کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 01 اردیبهشت 1397   Saturday 21 April 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

آفتاب یزد بر روی سرور های قدرتمند هاست ابری پارس پک میزبانی می شود

سرمقاله

سید علیرضا کریمی سردبیر

فرصتی برای پاسداشت منشور حقوق شهروندی

تبلیغات

اخبار آنلاین

عناوین صفحه

 • کسانی که مقابل صرافی صف می‌کشیدند تنها ۱۰ درصد خریدار واقعی بودند
 • افزایش نرخ مرغ در بازار
 • پرداخت مطالبات قطعه‌سازان شتاب می‌گیرد
 • افزایش کیفیت چای ایرانی
 • حمایت از صنایع ناکام مانده است
 • آسیب تولید از واردات بی‌رویه
 • مالیات خانه‌های خالی
 • روی خط آفتاب

  0451- ترامپ خطاب به سران عرب گفته: بدون ما دو هفته هم دوام نمی‌آورید. این سخن نشان از رابطه غلام و نوکری وبندگی برخی سردمداران عرب از جبهه رژیم
  آل سعود است.‌ای خاک بر سر مزدوران
  حلقه به گوش آمریکا که منافع جهان عرب و اسلام را قربانی مطامع آمریکا کرده اند. (28/1)
  0449- تجاوز ناحق وظالمانه رژیم صهیونیستی را به سرزمین اسلامی سوریه به شدت محکوم می‌کنیم. این تجاوز خط بطلانی بر مواضع پوشالی این رژیم می‌کشد. برای همه مشخص است این تجاوز پشت پرده‌ای داشته است. جهان اسلام سزای این اعمال را کف دست آنان خواهد گذاشت. (28/1)
  2035- برای جرم و جنایاتی که در سوریه از سوی آمریکا و آل سعود برای مردم بی‌گناه اتفاق افتاد متاسفیم. امیدواریم مقصران این جنایات به سزای اعمال خود برسند. (27/1)
  1654- پسرم فارغ‌التحصیل دانشگاه می‌باشد، برای بیمه کردن خود به اداره بیمه مراجعه کرده برای سال 97 ماهانه مبلغ 310 هزار تومان محاسبه کردند در حالی که در سال 96 مبلغ 250 هزار تومان بوده است. (27/1)
  1648- در خیابان انبار نفت ری، سگ‌های ولگرد زیادی وجود دارند که سرگردان پرسه می‌زنند. زاد و ولد می‌کنند. اما برخی از آنها وحشی هستند که باعث رعب و وحشت پرسنل شرکت نفت می‌شوند. متاسفانه مدیریت شرکت نفت هم به این موضوع هنوز رسیدگی نکرده است ضمن اینکه سگ‌ها به محوطه رفت و آمد می‌کنند که خطرناک است. (27/1)
  1826- سلام آفتاب. من چون خیلی چاق هستم یک بچه بی‌اخلاق به زور در اصفهان منطقه بهارستان از من عکس گرفته تا این عکس را در اینترنت بگذارد که برای خندیدن باشد. من اگر در خانه بمانم روحیه‌ایم خسته می‌شود و اگر بیرون هم بروم اینگونه مسائل می‌شود؛ واقعا نمی‌دانم چه کار کنم. اینها را به شما می‌گویم که آرامش بگیرم. (28/1)
  1844- آقای مظفری! به نظر من باید برای درمان مشکلات اجتماعی همه دست به دست هم بدهند. شما روزنامه‌ها هم باید کاری کنید و از افراد دلسوز، دانا و با خرد بخواهید کمک کنند تا جلوی برخی مشکلات مثل خشونت و رفتارهای غلط اجتماعی گرفته شود. (28/1)
  1849- مسئولان به فکر حل مشکلات باشند. من پدرم بازنشسته است این بنده خدا برای شندرغاز حقوق باید یک ماه صبر کند. همیشه بیست و هفتم ماه حقوق او را می‌دادند اما ندادند. امیدوارم که حقوق او را بدهند چون به خانواده بازنشستگان فشار می‌آید. مشکل اقتصادی داریم. پدرم یک عمر برای کشور در کارخانه نیشکر هفت تپه کار کرده است. (28/1)
  1852- برنامه ایرانشهر رادیو را گوش می‌دادم که مجری آن شخصیتی به نام آقای کمال همنشین است و برنامه بسیار خوبی است. بهتر است بیشتر از این برنامه‌ها اجرا شود و
  فرهنگ سازی کنند ما به این‌گونه برنامه‌ها نیاز داریم. (28/1)
  0127- سپاس از همه آفتابیان. از مسئولین تقاضا دارم با ارباب رسانه‌ها و مطبوعات مصاحبه مطبوعاتی ترتیب داده به سوال خبرنگاران پاسخ‌های شفاف بدهند. کیان از تهران (29/1)
  0146- بعضی مسئولین با رسانه‌های خارج از کشور مصاحبه مطبوعاتی انجام می‌دهند اما دریغ از
  انجام مصاحبه با رسانه‌های داخلی خود. (29/1)
  1025- برخی ادارات دولتی یا موسسه‌ها که به تحصیلات کارکنانشان بیشتر اهمیت می‌دهند و برای آنان ارزش قائل‌اند، خوشبختانه شرایط را به گونه‌ای فراهم کرده‌اند تا کارکنانشان به‌راحتی در کنار کار به تحصیل هم بپردازند که این کار هم از لحاظ حقوق و هم بال بردن سطح دانش کارکنان موثر شده است. داشتن چنین شرایطی کمک می‌کند کارکنان هر سازمان یا موسسه‌ای با علم، دانایی و توانایی و قدرت بیان و کلام بالاتری برخوردار شوند و از لحاظ نوشتاری هم پیشرفت کنند. (26/1)
  0915- بعضی‌ها که در راس برخی کارها قرار دارند، به جای موافقت و پاسخ مثبت، با هر کاری مخالفت می‌کنند و این کارشان از لحاظ روحی، روانی موجب لطمه‌های جبران‌ناپذیری می‌شود.‌ای کاش در هر کاری که موجب سازندگی، بالندگی، تداوم بیشتر کارها می‌شود با نیت خیرخواهانه و خالصانه و دید مثبت برخورد شود
  و مخالفت‌های سلیقه‌ای، خودخواهانه
  و نامتعارف به مثبت‌اندیشی تبدیل
  گردد. (26/1)
  0817- صنعتگری را می‌شناسم که سرمایه‌ای ندارد، اما از عقل، دانش و فکر بالایی برخوردار است و ایشان در کار تولید و عرضه ریگراتورهای گاز سررشته خوبی دارد و سال‌ها اقدام به تولید و عرضه آنها می‌کرد، اما اینک دست سرنوشت او را از این کار دور ساخته است و نیاز به حمایت‌ مسئولان دارد ولی ‌کسی به او کمک نمی‌کند در حالی که هم علاقه دارد و توانایی و تبحر لازم را. پس مسئولان وظیفه دارند از او حمایت و یاری‌رسانی کنند. (26/1)
  1312- نارضایتی از افرایش کرایه مترو؛ افزایش کرایه مترو از ابتدای اردیبهشت توسط اعضای شورای شهر موجب گلایه بسیاری از مسافران شده است. مسافران کم درآمد، حقوق‌بگیر و به‌ویژه افرادی که وسیله نقلیه شخصی ندارند و مجبورند از وسایل نقلیه عمومی از جمله مترو استفاده کنند، باید تاوان تصمیم‌گیری‌های اعضای شورای شهر را بدهند. این در حالی است پارسال درباره گرانی بلیت‌های تک سفره و نبود بلیت‌های دو سفره مانند سابق، عده‌ای از این موضوع اعتراض داشتند و در مورد این موضوع در آن روزنامه گزارش هم چاپ شده است و یکی از اعضای شورای شهر قول داد موضوع را پیگیری کند تا بلیت‌‌های دوسفره هم با قیمت ارزان‌تر در ایستگاه‌های مترو به فروش برسد، اما در این باره اقدام که نشد هیچ، حالا هم به جای اینکه بیشتر به فکر جیب‌های افراد کم درآمد باشند، تصمیم به افزایش کرایه‌ها گرفته‌اند. (29/1)
  1719- حد و حدود خود را رعایت کنیم؛ حتماً برای عده‌ای اتفاق افتاده و با افرادی سر و کار داشته‌اند که هم از آنان بزرگتر و هم دارای شغل‌های مهمی‌اند و بسیار متین، شوخ‌ طبع و صمیمی‌اند، اما بهتر است طرف مقابل در چنین مواقعی حد و حدود خود را رعایت کند و از شوخ طبعی و متانت آنان سوءاستفاده نکند؛ به گفته مولوی پادشاه با تو همنشین شده تو چرا شوخ‌سری، سبک‌ مغزی و سبک کاری می‌کنی. (29/1)
  0915- چرا بازرسان تعزیرات یا اداره غله مانند سابق برای رسیدگی به نانوایی‌هایی‌ها در تهران مراجعه نمی‌کنند و در صورت تخلف برابر مقررات با آنان برخورد نمی‌کنند. به عنوان نمونه برخی نانوایی‌ها از قد و وزن و هیکل درشت قدیم نان‎ها مدام می‌زنند و اینک همه شان بس لاغر شده‌اند؛ اداره بهداشت هم سنگ‎تمام گذاشته و بهداشت در نانوایی سنگکی، بربری و لواشی را به فراموشی سپرده
  است. (29/1)
  1414- یادش گرامی، تهران در زمان‌های قدیم دارای آب بهداشتی و گوارا بود، اما با گذشت زمان به جای اینکه شاهد آب صاف، زلال و بهداشتی تر باشیم، بدتر شده است. یکی از دوستان کارمند در شرکت آب و فاضلاب گفت که آب تهران به شدت نیترات دارد و باید مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد. وی در ادامه افزوده لطفاً این را در روزنامه چاپ کنید تا مسئولان و مردم بیشتر در جریان چگونگی آب قرار گیرند. (29/1)
  بازارهای میوه و تره بار حداقل در اصفهان که ما می‌دانیم و می‌بینیم، از نظر کیفیت و قیمت‌های متفاوت، به آشفته‌بازاری تبدیل شده است که سودهای کلان فروش را فقط برخی مغازه‌ داران میوه‌فروش می برند که بعضا آفتی به جان میوه‌ها و خریداران و مصرف‌کنندگان آبرودار و باغداران زحمتکش و بینوا محسوب می‌شوند. چرا دولت محترم و مسئولین عزیز در این مورد همیشگی و روزانه و دائمی کاری نمی‌کنند؟! محمود بلیغیان از اصفهان
  ...0913
  آیا این عدالت اجتماعی و شهروندیست که پولدارها با واریز پول و خرید تردد آزاد برای بی‌پول‌ها ترافیک درست کنند؟
  ...0915
  فرانسه که می‌گوید سلاح‌های موشکی ایران باید محدود شود باید از وی پرسید آیا حاضرند هواپیمای میراژ و سوپر استاندارد با خط تولید مهماتش در اختیار ما قرار دهند؟ یا می‌خواهند ما را در مقابل وحشی‌ها تا دندان مسلح
  خلع سلاح کنند.
  ...0914
  در حالی که بارها دولت اعلام کرده، در صدد همسان‌سازی حقوق شاغلین با بازنشستگان است، در عمل هر سال با افزایش حقوق شاغلین فاصله درآمد شاغل و بازنشسته را بیشتر می‌کند، آخرین مورد افزایش حقوق دستگاه‌ها در
  اسفند 96 بود.
  ...0915
  مسئولان بیایند به خاطر رضای خدا فکری به حال ترافیک عجیب و وحشتناک صبحگاهی و شامگاهی شهر جدید اندیشه به تهران بکنند، مسیری که در حالت عادی 15 دقیقه است در بیشتر مواقع دو ساعت طول می‌کشد، رفع این معضل فقط با ایجاد خط مترو امکان‌پذیر است.
  ...0912
  ایستگاه یا دریاچه؟ بارندگی شدید روزهای گذشته موجب شد مسافران ایستگاه شهید حقانی جمع شدن آب را تحمل کنند. برای رفع مشکل ایجاد شده با شهرداری منطقه 3 و شرکت بهره‌برداری مترو تماس گرفتم،‌ گفتند رسیدگی به محوطه بیرون وظیفه شرکت اطلس پارس است. حالا در اطلسِ گیتی، شرکت اطلس پارس را از کجا بیابیم؟ هیچ شماره‌ای از چنین شرکتی نه در ایران و نه در جهان وجود ندارد و در میان میلیاردها شماره تلفن 118 هم ثبت نشده است. خواهش کردیم به رئیس ایستگاه مترو شهید حقانی نیز در این باره آگاهی‌رسانی کنند. برای سهولت در رفت و آمد مسافران، قرار شد کارکنان مترو برای رفع آبگرفتگی کاری کنند. می‌خواستم به عرض مسئولان شرکت مترو برسانم، تا به حال محل ورود و خروج مسافران ایستگاه شهید حقانی چند بار تغییر یافته و بهتر بود قبل از تغییرات به فکر این‌گونه مسائل هم باشند. ضمن اینکه فاصله بزرگراه شهید حقانی و پایانه اتوبوس‌های شرکت واحد به ایستگاه طولانی است و شب‌ها،‌ مسافران با ترس و وحشت به ایستگاه رفت و آمد می‌کنند چون امنیت ندارند.
  خانه‌ای قدیمی با دیواری کاه‌گلی! روزهای گذشته مطلبی درباره خانه‌ای قدیمی در شهر گرگان،‌ خیابان شهدا، لاله ششم،‌ بن‌بست یکم میخچه‌گران،‌ پلاک 36 چاپ شد که متعلق به خانمی سالمند و زیرمجموعه کمیته امداد امام خمینی(ره)، که به تنهایی زندگی می‌کند و درآمدی هم ندارد. در متن نوشتیم که هر لحظه احتمال ریزش دیوار به علت قدیمی و کاه‌گلی بودن وجود دارد و به علت این که کنتورهای برق و گاز به دیوار متصل است، هر لحظه احتمال وقوع حادثه‌ای وجود دارد، پس از چاپ مطلب، مهندس چراغعلی، مدیرکل امور اجتماعی استانداری استان گلستان متن چاپ شده را برای پیگیری به شرکت‌های برق و گاز
  ارجاع داد ‌که جای قدردانی دارد. ماموران مربوطه به محل مراجعه کردند و گفتند هر موقع قصد تخریب و بازسازی دیوار را داشتید، اعلام کنید برای جابه‌‌جایی آن مراجعه ‌کنیم! آیا دیوار فرسوده، زمان فرو ریزش خود را اطلاع می‌دهد؟ انگار مسئولان پیام ما را درنیافته‌اند. درخواست ما پیشگیری از تخریب و بازسازی است چون هزینه‌ای که برای تخریب و بازسازی دیوار تخمین زده شده، بین 7 تا 10میلیون تومان است و صاحبخانه یک زن تنها و بدون حقوق، چگونه می‌تواند این مبلغ را تهیه و پرداخت کند؟ لذا استدعا داریم هر چه سریع‌تر نسبت به رسیدگی و تغییر جای کنتورهای برق و گاز و ترمیم دیوار از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) و شهرداری اقدام‌های لازم انجام شود.
  علی اکبر فرقانی
  فرهنگیان خرید خدمات آموزشی (بسته حمایتی دولت) استان یزد: متاسفانه هیچ کدام از وعده‌های بیمه‌ای و حقوقی مسئولان استانی و کشوری محقق نشده است... در حال حاضر هیچ حقوقی در سال تحصیلی جدید نیز پرداخت نشده است.
  محمد فلاح هستم از شهرستان بهشهر. ما داریم یه سری کارها انجام می‌دیم که فعالیت‌های منطقه هزارجریب بهشهر (فعالیت‌های عمرانی، کشاورزی، کشت زعفران و داروهای گیاهی، مناطق گردشگری) به لطف دولت تدبیر داره اتفاق می‌افته رو بیشتر نشون می‌دیم. که هم توجه مسئولان برای رسیدگی بیشتر به این منطقه جلب بشه. هم مردم به اون منطقه توجه و سفر کنند تا باعث رونق و پیشرفت منطقه بشن. تا باعث بشه مردم کمتر منطقه بالادست رو رها کنن و به شهر بیان. از خالی شدن روستاها جلوگیری بشه.
  آفتاب یزد: دوست عزیز برای پیگیری به همکاران تحریریه ابلاغ شد.

  27
  فروردین
  1397

  شماره
  5153


  افزایش کیفیت چای ایرانی
   افزایش نرخ مرغ در بازار
  شهرداری مایل است از خانه‌های خالی عوارض بگیرد
  کسانی که مقابل صرافی صف می‌کشیدند تنها ۱۰ درصد خریدار واقعی بودند
  حمایت از صنایع ناکام مانده است
   آسیب  تولید از واردات بی‌رویه
  پرداخت مطالبات قطعه‌سازان شتاب می‌گیرد
  مالیات خانه‌های خالی

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام