کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 28 آبان 1397   Monday 19 November 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

تبلیغات

اخبار آنلاین

 • شمخانی: نقض برجام، زیر پاگذاشتن حیثیت ،اعتبار و جایگاه سیاسی اروپا از سوی آمریکاست/ جرمی هانت: اروپا مایل به حفظ دستاوردهای برجام است / تلاش برای برطرف کردن مشکلات مبادلات مالی
 • واژگونی یک دستگاه مینی‌بوس در مازندران
 • نزدیک به ۱۰۰۰ نفر، هنوز هم در آتش سوزی کالیفرنیا ناپدید هستند
 • نوبخت: پس از سخنان ظريف درباره پول‌شويی، عده‌ای متقاضی ارايه سند از وزير خارجه شدند/ آيا معترضان ميلياردها دلار قاچاق در كشور را نفی می‌كنند؟
 • کی‌روش: برخی در راه آماده‌سازی تیم‌ملی خوابند/ در آسیا فقط برای قهرمانی می‌جنگیم
 • برانکو: از بازی تیمم لذت بردم/ هواداران دیدند که عذاب می‌کشیم
 • عناوین صفحه

 • چه بی رحم و چه بی خیال هستید
 • جمشید پژویان کارشناس اقتصادی
 • لغو معنادار سفر نخست وزیر عراق به ایران
 • شایعات بی‌سند درباره سهم ایران از کاسپین
 • چاووشی رفتنی شد؟
 • دوپینگ فرزندان هیئت علمی دانشگاه‌ها!
 • صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران
 • حسام‌الدین عقبایی دبیر اول اتحادیه املاک کشور
 • طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را دوباره به جریان می‌اندازیم
 • اگر ایران صنعت «ال ان جی» خود را به درستی پیش می‌برد نمی‌توانستند به راحتی تحریم کنند
 • وعده ترخیص داروها از گمرک؛ به‌زودی
 • طرح ترافیک نمایندگان مجلس حذف شد
 • روی خط آفتاب

  0837- به کودکان آموزشی در مدارس آموزش داده می‌شود که در پایان درس روزانه کلاس‌ها و حیاط‌های مدرسه را کاملا تمیز کنند و بعد به خانه بروند. در تصاویر بارها ملاحظه کرده‌ایم که تماشاگران ژاپنی پس از پایان بازی کلیه زباله‌ها را از سکوهای استادیوم جمع‌آوری می‌کنند. ملاحظه عکس سکوهای استادیوم آزادی پس از پایان بازی فینال خجالت‌آور است. بدین جهت است که ژاپن به این درجه از پیشرفت رسیده است. (23/8)
  0145- شخصی به نام دکتر وفایی در آفتاب یزد در مورد رد لایحه CFT اظهارنظر کرده که این قانون برخلاف قوانین اسلامی است. خواستم بگویم چرا چنین فکری می‌کنند؟ کجای آن بر خلاف قانون است؟ قانون مبارزه با پول‌شویی چه اشکالی دارد؟ (23/8)
  چکیده آنچه درباره دولت دوازدهم گفته می‌شود اینست که خواسته هایی تحقق پیدا نکرد، وعده هایی عملی نشد، اهدافی که مورد نظر بود به جایی نرسید و جریانی آسیب دید و متضرر شد. ولی سوالی هیچگاه مطرح نشده و پاسخی برای آن شنیده نمی‌شود و آن اینست که چرا وزیر علوم بیست‌ویکمین کسی بود که برای این پست مطرح شد؟ به نظر می‌رسد که پاسخ سوال مسائل زیادی را روشن کند و در کنار این می‌توان به این موضوع اشاره کرد چرا افراد کارآمد این امکان را نمی‌یابند که خود را در انتخابات مطرح کنند؟ از صاحبنظران و آنهایی که در این موارد قلم‌فرسایی می‌کنند انتظار می‌رود در دو مورد فوق روشنگری کنند تا بسیاری از ابهامات مشخص شود.
  ...0912
  دکتر فاطمی: استقلال و آزادی مردم زمانی میسر است که زندگی شرافتمندانه برآمده از تامین امکانات معیشتی، فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی در شرایط برابری برای همه فراهم باشد و تنگناهای معاش، سلامت جسم و روان، تفکر و انسانیت را تحت‌الشعاع قرار ندهد. تا جامعه به روزمرگی، خودمحوری، فساد و تکروی نیفتد.
  ...0935
  اندیشه و روحیه جهادی اگر در مسیر سازندگی باشد فایده‌بخش است و بس.
  ...0935
  محمود بلیغیان - اصفهان: در چند سال گذشته و خصوصا در دو‌ سه سال اخیر شرکت مخابرات ایران فقط از طریق پیامک صورت‌حساب تلفن های همراه مشترکین را برای آنها به صورتِ پیامک ارسال می‌کرده است و با وجود درخواست های مکرر برخی مشترکین ، همچنان به این روند بدون مشورت با مشترکین ادامه داده است ، ولی با کمال تعجب می بینیم که هر ماه و هر از گاهی پیامک‌هایی مبنی بر اینکه برای حمایت و جلوگیری از قطع درختان اگر مایلید صورتحساب کاغذی برایتان فرستاده نشود ، عدد یا فلان حرف مشخص شده‌ای را که در پیامک مخابرات تلفن های سیار نشان داده شده برای ما پیامک کنید ، که البته عملا دیده‌ایم در هر صورت قبضی برای مشترکین تلفن همراه ارسال نمی شود و این تنها شعار و نمایشی بیش نیست!؟
  ...0913
  از شهر رشت پیام می‌دهم: شرکت ملی گاز دریافت سود بدهی از مشترکان را تکذیب کرد، در حالی که بنده همین دوره گذشته سود بدهی دوره قبل از آن را پرداخت کردم،
  قبض های آن هم موجود است.
  ...0916
  باسلام. کاش آقای کرباسچی این توصیه دلسوزانه شما را در مورد پست و مقام گوش میدادن و برای مردم احترم قائل میشدن نه فقط انتخابات.
  ...0913
  باسلام. راستی چرا تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد؟
  ...0913
  باسلام. لطفا مسئولین تریبون‌دار را توجیه کنید که به شور و فهم سیاسی و اجتماعی و جا و مقام مجلس توهین نشود
  (در رابطه باFATF )
  ...0913
  باسلام. آقای روحانی عزیز همه
  تخم‌مرغ هایت را در یک سبد گذاشتی (برجام) و از مشکلات اقتصادی کمرشکن حقوق‌بگیران جزئی غافل شدی. مخصوصا به ما مستمری‌بگیرها نزدیک ده درصد اضافه حقوق دادی و تورم از ده درصد تا چند صددرصد شده. لطفا به هشدار دلسوزان ملت بیشتر توجه کنید.
  ...0913
  باسلام. مسئولین سیاسی و اقتصادی! کار از سخنرانی و موعظه و نصیحت گذشته. اقدام عاجل لازم است. تا دیر نشده بازنگری لازم است، جنگ‌های جناحی را تمام کنید و مشکلات اقتصادی را جدی بگیرید که بخشی از آنها سیاسی است.
  ...0913
  2141- صدا و سیما اعلام کرده بیش از 80 درصد مردم تلویزیون را نگاه می‌کنند. یک نفر به
  دیگری گفت می دانی چند ستاره در آسمان است؟ 150 عدد. گفت: فکر نمی‌کنم. طرف گفت: من می‌گویم 150 عدد حال خوددانی! (23/8)
  آفتاب یزد: سخنان ریاست صدا و سیما توسط خبرنگار یک خبرگزاری به صورت گزینشی مخابره شده است.
  2101- کسانی که صحبت‌های آقای ظریف را به یک گروه خاص نسبت دادند چرا فکر می‌کنند ایشان به عده‌ای خاص منظور دارند؟ عده‌ای هستند که به خاطر منافع خود دوست ندارند قانون پولشویی تصویب شود وگرنه منظور آقای ظریف با هیچ کدام از ارگان‌های زحمتکش در نظام نبوده است. (23/8)
  2024- آقای مظفری! تمام تاریخ‌نویسان و اقتصاددانان این را بیان کردند اگر کشوری را می‌خواهند از نظر اقتصادی ضعیف کنند نمی‌گذارند نیروها سرجای خود باشند. مثلا فارغ‌التحصیل ادبیات را مدیرمجموعه صنعتی کنند. آیا این کشور فلج نمی‌شود؟ چرا از یک فارغ‌التحصیل ادبیات در کار صنعتی استفاده می‌کنند؟ (23/8)
  1945- از تنکابن تماس می‌گیرم. دوشنبه 21 آبان در روزنامه عکسی منتشر کردید از دانشگاهی در نیویورک که محل تحصیل نوه یکی از آقازاده‌ها بود . البته من افسوس نخوردم چون آقایان به سمت‌هایی دست یافتند، بچه‌هایشان هم همین طور. اما متاسفانه برخی از بچه‌های ما با گزینش‌هایی بعد از امتحانات رد می‌شوند تا جای آنها را همان آقازاده‌ها بگیرند. باز هم ناراحت نمی‌شویم. همه یک روز جایمان در مرگ برابر می‌شود. (23/8)
  1840- به نظر من آقای روحانی با رایی که آورد باید برای 24 میلیون رای و سلیقه آنها تصمیم بگیرد. باید کاری کند که کشور رشد و ترقی داشته باشد. (23/8)
  1835- آقای رئیس‌جمهور! حتی یک بی‌سواد هم متوجه می‌شود که مشکل امروز کشور یکی جنگ قدرت است، یکی مدیریت‌هاست. شما در موضوع شهرداری توجه کنید. در صنعت، اقتصاد و ... مشکلات داریم و تا مشکل مدیریتی داریم حل مشکلاتمان نمی‌شود. چه طور است که دبیر ادبیات مدیرعامل سیمان می‌شود؟ (23/8)
  1829- من نمی دانم هزینه مکالمه پیام تلفنی و مکالمه برعهده پیام‌دهنده است یا روزنامه؟ چون انصاف نیست در این شرایط و سختی‌ها و هزینه‌هایی که روزنامه دارد هزینه این پیام‌ها هم برعهده روزنامه باشد. لذا به سهم خود پیشنهاد می‌دهم هزینه کل مکالمات برعهده پیام‌دهنده باشد. (23/8)
  1825- باید با تمام کسانی که به جنگ اقتصادی و فشار بر مردم می‌پردازند مثل سلطان سکه برخورد شود. چون اینها در حق ملت بدترین رفتار را کردند. معیشت مردم را گران کردند. با اعدام امثال سلطان سکه قیمت‌ها سقوط می‌کند. باید وحشتی در دل این خون‌آشامان بیفتد که از آمریکا هم بدترند. (23/8)
  1824- باید کسانی که احتکار کردند، کسانی که اجناس را با گران شدن ارز بالا بردند و اجازه نمی‌دهند قیمت‌ها پایین بیاید؛ دستگیر شوند. (23/8)
  1822- آفتاب یزد! خدا همیشه شما را پایدار نگه دارد. اگر دولت در همان اوایل با دلالان ارزی می‌جنگید امروز زودتر نتیجه‌اش را می‌گرفتیم. دلیل افزایش قیمت دلار کسانی بودند که بازار را آشفته کردند، وگرنه وضع ارزی عراق و سوریه از ما بهتر است. (23/8)
  1813- این روزها سر و صدای زیادی برای تصویب قانون عدم پولشویی در مجلس به راه افتاده. تریبون‌داران باید جوانانی باشند که با زبان روز و علم روز و سیاست روز اشراف داشته باشند. چرا کاپیتولاسیون را با پولشویی مقایسه می‌کنند؟ (23/8)
  1755- حواشی اقدام شریعتمداری وزیر رفاه در انتشار لیست‌های حاشیه‌ساز در روزنامه چهارشنبه 23 آبان ماه. تا فامیل‌بازی در کشور باشد مشکلات حل نمی‌شود. شما هم آقای مظفری! تا این مطالب را می‌نویسید بدتر اعصاب ما خرد می‌شود، خودتان هم ناراحت نکنید کسی ارزشی برای نوشته‌های شما قائل نمی‌شود. (23/8)
  1506- لطفا تیراژ روزنامه را در شهر بندری نوشهر افزایش دهید. چون برای تهیه روزنامه در این شهر دچار مشکل هستیم. ضمن اینکه یک‌سری از سودجویان و دلالان به جان زمین‌های کشاورزی برای ساخت و ساز افتادند. این سودجویی‌ها بعد از تحریم‌ها بیشتر شده است. (24/8)
  1332- تیراژ روزنامه آفتاب در نوشهر خیلی پایین است. دیگر اینکه در نوشهر زمین خالی برای ساخت و ساز خیلی هست اما چرا باید سراغ زمین‌های شالیزاری برای ساخت و ساز بروند؟ هر چند چون زمین‌های شالیزاری ارزان‌ترند. زمین‌های شالیزاری را خشک می‌کنند و
  می‌فروشند. (24/8)
  آفتاب یزد: در خصوص افزایش تیراژ روزنامه در نوشهر با شرکت توزیع و مدیران بخش شهرستان‌ها صحبت شد.
  1247- آقای الله کرم می‌فرماید آقای روحانی تا سال 1400 درقدرت نیست. شما باید بدانید چه کسی از فردای خود خبر دارد؟ چقدرکارشناس هستید؟ (24/8)
  1119- جناب دکتر روحانی فرمودند مردم گلایه‌هایشان را با صدای بلند بگویند. جناب آقای روحانی! مردم خیلی وقت است گلایه‌های خود را داد می‌زنند. اما مسئولان نمی‌شنوند. بسیاری از مردم در این مشکلات فقط بازنده هستند و عده‌ای رانت‌خوار، صاحب ثروت شده‌اند. (24/8)
  0927- آقای ظریف در مورد آن قسمت از اقتصاد پنهان و غیرشفاف کشور صحبت کرده که به هر صورت باید اصلاح شود. (24/8)
  0909- من یک قوطی رب از همان جنس و اندازه از یکی از فروشگاه‌ها 37 هزار تومان خریدم، دفعه دوم خریدم 57 هزار تومان. دیروز 77 هزار تومان. آقای روحانی! ظاهرا کشور را رها کردید. کشور دست دلالان و رانت‌خواران افتاده. واقعا مردم را منزجر کردید. (24/8)
  0833- آقای رئیس‌جمهور! قبول دارید تمام مایحتاج مردم چند برابر شده است؟ حقوق من فرهنگی بازنشسته دو میلیون بوده حالا کمتر از یک میلیون شد. چه کردید برای من معلم؟ اگرگرانی دلار به جنابعالی ربطی ندارد به چه چیزی بستگی دارد؟ اگر کسر بودجه ندارید چرا باید این مشکلات را داشته باشیم؟ (24/8)
  0822- برخی از افرادی که مدیر شدند می‌خواهند سلیقه‌های خود را به نیروهای تحت امر خود تحمیل کنند. ظاهرا مدیر شبکه سه سیما هم همین طور است. این از رفتار و اجرای عادل فردوسی‌پور در برنامه 90 مشخص است. (24/8)
  1646- درود بر شما که دوران بحران جراید کاغذی را طی می‌کنید. این آقای م-ب در روزنامه شما سوءاستفاده می‌کند. به ایشان بگویید با این حرف‌ها شما نماینده اصفهان نخواهیدشد. (25/8)
  آفتاب یزد: فردی را که نام می‌برید پیام‌های برخی دیگر از مردم که توانایی استفاده از تلفن همراه را ندارند به نمایندگی برای روزنامه ارسال می‌‌کند و هیچ کدام از پیام‌های ایشان منافع شخصی دربرندارد.
  1640- اینکه در جایی از کشور قانون کنند خانم‌ها بدون شوهر حق کوهنوردی ندارند از لحاظ قانونی درست است یا خیر؟ (25/8)
  آفتاب یزد: قانونگذاری حق نمایندگان مجلس شورای اسلامی است. برخی از نهادهای مدنی حق صدور بخشنامه هم ندارند.
  2118- سوال شده وقتی بیشتر مردم از برخی برنامه‌های صدا و سیما ناراضی هستند چه طور رئیس صدا و سیما گفته 80 درصد مردم تلویزیون تماشا می‌کنند؟ شخصی پاسخ داد: مقصر این کار حروفچین صدا و سیماست که ارقام را جابه‌جا کرده! (25/8)
  آفتاب یزد: دراین خصوص خبرنگار کلام ریاست صدا و سیما را بد منتقل کرده است. توضیح در خصوص خبر اصلی در روز پنجشنبه در روزنامه به چاپ رسید.
  1931- کسانی که در کار رانت و فساد مالی هستند، سال‌ها مشغول این کار هستند حتی سعی می‌کنند در مقام‌ها هم نفوذ می‌کنند. وقتی هم کسی از آنها انتقاد
  می‌ شود موضوع را سیاسی می‌کنند یا به این و آن ربط می‌دهند که منتقدین را کنار
  بگذارند. (25/8)
  1858- ای کاش مسئولان متوجه گفته ما بشوند. گفته آقای ظریف گفته ما هم هست. دلالانی که معیشت مردم را دچار مشکل می‌کنند برای اینکه منتقدین را زمین‌گیر کنند، توهین می‌کنند. حتی به آقای ظریف
  می‌تازند. (25/8)

  پاسخ منطقه یک شهرداری به پیام مردمی
  پیرو انتشار پیام مردمی در روزنامه آفتاب یزد در خصوص پل عابر غیر مکانیزه چهارراه مینی‌سیتی به اطلاع شهروندان می‌رساند: «جابه جایی و انتقال پل عابرپیاده به منظور تسهیل در عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی در دست احداث و تکمیل شریان‌های بزرگراهی شمال شرق تهران، انجام پذیرفته است و انتقال و نصب پله‌های مکانیزه پل عابر پیاده قبلی در دستور کار مجری پروژه مذکور (سازمان مهندسی عمران شهر تهران) و معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه یک قرار دارد و به محض طی روال آماده‌سازی، انتقال و بازبینی کامل تجهیزات با رعایت ایمنی در محل پل جدید الاحداث در چهارراه مینی‌سیتی نصب خواهد شد. شایان ذکر است شهرداری منطقه یک مراتب را به صورت مستمر تا حصول نتیجه پیگیری
  خواهد کرد.

  پاسخ مترو به یک پیام مردمی
  در خصوص مطلب مندرج در آن روزنامه با مضمون: سد معبر و مزاحمت فروشندگان عطر، ضمن تشکر از این مسافر گرامی، به اطلاع می‌رساند: مسئولین ایستگاه متروی شهید حقانی در بازدیدهای مکرر در طی روز، در صورت تخطی غرفه‌داران به ایشان تذکر یا از طریق نامه با واحد مربوطه آن را گزارش می‌کنند. در صورت حضور نفرات جدید در غرفه عطرفروشی نیز هر بار برای این افراد محدوده فعالیت تذکر داده شده و دائما بر این مسئله پیگیری و نظارت می‌شود، اما تاکنون حتی یک نفر هم به جهت اعتراض به نحوه کارکرد این غرفه به پرسنل ایستگاه مراجعه نکرده است.

  22
  مرداد
  1397

  شماره
  5248


  جمشید پژویان    کارشناس اقتصادی
   حسام‌الدین عقبایی    دبیر اول اتحادیه املاک کشور
  چه بی رحم و چه بی خیال هستید
  لغو معنادار سفر نخست وزیر عراق به ایران
  شایعات بی‌سند درباره سهم ایران از کاسپین
  کمپینی برای بازگشت اعتماد
  صادق زیباکلام  استاد دانشگاه تهران
  دوپینگ فرزندان هیئت علمی دانشگاه‌ها!
  اگر ایران صنعت «ال ان جی» خود را به درستی پیش می‌برد نمی‌توانستند به راحتی تحریم کنند
  طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را دوباره به جریان می‌اندازیم
  طرح ترافیک نمایندگان مجلس حذف شد
  چاووشی رفتنی شد؟
  وعده ترخیص داروها از گمرک؛ به‌زودی

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام