کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 01 مهر 1397   Sunday 23 September 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

سرمقاله

نصرا... تاجیک=تحلیلگر مسائل بین الملل

لزوم بهاء دادن به مذاکره نخبگان

تبلیغات

اخبار آنلاین

عناوین صفحه

 • رایزنی برای عزل ترزا می‌
 • کشور به FATF نیاز دارد
 • امروز موشک به نقطه قوت کشور تبدیل شده است
 • مشایی به ۶ سال و نیم حبس محکوم شد
 • ایران و آمریکا بازیگران کلیدی برجام بودند
 • روی خط آفتاب

  2307- برخی دست‌ها درصدد اخلال در روابط دوستانه ایران و عراق دو کشور مسلمان و همسایه هستند. مقامات عراق با محکوم کردن حمله و آتش زدن کنسولگری ایران در بصره این حمله تروریستی را محکوم کردند و مشتی محکم به دهان آنان وارد کردند. اینها نمی‌دانند این اسلام دین رحمت و وحدت است. ویران کردن این ساختمان بی‌شک اتحاد و دوستی دو کشور را بیشتر می‌کند. (18/6)
  2300- پله برقی‌های برخی ایستگاه مترو فقط با نزدیک شدن مسافران کار می‌کند، در غیر این صورت بسیار کند و آهسته است که این برای جلوگیری از اتلاف انرژی برق است. چرا مسئولین محترم مترو همه پله‌های برقی را تبدیل به این نوع سیستم نمی‌کنند؟ (18/6)
  1810- سلام به آفتاب. من از این روزنامه تقاضا دارم از شخص آقای روحانی سوال کنید؛ شما که در سال 94 در تلویزیون گفتید تمام مسئولیت‌های این مذاکرات را به عهده گرفتم و تمام تحریم‌ها برداشته شد پس چرا الان حتی یک پوشک
  بچه گیر نمی‌آید و قیمت اجناس چند برابر شده است؟ زمان احمدی نژاد دو قلم کالا گران شد وگرنه چیز زیادی گران نشد. حالا شما چه پاسخی دارید آقای روحانی! (18/6)
  آفتاب یزد: گرانی برخی کالاها ربطی به تحریم ندارد و نتیجه احتکار و سوءاستفاده برخی تولیدکنندگان و فروشندگان است.
  1656- صدا و سیما نه تنها به خاطر ناتوانی در تهیه برنامه‌های مورد علاقه مردم کفگیرش به ته دیگ برخورد کرده بلکه دیگ آن سوراخ هم شده. باز هم گلی به جمال عده‌ای جوان با ذوق که تا حدی برنامه سرگرم‌کننده برای مردم اجرا می‌کنند. اما صدا و سیما باید بداند با این همه هزینه‌های سرسام‌آور که دارد باید بازدهی قابل قبولی برای مردم داشته
  باشد. (19/6)
  1650- سلام به آفتاب. اگر هر ارگان یا شخصی‌کاری را که از انجام آن بر نمی‌آید مرد و مردانه کنار بگذارد اعتبار و حیثیت خود را بهتر حفظ می‌کند، مثلا بیمه خدمات درمانی. سه میلیون و 600 هزار تومان در برج 4 هزینه یک عدد سمعک کردم، بیمه خدمات درمانی پس از دریافت انواع مدارک فرمودند برج 7 سری بزنید؛ بلکه مبلغ ناچیزی از آن را به شما بدهیم. راست گفته‌اند که در برخی چیزها عدم آن بهتر از وجود آن است! (19/6)
  1449- در شرایط فعلی و اقتصاد جهانی و با توجه به نقش مهم ما در ماندن برجام و به عنوان نشانه‌ای از صداقت ما در حفظ ثبات برجام، پیوستن به قرارداد اف‌ای تی‌اف یک ضرورت است. شاید با این قرارداد بتوان با بخشی از تحریم‌ها مقابله کرد. (19/6)
  1427- به نظر صحبت‌های خانم سلحشوری نماینده مجلس بسیار دلسوزانه بود. شاید برخی آقایان به او توهین کردند، اما خودشان می‌دانند هر چه گفت از دلسوزی برای مردم و کشور بود. به نظر من که گفته‌های او قابل
  ستایش است. (19/6)
  1420- کسانی که مردم را تحریک می‌کنند که به مغازه‌ها هجوم ببرند کالا بخرند خائن به کشور هستند. اجناس گران هستند، اما کمبودی جز در چند مورد مثل پوشک بچه نیست. دست‌هایی در کار است که کشور را دچار مشکل کند. باید با این دست‌ها مبارزه کرد. اینها از تحریم ترامپ خطرناک‌ترند. (19/6)
  1326- با تشکر از آفتاب که به پیام‌های ما توجه می‌کند. خواستم گلایه‌ای از بانک‌ها کنم. آنها به ما بازنشستگان هم رحم نمی‌کنند. وام‌هایی که گرفتیم جریمه دیرکرد می‌گیرند. از دولت تقاضامندیم به حساب و کتاب این بانک‌ها رسیدگی
  کند. (19/6)
  1324- سال‌های سال ما با روزنامه شما تماس داشتیم و به شما خسته نباشید گفتیم. شما هم پیام‌های ما را چاپ کردید، اما خیلی‌ها حرف‌های شما را گوش نکردند و پیام‌ها را نخواندند. بانک برای یک وام 7 میلیونی 12 میلیون از ما گرفت و رضایت نمی‌دهد. آقای رئیس‌جمهور! ما همان ملت هستم که روی ما حساب می‌کنید. اما بانک‌ها هیچ گاه نگذاشتند دولت و ملت دلشان هم‌سو باشد. (19/6)
  1120- در مورد دستگیری دانه‌درشت‌ها خواستم بگویم نام کسانی که این همه انبارهای احتکار آنها کشف شده اعلام شود. (19/6)
  0838- مدیرعامل ثامن‌الحجج پول میلیون‌ها سرمایه‌گذار را حیف و میل کرده، رشوه داده و طلب مردم را دولت بعد چاپ اسکناس پرداخت کرد. که این موضوع تورم را تشدید کرده است. این فرد فقط به 15 سال محکوم شد! (19/6)
  0825- آتش زدن کنسولگری کشور ما در بصره عمل زشتی بود که از سوی برخی افراد در عراق صورت گرفت. آیا این اعمال سفر زائران به عراق را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد؟ (19/6)
  آفتاب یزد: ان‌شاءالله اربعین امسال با شکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار خواهد شد.
  0824- چرا کشتی بدون نشان اماراتی به لنج صیادی ایرانی تیراندازی می‌کند و یک صیاد کشته و چند نفر زخمی
  می‌شوند؟ (19/6)
  0827- آقایانی که با رانت‌خواران مشکل دارید می‌گویید رانت‌خواری زیاد شده! یادتان نرود اگر تخلفات در گذشته را نظارت و برخورد می‌کردید، اگر آنها را مجازات می‌کردید باعث می‌شد امروز دیگران حواس خود را جمع کنند. (18/6)
  1900- جالب است رئیس اتحادیه فروشندگان خشکبار و آجیل در مورد صعود و افزایش قیمت‌های آجیل می‌گوید: به جز سرمازدگی و خشکسالی سال گذشته یکی از دلایل گرانی خشکبار خرید تجار عراقی به قیمت دلار است. یعنی عراقی‌ها باعث افزایش قیمت برای مصرف‌کننده داخلی هستند؟ (18/6)
  1841- دولت وزارت بهداشت برکار داروخانه‌ها نظارت بهتری کنند. برخی داروخانه‌ها برای بالاتر فروختن برخی داروها به مشتری القاء می‌کنند که کمبود دارو وجود دارد. از طرفی برخی مردم هم از ترس، داروی فوق را چند بسته اضافه‌تر می‌خرند. باید از این رفتارهایی که در جامعه التهاب ایجاد می‌کند جلوگیری شود. (18/6)
  1750- نه افزایش قیمت مسکن، نه افزایش تمام کالاها در بازار دیگر برای مردم قابل تحمل نیست. ظرفیت مردم در افزایش‌قیمت‌ها ‌ تکمیل است. مردم به مشکل افتادند. (18/6)
  1549- من طرفدار تولید ملی و داخلی هستم. اما از خبر رفع ممنوعیت واردات خودروی خارجی خوشحال شدم. چون قیمت‌های غیر واقعی برای خودروهای داخلی هم به هیچ وجه به‌صلاح مردم و کشور نیست. متاسفانه در این میان عده‌ای سودهای نجومی بردند و خودروی 20 میلیونی را چند برابر فروختند. (18/6)

  یکی از نیازهای مهم و حیاتی هرجامعه‌ای توجه به مسئله آموزش و پرورش است و این اصلی است که می‌تواند بنیان سلامت اجتماعی و فرهنگی و حتی سیاسی جامعه را تحکیم بخشد.
  آموزش و پرورش رکن مهم و حیاتی توسعه جامعه محسوب می‌شود و در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان نیز اولویت اول توسعه آن کشور، مسئله نظام آموزشی است و بیشترین هزینه‌ها و سرمایه‌ها در این مسیر صرف می‌شود.
  اما متاسفانه مسئله مهم آموزش و پرورش در کشور ما آن‌گونه که باید مورد توجه قرار نگرفته و هنوز نیز در این مسئله کمبود مدارس، تجهیزات آموزشی، کمبود نیروی انسانی و غیره رنج می‌برد.
  اگرچه امسال کوچه و خیابان‌ها رنگ و بوی ماه مهر و ماه مدرسه گرفته است، اما ماجرای کمبود فضای آموزشی در برخی مدارس دانش‌آموزان و خانواده‌ها را رنج می‌دهد و این مشکل امروز و دیروز نیست؛ بلکه زخم کهنه‌ای است که هر سال همزمان با آغاز سال تحصیلی تازه می‌شود.
  چند سالی‌است که مدرسه ابتدایی روستای همت‌آباد دیگر فضای لازم برای آموزش قریب به ۲۰۰ دانش‌آموز را ندارد و با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته باز هم به نتیجه نرسیده‌ایم و اکنون که به ماه مهر نزدیک می‌شویم بی‌مهری مسئولین بیداد می‌کند. این مدرسه دارای دو کلاس درس می‌باشد که فضای آن بسیار محدود است و با توجه به دو شیفته بودن مدرسه باز هم کمبود فضا احساس می‌شود. نمی‌دانم گناه این طفل‌های معصوم چیست که باید در فضای باز و زیر سایه درختان درس بخوانند و سرما و گرما را بر تن نازک خویش تحمل کنند؟ آیا اینان حق استفاده از کلاس درس مطلوب
  را ندارند؟
  نتایج دکتری 97 دانشگاه آزاد با تاخیر چندین باره اعلام و مشخص شد امسال داوطلبانی توسط دانشگاه با رتبه‌های متوسط و ضعیف رشته محل‌هایی را به صورت پیشنهاد دانشگاه و انتخاب دانشگاه قبول شده‌اند که رتبه‌های برتر حتی اجازه مصاحبه آن رشته محل‌ها را نداشته‌اند.
  به طور مثال رتبه 530 حتی دعوت به مصاحبه روان‌شناسی سلامت... نشده و روان‌شناسی بدون گرایش را در انتخاب‌های بعدی خود قبول شده است. رتبه‌های زیادی بین 2000 تا 2500 این رشته و رشته‌های دیگر که حتی مصاحبه آن را نرفته‌اند، قبول شده‌اند. این منطق غیر قابل قبول است. اگر دعوت به مصاحبه این رشته و رشته‌های دیگر محدود بوده و ظرفیت خالی مانده، باید رتبه‌های برتر را که در انتخاب‌های خود و بالاتر این رشته محل‌ها را زده بودند، قبول اعلام می‌کردند!
  شکایت داوطلبان در این دو روز اخیر موجب شده تا دانشگاه آزاد لیست نهایی قبولی‌های دکتری 97 را برای دانشگاه‌ها ارسال نکند. حال باید مراجع تصمیم‌گیری و اطلاع‌رسانی را مطلع کنیم تا حق کسی ضایع نشود.
  باسلام خدمت آقای کریمی سردبیر محترم روزنامه آفتاب یزد! بیشتر مردم مانند اینجانب این قدر مشکل ناراحتی جسمی و گرفتاری زندگی دارند که توان پرداخت پول آب، برق، گاز و غیره ندارند. دستگاه ماشین لباسشویی بنده شش ماه است بلبرینگ‌اش شکسته که برای تعمیرش مبلغ سیصدهزار تومان می‌خواهند. با دریافت ماهی چهارصدو بیست هزار تومان حقوق بازنشستگی و یارانه می‌شود زندگی کرد؟
  ...0912
  باسلام. حتما باید آقای روحانی رئیس‌جمهور محترم در جلسه شورای امنیت شرکت کند و از حق قانونی کشور و ملت ایران دفاع جانانه کند. اگر معذور است آقای ظریف به نمایندگی از ملت شرکت کند و مثل برجام از ملت دفاع کند. اگر شرکت نکنند شاکیان کشور و ملت بیشتر احساس حق به جانبی می‌کنند.
  ...0913
  1146- تشییع پیکر پاک 135 شهید دفاع مقدس در پایتخت کشور که با دهه اول ماه محرم‌الحرام تقارن یافت؛ جذابیت، روحیه ایثار و جهاد و شهادت حسینی‌وار را چند برابر کرد. همه ما مدیون این شهدا و همه شهدا از صدور اسلام تاکنون
  هستیم. (24/6)
  2149- در مقطع کنونی تنها یک چیز می‌تواند ما را در برابر دشمنان موفق کند آن هم اتحاد و یکدستی پشت سر رهبری است. غیر از آن بازنده هستیم. اما عده‌ای تندرو قدرت‌طلب منافع ملی را قربانی منافع شخصی می‌کنند. این‌ها حتی از دشمن هم بدترند. چون در لباس دوست کار می‌کنند. (15/6)
  2218- برگزاری متروخند در برخی ایستگاه‌های مترو با هدف خنداندن مردم به وسیله اشعار طنز را تحسین می‌کنیم. اما چرا باید مترو بدون نشست‌های دینی و پرسش و سوال و پاسخ مسافران باشد؟ در صورتی که در سال‌های قبل در ایستگاه‌ها و فضای باز مترو چنین نشست‌هایی برگزار می‌شد! (15/6)
  0802- برخی می‌خواستند بریده شدن گوش کودک کار افغانی را به شهرداری ربط دهند، آن هم به سرعت. پس چرا دزدان مجسمه‌های تهران که عکس‌شان نیز موجود بود پیدا نشدند؟ (15/6)
  0811- یک احتکار و گرانی وحشتناکی توسط دلالان به وجود آمده کسی هم جلودار آنها نیست. اما به جای رسیدگی به مشکلات اساسی گاهی دنبال مسائل فرعی در جامعه می‌رویم. (15/6)
  1244- آقای مظفری! من نسل انقلابم. یادم می‌آید اوایل انقلاب سرمایه‌داران و مفسدین اقتصادی و رانت‌خواران و چپاولگران چگونه می‌ترسیدند که گیر انقلابیون نیفتند و محاکه نشوند. اما امروز اخلال‌گران ارز و سکه هر روز بازار کشور را آشفته‌تر می‌کنند. مسئولین هم چندان توجه نمی‌کنند. آیا نه اینکه در برخورد با آنها گاهی مصلحت اندیشی می‌شود؟ نباید مثل اوایل انقلاب با آنها
  برخورد شود؟ (15/6)
  1247- آقای مظفری! هر آدم بی‌سوادی تشخیص می‌دهد عامل جنگ روانی که امروز در داخل کشور علیه ملت به راه افتاده دشمنان انقلاب و کشور هستند. آمریکا، اسرائیل، عربستان و مزدوران دیگر. اما تاسف من از کسانی است که در داخل به این جنگ روانی دامن می‌زنند یعنی در مسیر دشمنان قدم بر می‌دارند، در حالی که ما باید وحدت را حفظ کنیم. (15/6)
  0647- این روزنامه ایران متعلق به دولت گاهی حرف‌هایی می‌زند. یکی نوشته گفت‌وگو با عروس 9 ساله افغانی بعد از آشنایی با داماد 33 ساله! آخر این چه حرف‌هایی است؟ دختر 9 ساله چه می‌فهمد؟ چی را می‌خواهند ثابت
  کنند؟! (15/6)
  0030- از وزیر راه خواهشمندم به مسئولین راه‌آهن بگویند آن‌قدر ساعت حرکت قطارها را تغییر ندهند. مسافران از قشرهای مختلف‌اند. برنامه‌ریزی می‌کنند، اما ناگهان با تغییر حرکت ساعت قطار مواجه می‌شوند. ما که به دلایلی دائم بین زنجان و گرگان در رفت و آمد هستیم، اما آن‌قدر ساعت‌ها را تغییر می‌دهند که مجبوریم چند ساعت در ایستگاه‌ها سرگردان بمانیم. لطفا در این مورد تذکرات لازم داده شود. (15/6)
  0952- متاسفانه شهرداری منطقه 19 به آبیاری درختان و فضای سبز حاشیه خیابان‌ها اهمیت نمی‌دهند و اکثرا آبیاری توسط اهل کسبه یا اهالی منازل مسکونی انجام می‌شود. سابقا شهرداری منطقه با تانکر آب این کار را انجام می‌دادند. اما اخیرا این کار ضروری ادامه
  نیافت. چرا؟ (16/6)
  2133- مسلمانان مظلوم یمنی امنیت غذایی ندارند. این واقعا روح و دل هر ایرانی را آزار می‌دهد. جهان اسلام باید در این زمینه لحظه‌ای بی‌تفاوت و بی‌دغدغه نباشند. چرا که در روایات آمده که هر کس صبح کند و به فکر امور مسلمانان نباشد مسلمان نیست. (16/6)
  2125- تجویز داروهایی که در هیچ داروخانه کشور توزیع نمی‌شود و موجود نیست از نظر پزشکی جرم است. اما متاسفانه بسیاری از بیماران برای یافتن داروهای خود به داروخانه‌ها مراجعه می‌کنند و موفق هم نمی‌شود. برای اینکه این کار غیرقانونی برای همیشه از بین رود خواهشمندیم وزارت بهداشت ضمن ابلاغ اسامی داروهای موجود شماره پیامک و تلفن‌هایی برای اعتراض اعلام کنند تا با پزشکان خاطی برخورد
  شود. (16/6)
  2031- قبلا روزنامه‌تان نقد و تحلیل داشت، الان ندارید. کیفیت سابق را ندارد، قبلا روزنامه‌هایی بودند مثل نشاط، طوس، جامعه، صبح تا شب روزنامه را می‌خواندی مطالب آن تمام نمی‌شد از بس که مطلب داشت. ستون‌ها زیاد بود. طنزها زیاد بود. الان یک مطلب را می‌خوانی تمام می‌شود. (16/6)
  1631- با توجه به برگزاری چهاردهمین جشنواره شهید رجایی با یاد و ذکر آن شهید بزرگوار خواستم بگویم: واقعا نمی‌دانم اگر شهید رجایی با آن همه ساده‌زیستی و صداقت کاری که داشت الان اگر زنده بود نسبت به این همه ناکارآمدی و تخلف و مفاسد اقتصادی چه برخوردی می‌کرد؟ شاید اگر بود برخی‌ها به او هم می‌تاختند چون تاب نقد ندارند. (17/6)
  1618- این همه خبر از آزاد شدن گوشی‌های همراه و دستگیری قاچاقچیان گوشی دادند، اما چه شد؟ چرا گوشی‌ها به بازار عرضه نشده؟ چرا قیمت‌ها باید همچنان بالا بماند. یکی از نابینایان می‌گفت: رفتم گوشی مخصوص خودمان که نرم‌افزار مخصوصی دارد را قیمت کردم چند میلیون افزایش قیمت داشته. مگر چه خبر است این همه افزایش قیمت؟! گوشی‌های معمولی هم که چند برابر شد! مردم گوشی‌هایشان خراب شده نمی‌توانند یک گوشی جدید بخرند. (17/6)


  توضیح سازمان تاکسیرانی در مورد یک پیام مردمی
  با احترام، عطف به مطلب مندرج در آن روزنامه وزین مورخ 18/6/97 با موضوع «درخواست رسیدگی از سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران» با تشکر از تماس شهروند محترم به آگاهی می‌رساند: تاکسی‌های پارک شده در پایانه شهید حقانی در مالکیت یکی از شرکت‌های خصوصی تحت پوشش سازمان تاکسیرانی می‌باشد که به علت فرسودگی به مرحله اسقاط رسیده، اما سایت شرکت‌های خودروساز برای فرایند تبدیل به احسن بسته می‌باشد و اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است و شرکت مذکور منتظر باز شدن سایت می‌باشد. لذا شهروندان محترم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موارد را با ذکر شماره پلاک تاکسی به سامانه 1888 گزارش و این سازمان را در امر نظارت هرچه بهتر و بیشتر یاری کنند.

  22
  شهریور
  1397

  شماره
  5272


  امروز موشک به نقطه قوت کشور تبدیل شده است
  ایران و آمریکا بازیگران کلیدی برجام بودند
  حُسن تعطیلی مجلس
  کشور به FATF نیاز دارد
  مشایی به ۶ سال و نیم حبس محکوم شد
  رایزنی برای عزل ترزا می‌

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام