کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 27 مهر 1397   Friday 19 October 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

سرمقاله

گفت‌وگو با همه اقتصاددانان

حسین انصاری راد نماینده سابق مجلس

تبلیغات

اخبار آنلاین

عناوین صفحه

 • اگر بازیگر توانایی داشته باشد دیده می‌شود
 • سنا همبازی ‌ چان شد
 • سر ضبط سرود جام جهانی بیهوش شدم
 • بیش از بیست سال است که آرزوی اجرا در ایران را دارم
 • «هیس پسرها...» مجوز گرفت
 • روی خط آفتاب

  با وجود پایین آمدن چشمگیر قیمت دلار و سکه در روزهای اخیر، ولی بعضی مغازه‌دارانِ طماع و بی‌انصاف و لوازم یدکی‌فروشان اتومبیل که از این آب گِل‌آلوده در روزهای گذشته و به بهانه بالا رفتن نرخ ارز، با اینکه اجناس خود را قبل از گرانی‌های اخیر ارز خریده بودند، به قیمت گران فروختند و اجحاف‌ها و یکه‌تازی‌ها کردند، حالا گویا قصد ندارند قیمت‌ها را تغییر داده و پایین بیاورند. اینجاست که سازمانِ تعزیراتِ حکومتی باید مجددا وارد کارزار شده و قاطعانه با آنها که هنوز گران‌فروشی و یا کم‌فروشی می‌کنند برخورد کرده و به رسالت اصلی خود در حمایت از مصرف‌کنندگان
  عمل کند.
  ...0937
  حضرت علی (علیه السلام): کسی که خدا را بشناسد بدبخت نخواهد شد.
  ...0912
  مسئولان کشور پیگیر خسارتی که عراق در جنگ هشت ساله به ما زد باشند و به صورت قسطی بگیرند. اینها از سهم زائر اربعین نمی‌گذرند و در تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران دو پهلو حرف می‌زنند و یادشان رفته عراق را از چنگال داعش احمق و وحشی
  نجات دادیم.
  ...0912
  رسول مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند: طلب روزی حلال بر هر مرد و زن مسلمانی واجب است. کسی که برای زندگی خانواده‌اش تلاش می‌کند، مانند مجاهدی است که در راه خدا می‌جنگد.
  ...0938
  چرا دولت و بعضی نمایندگان مجلس میگن قیمت سوخت در ایران نسبت به کشورهای همسایه پایینه! آیا در کشور ما ایران مانند کشورهای اطراف انواع خودرو بدون ممنوعیت و محدودیت با قیمت جهانی عرضه می‌شود که قیمت سوخت در کشور گران شود؟
  ...0933
  مدیری که در بخش دولتی مشغول است و امکانات وسیعی دارد وقتی مجوز کار و فعالیت در بخش خصوصی پیدا می‌کند تمام امکانات دولتی را از ما محروم کرده و به بخش خصوصی خودش اختصاص می‌دهد که این مورد در همه دنیا جرم است. ولی اینجا اصلا. وقتی به استاد و هیئت علمی دانشگاه مجوز تاسیس مجموعه اقتصادی می‌دهند صدالبته آموزش در اولویت نیست. یعنی مقامات بالا دستی این مسائل را نمی‌بینند یا می‌دانند و سکوت می‌کنند؟ خواهشمند است مطلب بنده را منعکس کنید با تشکر. دکتر خسته و بیکار.
  ...0913
  فریضه مقدس امر به معروف و نهی از منکر نباید در جامعه اسلامی کمرنگ شده و به حاشیه کشیده شود. در غیر اینصورت گناه و ضلالت در جامعه فراگیر شده و آسیب‌ها، عواقب و عذاب دنیوی و اخروی آن متوجه همگان خواهد شد. سایر اعمال نسبت به این فریضه مانند قطره تشبیه شده است. چند سال قبل هم یکی از مراجع عالیقدر تقلید پیشنهاد تاسیس وزارتی به این نام کرده بودند.
  ...0938
  با عرض سلام و سپاس فراوان و خداقوت. متاسفانه همچنان شاهدیم جای آبخوری برخی درختان آسفالت شده است یا وسعت آبخوری متناسب با ضخامت و عمرشان نیست. قطعا تداوم این وضعیت درختان را در آینده به صورت تدریجی خشک خواهد کرد. واقعا حیف است که این نعمت‌های الهی که مایه خیر و سلامتی بوده و زحمات زیادی نیز برایشان کشیده است بر اثر بی‌توجهی نابود شوند.
  ...0938
  پدیده "زیر میزی" در نظام پزشکی صددرصد متضاد وجدان کاری، ترس از خدا و سوگند قبل از خدمت در عرصه مقدس پزشکی است. پزشکان محترم به خاطر نجات یک نفر طبق آیه شریفه قرآن کریم از ثواب نجات کل نفوس بهره‌مند می‌شوند آیا این معامله با خدا نیست؟ خدمت به سلامتی مردم نیت خدایی و خیر می‌خواهد و استقبال از زیرمیزی خسران دنیا و آخرت را در پی خواهد داشت.
  ...0938
  با سلام. آقای روحانی! چقدر دلسوزان هشدار بدهند. مخصوصا هشدار اقتصادی. لطفا مشکل اقتصادی مردم را جدی بگیرید گرانی به مرز انفجار رسیده.
  ...0913
  آقای مظفری! با سلام و خسته نباشید به کلیه دست‌اندرکاران روزنامه مردمی آفتاب یزد. مدتی است روزنامه‌تان کمتر به دستمان می‌رسد. علت فنی چاپ است یا گرانی کاغذ یا مشکلی در توزیع در شهر اصفهان است؟! لطفا پیگیری کنید.
  ...0913
  با سلام. آقای دکتر ولایتی اگر نمی‌تونی مرهم باشی نمک روی زخم هم مباش.
  ...0913
  من فکر می‌کنم جناب روحانی این متن کم‌نظیری را که تو سازمان ملل قرائت فرمود دست آقای ظریف نیز در آن دخیل بود و اشکال هم ندارد.
  ...0935
  این چه وضعی است که برای مردم ما درست شده است، از یک‌طرف بیکاری و درآمدهای بسیار کم و از طرف دیگر تورم هست‌ و گرانی روزافزونِ ضروری‌ترین نیازها و مایحتاج عمومی مانند نان و غذا و مسکن. واقعا مسئولین ما چه می‌کنند؟ چطور می‌توانند با این وضعیت ناجور مردم شبها راحت بخوابند؟!
  ...0937
  درود بر غیرت بازیکنان پرسپولیس که با تحریم و محرومیت و مصدومیت و نیمکت خالی و بدون حضور سرمربی، عرب‌های پولدار را در هم کوبیدند.
  ...0918
  با سلام و احترام خدمت روزنامه آفتاب یزد. خواهش می‌کنم پیامم رو چاپ کنید. من در چهارمین آزمون فراگیر برای سازمان بنادر و دریانوردی در ابتدای شهریور 96شرکت کردم که در آزمون پذیرفته شدم و تمامی مراحل اعم از مصاحبه‌های علمی و عقیدتی و سپس تاییدیه گزینش را با موفقیت پشت سرگذاشته و آزمایشات پزشکی و تاییدیه‌های مدارک به سازمان رسیده اما همچنان من و سایر پذیرفته‌شدگان پس از این مدت طولانی دعوت به کار نشده‌ایم و نحوه طی شدن مراحل استخدامی سازمان مذکور فرسایشی شده است و پاسخگوی ما نیستند. این در حالی است که سایر متقاضیانی که برای سازمان‌های دیگر، همزمان با ما آزمون داده‌اند شروع به کار کرده‌اند. خواهش می‌کنم پیام ما مناطق محروم رو منعکس کنید.
  ...0912
  2213- گفته شده: اگر قرار بود اتوبان تهران شمال با ابزارآلات قدیم از قبیل بیل، پتک، کلنگ و... اجرا می‌شد صد سال طول می‌کشید. اما باز گلی به جمال این دوره، چون دومین سری از کارکنان این اتوبان هم بازنشسته شده‌اند و دارند برای سومین بار برای کار در این بزرگراه پرسنل استخدام می‌کنند. بلکه تا زمان بازنشستگی گروه سوم این بزرگراه به پایان برسد! (18/7)
  2017- جایزه! چنانچه شخصی بتواند از ساعت9 صبح تا 5 بعدازظهر صدای ساز و آواز تلفن روی میز کلیه کارکنان شرکت بوتان گاز را ضبط کند و بتواند حداقل برای یکبار با پرسنل این شرکت تماس تلفنی برقرار کند صاحب 100 هزار تومان
  خواهد بود! (18/7)
  1522- چرا وقتی قیمت دلار هم پایین آمد قیمت اقلام پایین نیامد؟ چرا در این کشور فقط قیمت‌ها بالا می‌رود و پایین نمی‌آید. درآمد و حقوق هم که ثابت می‌ماند. این همه فشار را چگونه تحمل کنیم؟ (19/7)
  1504- چرا وقتی یک معلم یک دانش‌آموز را تنبیه می‌کند (البته تنبیه باید مناسب باشد) رسانه‌ها در بوق و کرنا می‌کنند؟ با این کار دانش‌آموزان هیچ حسابی از معلم
  نمی‌برند. (19/7)
  1337- چرا اتحادیه کامیون‌داران لاستیک کامیون‌دارانی که بارهای زیادی حمل می‌کنند را نمی‌دهد؟ چرا به قیمت مناسب ارائه نمی‌دهد؟ چون هر روز شاهد هستیم فلان تریلی چپ شده است. باید مسئولان مربوطه وارد شوند. (19/7)
  1335- در رسانه‌ها می‌خوانیم برخی تریلرها و ماشین‌های سنگین چپ کردند یا دچار سانحه شدند خصوصا ماشین‌هایی که مواد سوختی و اسیدی دارند. این خیلی وحشتناک و خطرناک است. آلودگی هم به وجود می‌آورد. (19/7)
  1242- آقای باهنر! کسانی که نمایندگان را تهدید به مرگ می‌کنند چون خلاف‌نظر آنها هستند. مرگ بر منافق هم به آنها می‌گویند. اینان در برابر قانون یکی هستند؟ آیا پاسخگو به قانون هستند؟ (19/7)
  1240- آقای باهنر مقایسه کردند که آیا بعد از انقلاب یا قبل از انقلاب رشد داشتیم. ما هم قبول داریم آقای باهنر؛ ما زمانی که انقلاب کردیم خواستار این بودیم همه در برابر قانون یکسان باشند؛ آیا همه برابر هستیم؟ آیا برخی افراد از جایگاه خود سوءاستفاده نمی‌کنند؟ مثلا چرا باید یکی مثل آقای... برخی افراد را جمع کند و مقابل مجلس ببرد یا در بین آنها حضور یابد؟ آیا قانون با او برخورد می‌کند؟ (19/7)
  0806- به نظر من بهتر بود حساب‌های علی دایی و صادق زیباکلام که برای کمک به زلزله زدگان است، مسدود نمی‌شد. آنها افراد شناخته شده‌ای هستند. حتما جوابگو هستند و هدفشان خیر است. باید از آنها حمایت شود. (19/7)
  0805- زمانی که در و دیوار شهر از آگاهی‌های فروش پایان‌نامه که یک دزدی مسلم علمی است و متاسفانه هیچ مسئولی به آن توجه نمی‌کند پیگیری نمی‌کنند نتیجه آن می‌شود. پل‌هایی که از زمان صفویه به بعد احداث شده در سیل اخیر مقاومت می‌کنند، اما پل‌های تازه‌ساخت افرادی به نام مهندس که تلاش دارند یک شبه صاحب ثروت شوند تخریب می‌شود. متاسفانه مدرک‌گرایی، دلالی و حاکمیت پول در کشور فراگیر شده است. (19/7)
  0801- گویا در این سال‌ها متاسفانه ساختن مدرسه در کشور در اولویت‌بندی نبوده است. اما کاش در اولویت قرار می‌گرفت. متاسفانه سرنوشت کودک خردسال سنندجی به نام «دنیا» در انتظار بسیاری از کودکان هم‌میهن است. (19/7)
  0759- سوال اینجاست که در این شرایط بد اقتصادی آگهی‌های فروش ویلا و آپارتمان در رسانه‌های بین‌المللی مثلا در ترکیه چه معنایی دارد؟ مردم می‌دانند برخی خواص چه پول‌های بادآورده‌ای را برای آقازادگان از کشور خارج می‌کنند. (19/7)
  1620- سلام به تمام کارکنان آفتاب یزد. شهردار محترم منطقه یک تمام شهرداران تهران را به صبحانه دعوت کردند، به غیر از شهردار منطقه 7. چرا وی را به صبحانه دعوت نکردند!؟ (20/7)
  1538- روزنامه محترم آفتاب یزد هم می‌داند هیچ ارگانی پاسخگو نیست. روی این اصل هرچه در مورد متجاوزین به مال و جان مردم پیام می‌دهیم توجه‌ای نمی‌شود. اگر چند نفر را اعدام کنند و خبر آن از تلویزیون اعلام شود متجاوزین درس عبرت می‌گیرند. (20/7)
  1421- لااقل کاش مسئولین به خاطر این افزایش قیمت‌ها و کاهش قدرت خرید مردم عذرخواهی می‌کردند و کاری می‌کردند که ما متوجه شویم آنها در تلاشند. هر چه قیمت‌ها افزایش یافت هیچ کدام هنوز کاهش نداشته؟ چرا فقط افزایش قیمت داریم و کاهش نداریم؟ این چه معادله‌ای است؟(20/7)
  1203- برخی نماینده‌ها ضعف خود را به نظارت استصوابی شورای نگهبان ربط ندهند. اشکال از خودشان است. چرا هنوز نتوانستند بازار خودرو را رقابتی کنند؟ چرا مردم باید این همه گرفتار رانت دو خودروساز به بهانه‌های واهی و مختلف بشوند؟ چرا این دو خودروساز که حالت قیم‌گونه دارند با مردم برخورد می‌کنند؟ آیا این هم به شورای نگهبان ربط دارد؟ چهارسال سکوت کردید حالا یک سال مانده به انتخابات به فکر صحبت کردن با مردم افتاده‌اید. (20/7)
  0539- در سال‌های گذشته طرح توزیع قرص ویتامین «D» در مدارس توسط مسئولین محترم آموزش‌وپرورش اجرا می‌شد. از آنجا که این قرص برای حفظ سلامتی دانش‌آموزان نقش بسیاری دارد خواهشمندیم این طرح امسال هم ادامه داشته باشد. (20/7)
  0052- روزنامه‌ها: قطع انگشت معلم در مشهد توسط اولیای یک دانش‌آموز. به نظر معلم باید شاکر هم باشد. چنانچه اولیای دانش‌آموز مشت با لگد به معلم می‌زد و ایشان را تا ابد از کار کردن می‌انداخت چه کار می‌کرد؟ (20/7)

  24
  خرداد
  1397

  شماره
  5199


   اگر بازیگر توانایی داشته باشد دیده می‌شود
  خانه خورشید؛ تکه‌ای از بهشت
  سر ضبط سرود جام جهانی بیهوش شدم
  بیش از بیست سال است که آرزوی اجرا در ایران را دارم
   سنا همبازی ‌ چان شد
   «هیس پسرها...» مجوز گرفت

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام