کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 01 آذر 1397   Thursday 22 November 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

سرمقاله

نکاتی درباره دو سفر

داوود هرمیداس باوند استاد حقوق بین الملل

تبلیغات

اخبار آنلاین

عناوین صفحه

 • آسمان عسلویه آبی است فقط وقتی مقامات می‌آیند!
 • اینجا زن و مرد دراز به دراز افتاده‌اند، خمار و نشئه می‌شونددود می‌کنند و توهم می‌زنند
 • توقف صادرات دارو به عراق و افغانستان
 • تعیین تکلیف باغات مجهول‌المالک پایتخت
 • عرضه غیرقانونی واکسن آنفلوآنزای سال قبلدر برخی داروخانه‌ها
 • احتمال تبدیل تالاب میانکاله به کانون گردوغبار
 • روی خط آفتاب

  0856- اعلام شد بانک مرکزی 36 تن طلا به بازار روانه کرده. دو تن آن را مظلومین تحویل گرفته بود. بقیه 34 تن را چه کسانی گرفتند؟ (26/8)
  0845- در آفتاب یزد نوشته «جوانان به قلیان گرایش پیدا کردند». در اینکه مواد مخدر برای انسان خطرناک است شکی نیست. اما چنانچه تفریح برای جوانان وجود داشته باشد هیچ جوانی حاضر نیست عمر خود را در گوشه قهوه خانه با دود قلیان سر کند. از طرفی برگشتیم به دوره قاجار که بیشترین سرگرمی آن دوره هم قلیان بود. (26/8)
  0843- عملکرد وحید مظلومین و شرکا باعث تورم در جامعه شد. آیا در این سال‌ها از پولی که به دست آورده مالیاتی دریافت شده است؟ ظاهرا صحبتی از مصادره اموال بادآورده به نفع بیت‌المال و بودجه دولت نشده. (26/8)
  سلام. ارزش افراد به مرام، معرفت، عقل و شعور و ایمان آنهاست. مدرک تحصیلی نشانه درک و شعور و فهم بالا نیست.
  ...0912
  دکتر اصغر تمدن: ما پزشکان ‌داخلی ‌در مطب ‌هنوز با تعرفه‌کم‌دولتی‌خدمت‌می‌کنیم‌. حتی ‌حاضریم‌ فرهنگیان ‌و جانبازان‌را مانند ‌قبل‌رایگان ‌ویزیت‌کنیم ‌ولی‌بیمه ‌‌ایران ‌و آتیه‌سازان ‌همکاری‌نمی‌کند. همچنین ‌وزارت ‌بهداشت‌نیز برای‌‌این‌رشته ‌که‌پایه‌طب ‌است، ارزشی ‌قائل‌نیست.
  ...0915
  سوسیس و کالباس تا حد سرطانزا بودن خطرناک است. چرا باید همچنان شاهد تولید و فروش آنها باشیم؟! مگر این هشدارهای جدی به تولیدکنندگان و عامه مردم به کرار ابلاغ نشده است و در ثانی چرا خود مسئولان محترم اجرایی و امنیتی به خصوص شهرداری جواز این نوع کسب ها را لغو نمی کنند؟!
  ...0938
  در برنامه «حالا خورشید» آقای رشیدپور با شهردار اهواز صحبت کرد، آقای رشیدپور محبوب دل‌هاست. امیدوارم همیشه توی صداوسیما باشه.
  ...0933
  اعمال و اجرای قوانین قضایی برای مفسدان و قاچاقچیان اقتصادی که همه آنها برگرفته از مکتب اسلام است یک اصل واجب و مهم برای حفظ و امنیت جامعه است، اما مهم‌تر از آن اصلاح روند اجرایی مرتبط با قوانین اسلامی برای جلوگیری از وقوع حیف و میل بیت‌المال و ضربه به اقتصاد کشور است که امید و انتظار ویژه می رود مسئولین محترم امر بیش از گذشته به آن اهتمام ورزند.
  ...0938
  وزارت محترم اطلاعات! لطفا در دانشگاه‌های علوم پزشکی مسئولین حراست را از درون دانشگاه انتخاب نکنید. چون ناخواسته بنا به مصلحت شخصی گاها سکوت می کنند.
  ...0910
  از یک طرف مجلس تصویب می‌کنه دولت کوچک بشه. از طرف دیگر وزارت بهداشت تحت فشارهای سیاسی در جاهایی که کمترین امکانات آموزشی را ندارند دانشکده و بعد از چند سال دانشگاه می‌زند. دانشکده هایی که دانشجو تربیت می کنند چون بسیار از بیمارها را ندیده‌اند عملا بیسواد هستند. و از آن بدتر دانشگاه‌هایی که فقط با ارتقاء نیروهای محیطی و استخدام نیروهای اداری بیشتر از آنکه به کیفیت کمک کنند، با ضعیف شدن تعداد نیروهای محیطی باعث کم شدن کیفیت و بار مالی بیشتر برای دولت می شوند.
  ...0910
  اگر در این‌کمبود ارز که‌مردم ‌نمی‌توانند مایحتاج‌زندگی‌را تامین ‌کنند ، دلارهای ‌نفتی‌صرف‌مربی ‌و بازیکن ‌اجنبی ‌نشود ، و آن‌پول‌صرف ‌ورزش ‌همگانی‌هزاران ‌جوانان ‌مستعد ‌در شهرستان‌ها شود، هم ‌از میان‌آنها صدها لژیونر فوتبال‌تربیت‌می‌شود و هم‌آمار اعتیاد و بزهکاری ‌بسیار کم‌خواهد شد، اما هیچ‌کس ‌برای ‌آینده ‌جوانان ‌دلسوزی ‌نمی‌کند.
  ...0915
  باسلام. کسانی که مرتب می‌گفتند باید سود سپرده ها کاهش یابد تا تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد و در نتیجه گرانی به وجود نیاید در این چند ماه متوجه شده باشند که اکثر تولیدکنندگان اگر تسهیلات صفر درصد هم دریافت کنند باز هم فقط دنبال منفعت خودشان هستند. پس نباید عده‌ای از مردم که بخشی از
  هزینه هایشان از این طریق تامین می‌شود به خاطر سودجویی عده‌ای دیگر متضرر شوند.
  ...0916
  محمود بلیغیان: سرگرمی هایی مثلِ فوتبال ، در شرایط حساس و سرنوشت‌ساز کنونی ، نباید فکر و نگاهِ ما را از اوضاعِ اقتصادی و وضعیت بحران های فعلی و پیشِ رو و مسئولیت سنگینِ دولت برای رسیدگیِ به وضعیت زندگی و ‌معیشتی مردم خصوصا قشر ضعیف و متوسط و کم‌درآمد جامعه باز دارد ، و مسئولان تصور نکنند که اینگونه بازی‌ها و سرگرمی‌ها و دامن زدنِ به آن با ایجاد هیجانات کاذِب وَ واهی ، مثل باز کردن درب استادیوم ها روی بانوان برای تماشای فوتبال ، می تواند باعث فراموشی و پاک کردنِ صورت‌مسئله و التیامِ دردهای شدید و بی‌شمار جامعه از گرانی و فواصل شدیدِ طبقاتی و بدبختی‌های مردم و جامعه از این تنگناها و گرفتاری‌های روزمَره آنان باشد .
  ...0913
  1915- افروز قاسمی از گرگان: چاپ پیامی‌های مردمی در صفحه حرف مردم،‌ کمک می‌کند مسئولان بیشتر در جریان مشکلات شهری و روستایی قرار گیرند. از این که چنین صفحه‌ای راه‌اندازی کرده‌اید، سپاسگزارم و امیدوارم مسئولان هم مانند شما مسئولیت‌پذیر باشند و نسبت به رفع مشکلات هموطنان که از اقصی نقاط شهرها برای روزنامه آفتاب یزد پیام می‌دهند، اقدام کنند. (27/8)
  1614- مهندس محمدامین اردشیر: روزنامه آفتاب یزد، محبوب خانواده‌ها؛ روزنامه آفتاب یزد با مطالب پُربار و یادداشت‌ها و گزارش‌های خوبش توانست در میان خانواده‌ها جایگاه ویژه‌ای باز کند. به حُسن‌نیت و قلمتان دست مریزداد می‌گویم. موفق باشید. (27/8)
  1713- میترا هزارجریبی: برخی نانوایان که قبلاً نان‌های سنگک و بربری را با کُنجد می‌پختند و می‌فروختند، کُنجدها را حذف و در صورتی که مشتریان نان کُنجدی سفارش دهند،‌ با قیمت گران‌تر
  می‌فروشند! (27/8)
  1712- علی از تهران: شنبه 26 آبان به روابط عمومی شهرداری منطقه14 تهران رفتم، اما با درهای بسته اتاق رئیس روابط عمومی روبه‌رو شدم! در حالی که درِ اتاق دکتر فلاحی؛ مدیر پرتلاش روابط عمومی همیشه روی مراجعه‌کنندگان باز بود. وقتی علت آن را جویا شدم، گفتند خرسندی، رئیس دفتر شهردار با حفظ سمت به عنوان سرپرست اداره روابط عمومی انتخاب شده است و در دفتر شهردار در خدمت مردم است! به هرحال تصمیمی است که شهردار جدید منطقه14 گرفته‌اند. امیدواریم دکتر فلاحی که فردی باسواد،‌ پرتلاش، جامعه‌شناس و مدیری مدبر، با لیاقت و کاربلد هستند، به مدارج بالاتری برسند. همچنین از شهردار منتخب تهران انتظار می‌رود در اسرع وقت تلاشگران شهرداری را شناسایی و پُست‌هایی که در خور شان و جایگاه‌شان است به آن‌ها
  بدهند. (27/8)
  1011- عاصمه دلیری از گرگان: عده‌ای از سرمایه‌داران تیشه به ریشه درختان جاده زیارت در شهر گرگان زده و با ساخت و سازهای قانونی و غیرقانونی، بافت روستایی را تخریب و موجب نارضایتی شهروندان شده‌اند. چرا هیچ مسئولی جلو ساختمان‌سازی‌ها را نمی‌گیرد؟ تا کی قرار است شاهد نابودی طبیعت و درختان روستای زیارت
  باشیم؟ (27/8)
  2312- محسن مشکانی از گرگان: لطفاً همان‌طور که درباره ترافیک سنگین خیابان‌های تهران می‌نویسید، درباره معضل ترافیک شهر گرگان ـ استان گلستان هم بنویسید. خیابان‌های امام خمینی(ره) و شالیکوبی قدیمی است و ظرفیت خودروهای فعلی را ندارند. مسئولان سازمان ترافیک، شهرداری، استانداری و فرمانداری این شهر به فکر چاره‌ای اساسی
  باشند. (27/8)
  1611- سپیده ظهوری از استان گلستان: بسته‌های اینترنتی تلفن همراه که ماهانه خریداری می‌شود، پس از چند روز تمام می‌شود. در حالی که قبل از خرید گزینه‌های روزانه، شبانه، ماهانه و غیره دارد. وقتی گزینه ماهانه انتخاب و به‌طور آنلاین وجه آن پرداخت می‌شود، مالیات هم از مشترکان تلفن همراه کسر می‌شود و به‌جای ماهانه مشخص نیست بر چه اساسی محاسبه می‌شود که به ماه نرسیده، بسته تمام و باید دوباره بسته جدید خریداری شود! (27/8)
  1351- مهدی مزیدی از گرگان: مسئولان کمیته امداد، بهزیستی، شهرداری و متولیان جمع‌آوری و ساماندهی بی‌خانمان‌ها و کارتن‌خواب‌ها با افزایش گرمخانه‌ها، بیشتر به فکر افرادی که شب‌های سرد پاییزی در گوشه‌کنار خیابان‌ها و پارک‌ها می‌خوابند، باشند. (27/8)
  1217- سعید معلمیان: سال‌های گذشته برای مدت کوتاه دیوار مهربانی راه‌اندازی شد و خانواده‌ها، لباس‌های غیرقابل استفاده‌ را در مکان‌های تعیین شده می‌گذاشتند، نیازمندان هم از آن‌ها استفاده می‌کردند. علت برچیده شدن دیوار مهربانی
  چه بود؟ (27/8)
  2312- مهیا شیرازی: همان‌طور که انسان به غذا و هوا نیاز دارد، به پوشاک هم نیاز دارد. قیمت پوشاک و کفش مانند بقیه اجناس به‌طور غیرمتعارف گران شدند. خانواده‌های پُرجمعیت و حقوق‌بگیر برای تهیه آن‌ها با مشکلات فراوانی مواجه‌اند. تحمل گرانی تا کی؟ (27/8)
  2214- فردین لطفی: شرایط سنی را برای افرادی که به سن بازنشستگی رسیده‌اند، حدف کنند. وقتی که آقایان 30 سال کار کرده‌اند باید بازنشست شوند. برخی آقایان به دلیل این که هنگام بازنشستگی کمتر از 50سال سن دارند، مجبورند بیشتر از 30 سال کار کنند. قوانین مانع بازنشستگی آنان شده است. نمایندگان مجلس و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای رفع این مشکل چاره‌ای بیندیشند. (27/8)
  1517- فرزانه سادات حسینی: درهای مساجد فقط هنگام اذان باز می‌شوند و پس از اقامه اذان و نماز، درها بسته می‌شوند. در حالی که درهای مساجد باید باز باشد و مردم به‌راحتی به مساجد رفت و آمد کنند. آیا مسلمانی و عبادت فقط موقع اذان
  است؟! (27/8)
  1015- عده ای شب ها در حاشیه خیابان پیروزی بساط می کنند و باعث مشکلات فراوان می شوند. چرا مسئولان شهرداری از جمع‌آوری‌شان خودداری
  می کنند؟ (27/8)
  0914- برخی سربازان به علت مشکلات گوناگون موفق نشدند به موقع به خدمت سربازی بروند، از این‌رو اضافه خدمت خورده‌اند و از مسئولان تقاضای بخشودگی اضافه خدمتشان را دارند. امید که تک‌فرزندان از سوی مسئولان مورد توجه و بخشش قرار گیرند. (27/8)
  0817- بخاری برخی اتوبوس های شرکت واحد به ویژه اتوبوس های قدیمی و از رده خارج خط بلوار نیکنام - میدان هفتم تیر خرابند و به تعمیر نیاز دارند. مسافران از مسئولان شرکت واحد تقاضای رسیدگی دارند. (27/8)
  علی از تهران: بعضی ها در برخی مکان های عمومی و همچنین در مترو، اتوبوس و تاکسی، بدون توجه به حضور دیگران، چنان روی صندلی ولو می‌شوند و نامتعارف می نشینند انگار همه چایخانه را اجاره کرده‌اند یا کل اتوبوس یا مترو را دربست گرفته‌اند. نشستن در چایخانه هم آدابی دارد که لوطی‌های بامرام قدیم با همه دک و پزشان، آن را به‌جا می آوردند؛ یادشان به خیر.

  18
  شهریور
  1397

  شماره
  5268


  احتمال تبدیل تالاب میانکاله به کانون گردوغبار
  توقف صادرات دارو به عراق و افغانستان
  آسمان عسلویه آبی است فقط وقتی مقامات می‌آیند!
  اینجا زن و مرد دراز به دراز افتاده‌اند، خمار و نشئه می‌شونددود می‌کنند و توهم می‌زنند
  عرضه غیرقانونی واکسن آنفلوآنزای سال قبلدر برخی داروخانه‌ها
  یک دهه حرف‌های تکراری احمدی‌نژادی‌ها تمامی ندارداوتیسم سیاسی
  تعیین تکلیف باغات مجهول‌المالک پایتخت

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام