کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 29 بهمن 1397   Monday 18 February 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

سرمقاله

تشکر و حمایت از آقای ذوالنور!

سید علیرضا کریمی سردبیر

تبلیغات

اخبار آنلاین

عناوین صفحه

 • میزبان جام باشگاه‌های بسکتبال آسیا تغییر کرد
 • با مسبب حذف زهرا نعمتی برخورد می‌شود
 • بخاطرنتایج ضعیف وظیفه داریم ازمردم عذرخواهی کنیم
 • چرا هزینه‌های تیم ملی بر نرخ دلار محاسبه می‌شود!
 • برای نخستین بار صاحب مدال نقره جهان شد
 • روی خط آفتاب

  1952- در سالگرد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب سخنی با دلسوزان نظام دارم. دشمن سعی می‌کند با تحریم، فشار اقتصادی وارد کند. اینها هیچ کدام من شهروند را مایوس نمی‌کند، آن چیز که مرا مایوس می‌کند دو دستگی بین گروه‌ها و افرادی است که به خاطر منافع شخصی‌شان در جهت خواست دشمنان حرکت می‌کنند و به دولت توهین می‌کنند. (17/11)
  1820- این دومین بار بود سخنرانی آقای لاریجانی رئیس مجلس لغو شد. ایشان مراقب باشد تا سه نشه بازی نشه. شاید برای سومین بار هم سخنرانی ایشان در یک جایی دیگر لغو شود. (17/11)
  1825- ریاست محترم مجلس با سلام. نرفتن به استان البرز برای سخنرانی را به فال نیک بگیرید چون امکان داشت عده‌ای چماق به دست برای برهم زدن مراسم آماده بودند و اتفاقی می‌افتاد. لذا خداراشکر کنید که موضوع به خیر گذشته است. (17/11)
  1755- سلام به تمامی پرسنل آفتاب. مسیر من به گونه‌ای است که هر روز از جلوی بیمارستان نور در خیابان اسفندیار عبور می‌کنم. معمولا پیرزن، پیرمرد یا با چشمان بسته از بیمارستان خارج یا وارد می‌شوند. ماشین‌های زیادی را می‌بینم که معمولا ماموران راهنمایی از این ماشین‌ها عکس می‌گیرند تا جریمه کنند. من می‌گویم کسی باید جریمه شود که اجازه ساخت این بیمارستان را صادر کرده و ماشین‌ها اجبارا در آنجا توقف کرده‌اند. (17/11)
  1515- با آرزوی بهترین‌ها بر شما. شاید شما آفتاب هم از تلفن‌ها و تماس‌های ما خسته شده باشید. هیچ وقت فکر نمی‌کردم محیط‌زیست نوشهر و نیزارهای این منطقه آنقدر از دست بساز و بفروش‌ها خسته شوند. عده‌ای به خاطر ارزانی شالیزار با گرفتن برق دزدی از شالیزارها به این زمین‌ها لطمه می‌زنند و زمین‌ها را تخریب می‌کنند تا جایی که ما برنج‌مان را از گیلان تهیه می‌کنیم. لطفا مسئولین توجه کنند. (18/11)
  1233- آقای رحیم پور ازغدی لطفا از این آسمون ریسمون به هم بافتن دست بکشید. مردم شعور دارند این حرف‌ها را نزنید. بهتر است دنبال کار دیگری بروید. (18/11)
  1146- سلام به آفتاب. در روزنامه سه شنبه مقاله‌ای بود به قلم آقای صارمی. ایشان در مورد رانت یا همان سوءاستفاده می‌گوید: "این افرادی که در دستگاه‌های دولتی نفوذ کردند به خاطر اطلاعاتی که به دست آوردند صاحب نفوذ شده‌اند اینها منافع شخصی خود را به منافع اجتماع ترجیح می‌دهند اصلا برای آنها کشور و سلامت اقتصادی کشور و مردم مهم نیست." وقتی وزیر دولت پاکدستان با دوستان به دادگاه می‌رود معلوم می‌شود یعنی چنین افرادی وجود دارند. چنین افرادی در دستگاه‌های دولتی ایجاد فساد می‌کنند. خطر اینها حتی از دشمنان بیشتر است. (18/11)
  2210- گفته شده بنا به نظر دکتر ولایتی به پرسنل بیمارستان‌ها توصیه شود به جای کلمه شیفت از «وقت» استفاده شود چون کلمه شیفت خارجی است و استفاده از آن کار درستی نیست. (19/11)
  2146- به نام یک شهروند از وزیر ارشاد تقاضا دارم به سخنان شخصی به نام آقای رحیم‌پورازغذی توجه فرمایند چنانچه بین سخنان ایشان مطالبی به درد بخور پیدا کردند ایشان را مورد توجه قرار دهند در غیر این صورت اجازه ندهند وی با حرف‌هایش مردم را دچار توهم کند. (19/11)
  1753- ظاهرا دولت آقای روحانی چندان توانا نیست در تمام زمینه‌ها نظارت آنچنانی دیده نمی‌شود از نانوایی گرفته تا فروشگاه‌ها هر کسی ساز خود را می‌زند حتی نان را از هزار تومان تا 3500 تومان هم می‌فروشند. این چه آشفته بازاری است. دولت باید از افراد توانمندتری برای نظارت بر قیمت‌ها استفاده کند. (20/11)
  1221- آقای لاریجانی ما روی شما حساب می‌کردیم اما ظاهرا که اجازه سخنرانی به شما ندادند چون احتمال دادند اختلاف و مشکلاتی ایجاد شود لذا جلوی ایجاد مشکل را گرفتند! (20/11)
  0142- کسانی که از امام جمعه کرج به خاطر لغو سخنرانی آقای لاریجانی انتقاد می‌کنند از این کار دست بردارند چون شخص امام جمعه حتما صلاح دانسته که این کار را کرده است! (21/11)
  0903- برخی از تریبون‌داران و اکثریت تندروها معمولا تنش با مخالفین و منتقدین خود را دوست دارند چرا که هر چقدر آب گل‌آلود باشد ماهی بیشتری صید می‌کنند باید توجه کنند رفتار دیگران نسبت به ما انعکاس رفتار خود ماست. چنان که می‌گویند از محبت خارها گل می‌شود. (21/11)
  0905- افراد تندرو هیچ گاه دست از رفتارهای تند و تنش‌زا بر نمی‌دارند اینها فقط مردان روزهای تنش هستند هیچ گاه دست از رفتار خود بر نمی‌دارند. (21/11)
  1030- بانک مرکزی اعلام کرده بود خزانه داری کل بانک مرکزی پرداخت‌های خود را در سامانه بارگذاری می‌کند که خبر خوبی بود. قدم خوبی بود. اما متاسفانه با وجود دستورات و مطالبات رئیس‌جمهور و وزیر اقتصاد در شفافیت سازی اما مدتی است این سامانه اطلاعاتی را بارگذاری نکرده است. به نظرم یک بن‌بستی در این مسیر شفاف‌سازی صورت‌گرفته لطفا مسئولان توضیح دهند. (21/11)
  1353- از مسئولین تقاضامندیم زندانیان مهریه را هم آزاد کنند. امیدوارم قانون عدم مهریه‌های سنگین وضع شود چون خیلی برای خانواده‌ها مشکل ایجاد می‌کند. (21/11)
  آفتاب یزد: در خصوص مهریه‌های سنگین در حد امکان قوانین وضع شده است و در حد امکان کسی به خاطر مهریه به زندان نمی‌رود البته خانواده‌های محترم هم باید توجه نمایند.
  1506- خداوندا تو خودت به این ملت رحم‌کن.‌ای سلطان‌های شکر، شکر را که در اختیار گرفته‌اید؛ وسیله شخصی هم جابه‌جا می‌کنید تا لقمه نانی گیر کسی نیاید. به قیمت دلخواه هم که می‌فروشی پس چرا شکر بدون شهد وارد می‌کنید با این شکرها حتی دو قاشق غذاخوری یک لیوان چایی را هم شیرین نمی‌کند. (21/11)
  از اهداف سال حمایت از کالای ایرانی، کاهش واردات و افزایش صادرات است که این مهم، از شروط اصلی حفظ استقلال، عزت وآزادی هر ایرانی وعدم اتکا به نفت به‌عنوان باسرمایه ترین ماده درایران اسلامی است. ما از اتکا به ثروتی چشم‌پوشی می‌کنیم که دشمنان همواره می‌خواهند با تحریم آن ما را در فشار اقتصادی و تنگنا قرار بدهند.
  ...0938
  به هر چیزی باید به اندازه خودش بها داد، فوتبال هم یک ورزش دسته‌جمعی است، همین و بس، استعمارگران غربی طی سال‌ها سلطه خود در اغلب کشورهای دنیا برای به استثمار کشیدن مردم آنجا هیجانات کاذب این بازی‌ها را گسترش داده‌اند، تا جاییکه به مردم خودشان هم تب و تاب این ورزش سرایت کرده است(!) بنابراین دعواهای بی‌مورد بر سَرِ مربی و بازیکنان و همه عوامل این ورزش و سرگرم‌شدن به آن بازی‌های تکراری و زودگذر، و غافل شدن از زندگی و حل مسائل و مشکلات‌ کشور و مردم خودمان و دیگران، کاملاً بی‌مورد و اشتباه محض است. با احترام کامل به اساتید محترم این ورزش مفرح و جمعی و عقاید مردمِ عزیزمان و با آرزوی ترقی و پیشرفت فوتبال و همه ورزش‌های با ارزش و مردم پسند کشورمان.
  ...0913
  کمرنگ شدن ارزش‌های اسلامی دربرخی فیلم‌های سینمایی ازعدم آموزش دینی نشات می‌گیرد، لذا کاملا ضروری است برای هرچه بیشترارزشی شدن فیلم‌ها، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کلاس‌هایی در این زمینه حداقل برای فیلم‌سازان و فیلم‌نامه‌نویسان تدارک ببینند.
  ...0938
  رسول مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند: دعا کلیدرحمت است.
  ...0938
  نعمات و رحمت‌های بیکران خداوند بنده‌نواز همیشه مثل باران درحال نازل شدن است، اما این خود بندگان سرکش هستندکه با کفران نعمت و انجام معاصی آنها را از نازل‌شدن به سوی خود مسدود می‌کنند.
  ...0938
  برای مقابله با بحران تولید و توزیع خودرو که به خاطر ناهماهنگی عرضه و تقاضا و گرانی غیر قابل توجیه و روزانه این محصول که با همه ادعاهای تولید قطعات در داخل کشور، وابستگی زیادی به واردات قطعات از خارج دارد که با ارز دولتی وارد می‌کنند و با نرخ آزاد به بهانه گران شدن دلار و ارز به مصرف کنندگان می‌فروشند و اغلب از قطعات درجه سه و بی‌کیفیت چینی است، و مسائل و مشکلات متعدد دیگر که مردم را ناراحت وکلافه کرده است، بهترین راه حل وارد کردن خودروهای خارجیِ باکیفیت و با استانداردهای جهانی و قیمت‌های ارزان‌تر و مناسب با حذف یا کاهش تعرفه‌های گمرکی برای تنظیم بازار و به خودآمدن تولیدکنندگان انحصاری خودرو و کوتاه کردن دست واسطه‌های طماع و از خدا بی‌خبر است.
  ...0913
  چون ماهی قرمز هم جانداره و گناه داره امیدوارم برای ایام نوروز در سراسر ایران هیچ‌کس ماهی قرمز نفروشه.
  ...0933
  به نظر بنده ما باید نگاه خود را نسبت به برخی ورزش‌ها و خصوصا ورزش فوتبال تغییر داده و اصلاح کنیم، و ورزش را فقط به‌عنوان ورزش و برای تندرستی و سلامتی و نشاط و شادی آفرینی‌های سالم و سازنده بخواهیم. ورزش باید از بازی‌های سیاسی و جناحی و پولسازی برای عده‌ای خاص برای اَمیالِ شخصی به دور باشد. بازی فوتبال برای تماشاگر به‌عنوان سرگرمی و یک ورزش مفرح و پرهیجان و مطرح برای بیننده فوتبال و سازندگی از جهت تندرستی و سلامتی برای بازیکنان داخل زمین باید باشد، ولی متاسفانه با دخالت برخی افرادِ مُغرض و آن دشمنان دانا و دوستانِ نادان و ایجاد جَوهای مصنوعی و هدفمند برای سوء استفاده از احساسات پاک مردم، زیبایی‌های این ورزش را به بیراهه کشانده اند!
  ...0913
  اگر مردم عزیز، صبور و فهیم ما چیزهای گِران شده را نخرند و با همکاری و همدلی و به‌طور همه جانبه با یکدیگر، فقط برای یک هفته برای مواد غذایی و میوه‌جات و برای یک‌ماه اجناس وکالاهای دیگر، کمی سختی را تحمل کنند و به هیچ وجه هم نخرند، خواهند دید که همه چیز ارزان‌تر و به قیمت‌های واقعی خود و آنچه که باید باشد خواهد رسید. البته این میسر نمی‌شود به‌جز با یکپارچگی یا همان وحدت کلمه که امام راحل همیشه می‌فرمودند.
  ...0913
  سلام. اگر مشاهده کردید ثروتمندی برای دین و فرهنگ کشورش و دستگیری از فقرا کاری نمی‌کند بدانید خداوند لیاقت خیلی از چیزها را به همه کس نمی‌دهد. این افراد یا مالشان مشکوک و مخلوط به حرام است یا عقل و جهان‌بینی‌شان معیوب است.
  ...0912
  باسلام و خسته نباشید به تمامی دست‌اندرکاران روزنامه خوب آفتاب یزد، خصوصا آقای رامین نخستین انصاری که چند وقتی مطالب جالب تاریخی و هشداردهنده و تجربی می‌نویسند، که یکی از درخواست‌های تفسیری من بود که امیدوارم مورد توجه مسئولین محترم قرارگیردکه به قول معروف تاریخ معلم دل سنگی است.
  ...0913
  محمود بلیغیان - اصفهان: دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، آمریکا و اسرائیل یا همان رژیم اِشغالگر قُدس و همه دشمنانِ بدانند و آگاه باشند و مطمئن باشند که نظام مقدسِ آفرینش از سوی خداوندِ تبارک و تعالی طوری طراحی شده که به هرحال سرانجام ظلم و سِتم رفتنی است و باقی نخواهد ماند و همه ما تحت امتحان و محک الهی هستیم، لذا آنها و همه ظالمان و جنایتکاران که به بشریت ظلم روا می‌دارند باید بدانند آنهایی که در مقابل عزم و اِراده ملت بزرگوار، نجیب و صبور ایران می‌ایستند قطعا رو به نابودی و فنا و نیستی می‌شتابند، و ملت قهرمان‌پرور ما همیشه پیروز است و پیروز و سرافراز خواهد ماند.
  ...0913

  15
  شهریور
  1397

  شماره
  5266


  با مسبب حذف زهرا نعمتی برخورد می‌شود
   میزبان جام باشگاه‌های بسکتبال آسیا تغییر کرد
   بخاطرنتایج ضعیف وظیفه داریم ازمردم عذرخواهی کنیم
   چرا هزینه‌های تیم ملی بر نرخ دلار محاسبه می‌شود!
  برای نخستین بار صاحب مدال نقره جهان شد
  مصاف والیبال ایران با آمریکا در تورنمنت تدارکاتی اسلوونی

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام