کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 01 تیر 1397   Friday 22 June 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

آفتاب یزد بر روی سرور های قدرتمند هاست ابری پارس پک میزبانی می شود

سرمقاله

درباره جنگ روانی

نادر صادقیان جامعه شناس

تبلیغات

اخبار آنلاین

 • روسیه احتمال مذاکرات با آمریکا را تایید کرد
 • جام جهانی / سرمربی پرتغال: ایران در ضدحملات خوب عمل می‌کند / اگر آن‌ها مانند ۱۸ دقیقه پایانی دیدار اسپانیا بازی کنند، برای ما مشکل ساز می‌شوند / اگر به تساوی فکر کنیم ریسک کرده‌ایم
 • در برخی نقاط فاضلاب وارد رود کارون شده / آب جیره بندی شده / آب لوله‌ها حتی برای شست‌وشوی البسه و ظروف هم استفاده نمی‌شود
 • صیادان آزاد شده از زندان سومالی وارد کنارک شدند
 • جام جهانی / ملی‌پوش استرالیا: فوتبال و دریبل‌زدن را در خیابان‌های خرم‌آباد یاد گرفتم
 • وزیر کشور: برای کشور بد است که قدرت و عظمت ما را به شیر نفت وصل کنند
 • عناوین صفحه

  روی خط آفتاب

  صدا و سیما برای احترام به افراد سالخورده یک حاج آقا و حاج خانم به اول اسم آنها اضافه کند احترام و حرمت‌ها در خانواده‌ها دارد از بین می‌رود.
  ...0912
  سلام از صداوسیما می‌خواهیم در سریال‌ها افرادی که بازی می‌کنند با احترام یکدیگر را صدا بزنند و یک آقا و خانم به آن اضافه کنند همین جوریش احترام‌ها در بسیاری از خانواده‌ها از بین رفته است.
  ...0912
  حضرت امام جعفر صادق (ع) می‌فرمایند: سه چیز است که دشمنی می‌آورد: دورویی، ستم و خودبینی.
  ...0938
  با عرض سلام و درود بی‌پایان نماز و روزه هایتان قبول درگاه الهی. انتقال ارزش‌های والا و بی‌بدیل انسانی در فیلم‌ها و سریال‌ها به مردم عزیزمان اساسی ترین اصل در نویسندگی فیلم‌نامه هاست و قطعا ارزش‌های انسانی به معنای واقعی کلمه، برگرفته و جزء مکتب مقدس قرآن کریم و اهل بیت معصوم (ع) است و چنانچه رعایت شود به یاری خدا جامعه‌ای پاک، پویا و با صفایی خواهیم داشت.
  ...0938
  آیت الله مجتهدی: من محضر علمای بزرگی را درک کردم مانند حضرت
  امام (ره) و آیت الله بروجردی و.... خلاصه و چکیده و عصاره نصایح این بزرگان اینست اگر خیر دنیا و آخرت و وسعت رزق و برآرده شدن حاجات خود را می‌خواهید به نماز اول وقت اهمیت بدهید.
  ...0912
  سنگاپور نیم قرن پیش جزیره‌ای عقب‌افتاده مستعمره با تب زرد و مالاریا بود و اکنون کشوری ثروتمند و بسیار پیشرفته است.
  ...0910
  از مسئولان و دست‌اندرکاران محترم و متعهد وزارت ارتباطات به خاطر پیاده کردن برنامه‌های مبارزه با برنامه‌های مخرب و ضد دینی فضای مجازی به وسیله فیلترینگ و قطع ارتباط نهایت تشکر و قدردانی کرده و مصرانه تقاضامندیم این روند تا حاکمیت کامل پیام‌رسانی سالم و مفید داخلی ادامه داشته باشد.
  ...0938
  با سلام و عرض ارادت خدمت مدیریت آفتاب یزد. روزنامه مورد علاقه اینجانب. چرا این روزنامه از روزنامه‌های دیگر همیشه دیرتر به روزنامه‌فروشی‌ها می‌رسد. خواهش می‌کنم ساعت هفت آفتاب را به روزنامه فروشی‌ها برسانید متشکرم.
  ...0912
  آفتاب یزد: ضمن تشکر از حسن توجه شما اعلام بفرمایید کدام منطقه روزنامه قبل از ساعت توزیع
  نمی‌شود.
  قرآن کریم: خدایی که مرگ و زندگی را آفرید که شما بندگان را بیازماید تا کدام نیکوکارتر است و او مقتدر و آمرزنده (گناهان بندگان) است.
  ...0938
  حدیث روز: اعتماد و توکل به خدا نردبان ترقی و صعود به هر جایگاه بلند مرتبه‌ای است.
  ...0912
  آقای جواد خیابانی مجری فوتبال را خیلی دوست دارم.
  ...0933
  اون آدم‌هایی که می‌گویند با رسانه‌ای کردن موضوع تجاوز به کودک ساکن استان اصفهان آبروی آن شهر می‌رود آیا اگر خدای ناکرده عزیزان خودشان بود همین حرفا رو می‌زدند!؟
  ...0905
  نمایندگان مجلس زیر بار اف‌ای تی اف نروند این برنامه از برجام خسارت‌بارتر است.
  ...0912
  مردم لطفا از نمایندگان مجلس بخواهید که دلیل عزل و نصب مدیران و ارتقاء کارکنان در وزارتخانه‌های غیر سیاسی مثل بهداشت، مثل کشاورزی.... سیستماتیک و فرآیندمحور شود، نه شخص‌محور. شاخص‌های کمی باید دلیل انتخاب مدیران باشد.نه باندبازی و آشنایی. در نتیجه مدیر به جای جلب نظر خواص دنبال رسیدن به شاخص‌ها خواهد بود که منجر به پیشرفت بیشتر می‌شود.
  ...0910
  1918- تامین روشنایی؛ جاده
  کن ـ سولقان شب‌ها تاریک است و این مسئله در رفت خودروها مشکل‌ساز شده است. از مسئولان راهداری، شرکت برق و شهرداری منطقه تقاضای تامین روشنایی محور مربوط را داریم. (27/3)
  1435- ضعف‌های دریاچه! دریاچه شهدای خلیج فارس بسیار کثیف است. ضرورت دارد مسئولان مربوط نسبت به نظافت دریاچه ای که بازدیدکنندگان فراوانی دارد اقدام کنند. افرادی که برای پارک خودرو از پارکینک استفاده کنند، باید سه هزار تومان پرداخت کنند، اما در برگه ای که به رانندگان می‌دهند نوشته شده هیچ مسئولیتی نسبت به خودروهای پارک شده در پارکینگ ندارند! آیا هدف فقط پول گرفتن است؟ با اینکه محوطه پارکینگ بزرگ است نگهبان یا راهنما برای هدایت خودروها ندارد و شب‌ها نور کافی هم ندارد. از مسئولان شهرداری منطقه تقاضای رسیدگی داریم. (27/3)
  1113- افزایش قیمت عوارض جاده‌ها موجب نارضایتی مردم از این طرح شده است. متاسفانه مسئولان برای افزایش خدمات زورشان به مردم کم‌درآمد و حقوق‌بگیر می‌رسد و فشار مضاعف بر ضعیف‌ها است! (27/3)
  1218- مدتی است از چاپ داستانک‌های دکتر عبدالحمید حسین نیا خبری نیست، لطفاً پیگیری و اطلاع رسانی فرمایید. با تشکر (27/3)
  آفتاب یزد: چاپ برخی از داستانک‌ها که مناسب موضوعات روزنامه باشد به چاپ می‌رسد.
  0915- تورم روز به روز متورم تر می‌شود! آیا تا به حال خبری درباره کاهش قیمت‌ها شنیده اید؟ خیر! تا دلتان بخواهد درباره افزایش قیمت‌ها و گلایه مردم از گرانی‌ها می‌شنویم و می‌خوانیم و درباره آن بحث می‌کنیم. اما گوش شنوایی برای شنیدن و رسیدگی به مسئله گرانی و کاهش قیمت‌ها وجود ندارد! (27/3)
  یوسف محمدپور: پروژه مسکن مهر رز مریم واقع در پویینک قرچک که حدود هفت سال است بیش از پنجاه خانوار را که تمام دارایی خود را خرج این مسکن‌ها و تسویه حساب کرده‌اند درگیر کرده و مردم تمام تلاش خود را کرده اند تا به مسکن‌هایشان برسند اما تاکنون هیچ نوع پاسخی در یافت نکرده‌اند از مسئولین عزیز خواهشمندیم پاسخگوی مشکلات مردم باشند.
  صافکاری سیار در منطقه مسکونی! تصویر پیش رو صافکاری سیار در بزرگراه شهید محلاتی، مابین ابتدای خیابان تکیه اکبر آبادی شمالی و بزرگراه امام علی، با آلودگی صوتی موجب گلایه ساکنان محل شده است. آنها از شهرداری منطقه ۱۴ تقاضای رسیدگی دارند.
  شهرداری منطقه 14 چرا بی‌تفاوت است؟ خیابان شکوفه(منطقه14)، به محل شغل‌های مزاحم تبدیل شده است. تعداد تعمیرگاه‌های خودرو زیاد است و این مسئله برای ساکنان و رهگذران مشکلات فراوانی به وجود آورده است. به عنوان نمونه تصویری که مشاهده می‌کنید، از مقابل کوچه رازی غربی گرفته شده است. چرا شهرداری منطقه 14 نسبت به انتقال تعمیرگاه‌های مزاحم به منطقه غیرمسکونی بی‌تفاوت است؟
  آحاد جامعه شنیده‌اند در آن روزی که رسول خدا (ص) خودشان خرما میل فرموده بودند دیگران را منع نفرمودند . اکنون در جامعه ما تمام مسئولان و سخنرانان و رسانه‌ها مردم را به رعایت تقوا و اخلاق اسلامی توصیه می‌کنند، مگر تهمت و افترا نزدن به دیگران در زمره تقوا و اخلاق اسلامی نیست!؟ وقتی مردم می‌بینند و می‌شنوند که مدام بی‌اخلاقی‌ها و تهمت زدن‌ها از زبان آمرین به اخلاق و تقوا تکرار می‌شود، چگونه باید انتظار داشت که اخلاق اسلامی و تقوای الهی فراگیر شود!؟ بسیار دیده شده که از متهمان پرونده‌های کلان در رسانه‌ها با حروف یاد می‌شود. اما بعضی از عزیزان بدون اثبات جرم یا خیانت بعضی از مسئولین مثل آب خوردن و مستقیما با ذکر نام آنها علیه شان صحبت و مصاحبه می‌کنند که نتیجه آن چیزی جز ایجاد و دامن زدن به دلسردی و دودستگی و بدبینی و اختلاف افکنی و غیره نیست . ماحصل آن هم تولید نفرت و خشم و کینه است . عزیزان بزرگواری که مدام به این کار مشغولند، در برابر تولید اینهمه یاس و بدبینی و کینه چه پاسخی دارند !؟ الله اعلم
  ***
  پاسخ وزارت راه و شهرسازی به یک پیام مردمی
  احتراما با عنایت به پیام مردمی مندرج در آن روزنامه در تاریخ 10/3/97 در خصوص «درخواست بهسازی آسفالت آزادراه قم – کاشان». به استحضار می‌رساند آزادراه قم- کاشان به صورت مشارکتی و در چارچوب قانون مشارکت و آیین‌نامه اجرایی آن و همچنین مطابق قرارداد مشارکت احداث آزادراه بین وزارت راه و شهرسازی و صندوق بازنشستگی کشور احداث شده است و درآمدهای حاصل از محل وصول عوارض در دوران بهره‌برداری معینی پس از کسر هزینه‌های نگهداری و بهره‌برداری آزادراه، مابقی جهت بازگشت سرمایه‌گذاری انجام شده طرف مشارکت از سوی شرکت بهره‌بردار (شرکت آزادراه امیرکبیر) به حساب صندوق بازنشستگی کشور واریز می‌شود.
  همچنین با عنایت به تردد بالای آزادراه و وضعیت موجود روسازی آن و به جهت داشتن پایین‌ترین نرخ عوارض مصوب برای آزادراه قم – کاشان در مقایسه با سایر نرخ‌های عوارض آزادراه‌های مشارکتی کشور، سهم نگهداری آزادراه از محل وصول عوارض کفاف هزینه‌های مربوطه را نمی‌کند، در این راستا طرف مشارکت و شرکت بهره‌بردار به منظور ارائه سطح سرویس مطلوب به استفاده‌کنندگان آزادراه، اقدام به بهسازی برنامه‌ای آزادراه قم- کاشان به صورت مقطعی طی سال‌های 1390 تاکنون کرده است که امید می‌رود بهسازی قطعات باقیمانده آزادراه نیز با اهتمام بیشتر شرکت مذکور و با رعایت کلیه ضوابط و استانداردهای موجود و ابلاغی وزارت متبوع و این سازمان، در آینده نزدیک اجرایی شود.
  مزید استحضار جهت تسریع در اتمام بهسازی قطعات باقیمانده آزادراه و اهتمام بیش از پیش در رعایت ضوابط و استانداردهای اجرایی و بهسازی در راستای ارائه سطح سرویس مطلوب به کاربران آزادراه مذکور، مراتب به صورت کتبی به شرکت آزادراه
  قم- کاشان اعلام شده و موضوع مورد تاکید
  قرار گرفته است.
  **
  پاسخ سازمان میادین و میوه و تره بار به یک پیام مردمی
  با توجه به درج مطالبی در آن روزنامه در تاریخ 22/03/1397 در ستون پیام مردمی در خصوص قیمت برخی محصولات عرضه شده در میدان میوه‌وتره‌بار آل‌احمد و نحوه پاسخگویی کارکنان این میدان، به اطلاع می‌رساند تمامی محصولات که فاقد قیمت درج شده روی کالا می‌باشد با در نظر گرفتن حاشیه سود و بر اساس فاکتورهای رسمی نرخ‌گذاری و عرضه می‌شوند که با توجه به نوسانات اخیر در بازار قیمت این کالاها نیز افزایش یافته است، مطابق بررسی‌های به عمل آمده در مقایسه قیمت‌ها طبق آخرین آمار اعلامی از سوی بانک مرکزی قیمت محصولات مورد نظر اعلامی از سوی شهروند محترم در میادین و بازارهای میوه‌وتره‌بار از جمله میدان میوه‌وتره‌بار آل‌احمد نسبت به مشابه خود در سطح شهر و منطقه ارزان‌تر است. شایان ذکر است شهروندان محترم در صورت مشاهده هرگونه تخلف احتمالی می‌توانند به بازرسان مستقر در میادین و بازارهای میوه‌وتره‌بار مراجعه کرده یا با شماره تلفن‌های 55540989 و 55541170 تماس حاصل کنند.
  ۲۳۱۴- امیدواریم آقای افشانی شهردار محترم تهران در برنامه‌های خود تغییر نام برخی خیابان‌ها به نام شهدای مدافع حرم را هم مدنظر قرار بدهند. (۲۲/۳)
  ۱۸۰۰- خواننده محترم و پیام دهنده به شماره ۱۴۱۶ مورخه ۲۰/۳/۹۷ از فریدون کنار با توجه به پیامی که ارسال کردید خطاب به شرکت ایران خودرو بود از روابط عمومی این شرکت تماس گرفتند خواستار شماره تماس شما جهت رسیدگی به مشکل مربوطه بودند، لذا لطفا طی تماسی با دفتر این روزنامه یا به صورت پیامکی شماره تلفن خود را روی خط آفتاب ارسال نمایید. (۲۲/۳)
  ۲۰۵۸- سوال من این است کسانی که به مقامات مورد احترام نظام و کشور توهین می‌کنند چه کسانی هستند، به کجا وصل هستند و از کجا دستور می‌گیرند؟ چرا باید به رئیس سازمان انرژی اتمی یا به رئیس مجلس توهین شود، چرا باید برخی نمایندگان را تهدید کنند؟ (۲۲/۳)
  ۲۰۵۱- مشکلات کشور ما داخلی است. وقتی برخی نمایندگان مجلس برای تصویب یک لایحه برخی نمایندگان دیگر را تهدید می‌کنند اینها همه از مشکلات داخلی است. مشکلات ما تندروهایی هستند که نه فن و نه دانش دارند. فقط می‌خواهند نخبگان و دانشمندان کشور را کنار بگذارند. (۲۲/۳)
  ۲۰۵۹- اگر حق و حقوق شهروندی ما رعایت می‌شود مسئله‌ای را برای من شهروند روشن کنند. چرا برخی نمایندگان با لایحه مقابله با حمایت مالی تروریسم مخالفند. این را برای اکثریت جامعه و امثال من در برنامه تلویزیون توضیح دهند و بگویند علت چیست؟ نمایندگان مخالف برای ما روشنگری و علت مخالفت خود را بیان کنند. (۲۲/۳)
  ۲۳۰۱- پرداخت سریع و آسان به موقع وام ازدواج و تعامل و مدارا با کسانی که به نوعی پرداخت اقساط آنها به تعویق افتاده نوعی تشویق جوانان به ازدواج است. باید این موضوع را بنیان و پایه افزایش جمعیت تلقی کرد. (۲۲/۳)
  ۲۳۰۷- انتظار داریم یکی از بندهای اصلی طرح نظام سلامت مبارزه با آلاینده‌ها و هوای آلوده باشد و برای این موضوع وزارت بهداشت مستقیما پیگیر اصلاح و باکیفیت شدن فرآورده‌های نفتی باشد. شکی نیست در صورت تداوم آلودگی هوا بخش کثیری از خدمات مردم و پزشکان به هدر خواهد رفت. (۲۲/۳)
  ۰۸۲۶- تغییر روش‌های کره‌شمالی شاید موفق خواهد شد چرا که چین، ژاپن و کره‌جنوبی دنبال رفاه اقتصادی مردم خود هستند. (۲۲/۳)
  ۰۸۲۷- بعضی نمایندگان مجلس به عوض برخی هزینه‌کردن‌های غیرضروری باید بیشتر به فکر همشهریان فقیر استان خود باشند که حتی برخی از آنها هنوز شناسنامه ندارند. (۲۳/۳)
  ۰۸۴۰- از شهسوار تماس می‌گیرم. با دیدن تصاویری بسیار ناراحت شدم. دیدن تصاویر ماشین‌های حمل زباله است که به سمت جاده دو هزار می‌رفت! مدت‌هاست درگیر این نکته هستم که باید این را به چه کسی بگویم که رسیدگی شود. (۲۳/۳)
  ۰۸۴۱- نباید سوءاستفاده از شهدا جهت اهداف خاص به یک اپیدمی تبدیل شود. اگر آن بزرگواران امروز زنده بودند تصور می‌کنید می‌خواستند وضع اقتصادی و کار هم‌میهنان چنین باشد؟ برای نمایندگانی که جهت وضع اقتصادی مردم می‌کوشند ۱۵۰ پیام تهدیدآمیز با مضمون خاص ارسال می‌گردد؟! (۲۳/۳)
  ۰۸۴۳- شورای شهر تهران اشتباه می‌کند. ترافیک تهران به علت تعطیلات طولانی خردادماه و انتقال ترافیک به شب‌ها از ساعت ۲۰ تا چهار صبح منتقل گردیده و کاهش ندارد. تنها راه‌حل، ساخت مترو و فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه عمومی و استفاده از تجربیات کشورهای پیشرفته در دورکردن اتومبیل‌های شخصی از سطح خیابان‌ها می‌باشد. (۲۳/۳)
  705- در روزنامه ایران خواندم آقای جهانگیری گفتند با مشکلات مقابله می‌کنیم. پایین آن مطلب هم نوشته بود قیمت‌های داغ در بازار آشفته خودرو مردم را سرگردان کرده است. (22/03)
  0717- باید از گذشته درس بگیریم. 53 گروه صنعتی کشور را که حدود نیمی‌از تولید ناخالص ملی را داشتند به دست کسانی که مثلا در خیابان سرچشمه شغل میوه‌فروشی داشتند سپردیم و تقریبا تمام آنها را به ورشکستگی کشاندیم. مدیران هیوندا نیم قرن پیش به ایران آمدند تا از مدیران ما ماشین‌سازی یاد بگیرند اما بعدها به جای استفاده از مدیران مجرب، مجتمع اتومبیل‌سازی خود را به امثال آقای جوانی سپردیم و در آخر به اینجا رسیدیم. (22/03)
  0719- صنعت گردشگری اشتغالزا و ارزآور است. کشورهایی مانند مصر، تونس و مراکش از آب و هوای گرم و خشک خود و بیابانی آن برای پذیرایی از اروپایی‌ها که هوای سرد و بارانی دارند حداکثر استفاده را می‌نمایند. از این رو کاروانسرای شاه عباسی در دل کویر ایران هم در صورت مرمت و بازسازی بهترین مکان به عنوان جاذبه توریستی خارجیان می‌باشد. (22/03)
  0723- آقای‌هاشمی‌طبا می‌گوید دولت الان باید فقط به موضوع آب و کشاورزی برسد و بقیه کارها را بگذارد برای بعد.چاه‌ها دارند خشک می‌شوند و آب سدها پایین‌تر می‌روند. تغییر شیوه سنتی کشاورزی به مدرن لازم است. (22/03)
  0733- محمدجواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر به عوض پیگیری موضوع آزار و اذیت یک کودک پنج ساله که وظیفه نمایندگی اوست نمی‌دانیم چطور دستور برکناری رئیس اورژانس اجتماعی را صادر نموده است در حالی که مقامات دادگستری و پزشکی قانونی پیگیر ماجرا هستند، اقدام این نماینده عجیب می‌باشد. (22/03)
  1055- با توجه به موضوع سانسور آرم تاج روی پیراهن آقای روشن در برنامه تلویزیونی، از این به بعد برای نشان دادن پادشاهانی که تاج دارند به جای تاج بهتر است با فتوشاپ کلاه شاپویی برای آنها بگذارند. (22/03)
  1318- امیدواریم آن چند مکانی که دولت برای اجتماعات مردمی‌تعیین کرده مورد استفاده مردم قرار گیرد نه اینکه تبدیل به یک نان‌دانی برای دیگران بشود. (22/3)
  1351- گنه کرد در بلخ آهنگری- به شوشتر زدند گردن مسگری
  در اصفهان اتفاقی نابخشودنی رخ داده و عده‌ای داغدار شده‌اند. آن وقت نماینده مجلس می‌گوید فلان شخص را که هیچ ربطی به این موضوع ندارد از کار برکنار کنند. (22/3)
  1548- نماینده محترم بروجرد! در مدتی کوتاه به خاطر جدیت نماینده شوشتر، از ایستگاه راه‌آهن هفت‌تپه تا شوشتر خط آهن کشیده شد و راه‌آهن راه افتاد اما سال‌های سال است مردم بروجرد با توجه به وسعت این منطقه خواب افتتاح فرودگاه را می‌بینند. (22/3)
  1225- صحبتی با برخی دلواپسان دارم. این کره‌شمالی مورد تایید خود را همیشه مثل یک پتک روی سر دیپلماسی ما می‌کوبیدید. امروز مشخص شد دیپلماسی ما در جامعه جهانی با افراد خبره خوب عمل کرده بودند اگر برجام به نفع آنها بود هیچ‌گاه رئیس‌جمهور
  آمریکا از آن خارج نمی‌شد. بیایید
  یک بار هم که شده از اشتباهات خود دست بردارید و از دیپلمات‌ها
  حمایت کنید. (23/3)
  1226- این تندروهایی که در کشور هستند و مسئله درست می‌کنند جواب خدا را چه می‌خواهند بدهند؟ مردم اکثر آنها که طبقه ضعیف هستند ضعیف‌تر شدند. یک درصد کمی‌از مردم هم ثروت آنها بالاتر رفته است. (23/3)

  25
  بهمن
  1396

  شماره
  5115


  به پسرم گفتم باید به حرف‌کارگردان گوش دهی

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام