کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 30 شهریور 1397   Friday 21 September 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

تبلیغات

اخبار آنلاین

عناوین صفحه

 • همسرکشی در تهران و دستگیری در مشهد
 • ضرب و شتم کودک 4 ساله توسط برادرش
 • کشف محموله قاچاق دندان مصنوعی در گمرک بازرگان
 • جیب‌بر حرفه‌ای برای دوازدهمین بار به دام افتاد
 • دستگیری «محمد بلک» شرور تهرانپارس در خانه شهروندان
 • سارق گوشواره کودکان در هفت چنار دستگیر شد
 • روی خط آفتاب

  1801- رئیس‌جمهور که در مجلس در کل رای نیاورد؟ حالا چه می‌شود؟ برای ما توضیح دهید اینکه نمایندگان قانع نشدند و سوال به قوه قضائیه می‌رود یعنی چه؟ ممنون می‌شویم توضیح دهید. (6/6)
  آفتاب یزد: گزارش‌های آفتاب یزد در این‌باره را در تاریخ 7/6/97 (چهارشنبه) ‌ملاحظه کنید.
  1951- شهرداری منطقه 15 در رابطه با دادن «تجاری» به مردم دوگانه برخورد می‌کند، به طوری که به برخی ملک‌ها که صاحبان آنها از افراد شناخته شده هستند تا صددرصد «تجاری» می‌دهد و کسانی که دارای نفوذ نیستند حتی یک متر هم «تجاری» نمی‌دهد. (6/6)
  آفتاب یزد: منتظر پاسخ‌گویی به این ادعا می‌باشیم.
  2107- کیانی از تهران: از سرپرست تیم فوتبال 14 نفره ترکیه پرسیده شد: روی چه اصلی 14 فوتبالیست را با یک راس بز مبادله کردید؟ ایشان گفت: از بس در میادین فوتبال کتک‌کاری می‌شد، تماشاگران بطری پرتاب می‌کردند و اخیرا هم با هم درگیر می‌شدند. پرسیدند: چرا بز؟ گفت: چون بز زبان ناسزاگویی ندارد، مردم هم متوجه زبان بز نمی‌شوند. (6/6)
  2141- بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا و بازی استقلال و پرسپولیس را دیدیم. متاسفانه خیلی بد بازی کردند. حیف این پول‌هایی که به این بازیکنان می‌دهند. حیف. (6/6)
  0038- آفتاب سلام. از بهشهر تماس می‌گیرم. آقای وزیر راه! آیا این درست است بعد از
  40 سال هنوز برنامه‌ای برای سوار و پیاده شدن قطار ندارید؟ مسئولان راه‌آهن باید طوری برنامه‌ریزی کنند که مسافران شمال بعد از پیاده شدن در ایستگاه تهران بعد از یکی دو ساعت سوار قطارهای غرب یا جنوب شوند نه اینکه بعد از چندین ساعت سرگردانی. در ضمن واگن‌های درجه 6 را به نام درجه یک به مردم می‌فروشند. نمایندگان مازندران و گلستان!
  لطفا رسیدگی کنید. (7/6)
  0914- مدیران کارخانجات آهن و فولاد به جای عرضه محصول خود مطابق قانون در بورس آن را در بازار به چند برابر قیمت می‌فروشند. (7/6)
  0918- ارتباط مناسب با جهان و همسایگان برای سرمایه‌گذاری و اشتغال مفید است. کمر آدم‌های بیکار زن و بچه دار مانند میلیون‌ها نفر دیگر زیر بار مشکلات خم شده است. سرمایه‌گذاری خارجی می‌تواند کمک به رفع مشکلات کند. (7/6)
  0931- ریاست‌جمهوری نتوانست و با مصلحت‌اندیشی نخواست مشکلات سرراه دولت و ملت را بگوید. اتفاقا ایادی همان دولت پنهان و غیرپاسخگو بدترین تبلیغات را علیه دولت و رئیس‌جمهور می‌کنند و تمام تقصیرات را برگردن وی می‌اندازند. (7/6)
  1030- به آقای ذوالنور نماینده قم بگویید: این آرزوی واهی است که فکر کنید مردم بعدها شما را انتخاب کنند. متاسفانه مردم چشمشان به کسانی است که ادعای نمایندگی مردم را دارند، اما فقط سنگ خودشان را به سینه می‌زنند. امیدوارم روزی برسد که شاهد نمایندگان بهتری در مجلس باشیم. (7/6)
  1046- تیراژ روزنامه آفتاب در نوشهر و مازندران کم شده است. ما روزنامه‌خوان و کتاب‌خوان کم داریم. ما فرهنگی داریم که خودمان را آزار می‌دهیم، در حالی که از فرنگی‌ها انتقاد می‌کنیم. حتی در فرنگ مردم دلشان برای خودشان می‌سوزد. ما باید به یکدیگر کمک کنیم. (7/6)
  آفتاب یزد: تیراژها تغییری نداشته است. ضمن اینکه این موضوع بررسی می‌شود.
  1112- در مقاله‌ای صنعت اتومبیل ما را با کره جنوبی مقایسه کرده بود. من در آمریکا تحصیل کردم. در کلاس ما از همه جای دنیا مثل کره و چین دانشجو بودند. در یک کارخانه الکترونیک و یک شرکت بزرگ مشغول به کار شدم. در کره مثل ما صنایع مخابراتی را در صنایع الکترونیک پایه‌گذاری کرده بود. کره‌ای‌ها با کمپانی مادر یعنی مگنو واکی شریک شدند. ما مستقل با 25 میلیون دلار سرمایه شروع کردیم آنها راه میانبر را استفاده کردند. از تجربیات آنها نیز استفاده کردند. کره بعد از 12 سال به اروپا، آفریقا و آمریکای جنوبی محصولاتش را صادر می‌کرد. ما فقط می‌توانستیم محصولات داخل خود را ارائه بدهیم. کره‌ای‌ها در طراحی‌ها از تجربیات کمپانی مادر استفاده کردند. (7/6)
  1127- سلام. من خیلی تماس می‌گیرم، ببخشید. اما این روزنامه خیلی برای من مهم و مفید است. دستتان درد نکند. در هفت شهریور مقاله‌ای دارید با عنوان «تنها چاره مجلس» که تند تند وزرا را استیضاح می‌کند، استیضاح‌ها هم رای می‌آورد. آقای روحانی هم نباید آن‌گونه در مجلس صحبت می‌کرد. واقعا به نظر شما آقای روحانی وقتی دستشان بسته نمی‌تواند برخی کارها را بکند؟ نمی‌تواند بگویند من تا این حد می‌توانم، بیشتر نمی‌توانم؟ آیا نمی‌توانند این حرف را بزنند؟ (7/6)
  1134- آقای نجفقلی حبیبی فرمودند: آقای روحانی به خاطر مصالح کشور حقایق را به مردم نگفت. در واقع خود را فدایی مصلحت کرد. نمی‌دانم این مصلحت چه مصلحتی است که بالاتر از منافع ملی است؟ باعث تاسف است که رئیس‌جمهور در گفتن حقایق لکنت زبان دارد. (7/6)
  2217-‌ سرپرست محترم وزارت کار فرمودند حقوق کارگران باید ماهیانه 5 میلیون تومان باشد. انشاءالله خیر است! لابد باید بایدهای سرپرست وزارت کار هم مثل بگم بگم‌های دولت خوش‌دستان باشد که هیچ گاه هم بگم بگم‌ها را نگفت. (7/6)
  1117- شبکه چهار تلویزیون برنامه‌ای دارد با حضور آقای دکتر مطهری نماینده مجلس که در آن بحث در مورد فرهنگیان به طور کل و خواسته‌های آنها و وظایف آنها نسبت به دولت و دولت نسبت به مردم است. دکتر مطهری در این برنامه گفت: هم فرهنگیان خواسته هایشان درست است هم دولت، ما به فکر هستیم. اما تا حدی که بودجه اجازه بدهد به فکر فرهنگیان هستیم. وی گفت: من خودم سر کلاس هستم و درس می‌دهم می‌بینم نتیجه کار آموزش و پرورش چه هست. ظاهرا نتیجه آن پسرفت داشته تا پیشرفت. معلوم است سطح معلومات دانشجویان کمتر شده است. (8/6)
  1738- از حدود دو هزار متر باغ مشجر قدیمی واقع در خیابان 16 امیرآباد که در اختیار شهرداری بوده قرار بوده مقداری از آن توسط شهرداری تبدیل به بوستان بشود که نشد. چنانچه که اگر چنین نشود شاید در آینده به جای بوستان در آن تیرآهن کاشته شود. (8/6)
  2331- در صفحه‌ای که عکس پورشه طلایی را چاپ کردید اسم صاحبش را هم بگویید کدام آقازاده است. مردم آنها را بشناسند شاید خجالت بکشند. در هیچ کشوری از این کارها نمی‌کنند. به خدا از دست این کارها آتش می‌گیریم. یک عمر است کار می‌کنم. یک فرهنگی‌ام. یک آپارتمان قدیمی دارم. (8/6)
  1110- آفتاب! صحبت‌های ما را بدون سانسور چاپ کنید. بارها گفتم چرا دولت جلو واردات خودروهای اروندی را گرفته که باعث بروز مشکلات زیادی برای مردم منطقه
  شده است؟ (8/6)
  1242- از کلیه عوامل و دست‌اندرکاران سریال پدر که از شبکه 2 سیما پخش می‌شود تشکر می‌کنیم. این سریال از معدود سریال خانوادگی پس از انقلاب بود که در قسمت‌های آن استناد به آیات کریم شده. حتی برخی جملات برگرفته از احادیث بود. امید است در سریال‌های دیگر نیز از این روش استفاده شود. (9/6)
  1606- جمعی از ایثارگران و خانواده شهدای شهرستان نور: از دکتر اسماعیلی، نماینده محترم مجلس و دکتر شادمان، فرماندار محترم شهرستان نور و برادران شورای شهر به خاطر به اتمام رسانیدن کمربندی این منطقه که باعث کاهش ترافیک شده بسیار سپاسگزاریم. (9/6)
  2205- عاملی اصلی مشکلات کشور تندروی‌ها و خودخواهی‌های عده‌ای خاص است. باید جلو اینها گرفته شود. (14/6)
  2202- این جنگ روانی را که دشمن در بازار ارز و دلار و سکه شروع کرده بیشتر جنگ روانی افرادی است که از داخل به آن دامن می‌زنند. آقای قدوسی! اگر کشور را دوست دارید فقط خودت را دیندار قبول نکن و دیگران را کافر ندان. تا در کشور نیروهای کاردان بر سر کار نیایند مشکلات کشور حل نمی‌شود. (14/6)
  2155- به خاطر رفتار یک عده تندرو و مسئولیت‌ناپذیر داریم از درون می‌سوزیم. امثال آقای شمخانی کجا هستید تا جلو این تندروی‌ها را بگیرید. با این قدرت‌طلبان باید چگونه رفتار کرد؟ این ناهنجاری‌ها را امثال اینها به وجود می‌آورند. (14/6)
  2151- آقای مظفری! این پیام ملت ایران است لطفا چاپ کنید‌. ای دلسوزان نظام!‌ ای مسئولین! آیا آنچه ما شاهد آن در جامعه هستیم شما نمی‌بینید؟ یک عده تندرو در داخل فقط اهداف‌شان این است که ضربه به دولت بزنند. به خاطر قدرت حاضرند دولت روحانی را برکنار کنند. برای اینها مهم نیست کشور دچار مشکل شود. اینها یک عده تندرو هستند. چطور یک عده‌ای در تجمعی بدترین حرف‌ها را به رئیس دولت می‌زنند؟ (14/6)
  1251- برخی مسئولین می‌گویند مردم تحمل می‌کنند مردم بردبارند و شکیبا هستند. بله هستند. چرا عده‌ای سوءاستفاده از موقعیت می‌کنند و از این شرایط سودجویی می‌کنند. (14/6)
  2139- این جنگ روانی که به خاطر گرانی دلار و سکه راه افتاده به خاطر عده‌ای است که نان‌شان در گروی این است که محیط کشور ناآرام باشد، همیشه در جنگ و گریز باشیم. نمی‌خواهند آرامش برقرار شود. (14/6)
  2136- بدترین دشمن، دشمن اصلی و واقعی ما تندروها هستند. کسانی که چه بخواهند یا نخواهند آب به آسیاب دشمن می‌ریزند. (14/6)
  2134- من یک شهروند هستم. نه به چپ کار دارم، نه به راست. اما کشور و خاک وطنم را دوست دارم. ما مشکل دشمن خارجی نداریم، چون برای ما دشمن مشخص است. در صورت تعرض آنها با تمام وجود در مقابل دشمن می‌ایستیم. اما عده‌ای دشمن داخلی هستند که به خاطر قدرت جنگ روانی راه می‌اندازند. دست به هر کاری می‌زنند. برخی از بهترین نیروهای کشور را به حاشیه راندند، برای اینکه خودشان جایگاه داشته باشند. (14/6)
  1826- می‌خواستم پیشنهادی به شما بدهم. در انبارهایی که از کالا احتکار شده و کشف می‌شود، آن اجناس را در مناطق مختلف به هر خانواده با کارت ملی توزیع کنند. پول‌های حاصل از فروش آنها هم به فقرای سیستان و بلوچستان و مناطق دیگر بدهند. این‌گونه آن محتکری هم که خلاف کرده یک ثوابی هم می‌برد. جریمه‌اش هم پرداخت
  کرده است. (14/6)
  1250- باید جلو این جنگ روانی که در بازار ارز و سکه به وجود آمده گرفته شود. به نظر از کنترل یا خارج شده یا برخی‌ها به عمد نمی‌خواهند بازار به ثبات برسد. اما چوب این کار را مردم می‌خورند. (15/6)
  1252- اگر امثال آقای قدوسی لجاجت را کنار بگذارند دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. آقای قدوسی! آقای رسایی! اگر نارضایتی بین مردم اوج بگیرد دیر می‌شود. دشمن همین را می‌خواهد. چرا مسئولین جلو کسانی که منافع شخصی را بر منابع ملی ترجیح می‌دهند نمی‌گیرند؟ (15/6)
  1408- در جلسه‌ای در مجلس یکی از نمایندگان یک کلمه را سه بار تلفظ کرد، اما نتوانست صحیح بیان کند. به علت کهولت سن، با سه بار تکرار آخر هم صحیح بیان نکرد. آیا او می‌تواند با این سن و سال کاری برای کشور کند؟ (15/6)
  1503- چندی پیش در مورد کمیسیون ماده 100 شهرداری پیامی دادم که بسیار برای سرنوشت زندگی من مهم است. اما چاپ نکردید. اما بارها چند پیام در مورد فوتبال چاپ می‌کنید. آیا امکان دارد بررسی کنید کدام موضوعات برای شما ارجحیت دارد؟ (15/6)
  آفتاب یزد: پیام‌ها به نوبت به چاپ می‌رسد. بعید است پیام شما در این خصوص حذف شده باشد.
  2128- اجاقی از شاهین‌دژ: پیام داده بودم روزنامه به دست بنده نمی‌رسد. اما با آقای مومنی توزیع‌کننده ارومیه تماس گرفتم و ایشان لطف کردند روزانه یک شماره برای من می‌فرستند. از ایشان و شما تشکر می‌کنم. (15/6)
  2147- آقای مظفری! یک عده افراد تندرو هستند که اینها برای مردم شناخته شده‌اند. مردم آنها را می‌شناسند. مسبب ناکارآمدی‌ها هم آنها هستند. فکر می‌کنند اگر دولت شکست بخورد مردم به سمت آنها می‌روند. اما این امکان ندارد. اینها بین مردم هیچ جایگاهی ندارند. (15/6)

  باسلام. کشاورز هستم از استان سیستان و بلوچستان، شهرستان کنارک بخش زرآباد. با آنکه عمده درآمدمان از راه کشاورزی تامین میشه، اما به جهت اینکه سوخت موتورهای آبمان را در ماه به سیصد لیتر تقلیل دادند کشاورزی‌مان رو به فناست، چون هر ۵۰۰ اصله موز دریک نوبت آب‌دهی نیاز به ۷۰ لیترگازوئیل داره که این آبدهی هر چهار روز باید تکرار شود. باغی که هفت یا هشت هزار اصله موز درآن کاشت شده این مقدار سوخت جوابگوی آن نیست. دولت هم در مورد برق‌دار کردن چاهای آب کشاورزی‌مان هیچ اقدامی نمی‌کند تا از معضل سوخت رها شویم. خواهشمندیم داد ما را به گوش مسئولین امر برسانید.

  سلام. من اقتصاددان نیستم، ولی چون بیش از ۲۰ سال مدیر عامل شرکت‌های مختلف بودم و هستم یک چیز به نظر من می‌تونه قیمت خودروهای داخلی را حل کنه. چند تا آیتم است به شرطی که گوش شنوا باشه. هیچ خودرویی بدون دارا بودن شرایط زیر نمونه نمی‌شود.
  ۱- خودرو از مسیر قیمت ثبت‌نام فروخته شود.
  ۲- هیچ خودرویی که به نام مالک اصلی‌‌اش باشد بیمه نشود. یعنی خودروهایی که وکالت‌نامه‌ای فروخته می‌شه بیمه نشود.
  ۳- خودروها به ازای کارت ملی افراد تحویل شود وتا چهار سال حق فروش نداشته باشد.
  ۴- طی بخشنامه‌ای به همه اونایی که سند به نام اونا نیست تاکید شود که در یک فاصله زمانی معین سندها را به‌نام کنند. با توجه به موارد فوق دلال‌بازی دیگر معنی پیدا نمی‌کند که یک نفر ۱۰۰ خودرو به نام خود داشته باشد. البته این را هم می‌دونم که مافیا اجازه نمی‌دهد چنین طرحی پیاده شود.

  با سلام. بنده و هزاران نفر دیگر متقاضی آزمون آیلتس هستیم. مراکز برگزاری آزمون در حال تخلفات فاحشی هستن و در این آشفته‌بازار صدای ما به گوش کسی نمی‌رسه. لطفا صدای ما رو به گوش مسئولین برسونید. موارد تخلف1. محاسبه قیمت آزمون با دلار آمریکا در حالی که خودشون با دلار استرالیا پرداخت می‌کنن2.دریافت وجه به صورت علی‌الحساب و تقاضای وجه از کسانی که ثبت‌نامشون در آزمون قطعی شده3. دریافت مالیات از آزمون‌دهندگان در صورتی که مراکز برگزاری آزمون مشمول مالیات می‌شوند و نه آزمون‌دهندگان.
  آفتاب یزد: مدیران موسسه اعلام داشته‌اند که از سازمان سنجش نرخ‌ها تعیین و ابلاغ می‌شود. لذا چنانچه اطلاعات بیشتری در اختیار روزنامه قرار دهید پیگیری خواهد شد.

  24
  بهمن
  1396

  شماره
  5114


  اعزام دستگاه سی تی اسکن از تهران به فردوس برای مداوای مصدومان!
   جیب‌بر حرفه‌ای برای دوازدهمین بار به دام افتاد
   سارق گوشواره کودکان در هفت چنار دستگیر شد
   دستگیری «محمد بلک» شرور تهرانپارس در خانه شهروندان
  ضرب و شتم کودک 4 ساله توسط برادرش
   کشف محموله قاچاق دندان مصنوعی در گمرک بازرگان
  همسرکشی در تهران و دستگیری در مشهد

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام