کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 29 مهر 1397   Sunday 21 October 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

سرمقاله

گرانی ارز عادی نمی‌شود!

ناصر بزرگمهر روزنامه نگار

تبلیغات

اخبار آنلاین

عناوین صفحه

 • مگر چه جنایتی در این عکس رخ داده است؟
 • به توپ بستن مجلس در کمال ادب!
 • چینش تیم جدید اقتصادی با چهره‌ها‌ی نزدیک به نوبخت
 • به مردم بگویید
 • گفتن «روحانی مرد دوست داشتنی است» نشانه احترام نیست
 • گرانی تلفن‌های همراه، توقف نخواهد یافت؟
 • فرصت ایجاد دفتر اتحادیه اروپا در ایران
 • تاکید مجلس بر افزایش سرمایه بانک صنعت و معدن
 • وزارت کار اما و اگرها...
 • روی خط آفتاب

  مفسدین اقتصادی برای رسیدن به منافع طمعکارانه خود به صورت آشکارا و پنهانی اخلال و بی‌نظمی بیشتری را در جامعه افزوده و قیمت‌ها را نامتعارف و بدون حساب و برنامه‌ریزی افزایش می‌هند. این دست‌های آلوده در حقیقت بر زخم‌ها نمک می‌پاشند. از مسئولان محترم مصرانه خواهشمندیم با برقراری تیم‌های ویژه فعالیت این عناصر و ناهنجاری‌ها را مسدود کنند.
  ...0938
  از آنجایی که بانک‌ها عامل و ضابطه‌ای برای یاری رساندن مالی خیرین به نیازمندان و بعضی کارهای خیر دیگر هستند، لذا ضروری است محدودیت‌های تراکنش در این زمینه حذف شود. بدیهی است تداوم محدودیت‌ها به خودی خود و ناخواسته تعداد کمک‌های مردمی را کاهش خواهد داد.
  ...0938
  مرحوم آقای یدا... صمدی فیلمساز و کارگردان پیشکسوت کشورمان در خلق آثار هنری احساس مسئولیت شرعی و متعهدانه داشت و به همین خاطر مفید و ماندگار شدند. سریال "شوق پرواز" از جایگاه ارزشی، حماسی و جهادی ویژه‌ای برخوردار بود. روحش شاد.
  ...0938
  جناب ولایتی چرا شما کشور را با کره جنوبی مقایسه نمی‌کنید که پس از40 سال صنعت خودرویش دنیا را گرفته و ما هنوز داریم ثبت‌نام خودرویی می‌کنیم که در آینده قرار است بدهند و معلوم نیست چی هست. بعد شما میگی بریم مثل یمنی‌ها لنگ ببندیم. دستتان درد نکنه!
  ...0915
  باید متذکر شد تحقق حمایت از کالای ایرانی منوط به حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان محترم است.
  ...0938
  بگید به بازنشستگان ایران بیشتر برسند. ما خانواده‌های بازنشستگان دچار فشارهای اقتصادی شده‌ایم.
  ...0933
  چرا عده‌ای مدیران ساکن تهران سعی دارند هزاران پرسنل شرکت نفت را به زور از شهرهایشان آواره و از خانواده دور کنند و در بیابان آلوده عسلویه که به گفته رئیس محیط زیست جای هیچ جنبنده‌ای نیست ساکن کنند.
  ...0922
  همیشه از این موضوع مهم و احتمالی می‌ترسیدم و نگران این مطلب بوده و هستم که نکند شاید حجم زیاد و دائمیِ انتقادهای سازنده مردمی مطرح شده در اینجا و آنجا، به امید حل مشکلات و معضلات و نارسایی‌های مطرح شده مردمی، به رغم انتظار مردم برای رسیدگی مسئولین به آنها، تکرار و یادآوری آنها سبب بی‌تفاوتی و بی‌اثر شدن یا بی‌خیالی و نوعی پادزهر و مصونیت برای اثرگذاری و لوث شدن آن مطالب از سوی بعضی مخاطبینِ مطالب یعنی برخی مسئولین شود. به هرحال امیدوارم این‌چنین نشود و اینطور نباشد و حتی تکرار مکرر این دردهای اجتماع و طرح مشکلات مردمی که سرچشمه مسائل و مشکلات بزرگ‌تر است، دریچه‌ای برای پیدا کردن راه حل‌های مناسب و یاری‌رسان مسئولین محترم باشد.
  ...0913
  حضور متکدیان حرفه‌ای در شهرها به خصوص شهرهای بزرگ مانند تهران و اصفهان و بیشتر در حوالی چهارراه‌ها و خیابان‌های اصلی و مراکز پر رفت و آمد و مقابل عابر بانک‌ها و مراکز خرید شهروندان، به صورت یک معضل اجتماعی و مشکل عمومی و ناهنجار گردشگری و آبروریزی شهرها درآمده است. این موضوع مبارزه با این پدیده شوم و رو به افزایش را کاملا ضروری و اجتناب‌ناپذیر کرده است، اغلب این گدایان کودکان افغانی هستند که از دورتر به وسیله بزرگ‌ترها و اَربابانِ طماعشان مراقبت و مواظبت می‌شوند زیرا درآمد سرشار هرکدام از آنها از درآمد یک کاسب زحمتکش و پُردرآمد، اگر بیشتر نباشد کمتر نیست و پول‌های بادآورده‌ای را هر روز و هر شب به جیب می‌زنند.
  ...0913
  درباره بسته شدن حساب آقایان زیباکلام و دایی باید توجه داشت که این حساب‌ها ارتباطی به این آقایان ندارد اینها حساب همان زلزله‌زدگانی است که همه سنگ آنها را به سینه می‌زنیم. همان‌هایی که یک‌سال است در شرایطی زندگی می‌کنند که ما یک لحظه هم نمی‌توانیم آن شرایط را تحمل کنیم
  ....0912
  یکی از برکات فراوان پخش صلوات خاصه حضرت ثامن‌الحجج، امام علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع)
  در ساعات8 بامداد و 20 شب رهایی از تعلقات و دنیوی و روانه شدن دل‌ها به آستان مقدس بهترین و بی‌نظیرترین بندگانی است که با مقام امامت، عصمت و شفاعت واسطه تقرب همه بندگان به خداوند عالمیان هستند.
  چه دلیل و مانعی است تا مسئولان محترم رادیو و تلویزیون این بزرگ‌ترین فیض و توفیق را سلب کنند؟
  ...0938
  با این تورم و گرانی بی‌پایان بازنشسته‌های فرهنگی با حقوق دو تومان چه کنند؟ خسته شدیم از بس شاهد دزدی‌های برخی آقایان بودیم.
  ...0939
  قیمت یک‌عدد باطری 60 آمپر ایرانی برای اتومبیل‌های سواری مثلا پراید که نیاز اصلی و بدون جایگزین هر اتومبیلی است و تا همین چند ماه قبل حدود 180 هزار تومان بود اکنون به بیش از 400 هزار تومان و حتی 420 هزار تومان رسیده است. البته این موضوع فقط به باطری ختم نمی‌شود. قیمت لاستیک ایرانی هم از مبلغ قبلی دو ماه قبل اکنون به بیش از دو برابر رسیده است. سایر قطعات یدکیِ مصرفی مانند دیسک و صفحه کلاچ و بلبرینگ و همه قطعات دیگر هم تا چند برابر شده است که اغلب دارندگان اتومبیل دیگر قادر به انجام تعمیرات ضروری و حیاتی خودروی خودشان به علت همین گرانی‌های سرسام آور و لجام‌گسیخته نیستند و مسئولین هم هیچ اقدامی در این مورد مهم و ضروری برای نجات سلامتی جامعه نمی‌کنند.
  ...0913
  1704- امروز در نماز جمعه چرا عده‌ای به خودشان اجازه دادند که به آقای روحانی توهین کنند؟ این چه رسمی است چرا هیچ کس جوابگو نیست؟ چرا به شخصی که نماینده بخشی زیادی از مردم است توهین می‌کنند؟ انتقاد بله. اما توهین نباید باشد. مردم که اینها را می‌شناسند. اینها صدپله از ترامپ بدترند. (20/7)
  1641- این برای من یک سوال است؛ چرا مسئولان و ناظرین بر قیمت‌گذاری‌ها حداقل نتوانستند قیمت چند قلم کالا را کنترل کنند؟ هر چیزی که فکر کنید افزایش چند برابری دارد. حتی اگر ربطی به دلار نداشته باشد. قیمت چند قلم کالا اگر ثابت می‌ماند لااقل دلمان خوش بود. چرا لااقل برخی از مدیران نالایق دست از پست و مقام‌ها بر نمی‌دارند؟ (21/7)
  1621- مدتی است شهرداری تهران نسبت به موضوع مهمی مثل وجود موش‌های بیماری‌زا و خطرناک در سطح شهر هیچ اقدامی نمی‌کند. در بسیاری از زیرگذرها جوی‌های تهران موش‌ها رفت و آمد می‌کنند. آیا راهی برای از بین بردن این منبع آلودگی وجود ندارد؟ زمانی شهرداری کمپین‌ها و ایستگاه‌هایی برای مبارزه با موش‌ها در نظر می‌گرفت، حالا خبری از آنها نیست. (21/7)
  1612- در حالی که نسبت به سواری‌ها سخت‌گیری می‌شود که باید دودزا نباشند و معاینه فنی داشته باشند، پس چرا در سطح شهر این همه اتوبوس دودزا رفت و آمد دارند؟ آیا قانون فقط برای سواری هاست؟ (21/7)
  1557- انتخاب گزینه‌های تکراری در کابینه دولت یک دور باطل است. هیچ دردی را از جامعه دوا نمی‌کند. دولت باید شهامت داشته باشد از نیروهای جوان و نخبه خارج از دولت نیرو انتخاب کند. مردم از دست این گزینه‌های تکراری امتحان پس داده خسته شده‌اند. (21/7)
  1541- بخشی از مشکلات جامعه به سوءمدیریت مدیرانی بر می‌گردد که با رانت و لابی سرکار آمدند و مدرک خود را هم با رانت به دست آوردند و مدرک آنها جعلی است. آدمی که تخصص یک کار را نداشته باشد حتما در آن کار مشکل ایجاد می‌کند و موفق نخواهد بود. (21/7)
  1534- سلام آفتاب. در مورد پدر دانش‌آموزی که انگشت معلم را قطع کرده مطلبی ننوشته‌اید. روی چه اصلی این پدر این عمل را مرتکب شده است؟ دلیل این کار چه بوده؟ (21/7)
  1525- سلام آفتاب. در دادگاهی که برای متهمین واردکننده گوشی همراه تشکیل شده بود قاضی آن در یک جا گفتند تمام فاکتورها را دانه دانه بررسی کردیم. لطفا بفرمایید دانه دانه درست است یا برگ برگ یا صفحه صفحه؟ (21/7)
  آفتاب یزد: معیار شمارش فاکتور نسخه است.
  1441- بالاخره تکلیف قیمت گوشی همراه به کجا رسید؟ مگر اعلام نشد یک میلیون و پانصد هزار گوشی وارد شده پس چرا در مغازه‌ها خبری از فروش نیست؟ قیمت‌ها هم پایین نیامده. چطور وزیر محترم ارتباطات از کاهش 20 تا 30 درصدی قیمت‌ها می‌گوید؟ (21/7)
  1354- بالاخره کشوری مثل عربستان با آن همه سوءسابقه هرچقدر هم مخفی‌کاری کند روزی جنایات آن بر همه آشکار می‌شود. چه بسا با توجه به قتل روزنامه‌نگار عربستان توسط سعودی‌ها دنیا نسبت به جنایات سعودی‌ها بیشتر حساس شوند. حتی آمریکا هم به خاطر منافع مالی و فروش سلاح به عربستان چندان تمایلی به برخورد با سعودی‌ها ندارد. (21/7)
  1341- قیمت یک نان تقریبا ارزان است. هر چند آن هم زمانی خیلی ارزان‌تر بود. اما حالا زمزمه افزایش قیمت نان هم هست. لطفا قیمت نان هم افزایش دهند که کالایی بدون افزایش قیمت وجود نداشته نباشد! (21/7)
  1338- از ابتدای بنیانگذاری میادین میوه و تره‌بار شهرداری قرار بر این بود غرفه‌ها را برای رفاه حال شهروندان با اندک اجاره‌ای در اختیار کسبه بگذارند. اما حالا کار به جایی رسیده است که نه تنها غرفه‌های پرمصرف بلکه قرقره فروشی و پفک‌فروشی حتی آژانس را هم در بازار به مزایده گذاشتند! با انجام این کار و مزایده‌ها در واقع می توان گفت: دودش به چشم خریدار
  می‌رود. (21/7)
  1336- یک زمانی یک مغازه‌ای گرانفروشی می‌کرد اتاق اصناف در آن مغازه را می‌بست و از آن به عنوان واحد متخلف نام می‌برد. تابلویی هم بالای سردر مغازه می‌زدند که این واحد تخلف کرده است. حالا این همه تخلف و افزایش قیمت‌های بی‌رویه در بازار داریم هیچ کس نیست جلو آنها
  را بگیرد. (21/7)
  1242- آقای مظفری! آیا وزارت کشور به من شهروند هم مجوز می‌دهد به عنوان موافق تصویب لایحه پولشویی تجمع کنیم؟ مسلما نه. اما یک عده سوءاستفاده می‌کنند و عده‌ای را همراه خود مقابل مجلس جمع می‌کنند و مرگ بر این و آن می‌کنند. چرا باید اینها سوء‌استفاده کنند؟ (21/7)
  1232- چرا فلان معاون وزیر برای ماندن در قدرت 600 میلیون رشوه می‌دهد؟ چرا برخی‌ها می‌خواهند قانون را دور بزنند و به هر بهانه‌ای از قدرت خارج نشوند؟ (21/7)
  1230- آقای مظفری! تا وقتی ما هم در برابر قانون یکسان نباشیم نه اقتصاد و نه دلال‌ها از بین می‌روند. همچنین نه اقتصاد رونق می‌گیرد نه آرامش به وجود می‌آید. وقتی امثال نماینده سابق یک عده را جلو مجلس می‌آورد و مرگ بر منافق سر می‌دهند یعنی 140 نماینده منافق هستند. چرا این‌ها قانون‌گریزی می‌کنند؟ (21/7)
  0851- برخی ثروتمندان و دلالان با اتومبیل‌های لوکس گرانقیمت، در قصرهای مختلف در داخل و خارج کشور و استخرهای آنچنانی و... زندگی می‌کنند. در حالی که بسیاری از شهروندان زندگی را به سختی می‌گذرانند. (21/7)
  0844- مفسدان اقتصادی باید اعلام شوند این آقایی که در ثامن‌الحجج بوده و پول‌های مردم را خورده باید دو بار اعدام شود نه اینکه حکم 15 سال زندان به او بدهند. کسی که خلاف کرده باید تاوان آن را بدهد. اگر قرار به زندان است باید 150 سال حکم زندان به او بدهند یا دو بار اعلام شوند. (21/7)
  آفتاب یزد: قانون باید حرفاول و آخر را در جامعه بزند، لذا احکام براساس قوانین صادر می‌شود. چنانچه گلایه‌ای هست باید قانون در این خصوص تغییر کند. ‌
  0841- زین پس نیز احتمال دارد دیوارهای مخروبه مدارس دیگری فرو بریزد. در مقایسه با هزینه‌های برخی مراکز فرهنگی که خروجی موثری هم ندارند، بودجه تعمیرات مدارس بسیار ناچیز است. (21/7)
  0836- در علم اقتصاد معجزه وجود ندارد. بانک مرکزی در روزهای گذشته شوک درمانی را از بالا انجام داد اما موفق نبود. براساس قانون اساسی نمایندگان در اظهارات خود آزاد هستند و بانک مرکزی قانونا نمی‌تواند علیه آقای محمود صادقی نماینده موفق تهران که مورد احترام عمومی است شکایت کند. (21/7)
  1402- افرادی که در سازمان بورس و اوراق بهادار، سرمایه‌گذاری کرده‌اند، به محض این که قیمت محصولات شرکتی که سهام خریداری کرده‌اند، کاهش یابد، به مطبوعات متوسل می شوند، اما وقتی گران شود، خوشحال می شوند و به سمت و سوی روزنامه ها
  نمی روند! (21/7)
  1512- برخی‌ها هنگام بیماری، گرفتاری و بدهکاری، پول درخواست می کنند اما در بازگرداندن بدهی‌شان طفره می روند. بدحسابی باعث بی‌اعتمادی به دیگران می شود. قابل توجه بدهکارانی که در پرداخت بدهی ها، خلف وعده می کنند. (21/7)
  1113- توجه و رسیدگی به مشکلات معیشتی مردم، با شعار و وعده‌های تکراری، رفع شدنی نیست. بلکه دل خوش کردن مردم است! (21/7)
  1846- ساکنان خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، کوچه رازی شرقی به ویژه پلاک یک، با این که پمپ آب دارند، اما با افت فشار آب مواجه‌اند و از مسئولان شرکت آب و فاضلاب منطقه سلیمانیه تقاضای رسیدگی دارند. (21/7)
  1529- روزهای گذشته برای خرید گوشت گوسفندی به یکی از بازار میوه و تره بار شهرداری تهران رفتم، گوشت وارداتی داشتند. آیا کشور ما با کمبود گوسفند مواجه است که مردم باید گوشت وارداتی مصرف کنند؟(21/7)

  پاسخ سازمان زیباسازی به یک پیام مردمی
  پیرو درج پیام مردمی با عنوان تبلیغات در پیاده‌راه‌های شهر در مورخ 4/7/97، به اطلاع می‌رساند: در خصوص برخورد با متخلفین تبلیغات غیرمجاز در معابر میدان هفت تیر و پاکسازی مداوم پیمانکار خدمات شهری، با توجه به تحمل بار مالی مضاعف به شهرداری تهران و استمرار اعتراض شهروندان به نصب برچسب‌های تبلیغاتی روی اماکن مسکونی به اطلاع می‌رساند، پیرو جلسه مورخ 26/4/95 با مسئولین محترم اداره کل تدوین قوانین و امور شورا و ارائه مدارک لازم مبنی بر پاسخ شکایت شهروند محترم، بنابراین کلیه اقدامات لازم جهت جلوگیری از نصب تبلیغات غیرمجاز مربوط به برچسب‌ها، تراکت‌ها، نوشتاری‌های دیواری و زمینی روی سطح پیاده‌رو و دیوارهای شهری مستقیما توسط شهرداری مناطق صورت پذیرفته و طرح دعوی از طریق اداره حقوقی منطقه و شعبات شورای حل اختلاف انجام می‌شود (موضوع بند 9 مصوبه مورخ 06/07/91 نظارت دوره‌ای حوزه معاونت خدمات شهری در شهرداری منطقه هشت.)
  ضمنا از سال 1389 تاکنون حدودا تعداد 3500 پرونده در مجتمع 30 شورای حل اختلاف (زندان اوین) در حال بررسی می‌باشد که تعدادی از پرونده‌ها رای صادر شده و تعدادی در مرحله صدور رای می‌باشد.
  از طرف دیگر با توجه به محدودیتی که در میزان و پایین بودن مجازات آن در ماده 92 قانون شهرداری‌ها وجود دارد، متاسفانه اثر مطلوبی حاصل نگردیده، لذا این سازمان ضمن اجرای طرح تبلیغات فرهنگی روی سازه‌های در اختیار با موضوع ترغیب شهروندان محترم مبنی بر عدم نصب برچسب، تراکت، نوشتارهای دیواری و زمینی و.. اصلاح ماده مذکور (ماده 92 قانون شهرداری‌ها) را نیز از طریق اداره کل تدوین قوانین و مقررات شهرداری تهران درخواست کرده است که در صورت تصویب آن توسط مراجع ذی‌صلاح (مجلس شورای اسلامی) اقدامات لازم با همکاری مناطق 22 گانه مطابق مقررات جدید به عمل خواهد آمد. در ضمن لایحه‌ای با عنوان قانون جامع مدیریت شهری توسط مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران تهیه شده که در ماده 203 آن نیز مقرراتی، راجع برچسب‌ها و تبلیغات غیر مجاز درج شده است. علی‌هذا با عنایت به مراتب فوق، این سازمان علاوه بر موارد فوق‌الذکر، پیگری از طریق شورای حل اختلاف زندان اوین علیه صاحبان تبلیغات غیر مجاز از محل نصب بر چسب‌ها را در دست اقدام دارد.

  17
  مهر
  1397

  شماره
  5292


  به مردم بگویید
  چینش تیم جدید اقتصادی با چهره‌ها‌ی نزدیک به نوبخت
  فرصت ایجاد دفتر اتحادیه اروپا در ایران
  وزارت کار اما و اگرها...
  گفتن «روحانی مرد دوست داشتنی است» نشانه احترام نیست
  مگر چه جنایتی در این عکس رخ داده است؟
  تاکید مجلس بر افزایش سرمایه بانک صنعت و معدن
  گرانی تلفن‌های همراه، توقف نخواهد یافت؟
  چرا سکوت کردید
  به توپ بستن مجلس در کمال ادب!

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام