کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 01 آبان 1397   Tuesday 23 October 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

سرمقاله

حفره‌های مضر یک طرح مفید

حسین جعفری مبارکه

تبلیغات

اخبار آنلاین

عناوین صفحه

 • خودکشی‌هایی که از نظرها دور ماند!
 • ممکن بود مسافران مترو تهران،کرج جزغاله شوند
 • سرنوشت زباله در مازندران به دریا و جنگل ختم می‌شود
 • بیماران نگران تامین دارو نباشند
 • صدور کارت شناسایی معتبر برای متصدیان ‎جمع آوری زکات فطریه
 • نان به نرخ زباله
 • روی خط آفتاب

  سهراب تهمتن: با سلام. ضمن تقدیر و سپاس از تهیه گزارش خواندنی اما تاسف‌بار «چشم مهندسان مدرک‌گرا روشن!!!» هیچ کلمه‌ای در برابر این همه ظلم و بی‌کفایتی که در سازندگان پل‌های تخریب شده ناشی از سیل نه چندان مهیب گیلان و مازندران، دیده می‌شود تسلی‌بخش نخواهد بود! فقط باید مدارک سازندگان و ناظرین پل‌های تخریب شده را از دستشان گرفت و به سطل زباله انداخت!
  سلام به شما دست‌اندرکاران فهیم روزنامه آفتاب یزد.ازرشت پیام میدم. متاسفم بیان کنم کارکنان و پرستاران در بیمارستان‌های گیلان 11ماهه مطالبات معوق و اضافه کارو کارانه خود رو طلب دارند واین رفتار که پول پرسنل کارمند و پرستار و خدمات‌رو نگه داریم و پرداخت نکنند ناجوانمردانه است. اکثر پرسنل بیمارستان‌ها روحیه کاری و نشاط کاری سابق رو ندارند. همه اینها برمی‌گرده به ندادن حق و حقوق آنها. امید که وزرارت بهداشت شرایط اقتصادی کارمندان و پرستاران رو درک کنند و 11 ماه مطالبات عقب‌افتاده آنها را تا حدود زیادی پرداخت کنند.
  روزی به‌نام «جزایر» در فرهنگ عمومی کشور خالی است!؟ ما بهترین جزایر جهان (خارک، قشم،...) را داریم.
  چرا بعضی از بانک‌ها برای ارسال پیامکِ واریز یا برداشت از حساب مشتریان خود به آنها، سالانه مبلغ یکصد هزار ریال، و تا دویست هزار ریال برای ارسال از مشتریان خود پول می‌گیرند و اگر این مبلغ به هر دلیلی خواسته یا ناخواسته پرداخت نشود این خدمت و پیام‌رسانی قطع می‌شود. در حالی که این سرویس معمولا باید جزو خدمات رایگان و همیشگی بانک‌ها باشد، همان‌طور که سال‌ها و از ابتدا اینچنین بوده است و در کشورهای دیگر نیز همین‌گونه عمل می‌شود.
  سعید قاسمی و حسین و یکتا هم هنوز در کرمانشاه حضور دارند. از اونها هم مطلب می‌زنید؟
  خوبه خودتون هم به این پیشنهاد عمل کنید و بفرمایید منابع مالی شما از کجا تامین شده و وابسته به کدام جناح هستید آفتاب یزد جان.
  آفتاب یزد: منابع مالی آفتاب یزد از
  تک فروشی و آگهی‌‌ها و ... و شندرغاز یارانه ارشاد تامین می‌شود. ولی کمک کننده اصلی آفتاب یزد بعد از لطف خداوند، مردم شریف ایران عزیز می باشند.
  دانشمندیان: با سلام: لطفا به مسئولین و سران و نمایندگان اصلاح‌طلب نیز پیشنهاد دهید که در آپارتمانی کوچک در خیابان انقلاب زندگی کنند تا شاید کمی با درد مردم آشنا شده و دستی برای اوضاع نابسامان به‌وجود آورده بجنبانند.
  سعید: سلام. منطقه ویژه عسلویه می خواهد از اول آبان ما رو اجباری ساکن کنه. چرا می خواهید خانواده ما رو از هم متلاشی کنین؟ چرا با روح و روان ما بازی می‌کنید؟
  محمدرضا قدم در مورد گزارش «زیباکلام: آقای رئیس‌جمهور! مردم خردسال نیستند»: یعنی بدتر از رئیس‌جمهور مهرورز؟ حرف ایشان تناقض دارد با گفته‌های نه چندان دورشان که اگر به انتخابات 96 برگردیم باز حمایت می‌کنم و تبلیغ. همین تناقضات مردم را از اصلاح‌طلبان فراری می‌دهد.
  در مورد خبر «سکینه اشرفی معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران شد»: با سلام و خسته نباشید. سوالی که هست اینکه شغل قبلی این خانم واقعا چه ربطی به پست جدید ایشان دارد؟ آقای افشانی هم همان راه پیشینیان خود را طی می‌کند. در شهرداری دیگر کسی نبود که ایشان را می‌آورند؟
  علاج واقعه قبل ازوقوع حاثه است. آب درکوزه وما تشنه لبان می‌گردیم. یاردرخانه ماگردجهان می‌گردیم
  قابل توجه وزیرآموزش وپرورش کشور و استاندار لرستان و مدیرکل آموزش وپرورش استان لرستان! مواظب باشید تراژدی دانش‌آموزان ابتدایی روستای شین‌آباد تکرار نشود در روستاهای کردستان به‌ویژه مدرسه ابتدایی شهید محمدرضا سپهوند سعادت سابق در محله و قدیمی و محروم و مظلوم پشت بازار در مرکزشهر و دیگر محله‌ها در خرم‌آباد با وجود داشتن لوله گاز و علمک روی دیوار آنها با اینکه چندسال از آمدن گاز به شهر خرم‌آباد می‌گذرد هنوز از بخاری‌های قطره‌ای استفاده می‌کنند. سال قبل با گزارشی که به صورت تصویری از این مدرسه و مصاحبه‌ای از دانش‌آموزان آن توسط باشگاه خبرنگاران جوان مبنی برنداشتن گاز باوجود علمک گاز روی دیوارمدرسه و استفاده آنها از بخاری‌های قطره‌ای تهیه شد و از خبر شبکه یک و دو سیمای کشور پخش شد. اما هنوز هیچ گونه توجه خاصی توسط مسئولان امرگرفته نشده است.
  0915- مشکل تلگرامی؛ متاسفانه مدتی است مشترکان تلفن همراه برای به اشتراک‌گذاری مطالبشان از طریق تلگرام هایی که مورد تایید مسئولان است، با مشکل مواجه اند. (22/7)
  1847- حداکثر سرعت اتوبوس های شرکت واحد را 50 کیلومتر تعیین کرده‌اند. صبح‌ها که خیابان ها خلوت است رانندگان باید با همان سرعت تعیین شده حرکت کنند. ترافیک تهران در ساعاتی که بیشتر می شود، 50 کیلومتر خوب است، اما برای صبح ها منطقی نیست. پیشنهاد می شود حداکثر سرعت را صبح ها بیشتر اعلام کنند تا مردم زودتر به مقصد برسند. (22/7)
  2211- توجه مدیر مسئول روزنامه آفتاب یزد برای چاپ درددل های مردم ستودنی است. اگر مسئولان به مشکلات مردم رسیدگی کنند، کمتر شاهد چاپ مطالب گوناگون درباره معضلات و گرفتاری‌های آنان خواهیم بود. ای کاش همه مسئولان مانند مدیرمسئول آفتاب یزد مسئولیت‌پذیر باشند. (22/7)
  1718- هرگونه سدمعبر آن هم در حاشیه خیابان ها ممنوع است. شنبه 21 مهر در صفحه حرف مردم پیامی درباره سد معبر جگرکی‌های خیابان دماوند، چاپ شد. همان شب به محل یادشده رفتم، دیدم جگرکی ها به طور غیربهداشتی فعالیت می کنند و
  هیچ کس هم از کار غیرقانونی‌شان جلوگیری نمی کند. مردم هم که اطلاعی از کیفیت آن ها ندارند، مشتری های جگرکی ها
  هستند! (22/7)
  1246- یکی از همسایه‌های ما در میدان کلانتری، خیابان سیرجان، کوچه عسگری، پلاک...، (منطقه 14)، روی پشت بام خانه‌اش تعداد زیادی کبوتر نگهداری می کند و این کارش باعث جولان سوسک و مگس در خانه‌های همسایگان شده است. مراتب جهت اطلاع و رسیدگی
  عرض شد. (22/7)
  1115- برخی‌ها مشکلات کشور را با شبکه «من و تو» در میان می‌گذارند. بزرگ‌نمایی برخی مسائل در شبکه‌های بیگانه کار مناسبی نیست. ای کاش مشکلات در مطبوعات چاپ شود و به کشورهای بیگانه کشیده نشود. (22/7)
  0818- در صفحه شبکه روزنامه آفتاب یزد 21 مهر ‌ خبر یک جوان 17ساله که با سرنگ مشترک به مدرسه دخترانه تاکستان قزوین رفته بود و خود را از کارکنان هلال احمر معرفی و اقدام به خونگیری از دانش‌آموزان کرده بود چاپ شده بود. مدیر مدرسه از کار تعلیق شد. سهل‌انگاری مدیر و معاون مدرسه به هیچ وجه قابل گذشت نیست و باید این موضوع به طور جدی پیگیری و اطلاع رسانی شود. (22/7)
  0715- آیا رانندگان شرکت واحد هم مانند رانندگان برون‌شهری تست اعتیاد می دهند؟ (22/7)
  با سلام. مدیرکل سازمان بازنشستگی کشوری اعلام کرد بازنشستگانی که زیر سه میلیون تومان حقوق می‌گیرند از بسته‌های حمایتی برخوردار می‌شوند. با توجه به گرانی‌ها، حداقل باید یک میلیون تومان به حساب بازنشستگان ریخته شود و کمتر از آن دردی را دوا نمی‌کند. با تشکر.
  ...0919
  اختلاس‌کنندگان سرمایه‌های مردم که در بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری به امانت گذاشته بودند و نیز دزدانِ وَ دست‌اندازان به بیت‌المال و آن ناکسانی که با پول مردم از دوران رژیم گذشته تاکنون اندک سرمایه‌ای با سختی و زحمت فراوان برای تامین آینده خود و فرزندانشان پس انداز کرده بودند، و افراد ناجوانمردی مانند خاوری‌ها که با ربودن پول بانک‌ها و سرمایه‌های ملی و پول نفت به خارج از کشور گریختند و آنها که در کشور هستند و به ظلم و ستم به هموطنان مشغولند. آگاه باشند که سرانجام مردم غیور ایران، انتقام سختی از این جانوران وحشیِ انسان‌نما خواهند گرفت.
  ...0913
  از سرپرست محترم وزارت کار خواهشمند است تمهیداتی را فراهم کنند تا آن دسته از مزایا و امکاناتی که به قراردادی‌ها و رسمی‌ها تعلق می‌گیرد شامل کارگران و کارمندان پیمانکاری هم بشود. به جرئت می‌توان ادعا کرد کارایی و کیفیت انجام وظیفه نیروهای پیمانکاری کمتر از نیروهای رسمی و قراردای نیست و شاید در بعضی مواقع
  بهتر باشد.
  ...0938
  حضرت امام علی بن موسی الرضا (ع) می‌فرمایند: قناعت همنشین کرامت و سربلندی است.
  ...0938
  انسان به وسیله نعمت تفکر مقام خود و خالق یکتایش را عمیقا شناخته و به همین سبب نتایج انتخاب اعمال خوب و بد برایش کاملا نمایان می‌شود.
  ...0938
  حضرت امام حسین(ع) می‌فرمایند: همانا سخاوتمندترین مردم آن کسی است که کمک کند، به کسی که امیدی به وی نداشته است.
  ...0938
  قرآن کریم: و (ای محمد) بندگانم را بگو که همیشه سخن بهتر را بر زبان آرند که شیطان چه بسیار میان شما دشمنی و فساد می‌انگیزد زیرا دشمنی او با آدمیان واضح و آشکار است.
  ...0938
  محمود بلیغیان: با حرکت اخیر روس‌ها که با همدستی عربستان سعودی در مورد ِ افزایش صادرات نفت خود، صورت گرفته این کشور ثابت کرد قابل اطمینان نیست و ما همچنان در خیال خود او را حامی و پشتیبان خود و کشور در مقابل آمریکا می‌دانیم!
  ... 0913
  در صدا و سیما اعضای اتاق بازرگانی مجلس و دولت از مقایسه قیمت سوخت ایران با دنیا می‌گویند! مگر در ایران مانند دنیا خودرو وارداتی بدون تعرفه ممنوعیت محدودیت حق انتخاب با قیمت جهانی عرضه میشه که قیمت سوخت در ایران زیاد شود.
  ...0930
  با قتل بسیار فجیع و وحشتناک خاشقجی روزنامه‌نگار و خبرنگار بین‌المللی آن‌هم در داخل ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در ترکیه، و روشن شدن روز به روز اَبعادِ گسترده این جنایت هولناک توسط ماموران چنین رژیم فاسد و خونخواری که از سال‌ها قبل ماهیت تروریستی آن توسط مقامات کشورمان اِفشا شده بودند به جهانیان و عملکرد جنایتکارانه با زائران بیت‌الله الحرام ایرانیان و سایر کشورها در سال‌های اخیر، نشان داد که ما با چه جانوران خطرناک و بی‌رحمی در محیطِ اَطراف کشورمان و در جهان پیرامونِ خود مواجه هستیم!
  ...0913

  27
  اردیبهشت
  1397

  شماره
  5179


  سرنوشت زباله در مازندران به دریا و جنگل ختم می‌شود
  بیماران نگران تامین دارو نباشند
  خودکشی‌هایی که از نظرها دور ماند!
  قدم زدن در تهران پولی شد؟
  ممکن بود مسافران مترو تهران،کرج جزغاله شوند
  صدور کارت شناسایی معتبر برای متصدیان ‎جمع آوری زکات فطریه
  نان به نرخ زباله

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام