کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 04 مهر 1397   Wednesday 26 September 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

سرمقاله

مهدی مالمیر=روزنامه‌نگار

باز هم وزیر بهداشت!

تبلیغات

اخبار آنلاین

عناوین صفحه

 • دخترخاله بهاره و ویلای لواسان محمود واعظ‌زاده دارقوزآبادی
 • رکن چهارم دمکراسی فقیر شده
 • لزوم نرمش در سیاست خارجی
 • یک شب با بهبود یافتگان
 • حلقه گمشده تعامل دولت و مردم
 • حافظ نامه
 • علامت سئوال
 • روی خط آفتاب

  1111- روضه‌خوانی و مداحی باید طوری باشد که مردم بیشتر جذب مساجد و حسینیه ها شوند، متاسفانه برخی ها از تریبونی که در اختیار دارند به گونه دیگری استفاده
  می کنند، اما حجت‌الاسلام محمد مشفق، یکی از روحانیون خوش‌کلام که از کرج به تهران می آید توانسته در مهرآباد جنوبی و برخی مکان های مذهبی با روضه‌خوانی بسیار خوبش، رضایت عزاداران حسینی را به خود جلب کند که جای قدردانی دارد. (26/6)
  0114- چرا قیمت گوجه فرنگی و برخی
  میوه ها که در ایران کاشت و برداشت و توزیع می شود، گران است؟(26/6)
  1945- چرا خط یک مترو برخی اوقات فقط تا شهرری مسافران را به مقصد
  می رساند و به کهریزک نمی رود؟ این مسئله برای ساکنان کهریزک و سربازانی که در
  پادگان های کهریزک خدمت می کنند، مشکل‌ساز شده است. (26/6)
  2311- متاسفانه ساعت حرکت ترن ها به ویژه خط یک از مبدا به مقصد ساعت 5:30 صبح است. پیشنهاد می شود از ساعت
  5 صبح شروع به کار کنند تا مسافران بدون دغدغه به مقصد برسند. (26/6)
  1845- گرانی پوشاک باعث شده مردم برای خرید به فروشگاه های دست دوم موسوم به «تاناکورا»، مراجعه کنند! این ها نمونه کوچکی از مشکلات اقتصادی مردم است. قابل توجه مدیرانی که برای معیشت مردم، شعار می دهند، اما کاری انجام نمی دهند. (26/6)
  1415- بیشتر روزها پیام هایی مذهبی در صفحه خوانندگان چاپ می شود که مشخص است از طرف یک نفر است. یادآوری برخی موارد خوب است، اما بهتر است بیشتر مشکلات پایان‌ناپذیر جامعه که ضروری است، چاپ شود. (26/6)
  0714- مدت‌هاست دکه روزنامه فروشی خیابان شکوفه، خیابان شهید کاظمی، مقابل پارک گلزار تعطیل شده و افرادی که اهل مطالعه‌اند و می‌خواهند روزنامه تهیه کنند مجبورند مسافت طولانی‌تری برای خرید روزنامه بروند. از شهرداری منطقه 14 تقاضای رسیدگی داریم. (26/6)
  1115- از مسئولان و ماموران راهور منطقه 14 تقاضا داریم به خیابان شکوفه، منشعب از خیابان پیروزی که به محل پارک دوبله خودروها تبدیل شده است، رسیدگی کنند و اجازه ندهند برخی رانندگان قانون را دور بزنند. (26/6)
  1412- چرا نمایندگان مجلس دست جمعی به تعطیلات تابستانی می روند؟ آیا بهتر نیست مانند بقیه صنف ها برای این که بیشتر به امور کشور رسیدگی کنند، به نوبت به تعطیلات و گردش بروند؟! (26/6)
  1311- درهای بیشتر داروخانه های شبانه‌روزی از نیمه‌شب روی بیماران بسته می شود و مراجعه‌کنندگان مجبورند بیرون از داروخانه داروهایشان را تحویل بگیرند. این مسئله باید از سوی مسئولان وزارت بهداشت پیگیری شود و نیروی انتظامی هم نسبت به برقراری امنیت داروخانه ها اقدام کند. در شان مردم نیست داروی مورد نیازشان را با این شیوه تهیه کنند. (26/6)
  1917- بهتر است تدریس خصوصی در مراکزی که مجوز دارند انجام شود. این طوری امنیت هنرجویان بیشتر تامین می شود و خانواده ها بدون دغدغه می توانند فرزندانشان را نام‌نویسی کنند. (26/6)
  2218- این همه کار می کنیم تا بتونیم بعد از یک ماه حقوق‌مان را به موقع دریافت کنیم. اما موسسه‌ای در چند نوبت حقوق های شندرغاز را می پردازد. اگر قدرت مالی ندارد یا ورشکسته شده است، باید اعلام ورشکستگی کند. اما با توجه به موقعیت مکانی و چندین برج و ساختمان های اداری، با ضعف های مدیریتی مواجه است و کارکنان باید این وضع را تحمل کنند. لطفاً این پیام را چاپ کنید، بلکه مسئولان بالادستی رسیدگی کنند. برای حفظ آبروی موسسه از نام بردن آن خودداری می شود، اما در صورتی که مسئولان آماده رسیدگی بودند، به طور محرمانه نام موسسه را اعلام خواهیم کرد. (26/6)
  2119- مرغ ارزان قیمت از کجا تهیه کنیم؟ قیمت مرغ تازه گران است. لطفاً مسئولان محل توزیع مرغ های منجمد و ارزان‌قیمت را اعلام کنند تا مردم بتوانند به راحتی خرید کنند. البته اگر پولی در جیبشان موجود باشد! (26/6)
  2359- از این که به‌روز هستید و مطالب و خبرها را به موقع چاپ می کنید، سپاسگزارم. ان‌شاالله مشکل اقتصادی و تهیه کاغذتان به کمک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رفع شود تا بتوانیم روزنامه را با همان قیمت 1000 تومان تهیه کنیم. (26/6)
  1417- از این که قدم خیری برای استخدام یکی از جوانان تحصیلکرده و بیکار برداشتید، سپاسگزارم. امیدوارم شرایطی فراهم شود تمامی جوانان که به امید کار به دانشگاه رفته و فارغ التحصیل شده‌اند، بتوانند جذب کارهای مورد علاقه‌شان شوند. (26/6)
  1300- کیانی از تهران: آقای اکرمی فرمودند در بخش خصوصی کار چندان وجود ندارد. زمانی که برخلاف قانون کار بخش خصوصی در اختیار ارگان‌ها قرار می‌گیرد بخش خصوصی ورشکست می‌شود و بیکاری پشت بیکاری، والا کار
  وجود دارد. (24/6)
  1315- پرسیده شد قرار بوده آقای مشایی بیش از شش سال زندانی بشود گفته شد: تعارف بوده! این بنده خدا و دار و دسته احمدی نژادی‌ها که بر خلاف قانون کاری انجام ندادند که زندانی شوند! در جلسه بعدی که برگزار خواهد شد امیدواریم به خیر و سلامتی ایشان تبرئه
  شود. (24/6)
  1320- می‌گویند شغل دوم برای اعضای دولت اشکالی ندارد. من هم می‌گویم بله زیرا در غیر این صورت مسئولان محترم در شهرستان کرج شرکت فرش‌فروشی باز نمی‌کردند! (24/6)
  1343- هر کسی را بحر کاری ساختند. از زمانی که مهندس اردهالی سکان میوه‌وتره بار میدان جلال آل‌احمد را در دست گرفته تحول چشمگیری در این میدان به وجود آمده، چه از لحاظ نظم و ترتیب چه از لحاظ رضایتمندی خریداران از خرید در تره‌بار این میدان. (24/6)
  1451- حسنی از بازار تهران: آقای دکتر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه! با این افزایش قیمت مواد پتروشیمی و صنایع فلزی و آلومینیوم تا چند ماه دیگر افراد زیادی بیکار می‌شوند. نه کسی جنس تولید می‌کند نه می‌فروشد. فکر این‌ها باشید. چطور در تلویزیون می‌گویید ما شغل ایجاد کردیم؟ براساس چه مدرکی می‌گویید؟! وقتی مواد اولیه چند برابر شده چگونه می‌شود تولید و فروش کرد؟ (24/6)
  1506- آقای روحانی! در حال حاضر تحت تاثیر قیمت دلار هر جنس را در بازار قیمت می‌کنیم افزایش داشته، پس توقع نداشته باشید اقتصاد کشور را بر مبنای ارز خارجی محاسبه نکنیم. حالا که همه چیز به دلار ربط دارد. (24/6)
  0545- می‌گویم این آقای روحانی با انتخاب آقای سیف روی احمدی‌نژاد را سفید کرد. کاری کرد که مردم نسبت به او بدبین شوند. حتی کسانی که به وی رای دادند. امیدوارم خداوند به آنها لطفی کند و به دلشان بیندازد که باعث ناراحتی مردم نشوند. (24/6)
  0742- جانبازی از شهرستان رویان: آقای رئیس‌جمهور! آقای نوبخت می‌گوید: ما 750 هزار نفر را مشغول به کار کردیم. پس چرا پسر من که فوق لیسانس هنر است و 37 سال سن و دو تا فرزند دارد رفته وام اشتغال بگیرد اما فقط 20 میلیون تومان داده‌اند. اگر بخواهد یک دوربین فیلمبرداری و برخی وسایل را بگیرد 80 میلیون تومان باید هزینه کند. بچه من با دو فرزند چگونه زندگی کند؟ چگونه می‌شود با 20 میلیون اشتغالزایی کرد؟ (24/6)
  1150- آقای روحانی رئیس‌جمهور کشورمان گرانی‌های اخیر را مربوط به تحریم‌ها ندانسته و ریشه آن را به داخل ربط دادند. به کسانی که جنگ روانی و اقتصادی راه انداخته‌اند هشدار می‌دهیم دست‌های پر قدرت دستگاه قوه قضائیه بالاخره دستان افراد دانه‌درشت تا پایین را کوتاه خواهد کرد. (24/6)
  1157- افزایش اعزام گروه‌های جهادی در تابستان امسال به مناطق محروم از ایمان و علاقه داوطلبان عرصه جهاد و خدمت نشات می‌گیرد. خداوند همه این عزیزان خستگی‌ناپذیر را مورد لطف قرار دهد که در کار برقراری عدالت اجتماعی هستند. (24/6)
  1444- در آفتاب یزد نوشته شده «نق می‌زنیم». زمانی که صدا و سیما برای پر کردن 20 کانال تلویزیونی برنامه مورد علاقه مردم را ندارد و ورزش بانوان را پخش نمی‌کند و... نق می‌زنیم، صبح که از خواب بلند می‌شویم می‌بینیم مایحتاج مردم چند برابر شده نق می‌زنیم، بیمه خدمات درمانی بابت خرید سه میلیون و پانصد تومان یک سمعک مبلغ ناچیزی می‌دهد آن هم می‌گوید چند ماه دیگر مراجعه کنید، ما نق می‌زدیم. این نق زدن‌ها تبدیل به غر زدن می‌شود. (24/6)
  1451- پرسیده شد به چه کسانی می‌گویند پوست‌کلفت یا دنده‌پهن؟ گفت: به برخی سازمان‌ها و اشخاص که خون به دل مردم می‌کنند، حق و ناحق می‌کنند، اما هر چه از رفتار آنان نکوهش و سرزنش می‌کنیم انتقاد می‌کنیم انگار نه انگار. چنان‌که از بیمه تامین اجتماعی سوال می‌کنیم روی چه اصلی بابت خرید یک سمعک گوش سه میلیون و پانصد هزار تومان باید پول بدهیم؟ البته بعد چهار ماه دیگر باید مراجعه کنیم تا شندرغاز از آن پول را به ما برگردانند. روی چه اصلی این کارها را می‌کنید؟ (24/6)
  1832- در روزنامه ایران صفحه جهان نوشته «گرسنه‌های یمنی برگ درخت می‌خورند به بچه‌هایشان برگ درخت می‌دهند.». نتیجه کارهای یک عده به جایی رسیده که یک عده برگ درخت می‌خورند. عده‌ای هم در کشوری مثل اسرائیل غاصب کیف می‌کنند. به این ماه عزا خدا لعنت کند عربستان را که بمب روی این بندگان خدا می‌ریزد. (24/6)
  2010- زمانی که در شورای نگهبان و سایر نهادها افراد کهنسال مشغول به کار هستند نباید تعجب کرد برای افرادی خاص که دارای عملکرد بالایی هم تاکنون برای اجتماع و کشور نداشتند و به فکر دور زدن قانون بازنشستگی یا ترفندهایی
  هستند. (24/6)
  2014- زمانی اتوبوس‌های مرسدس بنز ساخت ایران پس از کارخانه اصلی آلمانی در جهان دومین بود و فقط هزار دستگاه آن به قاهره پایتخت مصر صادر شد. حال چرا باید موتور و گیربکس از کارخانجات معتبر اتوبوس روسی وارد کنیم ؟ روسیه ادعای ابر قدرتی دارد، اما تولید ناخالص ملی آن از هلند با 15 میلیون جمعیت پایین‌تر
  است. (24/6)
  2016- گفته می‌شود صرافی‌هایی که در اختیار عده‌ای است و در دبی و ترکیه هم فعالیت میلیاردی دارند در گران شدن نرخ ارز سهم مهمی دارند. دستگیری و توجه به افراد خرده‌پا تنها راه‌حل نیست. اگر رکن چهارم دموکراسی یعنی مطبوعات می‌توانستند افراد اصلی را شناسایی کنند اوضاع به این شکل در نمی‌آمد. (24/6)
  2051- جناب مظفری! ما را به روزنامه‌ات خیلی علاقه‌مند کردی. اما با وجود اینکه نمره عینکم را تغییر دادم باز به علت ریز بودن و کمرنگ بودن حروف نمی‌توانم مطالب را درست بخوانم. لطفا در این مورد اقدامی فرمایید. (24/6)
  1231- روزنامه آفتاب در پنجشنبه 24 شهریور مقاله‌ای در مورد اینکه آمریکا با برنامه‌ریزی سازمان خزانه‌داری، سازمان سیا و اف‌بی‌ای برنامه‌ریزی کردند چگونه کشور را از لحاظ اقتصادی از پا در بیاورند، یادم آمد زمان مصدق که ما هیچ ارز نفتی دریافت نمی‌کردیم اما مصدق چون با مردم یک رو بود و مردم به او اعتماد داشتند با همه چیز ساختند. حتی اوراق قرضه دادند. باید مردم و دولت تکلیف خود را مشخص کند. دولت باید از خود شروع کند. اصلا اسم نحس این ارز را نیاورند. به رسانه‌ها هم اعلام کنند اسمی از این ارز منحوس نیاورند تا مردم یاد بگیرند پیروی
  کنند. (25/6)
  1547- با سلام. با توجه به مشکلات فراوان اقتصادی که مردم دارند و با آن دست و پنجه نرم می‌کنند وجود افرادی چون کیف‌قاپ‌ها و سارقان اموال مردم بیش از هر چیزی امنیت مردم را تهدید می‌کند. بهتر است نیروی انتظامی و دستگاه قضا در این شرایط به خصوص اقتصادی با مجرمان و سارقان قاطعانه برخورد کند. به این اراذل و اوباش نباید رحم کرد. (25/6)

  22
  شهریور
  1397

  شماره
  5272


  لزوم نرمش در سیاست خارجی
  حلقه گمشده تعامل دولت و مردم
   حافظ نامه
   پیشنهاد نانجیبانه به روزنامه‌نگار آمریکایی
   یک شب با بهبود یافتگان
   علامت سئوال
   دخترخاله بهاره و ویلای لواسان محمود واعظ‌زاده دارقوزآبادی
   رکن چهارم دمکراسی فقیر شده

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام