کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 26 مهر 1397   Thursday 18 October 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

تبلیغات

اخبار آنلاین

 • اعتراض چین به پهلو گرفتن کشتی آمریکایی در تایوان: کشورهای دارای روابط با چین حق برقراری مناسبات نظامی و سیاسی با تایوان را ندارند
 • روزنامه پرتغالی: پرونده اتهام تجاوز رونالدو دو سال طول خواهد کشید
 • اعلام آمادگی عربستان برای میزبانی جام ملت های آسیا ۲۰۲۷
 • ان. تی. وی ترکیه: بازرسی اقامتگاه سرکنسول عربستان در استانبول ۹ ساعت طول کشید / تیم ۳۰ نفره پلیس ترکیه و تیم اعزامی ۱۱ نفره عربستان بازرسی را انجام دادند
 • تصاویر : بازرسی از محل اقامت کنسول عربستان در استانبول
 • نفیسه روشن: از طریق آشنایان دو بازیکن تیم ملی به ورزشگاه دعوت شدم / منقلب نشدم بلکه به وجد آمدم / لیدر خانم‌ها نبودم، فقط با لباسشان عکس انداختم / من و سردار آزمون تنهایی بیرون نرفتیم؛ آشنایی خانوادگی داریم
 • عناوین صفحه

 • صدور ۲۴ هزار میلیارد ریال ضمانتنامه توسط بانک رفاه
 • ثبت سفارش غیربانکی از چهار کشور ممنوع شد
 • استفاده از ارزهای مجازی در دستور کار وزارت اقتصاد
 • ۸۳۰ میلیون قطعه اسکناس فرسوده امحا شد
 • هشدار بانک مرکزی درباره سوء استفاده دلالان ارز
 • افت ۲۲ درصدی تجارت ایران و آمریکا در دولت ترامپ
 • کاهش سود تسهیلات نوسازی بافت فرسوده
 • روی خط آفتاب

  1243- آیا وزارت کشور به موافقان تصویب اف‌ای‌تی‌اف هم مجوز تجمع می‌دهد؟ مخالفان که بدون مجوز آمدند. (17/7)
  1243- آقای رسایی و مخالفان تصویب اف‌ای‌تی‌اف! مگر مقام معظم رهبری نفرمودند مجلس خودش در این مورد بررسی کند. شما که دم از قانونمندی می‌زنید چرا مخالفت می‌کنید؟ چرا بدون مجوز تجمع برگزار
  کردید؟ (17/7)
  1319- ما کشور قانونمندی داریم اما چطور یک عده خودسر خیلی راحت عده‌ای از نمایندگان را تهدید به مرگ می‌کنند؟ چرا با آنها برخورد نمی‌شود؟ (17/7)
  1352- بازنشسته‌ای با مدرک کارشناسی ارشد هستم. حقوقم یک میلیون و هشتصد و پنجاه هزار تومان است. با مرغ 12 هزار تومان مدت‌هاست خداحافظی کردیم. نان سنگک دو هزار تومانی را که نمی‌توانیم نخریم. خواستم به قول یکی از مسئولان امروز با لنگ به خیابان بیایم، اما خجالت کشیدم. گفتم هنوز یک شلوار دارم آن را بپوشم هر وقت پاره شد با لنگ به خیابان می‌آیم! (17/7)
  1536- من نمی‌دانم آیا مدیرانی جز آقای شریعتمداری، کلانتری، نعمت‌زاده و... مدیران دیگری نداریم که سال‌هاست مسئولیت‌ها فقط بین عده‌ای خاص می‌چرخد؟ آیا جوان با استعداد نداریم که میدان‌ها را به آنها
  بسپاریم؟ (17/7)
  1250- وقتی عده‌ای خاص 120 نماینده را تهدید می‌کنند یعنی مردم را تهدید می‌کنند. اینها با رای مردم مخالف هستند. (18/7)
  1334- در مورد سوءپیشینه‌ای که پلیس صادر می‌کند و تاریخ ندارد برای کسانی که خارج از کشور می‌روند، به دلیل اینکه تاریخ انقضا ندارد دچار مشکل می‌شوند و مجبورند مجددا برای گرفتن سوءپیشینه به کشور بازگردند. اگر امکان دارد این را درج کنید پلیس کشور در این مورد همکاری کند تا این مشکل حل شود. در هیچ کجای دنیا سوء‌پیشینه را بدون تاریخ انقضا ارائه
  نمی‌دهند. (18/7)
  آفتاب یزد: گواهی عدم سوءپیشینه ها تماما تاریخ اعتبار دارند و دائمی نمی باشند.
  1507- من نمی‌دونم چرا هر چندوقت یکبار با مطرح کردن یک کالا التهاب‌آفرینی می‌کنند و جو بازار را به هم می‌ریزند. مشکل تا حالا کم داشتیم نوبت موضوع بنزین و گرانی و التهاب در افزایش نرخ بنزین را هم علم کردند. مگه آزار دارند؟ بس کنید این کارها را! چقدر از دست اینها ما سختی بکشیم؟ (18/7)
  1606- چقدر جوان‌ها و دانش‌آموزان مردم باید در جاده‌ها دچار حادثه شوند. دوباره یک اتوبوس حامل دانش‌آموزان در مسیر تبریز دچار سانحه شده و دو کشته و 30 زخمی به جا گذاشته. تا کی باید این حوادث برای بچه‌های مردم اتفاق بیفتد؟ (18/7)
  1243- از وزارت کشور درخواست داریم برای افراد موافق لایحه اف‌ای‌تی‌اف هم مجوز تجمع بدهد. (18/7)
  1240- کاش رسانه ملی همان‌طور که تصاویر تجمع‌کنندگان جلو مجلس را پخش می‌کرد همان‌طور هم بین آنها می‌رفت و نظرشان را در آن رابطه می‌پرسیدند تا متوجه شوند این افراد چه اطلاعاتی از آن لایحه داشتند؟ به خدا اینها فقط از طرف عده‌ای تحریک شده بودند که تجمع کنند و چه بسا بسیاری از آنها اطلاعاتی در مورد قانون اف‌ای‌تی‌اف
  نداشتند. (18/7)
  1234- سلام جناب آقای مظفری، شاملو هستم. جناب شهردار که فرمودند فساد همه جا را گرفته، البته باید خودشان پاسخ دهند اما چند سال است فاضلاب در خیابان دربند به جوی می‌رود. به تمام مقامات آب و فاضلاب هم اعلام کردیم که تولید آلودگی می‌کند و باعث تجمع موش‌ها می‌شود. اما پاسخگو نیستند. این آلودگی‌ها باعث نابودی درختان می‌شود. شهردار سری به این منطقه بزند. (18/7)
  1145- شهردار محترم تهران فرمودند مجموع بدهی‌های شهرداری تهران 56 هزار میلیارد تومان برآورد شده است. آقای شهردار! شما چرا ناراحت هستید، مگر ملت نیستند؟ شما تحت عناوین مختلف این پول را از جیب مردم بیرون می‌کشید، مثل سایر ارگان‌های دولتی که تحت عناوینی از مردم پول می‌گیرند. نگران نباشید. بدهی‌های شهرداری پرداخت
  می‌شود. (18/7)
  0844- به نظر می‌رسید علت شکسته شدن پایه پل‌های بتونی به هنگام سیل اخیر در شمال کشور عدم ساخت استاندارد شمع‌های بتونی زیر پایه پل با عمق لازم و بتون‌ریزی و اتصالات صحیح است. (18/7)
  0832- نباید حساب‌های کمک به سیل‌زدگان متعلق به آقایان علی دایی و زیبا‌کلام بسته شوند و آنها را احضار کنند. آنها مورد احترام مردم هستند. (18/7)
  0830- جنگل‌های شمال را به آقازادگان و افرادی خاص واگذار کردند که آنها درختان را از بن قطع کرده و جنگل‌ها را نابود کردند. علت اصلی سیل شمال کشور نابودی جنگل و ریشه مراتع بود که آب درختان را نگه می‌داشت و سپس آهسته به زمین پس می‌داد. (18/7)
  0726- یک مقداری به رفتار آقای کی‌روش سرمربی تیم‌ملی با سردار آزمون دقت کنید. نمی‌دانم چرا آقای کی‌روش او را پس از خداحافظی از تیم‌ملی راحت پذیرفت؟ (18/7)
  0546- در بیوگرافی مرحوم سهراب سپهری در روزنامه نوشته‌اید: یک شنبه زادروز سپهری، چنانچه که منظور درگذشت وی باشد زاد روز درست نمی‌باشد. (18/7)
  آفتاب یزد: منظور همان زادروز این شاعر بزرگ است که همان 15 مهر سال 1307 است. تاریخ درگذشت ایشان اول اردیبهشت 1357 می باشد.
  0532- از اقدام شهرداری تهران در کاشت نهال رایگان در مقابل منازل شهروندان تهران نهایت و تشکر و قدردانی را داریم. این نهال‌ها فواید فراوان دارند و برای تهران یک ضرورت هستند. (18/7)
  0038- در حیطه سیاسیون سیاستمدار می‌خواهید آن هم جناب آقای لاریجانی ریاست محترم مجلس است که همیشه نظر خود را در صورت لزوم اعمال می‌کند که آب از آب تکان نخورد. لازم باشد هم حرف خود را به کرسی می‌نشاند، هم کار خود را پیش می‌برد. به این می‌گویند سیاستمدار کهنه‌کار. (18/7)
  1911- خدا حاج محسن خلیلی مدیر شرکت بوتان گاز را حفظ کند. چون اکنون که ایشان در حیات هستند شرکت بوتان برای انجام خدمات به مشتریان اشک آنها را در می‌آورد، مباد روزی که ایشان نباشد. وای به آن روز که باید برای این شرکت خوشنام فاتحه
  خواند. (18/7)
  سلام‌. ضمن عرض خسته نباشید می‌خواستم بگویم تمام شهرستان‌ها دارای گاز هستند، ولی روستاهای عمارلو از توابع رودبار فاقد گاز است. خواهشمند است رسیدگی شود.
  ...0912
  با سلام. حضرت امام خمینی رحمت‌الله علیه فرمودند مسئولین مملکت خود را نوکر ملت فرض کنند چرا که اگر قیام مردم نبود شماها به این پست و مقام نمی‌رسیدید، ولی متاسفانه برخی مسئولین خود را نوکر ملت نمی‌دانند و به وصایای امام راحل عمل نمی‌کنند.
  ...0919
  قبلا یخچال ‌و تلویزیون ‌خانه ‌30 سال‌کار می‌کرد و حالا تحریم‌ها فرصتی‌است ‌که ‌فنی‌حرفه‌ای‌جوانان‌مستعد ‌بیکار را مجانی‌آموزش‌دهد و مکان‌هایی با اجاره‌کم ‌در اختیار آنها‌بگذارد تا در سطح و‌سیع‌، وسایل‌خانگی ‌مردم ‌را‌تعمیر (نه ‌تعویض) کنند‌که‌چند میلیارد دلار صرفه‌جویی ‌ارزی‌و نیز اشتغالزایی ‌و ایجاد فرهنگ‌صرفه‌جویی را ‌به‌دنبال ‌دارد.
  ...0915
  مولای متقیان، حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند : بهترین مردم کسی است که به هنگام تنگدستی ایثارگر و شکیبا باشد.
  ...0938
  حضرت امام جواد (ع) می‌فرمایند: مومن نیازمند سه چیز است: توفیقی از پروردگار، پند دهنده‌ای از درون خویش و پذیرشی از نصیحت‌کنندگان .
  ...0938
  یکی از خدمات بی‌نهایت ارزشمند گروه‌های جهادی طبابت و معالجه بیماران در مناطق زلزله‌زده و محروم کشور است. امید و انتظار ویژه می‌رود با تمام شدن فصل تابستان این نوع حرکت جهادی که دارای ثواب و اجر بی‌شمار نزد پروردگار عالمیان است به ورطه فراموشی نرفته یا
  کمرنگ نشود.
  ...0938
  بر هیچ کس پوشیده نیست که اداره نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، الگو گرفته از مکتب هدایت‌بخش اسلام و قرآن کریم است که مردم و مسئولان با رده‌های مختلف در پرتو آن و با اتکا به خداوند تبارک و تعالی قوانین اساسی کشور را وضع کرده‌اند. باور قلبی داریم فضل و رحمت بی‌پایان الهی بر مومنان و متقیان در همه زمینه‌ها به خصوص در مواقع تحریم و فشارهای اقتصادی دشمنان دریغ نخواهد شد. لذا نقشه‌های دشمنان هیچگاه نتیجه نخواهد داد.
  ...0938
  بدیهی است قیمت‌گذاری ارز و سکه توسط افراد غیر مسئول و غیر متخصص بزرگ‌ترین مصداق و نشانه فساد اقتصادی بوده و به حمدا... دستگاه قضائی با قاطعیت عزم خود را جزم کرده تا قیمت‌گذاران را محاکمه کند. اما ریشه این گستاخی‌های بزرگ از عدم لحاظ قانون و نظم و مدیریت کامل در نظام اقتصادی نشات می‌گیرد که امیدواریم از این پس تغییر و اصلاح و تجدیدنظر اساسی صورت بگیرد.
  ...0938
  با توجه به جریمه‌های سنگین راهنمایی و رانندگی از جمله جریمه 200 هزار تومانی عبور از چراغ قرمز و بلاتکلیفی رانندگان قبل از رسیدن به خط کشی سَرِ چهارراه‌ها که هر لحظه ممکن است چراغ زرد و بلافاصله قرمز شود، شایسته است کلیه چراغ‌های موجود سطح شهرها مجهز به تایمر نشان‌دهنده پایان زمان سبز بودن چراغ شوند تا ضرر و زیانی متوجه رانندگان قانونمند و مقرراتی نشود و استرس و نگرانی آنها از جریمه شدن ناخواسته و اجتناب‌ناپذیر تا حدودی
  کاهش یابد.
  ...0937
  در آشفته بازار روزهای اخیر و کاهش نرخ‌های فعلی و تبعات آن مطلبی که کاملا مشخص شده این است که درصد بالایی که طالب دلار هستند نه صادر کننده‌اند نه دانشجو نه خریدار دارو هستند نه بیمار بستری دارند، بلکه گروهی هستند با مشاغل کاذب که با سرمایه‌گذاری خودشان یا دیگرانی که آنها را روانه معرکه می‌کنند به اصطلاح کاسبی می‌کنند و در همه جوانب برای مردم و متقاضیان واقعی مشکل ایجاد می‌کنند و فقط به قیمت عذاب مردم درآمدی کسب کنند و وقتی این آشفته بازار به مراد آنها نباشد زانوی غم بغل می‌کنند و از همه طلبکارند.
  ...0912
  حضرت امام صادق (ع) می‌فرمایند : امیدواری به خداوند بهایِ هر کالایِ گرانبها و نردبان عزت است.
  ...0937
  حضرت امام علی (ع) می‌فرمایند : هرکس به من کلمه‌ای بیاموزد مرا بنده خود ساخته است.
  ...0938
  با سلام. در ادامه بحث قبلی در خصوص صادرات محصولات کشاورزی توسط وزارت جهاد کشاورزی آقای حجتی را به امر به معروف و نهی از منکر دعوت می‌کنم و ایشان را حواله می‌دهم به آیه 267 از سوره بقره. خداوند در این آیه می‌فرماید:‌ای اهل ایمان انفاق کنید از بهترین آنچه اندوخته‌اید و از آنچه برای شما از زمین می‌رویانیم و بدها را برای انفاق در نظر نگیرید در صورتی که خود شما جنس بد را نستانید مگر آنکه از بدی آن چشم‌پوشی کنید و بدانید که خدا بی‌نیاز و ستوده صفات است. متاسفانه وزیر جهاد کشاورزی بدترین محصول کشاورزی را برای مردم در میادین تره‌بار توزیع می‌کند و میوه‌های مرغوب را صادر می‌کند.
  ...0919
  با سلام. در خصوص کمبود بعضی از میوه‌ها می‌خواستم داد سخن بزنم! برای نمونه از انگور سیاه نام می‌برم که در هیچ مغازه‌ای پیدا نمی‌شود. طبق گفته کارشناسان فن هیچ انگوری خاصیتش به پای انگور سیاه نمی‌رسد و از آنتی‌اکسیدان بالایی برخوردار است. متاسفانه وزارت جهاد کشاورزی خیلی دوست دارد مردم مریض شوند و هر چه میوه خوب هست صادر می‌کند و آشغال میوه‌ها را روانه میادین تره‌بار می‌کند. خبرنگارتان را به میادین تره‌بار جنوب شهر بفرستید تا گزارشی تهیه کنند. تمامی محصول انگور سیاه صادر می‌شود. بعد وزارت جهاد کشاورزی در سنوات گذشته از واردات انگور سیاه شیلیایی گله‌مند بود که چرا این محصول به صورت قاچاق وارد ایران می‌شد. باید عرض کنم این قاچاقچیان هستند که در فکر مردمند نه دولت. اگر راست می‌گویند صادر نکنند تا نیازی به واردات قاچاق نباشد دولت باید نصف محصولات کشاورزی را صادر کند نه تمام آن را. بعد هم می‌گوید چرا فلان کالا قاچاق می‌شود. صادر نکن تا قاچاق نشود!
  ...0919
  دفترچه بیمه تامین اجتماعی و کارت بهزیستی هم دارم. بگید قرص متوکاربامول و داروهای اعصابمو ارزان‌تر کنند. بگید داروخانه‌های بهارستان اصفهان سریعا قرص متوکاربامول را بیاورند. پدرم به داروخانه‌های بهارستان اصفهان رفته اما قرص متوکاربامول نداشتند.
  ...0933
  با گسترش تکنولوژی انسان‌ها به رفاه بیشتری رسیده‌اند که متاسفانه خیلی از نیازهای بشر که نیاز به فعالیت جسمی دارد کنار گذاشته شده است و به این دلیل بسیاری به تنبلی عادت کرده‌اند و با خوراک امروزی دچار چاقی و انباشت چربی، نه حال ورزش دارند و نه به پیاده‌روی می‌روند و در نتیجه همیشه کسل و بی‌حوصله هستند. انباشت چربی در بدن آدم‌های تنبل بدن آنان را مستعد بیماری چربی خون، دیابت، درد مفاصل، ضعیف شدن دستگاه گوارش، پیری زودرس، کم‌میلی به معاشرت می‌کند و در نهایت منجر به حس بدبینی به اطرافیان و حسادت می‌شود.
  ...0918
  محمود بلیغیان‌: با برخورد‌های خوب و مناسب و گشاده‌رویی پرسنل زحمتکش و مسئولین محترم بیمارستان غرضی، وابسته به سازمان تامین اجتماعی استان اصفهان، بدینوسیله از زحمات پرسنل محترم و پزشکان متخصص و پرتلاش شاغل در درمانگاه و بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی دکتر غرضی اصفهان قدردانی و سپاسگزاری می‌کنم.
  ...0937

  21
  بهمن
  1396

  شماره
  5112


  استفاده از ارزهای مجازی در دستور کار وزارت اقتصاد
  ۸۳۰ میلیون قطعه اسکناس فرسوده امحا شد
  اسنپ گران شده است؟
  افت ۲۲ درصدی تجارت ایران و آمریکا در دولت ترامپ
  هشدار بانک مرکزی درباره سوء استفاده دلالان ارز
  ثبت سفارش غیربانکی از چهار کشور ممنوع شد
  کاهش سود تسهیلات نوسازی بافت فرسوده
  صدور ۲۴ هزار میلیارد ریال ضمانتنامه توسط بانک رفاه

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام