کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 26 آبان 1397   Saturday 17 November 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

سرمقاله

ملت مظلوم

محمد شریفی خبرنگار

تبلیغات

اخبار آنلاین

 • ارزیابی ظریف از سفر رئیس‌جمهور عراق به تهران: تبادل نظر سازنده‌ای داشتیم؛ اولویت ما منطقه است
 • بهترین خوراکی ها برای تقویت مغز
 • منبع ترک: «سیا» رسما به ما گفت که «بن‌سلمان» مسئول قتل خاشقچی است
 • انفجار گاز در پاکدشت با ۷ نفر مصدوم/ ۲ خانه تخریب شد
 • وزارت ورزش و جوانان: پیگیر وضعیت جوانان نوازنده رشتی هستیم
 • برخی دولت‌های منطقه و خارج از منطقه، در امور داخلی عراق دخالت می‌کنند؛ در برابر دشمن وقیح نباید ملاحظه کرد / در کنار برادران عراقی خود خواهیم بود / ارتباط با مرجعیت، در مقاطع مختلف، کارساز و گره گشا خواهد بود/ صالح: با یک پیام صریح و آشکار به تهران آمده‌ام
 • عناوین صفحه

 • حافظ نامه
 • روحانی به مجمع نرو
 • خطری که رئیس‌جمهور توجه داده بودند پیش نیامد
 • یک عاشقانه ناآرام!؟
 • پنجره ها
 • درس‌هایی از استیضاح
 • چرا حرف حق و واقعیت تلخ است؟
 • میوه دست دوم می‌خریم
 • روی خط آفتاب

  1511- پاسخ روابط عمومی بانک مسکن را یکشنبه ۲۰ آبان در صفحه ۱۰ صفحه حرف مردم روزنامه آفتاب یزد مطالعه کردم. از پیگیری و پاسخگویی و اطلاع‌رسانی آن روابط عمومی سپاسگزاری می‌کنم. از روزنامه آفتاب یزد هم از اینکه پیام ها و جوابیه ها را در اسرع وقت چاپ می کند، ممنونم. (21/8)
  1616- از توجه و پیگیری برخی روابط عمومی ها و ارسال پاسخ به روزنامه ها برای روشن شدن افکار عمومی تشکر می کنم. امید است این موضوع مورد توجه بقیه روابط عمومی ها هم قرار گیرد و پاسخگو باشند. (21/8)
  1719- روابط های فامیلی باعث شده برخی بازنشستگان دعوت به کار در محل کارشان جا خوش کنند و قانون منع به کارگیری آنان نادیده گرفته شود! ای کاش کارفرماها با خروج بازنشستگان دعوت به کار، به قانون و جوانان احترام بگذارند. (21/8)
  1512- محمد کریم بلند از گرگان: ساکنان خیابان شهدا، لاله ششم، از مسئولان شهرداری گرگان تقاضای رسیدگی به زمین بایر مقابل خانه شهید کاشفی را دارند. محل یادشده تبدیل به پاتوق معتادان، ولگردان و بیکاران شده است. خواهشمند است با فنس‌کشی، امنیت لازم را برقرار کنند. (21/8)
  1115- عرفان: گرانی، روز به روز بیشتر خود را به رخ می‌کشد، امروز(22 آبان)، در صفحه 6 روزنامه آفتاب یزد از یک خبرگزاری نوشته‌اید «از ابتدای آذرماه آب شرب تهرانی‌ها گران‌تر می‌شود.» این در حالی است که بسیاری از مردم درباره گرانی و مشکلات معیشتی و اقتصادی فریادشان به آسمان رسیده؛ مسئولان به جای این که به فکر کاهش قیمت‌ها باشند خبر از گرانی بیشتر می‌دهند. مسئولان گرامی که شعارهاتان حمایت از اقشار کم‌درآمد جامعه است، حقوق‌بگیران و کارگران، افرادی‌اند که قدرت خرید مایحتاج ضروری روزانه خود را ندارند؛ چرا به جای درک آنان، شمشیر از رو می‌بندید و با افزایش بیشتر قیمت‌ها، بر درد و رنج مردم می‌افزایید؟ (22/8)
  1914- علی از تهران: یکی از دوستان ما که مهندس است و از بد زمانه در میدان شهدا، ابتدای خیابان پیروزی چایخانه‌ای با عنوان خلیج فارس راه‌اندازی کرده، ما هم برخی روزها پس از فراغت از کار، دقایقی به این دوست عزیز سر می‌زنیم و چای می‌نوشیم و گپ و گفتی داریم. در میان مشتریان این چایخانه برخی‌ها زیرآبی می‌روند و با ابراز دوستی، رویه مفت‌خوری در پیش گرفته‌اند. مشتاق(دوست مهندس ما) درباره این دوستان بدحساب
  می‌گوید: متاسفانه چایخانه‌ها برای برخی جوانان به پاتوق شبانه‌روزی تبدیل شده و با حضورشان هم جای دیگران را اِشغال می‌کنند و هم این که با نپرداختن پول، توقع دارند دیگر دوستان‌شان میزشان را حساب کنند! به قول معروف «قربان بند کیفتم، تا پول داری رفیقتم!» همیشه دوستان نادان، دانا را زمین می‌زنند. این‌گونه انسان‌ها کم نیستند و با طرح رفاقت، سماجت و زبان‌بازی و چاپلوسی، انتظار نابجا دارند! (22/8)
  1312- جواد سمیعی از تهران: روزهای زوج برای پسرم و دو نفر از دوستانش که به باشگاه فجر واقع در بلوار ابوذر رفته و مسیر بازگشت بلوار نیکنام، منطقه 14، اسنپ کرایه می‌کنم، روزهای عادی کرایه 7هزارتومان بود، اما روزی که در استادیوم آزادی مسابقه فوتبال برگزار شد یا روزهای بارانی کرایه همان مسیر بین 11 تا 12هزار تومان است. دلیل این همه تفاوت قیمت چیست؟ (22/8)
  1712- سال‌های گذشته قالیباف؛ شهردار تهران با هزینه بالایی میدان امام حسین(ع) را که محل رفت و آمد خودروها بود و به قول معروف- زندگی جریان داشت و کاسبان هم به‌راحتی کاسبی می‌کردند، تخریب کرد و محوطه بزرگی ساخت که در حال حاضر محل بازی کودکان شده و اطراف آن هم پاتوق معتادان است! به جایش کاسبی‌‌ها از رونق افتاده و برخی از مغازه‌داران هم به جاهای دیگری نَقل مکان کرده‌اند. از اعضای شورای شهر و شهردار جدید تقاضا داریم میدان امام حسین(ع) را دریابند! (22/8)
  1715- دوشنبه 21 آبان ماه از خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، مقابل کوچه شهید گوگردی راننده‌ای‌ بی‌ملاحظه خودرو را عمود بر پیاده‌رو و مقابل سوپرمارکت پارک کرده و راه را کامل بر مردم پیاده بسته است؛ شاید هم فکر کرده که مردم می‌توانند سینه‌خیز از زیر ماشین رد شوند! به این می‌گویند رعایت حقوق شهروندی! (22/8)
  1708- شبکه خبر از قول فروشندگان خودرو می‌گوید آنها گفته‌اند ما در حال رکود هستیم. من نمی‌فهمم چند دقیقه از طریق اینترنت هزاران نفر ثبت نام می‌کنند و پول می‌دهند این رکود یعنی چه؟ تازه تحویل خودرو را به سال دیگر موکول می‌کنند. رکود زمانی است که محصول در بازار است، اما روی دست فروشنده مانده است. (20/8)
  1840- امیدداریم هرچه زودتر لایحه CFT به تصویب نهایی برسد. دشمنان ما در غرب چشم انتظار این هستند که این لایحه تصویب نشود. ما باید جدا از دشمنی‌های آمریکا روابط مالی خوبی با اتحاد اروپا برقرار کنیم. (20/8)
  1841- به نظر با توجه به مشکلات شهری باید هر چه زودتر تکلیف شهرداری و شهردار روشن شود. آقای آخوندی کاش نمی‌آمد این وظیفه به یک نیروی جوان متخصص داده می‌شد. متاسفانه بده و بستان‌ها و سیاسی‌کاری‌ها اجازه رشد به نیروهای جوان را نمی‌دهد. (20/8)
  1951- اداره محترم پست! به یاد دارید زمانی که مخابرات به خاطر واگذاری یک رشته تلفنی جان مردم را به لب می‌رساند؟ حال که رقیب پیدا کرده شبانه‌روز برای جلب مشتری التماس می‌کند. حال شما هم بترسید از آن روز. آن‌قدر سنگ پیش پای ارباب رجوع نیندازید. با رسانه‌ها قرار ببندید تا نشریات را به آدرس مشترکان برسانند این هم ایجاد شغل و درآمد می‌کند و هم اینکه نشریات زودتر به دست مردم می‌رسد. (20/8)
  1958- کسانی که در مورد دود سفید نظر می‌دهند CFT را با کاپیتولاسیون مقایسه می‌کنند، آیا این لایحه که در تمام کشورها تصویب شده کاپیتولاسیون است؟ آیا فردا مشکل بانکی پیش آمد، جوابگو هستند یا سکوت می‌کنند؟ امکان ندارد این لایحه با کاپیتولاسیون قابل مقایسه باشد. (20/8)
  2011- خوب بود مسئولان خصوصا کسانی که ادعای سیاستمداری دارند متوجه باشند که لایه سی.اف.تی به ضرر مملکت است یا به نفع کشور؟ اگر این لایحه تصویب شود مبادلات بانکی تسهیل می‌یابد. تمام کشورها در مجالس خود این قانون را تصویب کردند. دلیل برخی مخالفت‌ها چیست؟ (20/8)
  2015- چرا سازمان‌هایی مثل بنیاد شهید، بنیاد مسکن، سازمان تبلیغات و... باید مالیات ندهند؟ چرا بودجه‌های کلان بگیرند اما مالیات
  ندهند؟ (20/8)
  0531- وزیر محترم اقتصاد اعلام کرد اصلاح نظام بانکی آغاز شده است. امیدواریم بالاخره این وزیر تازه‌کار بتواند این اصلاح را به سر انجام برساند و دست اخلالگران اقتصادی را کوتاه کند. (21/8)
  0810- در حالی که تعداد زیادی از هموطنان زلزله‌زده ما در کرمانشاه در چادر و کانکس در این زمستان به سختی زندگی می‌کنند، آیا سزاست در برخی جاهای غیر ضروری هزینه شود؟ مانند برخی همایش‌ها. (21/8)
  0811- با توجه به اینکه کم‌آبی در کشور وجود دارد برنامه‌ای برای مدیریت هدایت آب باران و تزریق به زمین و غنی‌سازی منابع آب زیرزمینی وجود ندارد. (21/8)
  0908- به تماشای ویتنام در تلویزیون نشسته بودم. دیدم این کشور جنگ‌زده چقدر آباد شده و فکر می‌کنم مردم آن در رفاه نسبی هستند. دولت‌هایی که برای رفاه مردم تلاش می‌کنند همیشه جاودان هستند. (21/8)
  0910- خدایی وقتی تصویر احمدی‌نژاد را در جلسات مجمع تشخیص مصلحت می‌بینیم بعد به یکسری رفتارهای او توجه می‌کنیم حیرت‌زده می‌شویم! (21/8)
  1208- در مقاله‌ای نوشته بودید «سالخوردگان سرمایه ملی هستند و قابل احترام» سالخوردگان نزد دولت احترامی دارند؟ کارت منزلتی که به آنها دادند فقط یک بار در سال قابل شارژ است. بیش از دو سه بار قابل استفاده نیست. برخی سالخوردگان درخت خشکی شده‌اند که آبی به پای آنان ریخته نمی‌شود. این را مسئولان بدانند. (21/8)
  1308- آفتاب سنگ صبور! یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کشور برخی سیاستمداران هستند که تریبون‌دار هستند. در صحبت‌های خود بدون آمادگی وارد فاز دیگری می‌شوند صحبت‌هایی می‌کنند که هزینه دارد. مثل صحبت‌هایی که در مورد قانون CFT می‌کنند و چندان از جزئیات آن خبر ندارند. (21/8)
  1412- آقای معاون وزیر کشاورزی! فرمودید انبارها پر از برنج، روغن، شکر و انواع گوشت است. ما هم قبول داریم مشکل ما گرانی است، نه نبود جنس. قیمت‌ها را متعادل کنید. (21/8)
  1432- واردات گوشی همراه چه شد؟ 600 هزار گوشی وارداتی چه شد؟ به دست چه کسانی رسید؟ چرا قیمت موبایل حتی کاهش حداقلی هم نداشت؟ گوشی 800 هزار تومانی را باید دو میلیون چهارصد هزار تومان به آن پول بدهم؟ این انصاف است؟ (21/8)
  1502- آقای هاشمی رئیس شورای شهر تهران می‌گوید انتخاب شهردار اصلا جنبه سیاسی ندارد. خدمت ایشان می‌گویم اتفاقا کاملا هم سیاسی است به شعور مردم احترام بگذارید. (21/8)
  1615- اگر برخی بزرگواران تریبون‌دار با لایحه مبارزه با پول‌شویی یا CFT مشکل دارند جای خود. اما مقایسه آن با کاپیتولاسیون قیاس مع‌الفارق است! (21/8)
  خیام؛ فیلسوف، دانشمند و شاعر بزرگ ایرانی مایه افتخار ایرانیان است. امیدوارم خیام روز به روز در جهان شناخته‌تر بشه. خیام پژوهان ایران و جهان بیشتر درباره خیام پژوهش کنند در ایران و جهان تندیس‌های خیام را بیشتر نصب کنند. مردم نیشابور و ایران اشعار خیام را عاشقانه بخوانند و یاد بگیرند.
  ...0933
  سران دولت های خودخواه و جنایتکارانی مانند آمریکا و رژیم غاصب و خونخوار صهیونیستیِ اسرائیل باید بدانند که ظلم و سِتم هایی که به ملت بزرگ و به پا خواسته ایران و فلسطین اِشغالی کرده‌اند و طیِ سال‌ها، ناجوانمردانه ثروت‌های ملی و خدادادی آنها را دزدانه و بی‌رحمانه همچون سارقان از خدا بی‌خبر به شیوه راهزنان هرزه و زراندوز ربوده‌اند یا به عناوینِ واهی و به طرق مختلف غصب کرده‌اند؛ بدانند تحریم‌های اخیر علیه مردم ایران، بی‌جواب نخواهد ماند.
  ...0913
  آقای ظریف در مورد اف ای تی اف عین حقیقت را گفت .
  ...0918
  پیامبر اکرم (ص): هنگام خشم سکوت کن.
  ...0912
  بالاخره معلوم نیست که چرا بعضی با آقای بلیغیان مشکل دارند. پیام‌های ایشان هم مثل بقیه پیام‌هاست. آن داستان یاد آدم میفتد که تا قطار ایستاده کسی به آن کار ندارد. به محض اینکه حرکت می‌کند به آن سنگ می‌زنند. باور کنید اگر دیگران هم اسمشان را بیاورند به آنها هم حمله می‌شود. این افراد منتقد از کجا می‌دانند که از میان پیام‌های یک روز چند پیام مربوط به چند نفر است؟ این گیری که به آقای بلیغیان می‌دهند آدم را اذیت می‌کند. باور کنید خودشان هم دلیلش را نمی‌دانند.
  ...0912
  بنده که سی پنچ سال بیمه دادم، با آن کس که ده سال بیمه داده باید یکسان باشد؟!
  ...0936
  تحلیلگران، صاحبنظران، مفسرین و نویسندگان یک موضوع را در نظر داشته باشند و آن بیان تمام واقعیت است برای روشن شدن یک موضوع ، چون در غیر این صورت نتیجه موردنظر حاصل نمی‌شود و چه بسا نتیجه عکس هم به‌دست آید و هر کس که نوشته و گفتار فاقد تمام واقعیت را بخواند و بشنود گمراه می‌شود و چیزی بدست نمی‌آورد. اگر تمام واقعیت را نمی‌خواهند یا نمی‌توانند بگویند بهتر است که چیزی نگویند چون نتیجه‌اش فقط اتلاف وقت است.
  ...0912
  با سلام و احترام. می‌خواستم بگویم، در مطلب اخیر بنده در مورد لزوم چاپ لیزری تاریخ مصرف و انقضای قیمتِ روی بسته‌های شیر و پنیر تولیدی کارخانجات معتبر و معروف، چنین تداعی می‌شود که گویا آنها اصلا این موارد را روی بسته‌بندی ها چاپ و پرینت لیزری نمی‌کنند، در حالی که چنین نیست و منظور بنده این بوده است که بسیار ریز، ناخوانا، گاهی مخدوش و در جای نامناسب و دور از دید اولیه مشتری یا روی قسمت‌های رنگی با رنگ تیره‌تر جعبه یا پاکت‌های شیر و بسته‌بندیِ سایر محصولات غذایی و خوراکی مصرفی و تولیدی کارخانجات چاپ می‌کنند که البته شاید عَمدی هم باشد که چنین چیز مهمی را فراموش کنند یا رعایت نکنند، لازم است تذکر رسمی، کتبی و قانونی به آنها داده شود.
  ...0913
  در قوانین اجتماعی و روزگار و طبیعت ذاتی انسان‌ها قانونِ نانوشته‌ای وجود دارد و آن این است که تملق و چاپلوسی و مَدح و ثناگویی بیهوده و غیرواقعی و از روی ترس و داشتن خواسته های دنیوی ، چه با زبان و چه با قدم و عمل و چِه با قلم ، نه تنها مرتبه و جایگاه انسان‌ها را بالا نمی‌برد، بلکه این افراد مُتملق و چاپلوس نزدِ دیگران و مردم نکته‌سنج و دانا، کوچک و در نزد خودِ طرفِ مقابل و مردم خوار و ضعیف و فرومایه جلوه می دهد . در همین ارتباط جمله معروفی از حضرت امام حسین (ع) نقل شده است که می فرمایند: بنده و بَرده هیچ‌کس مباش ، زیرا که خداوند تو را آزاد آفریده است .
  ...0913

  21
  شهریور
  1397

  شماره
  5271


  خطری که رئیس‌جمهور توجه داده بودند پیش نیامد
  یک عاشقانه ناآرام!؟
   حافظ نامه
  درس‌هایی از استیضاح
  میوه دست دوم می‌خریم
  چرا حرف حق و واقعیت تلخ است؟
   پنجره ها
   هنر نمایی اصغر نزد پوتین و رجب طیب اردوغان
   روحانی به مجمع نرو

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام