کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 بهمن 1397   Sunday 17 February 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

سرمقاله

منتظر مدارک ظریف

حشمت فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس

تبلیغات

اخبار آنلاین

عناوین صفحه

 • آقای روحانی! بفرمایید سفرهای استانی
 • فتح اله دهقان=دانش آموخته جغرافیای سیاسی
 • طبقه‌ کارگر باید ۷۰ درصد دستمزدش را پای غذا بدهد
 • عده‌ای آشکارا به دستورات قضایی بی‌اعتنایی می‌کنند
 • مجید ابهری=رفتار شناس
 • عدس پلو به جای چلوکباب
 • جریان سازی‌حساب‌شده علیه شوراها
 • هیچ گزینه‌ای حاضر نیست جایگزین وزیر اقتصاد شود
 • سولماز رضایی=دکترای برنامه ریزی شهری
 • موضع من نسبت به دولت تغییری نکرده است
 • روی خط آفتاب

  نشر و ابلاغ آیات شریف قرآن کریم و حضرات چهارده معصوم(ع)منحصرا نباید به ایام خاصی مانند ماه مبارک رمضان، ولادت یاشهادت و ایام مذهبی دیگر اختصاص داده شود بلکه نیاز و حق مسلم هر مومن و مسلمانی است تا به وسیله رسانه‌ها مخصوصا رادیو و تلویزیون به صورت روزانه از آن دستورات و معارف نورانی و هدایت‌بخش همراه با ترجمه، تفسیر و حتی با روش‌های مفیدی چون هنری، تصویری و...
  بهره‌مند شوند.
  ...0938
  اختلاس‌های میلیاردی و تاسف‌آور بانک ... نشانه این واقعیت است که هنوز هم که هنوز است برای اصلاح نظام بانکی برنامه‌های جامع، شفاف، منسجم وکارآمدی تدوین نشده است. مشت نمونه خروار است. بنابراین مشخص می‌شود اگر وضع به همین منوال باقی بماند، احتمال اختلاس‌های جدید نیز در آینده وجود دارد.
  ...0938
  توزیع شیر در مدارس از اقدامات بسیار قابل تقدیری بود که در سلامتی
  دانش آموزان مفید بود علی ایحال صرف‌نظر از هردلایلی که متوقف شده است از وزارت آموزش و پرورش تقاضامندیم از روش‌های سلامتی بخش دیگری برای آینده‌سازان میهن اسلامی استفاده نمایند. به‌عنوان نمونه توزیع قرص‌های Dکه سال‌های گذشته دراین باره تجربه شده بود؛ ویتامین‌های دیگر، انجام واکسیناسیون و سایر اقدامات حیاتی دیگر.
  ...0938
  محمود بلیغیان - اصفهان: قابل توجه مسئولین محترم و گرامی، حضرت
  امام صادق ( ع ) می‌فرمایند : خردمندِ عاقل کسی است که از انجام کاری که از توانائی او خارج است چشم‌پوشی کند. و واقعاً هم که عقل سلیم و روح آزاد و روان پاک همین را می‌گوید.
  ...0913
  به نظر بنده مهم‌ترین و یا حداقل یکی از عوامل بسیار مهم و اساسی پیشرفت و ترقی هر جامعه و هر کشوری، وجود افراد کاردان، متخصص و تحصیلکرده در همان رشته است. در هر رشته هنری، اقتصادی، فرهنگی، صنعتی، پزشکی، کشاورزی، ورزشی، و هر رشته و
  زمینه ای، این متخصصین و متبحرین در همان رشته هستند که می‌توانند کارهای مهمی
  انجام دهند که از دیگران ساخته نیست، بنابراین می‌توان حدس زد علت پیشرفت کند یا توقف کارها در بعضی جوامع چیست. متاسفانه در کشور ما هم افرادی را می‌بینیم که با وجود تخصص و علاقه مندی و تجربه یا تحصیل در رشته ای، در رشته دیگری اجباراً یا بنابه شرایط موجود مشغول به‌کارند و درحقیقت مهره‌هایی هستند که سَرِ جای خودشان نیستند!؟
  ...0913
  باعرض سلام و خداقوت. ازمدیران و
  دست اندرکاران مومن و متعهد سازمان صداوسیما مصرانه خواهشمندیم هزینه و زمان‌های ویژه برای برگزاری محافل و مجالس پرسش و پاسخ به سوالات مذهبی، دینی و عقیدتی با حضور کارشناسان محترم ومتخصص دراین حوزه در رادیو و تلویزیون اختصاص بدهند. زیرا علت وریشه بسیاری از سست ایمانی‌ها و کناره گیری از دین و تقوا به عدم علم و آموزش فقهی و دینی مرتبط می‌شود.
  ...0938
  حضرت علی (ع) فرمودند: هیچ لباسی برازنده تر از تندرستی نیست.
  ...0936
  رسول مکرم اسلام(ص)می فرمایند:ایمان بر دو بخش است، بخشی در شکیبایی و بخشی در شکرگزاری.
  ...0938
  حضرت فاطمه زهرا (س) می‌فرمایند: زاهدترین مردم کسی است که حرام را
  ترک کند.
  ...0938
  ‌کمتر از چهل روز به پایان سال جاری و آغاز سال نو خورشیدی باقی مانده است و گرانی‌های روز افزون، و سیر صعودی قیمت‌ها و تورمِ لِجام گسیخته!، توان مالی و کمبود‌های پولی مردم را از کف بریده است،
  به خصوص قشرِ حقوق‌بگیر وکم‌درآمد جامعه همچون بازنشستگان کم توان مالی که طبیعتا توان و نیروی انجام کار جدیدی را دیگر ندارند و اگر هم داشته باشند حالا دیگر اجازه آن را طبق اجرای قانون بازنشسته‌ها ندارند، و لذا مسئولین محترم وتصمیم‌گیرندگان تعیینِ حقوق و مزایای بازنشستگان بیمه‌های تامین اجتماعی باید به این نکته مهم و حیاتی برای این قشرِ عزیز وسختی کشیده جامعه که در این سنین مخارج بیشتری دارند، توجه کافی و کامل برای رفع نگرانی آنها مبذول نمایند.
  ...0913
  ‌ علی‌رغم درخواست‌های مکرر و
  پی درپی مردمِ عزیزمان و هموطنانِ گرامی از طُرُقِ مختلف و رسانه‌های گروهی و مطبوعات برای توقف و جلوگیری از افزایش قیمت‌های اجناس و کالاهای مصرفی و ارزاق عمومی متاسفانه هیچ اقدام موثر و مفیدی درجهت این درخواست آنها که خصوصاً لطمات جبران‌ناپذیری بر قشرِ کم‌درآمد و آسیب‌پذیر جامعه که همه سختی‌های گرانی‌ها را تحمل کرده و هنوز هم باید تحمل کنند وارد ساخته است، لذا توجه و اقدام سریع و مستمرِ مسئولین محترم و دلسوزِ مردم و کشور را بیش از پیش ضروری ساخته و جداً طلب می‌کند.
  ...0913
  حضورحداکثری مردم عزیز و فادار به انقلاب شکوهمند اسلامی در یوم الله 22بهمن1397 این حقیقت را می‌رساند که مشکلات رایج اقتصادی وگرانی به جای ضربه زدن، عزم و اراده‌ها را برای حفظ غیرت دینی و انقلابی دوچندان می‌کند. عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.
  ...0922
  مردم شهرستان چرداول سال‌ها چشم به راه احدث سد چناره می‌باشند تا زمین‌های بسیار حاصل‌خیز آن شهرستان زیر کشت آبی بروند و اشتغال هزاران نفرایجاد و افزایش ده‌ها هزارتن گندم ذرت و دانه‌های روغنی برای کمک به اقتصاد کشور باشد که متاسفانه هرساله چندین بارتوسط مسولین نوید احداث آن به مردم شهرستان داده می‌شود، اما خبری از آغاز عملیات آن نیست. گویا دست مایه‌ای شده برای کاندیداهای نمایندگی واستاندارن و فرمانداران چون که آرای بسیاری دارد. مردم این شهرستان برای احداثش روزشماری می‌کنند. احداث سد چناره از نان سر سفره برای مردم شهرستان چرداول واجب تر و از هر کارخانه بزرگ ارزشمند تر است، چون کشاورزی خوب ضامن استقلال ملتهاست. امیدواریم دولت نسبت با احداث سد مذکور شادی مردم چرداول را به واقعیت برساند.
  ...0918
  حضرت امام علی بن موسی الرضا (ع) می‌فرمایند: هدایت را در غیر قرآن مجویید که در آن صورت گمراه خواهید شد.
  ...0938
  1659- برخی افراد هیچ سخن مخالفی را نمی‌توانند تحمل کنند و خواستار حذف رقیب هستند. (16/11)
  1932- با تشکر از چاپ پیام‌های مردمی. من فقط از تحریم‌ها نمی‌نالم چون این کار دشمن است. اما از آنی می‌نالم که عده‌ای معدود با پیام‌های خود برخی افراد را در نهادهای قانونگذاری را تهدید می‌کنند. من از این‌ها بیشتر می‌نالم تا از دست دشمنان بیگانه. من از دست این‌ها همان قدر می‌نالم که از دست گرانی‌ها هم می‌نالم. (16/11)
  0841- آقای مظفری! من برای شما خیلی تبلیغ می‌کنم. تمام شماره‌های روزنامه را هم خریدم. در صفحه پیام‌های مردمی آخرین پیام شخصی به نام آقای کریمی در خیابان در بند مشکلاتی را مطرح کرده که ما هم همان مشکلات را تجربه می‌کنیم. در خیابان حمید هستیم در یک منطقه مسکونی هستیم، اما کسی توجه نمی‌کند و در خیابان 6 متری 2 طرف ماشین پارک می‌شود. برخی خودروها ورود ممنوع هم می‌آیند. هیچکس جوابگو نیست. (17/11)
  1211- خواهشی که دارم آقای ازغدی را با هیچ کس مقایسه نکنید. هیچ کس نمی‌تواند مثل او باشد. بگذارید لااقل ایشان کار خود را انجام دهد. (17/11)
  1302- آقای مظفری! زمانی مردم ما در آرامش قرار می‌گیرند که جلو افراطی‌گری و برخی تریبون‌داران که هزینه برای کشور درست می‌کنند گرفته شود. کسانی که به دیپلماسی اعتقادی ندارند و دوست دارند کشور را درگیر مشکلات کنند و پاسخگوی هیچ کس هم نیستند. اینگونه باشد مشکلات ما حل نمی‌شود. (17/11)
  1532- سخنرانی آقای لاریجانی رئیس مجلس لغو شد و ایشان شانس آوردند که مثل جریان سخنرانی آقای مطهری نشد که آن مسائل و درگیری‌ها و آجرپراکنی‌ها پیش آمد. (17/11)
  1540- من به آنهایی که برای خود هر کاری دوست دارند می‌کنند و خودمختار هستند کسی هم جلودار آنها نیست فقط یک چیز می‌توانم بگویم؛ اینکه آنها از ما بهتران
  هستند. (17/11)
  1555- سلام به آفتاب. یادداشت آقای محمدعلی وکیلی را در 15/11/97 خواندم، خیلی خوب بود. امیدوارم بقیه وکلا هم از ایده ایشان پند بگیرند و از نامه‌پرانی و استیضاح وزرا که فقط حاشیه‌سازی است
  پرهیز کنند. (17/11)
  1558- در مورد موضوع تنظیم بازار گوشت تا حدودی صف‌ها نسبت به قبل کم شده است، اما مردم کاسبی خوبی راه انداختند. مثلا برخی گوشت را از فروشگاه خریداری می‌کنند و بیرون با قیمت
  بالاتر می‌فروختند. لذا دست اندرکاران تنظیم بازار گوشت تصمیمی اتخاذ کنند تا دست سوءاستفاده‌کنندگان و دلالان کوتاه شود. (17/11)
  1610- یک بازنشسته از تهران: در مورد بگو مگوی آقای ضرغامی با رئیس‌جمهور خواستم بگویم ظاهرا ایشان دنبال مطرح کردن خود در انتخابات آینده هستند. به نظر من ایشان و برخی افراد از بردباری رئیس‌جمهور سوءاستفاده
  می‌کنند. (17/11)
  1511- اینجانب مورخ 28 مرداد ماه سال جاری برای پیش‌خرید خودرو چانگان از گروه خودرو سازی سایپا که دارای موعدهای تحویل دی و بهمن بود اقدام نمودم که نمایندگی محل ثبت نام به بهانه بار ترافیکی اینترنت، موعد بهمن را به جای موعد دی برای بنده انتخاب نمود. متاسفانه گروه خودرو سازی سایپا بر اساس آخرین بخشنامه وزارت صمت اعلام نمود که قیمت خودروهای موعد تحویل دی ماه بدون افزایش قیمت و با نرخ قبل کارخانه معادل 75 میلیون تومان ولی خودروهای موعد تحویل بهمن ماه را با 5 درصد زیر حاشیه قیمت بازار معادل تقریبی 127میلیون تومان به مشتریان تحویل خواهد داد. لذا گلایه و شکایت بنده و تعدادی زیادی از مشتریان که شرایط بنده را دارند این است که چرا باید افرادی که موعد تحویل خودروهای آنها دی ماه بود شامل افزایش قیمت نشده‌اند ولی برای ما که موعد تحویل بهمن ماه هستیم افزایش قیمت 67 درصدی وجود داشته باشد، در صورتی که تاریخ ثبت نام هر دو گروه 28 مرداد ماه و تمام شرایط اعم از افزایش نرخ ارز، افزایش مواد اولیه و مدت زمان خواب پول یکسان بوده است. دلیل این تصمیم چیست؟ چه تفاوتی بین موعدهای تحویل دی و بهمن وجود دارد؟ لذا از آن مقام محترم خواهشمند است دستورات لازم در خصوص پیگیری این مشکل جدی در چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی را مبذول فرمایید. (22/11)
  1642- صاحبی از دهدشت: می‌خواهم به مجمع تشخیص مصلحت بگویم؛ اگر به سی‌اف‌تی رای بدهند مانند این است که یک اشتباه بزرگ مرتکب شده اند. حواس خود را جمع کنند. (27/11)
  1307- نمی‌دانم تندروهایی مثل آقای عباسی و... چه کار می‌خواهند بکنند. دائم می‌گویند پالرمو را تصویب نکنیم. خب این کار را نکنیم چه کنیم؟ اینگونه باشد حتی عراق و افغانستان هم با ما تجارت نمی‌کنند. چرا چند نفر برای 80 میلیون می‌خواهند تصمیم بگیرند؟ نباید کاری کرد که به کشور لطمه بخورد. برخی‌ها می‌خواهند به کشور لطمه بزنند که منافع خودشان
  تامین شود. (27/11)

  21
  شهریور
  1397

  شماره
  5271


  فتح اله دهقان=دانش آموخته جغرافیای سیاسی
  عده‌ای آشکارا به دستورات قضایی بی‌اعتنایی می‌کنند
  سولماز رضایی=دکترای برنامه ریزی شهری
  مجید ابهری=رفتار شناس
  دولت بی‌میل نبود قیمت ارز افزایش پیدا کند
  موضع من نسبت به دولت تغییری نکرده است
  هیچ گزینه‌ای حاضر نیست جایگزین وزیر اقتصاد شود
  عدس پلو به جای چلوکباب
  طبقه‌ کارگر باید ۷۰ درصد دستمزدش را پای غذا بدهد
  آقای روحانی! بفرمایید سفرهای استانی
  جریان سازی‌حساب‌شده علیه شوراها

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام