجدید نظر اسفندیار رحیم مشایی برگزار شد
 • به زودی شاهد ثبت اس‌پی‌وی خواهیم بود
 • روایت المانیتور از زمان اجرایی شدن سازوکار مالی اروپا
 • مرکل در صدر لیست فوربس
 • روی خط آفتاب

  1440- بالاخره پس از مدت‌ها آقای روحانی سر و صدایی به پا کرد و چند کلام حرف حساب به منتقدان زد. بهتر است جسورتر باشد. بخشی از مشکلات جامعه همین مخالفین هستند که مانع‌تراشی می‌کنند و در بخش‌هایی از اقتصاد هم نقش دلالی دارند. (19/9)
  1421- برخی از آقایان به قدری تندروی داشتند و به این و آن تهمت و انگ زدند و خائن گفتند که نه تنها صدای آقای ظریف و روحانی هم درآمد، صدای آقای حسام‌الدین آشنا هم از این تهمت‌ها درآمد و آنان را تکفیری‌های جدید نامید! به امثال این آدم‌ها هر چه بگویم کم
  است! (19/9)
  1248- من با این سخنان دکتر روحانی خیلی موافقم که بعضی‌ها شعارهایی می‌دهند و هزینه‌های آن را باید مردم پرداخت کنند. چرا باید مردم هزینه این رفتارها را بدهند که از زندگی و مشکلت مردم خبری ندارند؟ از تریبون حرف‌هایی می‌زنند که ارزش ندارد و با واقعیات جامعه تطابق ندارد. (19/9)
  1220- به قول شهید مطهری ما از خیلی رفتارها سال‌ها ضربه خوردیم. ما کی می‌خواهیم برخی رفتارهای خود را اصلاح کنیم؟ رفتارهای افراطی به چه قیمتی؟ به قیمت گرفتار کردن مردم؟ (19/9)
  1201- تفریحات لاکچری و سفرهای برخی آقازادگان در خارج و اموال آنها برای کسانی مثل کارگران که اوضاع خوبی ندارند مثل خاری است که در چشم مردم فرو می‌روند! (19/9)
  1145- در کشورهای پیشرفته روزها جوان بیکار در خیابان ملاحظه نمی‌شود اما در کشور ما مشکلات اقتصادی و فرزندسالاری باعث شده در روز روشن در چهارراه‌ها و پارک‌ها جوانانی را در حال وقت‌گذرانی ملاحظه کنید. آنها چیزی نیاموختند تا حداقل به جای یک کارگر خارجی کار کنند و درآمد داشته باشند. آن وقت از بیکاری به فکر مردم‌آزاری و تفریحات ناپسند می‌افتند. (19/9)
  1021- راننده‌ای تعریف می‌کرد دختر جوانی را به عنوان مسافر سوار کردم. دختر گفت می‌خواهم شیشه را پایین بکشم. گفتم هوا سرد است اما وی می‌خواست سیگارش را روشن کند. خدایا کار جوانان ما به کجا کشیده
  شده است؟ (19/9)
  0912- سلام از تنکابن تماس می‌گیرم. آقای رحمانی فضلی زمانی که به عنوان وزیر کشور تعیین شده بود در برنامه تلویزیونی نسبت به برنامه‌های خود گفت برخی دوستان از ما انتظاراتی دارند که فرزندان آنها را با توجه به اینکه وزیر شده‌ایم در اداره‌ای بند کنیم. من خودم شنیدم ایشان گفت فرزندانم لیسانس به بالا هستند و بیکار هستند. حالا پس از چند سال فرزند ایشان چقدر تجربه کسب کرده که مشاور وزیر شده است؟ آیا این شایسته‌سالاری است یا باندبازی؟ (19/9)
  0656- برای گلایه از هواپیمایی قشم‌ایر تماس می‌گیرم؛ توی فرودگاه هستیم. پرواز را تغییر دادند. می‌گویند قبلا اعلام کردند اما برخی ایرلاین‌ها می‌گویند اعلام نکردند. پرواز 20 دسامبر امروز بوده از تهران به تفلیس. زمان آن را بدون اینکه به کسی بگویند تغییر دادند به ساعت 30‌:‌22‌ حالا هم به آنها می‌گوییم کانترها را باز کنید کارکنان نشسته‌اند فوتبال تماشا می‌کنند و کانترها را باز نمی‌کنند. خواستم بدانید ما چقدر در قسمت ایرلاین خود فعالان خوبی داریم! (19/9)
  0612- سلام. از شهر رویان تماس می‌گیرم. از جانبازان شیمیایی هستم. آقای رئیس‌جمهور این پیام‌های ما را نمی‌خوانند؟ چرا جواب ما جانبازان را نمی‌دهند؟ (19/9)
  2237- سلام. در کشور ما آدم‌هایی هستند که منتقد به کارهای دیگران هستند. خصوصا مخالفین دولت مثل آقای رئیسی، جلیلی و قالیباف که علیه دولت حرف می‌زنند اما وقتی آقای پزشکیان در دانشگاه صحبت می‌کند اختلال ایجاد می‌کنند. اینها نشان دادند فقط به فکر منافع خود هستند. (19/9)
  2133- سلام آفتاب. جواد شبستری هستم. آقای لاریجانی رئیس مجلس فرمودند نام مفسدین و اختلاس‌کنندگان را افشا کنیم. من به عنوان یک سهامدار جزء در بانک دی سوال می‌کنم چرا نتیجه تحقیق و تفحص توسط کمیسیون اصل نود زمان آقای پورمختار که پای یکی از معاونین دولت معجزه سوم در میان است سه سال در بایگانی مجلس خاک می‌خورد؟ آیا ما به جای خرید سهام بانک باید دنبال سفته‌بازی و خرید دلار
  می‌رفتیم؟ (19/9)
  2111- برآورد شده خساراتی که فرار مغزها از لحاظ اقتصادی به کشور وارد کرده چندین برابر زیان و خسارات جنگ تحمیلی بوده است. آنها رفتند و اقتصاد کشورهای دیگر را بهبود بخشیدند و ما ماندیم با برخی آقازادگان آنها و اقتصادی که متاسفانه به این روز افتاده است. (19/9)
  2100- با وجود ارزان‌تر شدن نرخ دلار قیمت کاغذ مرتبا بالا می‌رود و مشکلات شدیدی برای روزنامه‌های مستقل به وجود آورده است. پایین آمدن نرخ دلار در پایین آوردن نرخ مواد غذایی نیز متاسفانه اثری نداشته است. (19/9)
  1909- مدارا هم حدی دارد آقایان خیلی مدارا می‌کنند. بعضی هایشان حوصله بیش از حد در مدارا دارند. آقای روحانی چرا واضح صحبت نمی‌کند؟ درست حرف بزند. برخی که بودجه‌های کلان دارند درد مردم را درک نمی‌کنند، فقط به این و آن ناسزا می‌گویند. اینها با مصالح ملت هم بازی می‌کنند. رئیس دولت در لفافه حرف نزند و واضح با مردم حرف بزند. (19/9)
  0824- آقای مظفری! من صحبتی با برخی کوته‌نظران دارم. فکر می‌کنند هر کسی بچه یک روحانی بود حق زندگی کردن ندارد. انتقادی برای فرزند سیدحسن خمینی درست کردند. آیا این بچه و همسرش حق زندگی و تفریح ندارند؟ مگر چکاره کرده؟ رفته اسب‌سواری که یک ورزش است. آیا رانت‌بازی کرده، به کسی بی‌احترامی کرده؟ چرا ما کوته‌نظری داریم؟ البته این مسائل سیاسی است. (19/9)
  0752- آقای وزیر آموزش و پرورش می‌گویند به خاطر پخش مسابقات فوتبال در مدارس توبیخ شدیم. خودشان که نمی‌گویند از طرف چه کسی توبیخ شده اند؟ اگر بگویید که خیلی خوب است. (19/9)
  1600- به تمام خیابان‌های تهران اگر توجه کنید خیابان‌های قدیمی و پیاده‌روهای بسیار خوبی دارد با عرض مناسب. اما خیابان‌های جدید به خصوص در شمال شهر خوب ساخته شده‌اند. پیاده‌روها مناسب نیستند. برج‌سازان هم مزید بر علت شده‌اند. بخشی از جاها را متعلق به خود کردند دست‌اندرکاران شهری نظارت کافی بر این موارد ندارند؟ (20/9)
  1316- برخی در رسانه ملی به عنوان کارشناس می‌آیند حرف می‌زنند، اما فقط بلدند هزینه درست کرده و حاشیه ایجاد کنند. صدا و سیما هم بودجه‌های زیادی در این گونه برنامه‌ها هزینه می‌کند که به درد مردم هم نمی‌خورد. (20/9)
  این دو خودرو‌ساز این دو کودک لوس پرولع انحصارطلب ما ملت را دچار فرسایش فرسودگی کرده، از هزاران کشته تا هزاران مصدوم. درگیرکردن میلیون‌ها خانواده ومصائب دیگرچه خروجی داشته‌اند؟ چرانمایندگان و مسولان به خواسته ملت به حق انتخاب، آسایش خانوادها، حقوق شهروندی و مصرف‌کننده و سندچشم‌اندازکوچک‌ترین توجه‌ای نمی‌کنند؟ بعد از4 دهه فشار و لابی‌های گسترده بازار خودرو را رقابتی کنید. تاتی تاتی کردن این دوکودک درون گهواره خودرو تا چندسالگی؟ درباره ممنوعیت واردات و محدودیت‌های موتوری ارزی تصمیم گیری کرده و موانع درهم برهم واردات را بردارید. یکبار برای همیشه با اقتدار گام بردارید و به خواست موکلینتان که ما مردم با رایمان درمجلس شما را انتخاب کردیم عمل کنید، آن وقت قیمت سوخت را هم با این استدلال که بازار خودرو رقابتی است مانند جهان اسلام خلیج فارس به فوب خلیج فارس برسانید. دیگر نه به کارت سوخت نه سهمیه‌بندی نیازاست تا کی باید دور خودمان بپیچیم و هزینه مانند کارت سوخت سهمیه‌بندی ایجاد کنیم. حمایت از تولید داخل باید از صنایع زودبازده باشد.
  ...0938
  بازنشسته تامین اجتماعی هستم با حقوق ماهیانه حدود 420 هزار تومان. ولی واریز 200 هزار تومان با حقوق ماه گذشته‌ام انجام نشد، در حالی‌که این مبلغ به افراد با حقوق بالاتر انجام شد؛ چرا؟
  ...0919
  محمود بلیغیان - اصفهان: قیمت نوشابه‌های گازدار نسبت به دو هفته قبل بیشتر از دو برابر شده است و قیمت یک نوشابه 5/1 لیتری (کوکا) امروز به مبلغ 4500 تومان رسیده است مگر در این نوشابه‌ها غیر از آب، شکر، گاز و کمی مواد رنگی شیمیایی دیگر چیست که اینقدر گران شده اند؟ حالا مضر بودن یا نبودن آن به کنار. چرا مسئولین و سازمانِ تعزیرات به این گرانی‌های بی دلیل و ابلهانه رسیدگی و هیچ گونه اقدامی در جهت حمایت از مصرف‌کننده نمی‌کنند؟
  ...0913
  پسر جوان وزیرکشور چه تجربه و تخصصی از علم اقتصاد دارد که به عنوان مشاور وزیر اقتصاد انتخاب شده است؟ مدیران رانتی و بی تجربه و ناکارآمد باعث اوضاع اقتصادی فعلی کشور هستند.
  ...0910
  چرا درتاریخ 6 آذر1397در روزنامه حرفی از خبر درگیری کشتی‌های روسی و اوکراینی زده نشد؟ در شرایطی که روز قبل اتفاق افتاده بود.با تشکر.
  ...0905
  مسلما قابل درک است که آقای دکتر صادق زیباکلام با موقعیت خاص اجتماعی و بین‌المللی خود که در ایران به‌عنوان استاد‌ِ علومِ سیاسی دانشگاه تهران و دانشگاه‌های آزاد و در جهان دارند باید خیلی بااحتیاط باشند و در مصاحبه‌های خود با رسانه‌های داخلی و یا خارجی به طور محتاطانه و با رعایت همه جوانب و حفظ موقعیت خود و با مصلحت‌اندیشی کامل صحبت کنند و به اصطلاح دست به عصا راه بروند که خوشبختانه خودشان کاملا متوجه این موضوع هستند و این موارد را تا حدودی که به سوپاپ اطمینان بودن خود لطمه‌ای وارد نشود، تقریبا و یا بهتر است بگوییم با اجازه بزرگ‌ترها دقیقا رعایت می‌کنند.
  ...0913
  از فواید استمرار مبارزه با زمین خواری حفظ حریم شهری و از همه مهم‌تر حفظ محیط‌زیست شهری و روستایی است که مسئولین محترم ذی‌ربط، همه املاک و زمین‌های بایر را شناسنامه‌دار کنند. قطعا هر نوع تصرف و سوءاستفاده غیرممکن خواهد شد.
  ...0938
  به حمدا... دارالقرآن‌های کریم از موهبت‌هاست قرآن و عترت، در خدمت مومنین بالاخص نسل جوان قرار گرفته است. اما متاسفانه هنوز بعضی از مناطق و شهرستان‌های کشورمان محروم از این مجموعه خدمات‌رسانی عظیم هستند که امیدواریم با همت و پیگیری مسئولان عالی قرآنی بودجه‌ای خاص برای گسترش این امر اختصاص داده شود.
  ...0938
  کار آن کاسب با انصاف تبریزی را که وزن پاکت خالی را هم در نظر داشت مقایسه کنید با خرید مثلا کیک تولد که مقوا یا چوب پر و پیمونی که زیر کیک هست و با قیمت کیک پول، آن را هم از شما می‌گیرند!
  ...0912
  کویت به این کوچکی هنوز دارد از عراق غرامت جنگ را می‌گیرد ولی ما نه. چرا؟ عراق که دیگر جنگی ندارد و کشور ثروتمندی هم است.
  ...0905
  سلام. از آستارا پیام می‌دهم. برای دولتمردان بنویسید که مردم کشوردوست و همسایه ما آذربایجان در شرایط تحریم تمام مایحتاج مردم را به غارت می‌برند. از ساعت 22 شب به بعد گمرک دیگر قانون نداره. چون اصلا ارزیاب قانون اجرا نمی‌کند. خواهشمندیم رسیدگی کنند.
  ...0935

  15
  آذر
  1397

  شماره
  5337


   مرکل در صدر لیست فوربس
  آشوب‌های فرانسه نشان داد خروج از توافق پاریس درست بود!
   جنجال ادعای حضور یک نماینده دو تابعیتی ایرانی - افغانی در مجلس
  به زودی شاهد ثبت اس‌پی‌وی خواهیم بود
   روایت المانیتور از زمان اجرایی شدن سازوکار مالی اروپا
   رانت جدید برای نمایندگان جهت تردد در خطوط ویژه
  دادگاه تجدید نظر اسفندیار رحیم مشایی برگزار شد
  توضیحات معاون اقتصادی رئیس‌جمهور درباره 15 میلیارد یورو گم شده حاصل از صادرات غیرنفتی
  تقدیر حسن روحانی از بازرگان و شوخی با لهجه سرخه ای
  نماز با خشوع و حضور جامعه را به صلاح و سداد در زبان وعمل می‌کشاند

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام