کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 22 آذر 1397   Thursday 13 December 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

سرمقاله

کلیه فروشی یک مشکل اجتماعی است نه بهداشتی

مجید یونسیان جامعه شناس

تبلیغات

اخبار آنلاین

عناوین صفحه

 • نرمش آمریکا نسبت به چهار کشور آسیایی است نه ایران!
 • ولع خرید بعد از شوک‌ قیمت‌ها طبیعی است؟
 • واردات تلفن همراه در شش ماهه نخست
 • توقیف ۲۲.۶ تن محصولات پتروشیمی قاچاق در مرز بازرگان
 • عربستان ۴ میلیون بشکه نفت بیشتر به هند می‌فروشد
 • ارائه ۹۸ درصد وام‌های کلان به افراد دارای نفوذ
 • رشد اقتصادی بهار ۹۷ بدون نفت ۰.۷ درصد شد
 • روی خط آفتاب

  سلام. پیامبر اکرم (ص) فرموده: من دست کارگر زحمتکش را می بوسم و همچنین
  امام صادق (ع) فرمودند: مزد کارگر را قبل از آنکه عرق پیشانی او خشک شود به او بپردازید.یاحق.
  ...0936
  امید و انتظار ویژه می رود در اقدام خداپسندانه و بسیار قابل تقدیر وزارت بهداشت در تصویب" سند درمان" شاهد رفع کمبود امکانات درمانی و دارویی در
  شهرستان های مراکز استان ها باشیم و چنان باشد که بیماران فقط در محل سکونت خودشان مداوا بشوند.
  ...0938
  یکی از بزرگان می گوید: حقیقت این است که اگر دوستان خود را از روی دقت و به مقتضای حکمت انتخاب کنیم و آنها را به واسطه فضیلت و تقوا و عظمت روحشان دوست بداریم، هیچ‌وقت حوادث روزگار میان ما و آنها حائل نخواهد شد.
  ...0938
  باسلام. کارگزارانی‌ها اگر قصد داشتن محسن هاشمی را شهردار کنند نباید ایشان را کاندیدای شورای شهر می‌کردند تا بعد پیروزی اصلاح‌طلبان در شورا (باتوجه به میثاق نامه) تصمیم‌گیری در این زمینه راحت‌تر باشد. اصلا معلوم نیست چرا این کارگزاران همیشه ساز مخالف می‌زنند و فکر می‌کنند تافته جدا بافته هستند.
  ...0916
  آقای دکتر مظاهری رئیس اسبق بانک مرکزی در برنامه مصاحبه رادیوی گفتگو ساعت 12، 28 آبان در پاسخ به این سوال که آیا نرخ واقعی دلار 25 هزار تومان است؟ تلویحا به افزایش نرخ اشاره و اذعان داشتند.
  0912...
  با توجه به گرانی های اخیر و بالاتر رفتن شدید قیمت‌ها در چند ماهِ گذشته از جمله قطعات یدکی خودرو که حداقل به دو برابر تا چندین برابر قیمت‌های قبلی رسیده است و در همه زمینه‌ها از جمله خدمات عمومی و دولتی و شهری را شامل گردیده است، متاسفانه نرخ کرایه سرویس های خودروهای اِسنپ در شهر بزرگ اصفهان هیچ تغییری نداشته است و این موجب دلسردی و ناامیدی از کار و اعتراض جمعیت زیادِ رانندگان اِسنپ و تَپسی در این شهر و شهرهای دیگر کشور از جمله تهران که نسبتا وضعیت بهتری نسبت به شهر اصفهان دارند گردیده است. امید است مسئولین محترم این شرکت های حمل و نقل عمومی در این مورد ضروری خاص و در جهت رِفاه انبوه رانندگان اتومبیل های اِسنپ و تپسی و تعیین نرخ عادلانه خصوصا" در اصفهان تدابیری بیندیشند و کاری کنند.
  ....0913
  حضرت امام زین العابدین(ع)
  می فرمایند: کسی که صبر ندارد، ایمان ندارد.
  ...0938
  حضرت امام حسین(ع) می فرمایند: سپاسگزاری از نعمت گذشته، نعمت آینده را در پی خواهد داشت.
  ...0938
  اعدام سلطان سکه‌ها، اعدام مفسدان سرطانی بود، اما امیدواریم با تدبیر و هوشیاری همه کارگزاران متعهد و مسئول حکومتی در سه قوای محترم ،ریشه این سرطان های به درک واصل شده که زمینه‌ساز گرانی و فشارهای سنگین بر مردم شدند رشد نکند.
  ...0938
  حضرت امام کاظم(ع) می‌فرمایند: مهرورزی با مردم نیمی از عقل است.
  ...0938
  مولای متقیان، حضرت امام علی (ع)
  می فرمایند: دانشی که تو را اصلاح نکند، گمراهی است.
  ...0938
  طبق نص صریح قرآن کریم هرکس از خداوند عالمیان بوسیله حمایت از دین اسلام حمایت کند، مورد حمایت الهی قرار خواهد گرفت. همه ما باید با یقین باور داشته باشیم که اهمیت ندادن به این موضوع
  بی نهایت مهم و بی بدیل، عامل و منبع ایجاد بسیاری از مشکلات در همه زمینه هاست. امید می‌رود همه ما توفیق ادای حق آن را داشته باشیم.
  ...0938
  نقش داشتن عامدانه و عالمانه هر شخص و گروه حقیقی و حقوقی در نوسان نرخ ارز و دلار و طلا و ... و هر علت دیگری که منجر به سیر صعودی قیمت ها بشود و در پی آن فشارهای اقتصادی بر مردم خصوصا قشر ضعیف و مستضعف و کم درآمد تحمیل بشود، سازگار و منطبق با شرع و عقل و منطق نیست و عاملان آن ضمن آنکه از عقوبت‌های دنیوی و اخروی برخوردار خواهند شد باید در چنگال عدالت محاکمه حقیقی بشوند.
  ...0938
  بیدار باشیم! زمین‌لرزه‌های مداوم در ایران و جهان عواقب و خطرات زیادی در پی دارد، شکاف‌های بزرگ، حرکت کوه‌ها، فرورفتگی زمین، جا به جا شدن چشمه‌ها و گم شدن سراب‌ها پوسته خارجی به نام لیتوسفر کره زمین به عمق 50 کیلومتر، جبه یا زیرپوش پوسته به اسم ماگما
  به ضخامت 950کیلومتر و 3 لایه هسته مرکزی آن جمعا تقریبا 5420 کیلومتر با دمای 5000 درجه زیر پوسته سرد زمین با فعالیت آتشفشان‌ها مذابش خالی شده و آغاز جابه‌جایی و فرورفتگی زمین و چه بسا محو شدن بعضی مناطق وسیع شود، باید منتظر تحولات جدی در جغرافیای زمین باشیم، زمین پا به سن کهولت گذاشته است.
  ...0918
  گریانی: چرا رسانه‌ها و مجلس ‌بر وزیر آموزش‌پرورش ‌نظارت ‌ندارند؟ ایشان‌ مشق‌ شب‌ را که‌ قبلا ممنوع‌ کرده‌ و اخیرا هم‌ گفته ‌می‌خواهیم ‌اسباب‌بازی ‌بیاوریم، بچه‌ها در مدرسه ‌بازی ‌کنند. یعنی ‌آموزش ‌در کل‌ تعطیل ‌و مدارس ‌تبدیل‌ به‌ مهدکودک ‌شود و بعدا دانش‌آموز ‌نتواند اسم‌ خودش ‌را هم‌ بنویسد؟!
  ...0915
  راهکارهای از بین بردن آسیب های اقتصادی تا حدی مشخص شده است، منتهای مراتب نتایج آن با استمرار بررسی و ارزیابی و در نهایت اجرای تصمیمات گرفته شده توسط کارشناسان کاربلد حاصل خواهد شد.
  ...0922
  جامعه ایده آل جامعه ای است که در آن رحم و عاطفه باشد.
  ...0933
  زباله ها در ایران طوری بازیافت بشن که لطمه ای به محیط زیست نخوره.
  ...0933
  1032- عرض من به جناب بهزاد نبوی است؛ بنده از اوایل انقلاب پای صندوق‌های رای بودم و اصلاحاتی هم هستم. اصلاحاتی‌ها رای خود را بدهند بروند پی کار خودشان. کاری هم نداشته باشند چه کسی سرکار باشد. تا زمانی که برخی در مجلس یک کاغذی در دست می‌گیرند تا علیه آقای ظریف استیضاح را مطرح کنند نمی‌گذارند کارها به سرانجام برسد و کشور مشکلاتش حل بشود. (14/9)
  0844- اینکه به وکلای دادگستری بگوید حق ندارند یک خانم تنها را در دفتر کار خود بپذیرند آیا این توهین به وکلا نیست؟ (14/9)
  0843- مدیر محترم محیط زیست! آنقدر شعار ندهید. تشریف بیاورید دربند، خیابان اسدالهی هزار تا منزل فاضلاب آنها وارد جوی‌های آب می‌شود و درختان را می‌خشکاند. تولید موش می‌کند، بوی تعفن آن همه مردم را ناراحت کرده است. لطفا اطلاع‌رسانی کنید تا پیگیری شود. (14/9)
  0833- در 10 ماه گذشته 30 میلیارد دلار و 400 میلیارد تومان در شبکه مالی کشور گم شده. این‌ها به تحریم‌ها ربطی ندارد.
  به نظر عده‌ای مدیران متظاهر فقط به دنبال پر کردن جیب خود هستند در حالی که اکثریت مردم گرفتارند. (14/9)
  0830- در این سال‌ها باید آموخته باشیم توهین به تاریخ کشور برای کسی نام و نشان نمی‌آورد و برعکس کسانی که انتقاد و توهین می‌کنند را بین مردم بدبین می‌کند. در این مورد بهتر است سری به کوچه و بازار بزنند نظر مردم را در مورد واقعیت‌ها یا مسائلی مثل موضوع کوروش
  بشنوند. (14/9)
  0726- آقای روحانی در مراسم سمنان گفتند آمدم که نقدها را آزادانه بشنوم. خواستم عرض کنم از ایشان چند سوال شده ایشان گفته بپرسید؛ چه کسانی موسسات اعتباری به وجود آوردند و مال مردم را تاراج کردند؟ یا دولت ناچار شد فلان قدر پول بدهد؟ همه‌اش می‌گوید چه کسانی؟ چرا اسم نمی‌برد؟ما باید بگوییم چه کسانی. آیا واقعا ایشان نمی‌داند چه کسانی‌اند؟ خب تا آخر اسم افراد را نبرند مشکل حل نمی‌شود. من که نباید بگویم رئیس‌جمهور باید
  بگوید. (14/9)

  19
  مهر
  1397

  شماره
  5294


  توقیف ۲۲.۶ تن محصولات پتروشیمی قاچاق در مرز بازرگان
  رشد اقتصادی بهار ۹۷ بدون نفت ۰.۷ درصد شد
  پشت پرده معافیت برخی کشورها توسط آمریکا از تحریم‌های نفتی ایران
  نرمش آمریکا نسبت به چهار کشور آسیایی است نه ایران!
  ارائه ۹۸ درصد وام‌های کلان به افراد دارای نفوذ
  عربستان ۴ میلیون بشکه نفت بیشتر به هند می‌فروشد
  واردات تلفن همراه در شش ماهه نخست
  ولع خرید بعد از شوک‌ قیمت‌ها طبیعی است؟

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام