کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 21 آذر 1397   Wednesday 12 December 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

سرمقاله

طرح محو لاتاری در مجلس با 10 توصیه

دکتر نوید‌ها‌شمی طبا

تبلیغات

اخبار آنلاین

عناوین صفحه

 • میزان عیدی 97 کارگران مشخص شد
 • مجلس در خصوص طرح جدید ترافیک قانع نشده‌است
 • ریش و سبیل جواب نداد؛ دستگیری دو هوادار خانم هنگام ورود به ورزشگاه مشهد
 • عزل مدیر مدرسه فاریابی جیرفت به دلیل تنبیه دانش آموز
 • امن‌ترین پیام‌رسان‌های دنیا کدام‌اند؟
 • افزایش آمار افراد بی شناسنامه
 • ضرر کسب و کارها را از فیلترینگ بررسی می‌کنیم
 • مقدمات حج 97 فراهم شده است
 • روی خط آفتاب

  راه‌اندازی خط تولید یکی از داروهای سرطان در اصفهان؛ تاریخی مرهون شکوفایی استعدادهای بسیار درخشان سرمایه عزیز کشورمان بوده که قطعا خاری بر دشمنان قسم‌خورده ما در این شرایط تحریم شده است.
  ...0938
  متاسفانه سالانه هزاران نفر بر اثر آلودگی هوا در کلانشهرها جانشان را از دست می دهند. از آنجایی که براساس تحقیقات و ارزیابی‌های به عمل آمده مشخص شده است که سوخت ها (صرف‌نظر از آلوده بودن یا نبودن) نقش کلیدی در آلودگی‌ها و تبعات بعدی آن دارند. لذا از ارگانی چون وزارت صنعت این انتظار می رود موتورسیکلت و خودروهای کاربراتوری را جمع آوری کرده و خودروهای برقی را جایگزین کند و وزارت نیرو نیز در گسترش پنل های خورشیدی اقدام کند.
  ...0938
  آفتاب یزدی ها موفق و سلامت باشید خداحافظ.
  ...0933
  کمیسیون صنایع و اقتصاد که وکیل مردمند لطف کنند به جای اینکه به دو خودروساز بگن افزایش کیفیت، مسئله را حل کنند. نه اینکه مدام صورت‌مسئله را پاک کنند. یعنی به رفع ممنوعیت واردات، حذف تعرفه نجومی، ایجاد فضای رقابتی، توجه به خواست ملی، سند چشم انداز 1404، آرامش رفاه مردم و حمایت از لوازم جانبی بپردازید نه خودرو.
  ...0930
  کریم سبزدهی: پیام‌ کشاورز طبسی ‌شنیده ‌نشد: دولت ‌پول ‌کافی ‌بابت ‌تسهیلات‌مصوب ‌به ‌بانک‌کشاورزی ‌شهر محروم‌و زلزله‌زده‌طبس ‌نمی‌دهد و با این همه ‌افزایش‌هزینه‌ها، گندم ‌را از ما به‌قیمت ‌بسیار پایین‌می‌خرد ‌و آن را هم‌بلافاصله ‌بابت‌برق، ‌پمپ ‌آب، کود و سم ‌پس‌می‌گیرد و ما نفس‌های ‌آخر را می‌کشیم‌.
  ...0915
  برندهای غیراستاندارد که توسط متقلبان و شیادان تولید و عرضه می شود، در حقیقت به مثابه پاشیدن نمک برزخم است. پیامدها و عوارض اعتماد ظاهری به این برندهای کاملا مشخص است. لذا به هیچ عنوان نباید اجازه داده شود ضمن آنکه حتی یک برند تقلبی در اجناس مختلف برچسب داشته باشد، بلکه مراجع قانونی با این پدیده برخورد و متخلفان را به اشد مجازات برسانند و تمام برندهای مجاز نیز به طور رسمی اعلام شود.
  ...0938
  رسول مکرم اسلام(ص) می فرمایند: بزرگ‌ترین جهاد، مبارزه با هوای نفس است.
  ...0938
  محمود‌ بلیغیان: هر آغازی پایانی دارد‌ و به خواست الهی بعد از سال‌ها ظلم و ستم به مردم عربستان و چپاول ثروت های آنان، پایان حکومت ننگین و سرتاسر جنایات رژیمِ ستمگر و خونریزِ آل سعود نزدیک شده است. زیرا با فرمان و اجازه ولیعهد عربستان سعودی شاهزاده بن سلمان، در به قتل رساندن روزنامه‌نگار هموطنِ خودشان، جمال خاشقچی در ترکیه، که به فجیع‌ترین و بی‌رحمانه‌ترین شکل ممکن و با قصاوت تمام انجام شد. آنها باید بدانند که مانند تمام رژیم های جهان که چنین کرده اند رفتنی هستند و چه بهتر که خودشان بروند قبل از آنکه بلایی که مردم عراق و لیبی و یمن، بر سَرِ صدام و قذافی و آن خودکامه آوردند بر سر آنها بیاورند، دست از سر مسلمانان جهان بردارند و خودشان بروند و گورشان را گم کنند .
  ...0913
  چرا دولت در اعلام نرخ تضمینی خرید گندم این‌قدر تاخیر می‌کند؟ بالاخره بکاریم یا نکاریم؟ مسئله این است! کاشتن یا نکاشتن؟
  ...0930
  باسلام. بانک مسکن یک پیامک تهدیدآمیز برای اینجانب فرستاده مبنی بر مسدود کردن حقوق و یارانه اینجانب به دلیل اقساط عقب‌افتاده. اینجانب به دلیل ناراحتی قلبی و گوارشی و همچنین ناراحتی قلبی همسرم هر چی در میارم صرف درمان می‌کنم. سابق بر این یک چهارم حقوق را بابت اقساط عقب‌افتاده از حساب اینجانب برداشت می‌کردند. حالا طمع بانک مسکن زیاد شده و می‌خواهد طبق مصوبه مجلس کل حقوق اینجانب را مسدود کند. حضرات مجلس با رای امثال من به مجلس راه یافتند و ماهیانه 10میلیون تومان حقوق می‌گیرند، آن وقت به بانک این اجازه را می‌دهند حقوق من بازنشسته آموزش و پرورش را مسدود کنند اینجانب هم مدیر بانک و تک‌تک نمایندگان مجلس و رئیس کل بانک مرکزی را به خدا واگذار می‌کنم و می‌گویم از خدا و روز جزا بترسید حضرت امام صادق (ع) می‌فرماید: هیچ مومنی نیست که کمک به مومن را ترک کند، در حالی که می‌تواند مگر آنکه خدای تعالی او را در دنیا و آخرت ذلیل می‌فرماید.
  ...0919
  قرآن کریم: کسانی که مال خود را انفاق کنند در شب و روز نهان و آشکار آنان را نزد پروردگارشان پاداش نیکو خواهد بود و هرگز از حادثه آینده بیمناک و از امور گذشته اندوهگین نخواهند شد.
  ...0938
  با عرض سلام و ادب. این گرانی ها باعث ناامیدی خیلی جوانان در شرف ازدواج شد. لطفا مسئولان با رفع موانع حاصله روحیه امید و انگیزه در امر دینی ازدواج را سرزنده کنند.
  ...0922
  2049- سلام و ادب خدمت آقای مظفری و همکاران. از اینکه پیام مرا در روزنامه دوشنبه مورخ 12/9/97 شماره 5334 چاپ کردید متشکرم. آقای مظفری! پیام من بی‌جواب مانده؟ اگر خانمی که استخدام شده بیماری صرع دارد (که البته این بیماری قابل کنترل است) گزینش اداره چگونه متوجه آن می‌شود؟ چه عوامل مهمی ربطی به استخدام دارد؟ آیا قانون استخدامی ما مشکل دارد یا خیر؟ (13/9)
  2039- سلام. شرکت واحد اتوبوسرانی تهران برای اختلاط زن و مرد راهی اندیشیده و عملی کنند. چون خانم‌ها ضمن اینکه از صندلی آقایان استفاده می‌کنند به بهانه پرداخت کرایه یا زدن کارت نیز بدون توجه به آقایان به سمت راننده می‌روند که متاسفانه باعث اختلاط مسافران می‌شوند. آیا با وجود این موارد، تفکیک مسافران در شرکت واحد صورت گرفته؟ (13/9)
  2023- صحبتی با مسئولان؛ اگر شده به خاطر رضای خدا یک بار هم شده مدیران را از هزار فامیل انتخاب نکنند. مدیران را براساس توانمندی و مدرک واقعی و تخصصی آنها انتخاب کنند. آن وقت ببینند ما در دنیا و در اقتصاد پیشرفت نمی‌کنیم؟ اما تا فامیل‌بازی داریم تا با سفارش‌ها مدیران را انتخاب می‌کنیم، اقتصاد ما از این هم بدتر می‌شود. (13/9)
  2015- انتقادی از روزنامه کیهان دارم، آیا مسئولین آنچه ما از این روزنامه می‌خوانیم مطالعه نمی‌کنند؟ این روزنامه زمانی گفت آمریکا از برجام خارج نمی‌شود، اما دیدیم خارج شد. امروز می‌گوید ما از برجام خارج شویم. آمریکا که از برجام خارج شد حالا اگر ما هم از برجام خارج شویم آیا وضعیت بدتر نمی‌شود؟ به خروج اروپا هم ما دچار مشکل نمی‌شویم؟ (13/9)
  2012- به کسانی که بیشتر مشکلات را به گردن مسائل خارجی می‌اندازند می‌گویم آیا خارجی‌ها گفتند منابعی مهم مثل شکر، گندم، جو و... را در اختیار دو جوان و خانواده‌های آنان قرار بدهند که اصلا معلوم نیست اینها چه نقشی در جامعه و انقلاب داشتند؟ مگر ما مدیران توانمند نداشتیم که از یکسری افراد سفارشی و با رانت استفاده شده است. (13/9)
  2010- آقای محسن رضایی، برادر عزیزم! خوب نیست همه چیز را گردن غربی‌ها بیندازیم. آیا اگر ما در داخل با سی اف تی مخالفت کنیم به قول برخی نمایندگان این همراهی با خواسته دشمنان نیست؟ (13/9)
  1853- جناب شهردار تهران در شورای شهر در سوگندنامه خود فرمودند برای انجام هرچه بهتر وظایف خود تمام دانش و تجربه خویش را با انتخاب مدیرانی پاکدست و شایسته به کار می‌گیرم. گرچه در گفتار شهردار تهران شکی وجود ندارد اما ‌ای کاش به جای کلمه پاکدست جمله دیگری جایگزین می‌کردند چون زمان دولت پاکدستان این کلمه پاکدست اعتبار خود را از دست داد! (13/9)
  1158- زمانی که آلودگی‌های هوا خود را نشان می‌دهد آقایان یادشان می‌افتد که چه باید کنند. دوچرخه و موتورهای برقی می‌گذارند یا به فکر خارج کردن اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های دودزای آلوده‌کننده می‌افتند که تا حالا به هیچ نتیجه‌ای هم نرسیده‌اند. همه اینها ادامه دارد عده‌ای هم به خاطر آلودگی دچار مشکلاتی می‌شوند. تا زمستان تمام می‌شود و به بهار می‌رسیم دوباره مسئولان آلودگی را فراموش می‌کنند. این است نتیجه کارهایی است که به آدم‌های نابلد می‌سپارند. (14/9)
  1219- آقای روحانی! در حال حاضر تورم در مورد برخی اجناس و مواد غذایی به 400 درصد رسیده یعنی 4 برابر. حالا شما نوید 20 درصد افزایش حقوق می‌دهید؟ آن را هم با آب و تاب می‌گویید و از اجرایی شدن آن در 4 ماه دیگر! امروزه مردم آگاه هستند، نه افزایش 30 درصد یا حتی 50 درصد گره‌ای از کار ما نمی‌گشاید. فقط جیب و سفره ما خالی‌تر
  می‌شود. (14/9)
  1247- آقای مظفری! یکی از مشکلات امروز جامعه ما برخی تریبون‌داران است و بار علمی آنها هم به گونه‌ای است به برخی حرف‌هایی که می‌زنند به عواقب آن نمی‌اندیشند. فکر نمی‌کنند حرف‌هایی که می‌زنند بعد باید چه پاسخی بدهند. مثل برخی مسائل مربوط به خانم ها. (14/9)
  1530- آقای روحانی! از اینکه می‌گویید چیزهایی در دل دارم اما برای مصلحت نمی‌گویم، حرف تکراری است. تا این ملاحظات هست مشکلات ما هم حل نمی‌شود. (14/9)
  1103- آقای گرامی مقدم فرمودند نارضایتی‌ها را گردن آقای روحانی نیندازید. آقای مقدم! گردن که بیندازیم، ایشان رئیس‌جمهور کشور است. بالاترین مقام اجرایی است. ایشان گفته‌اند در انتخابات آینده انتخاب بین بد و بدتر ادامه دارد. آقای محترم! چرا باید اینگونه باشد؟ اجازه بدهید یک خوب و عالی هم باشد تا ما عالی را انتخاب کنیم. در مرحله آخر هم گفتند ائتلاف با اصولگرایان به فرهنگ دسترسی به قدرت تبدیل شده است. اگر از نظر شما این است نظر ملت این است که ائتلاف اصولگرایان با اصلاح‌طلبان منجر به تقسیم قدرت می‌شود که نتیجه‌ای عاید مردم نمی‌شود.به امیدی که منافع ملت حرف اول را بزند. (14/9)

  24
  دی
  1396

  شماره
  5089


  مقدمات حج 97 فراهم شده است
  افزایش آمار افراد بی شناسنامه
  میزان عیدی 97 کارگران مشخص شد
  عزل مدیر مدرسه فاریابی جیرفت به دلیل تنبیه دانش آموز
  امن‌ترین پیام‌رسان‌های دنیا کدام‌اند؟
  فقط ۶۴۴ دختر فراری در ۶ ماهه اول سال داشتیم
  ضرر کسب و کارها را از فیلترینگ بررسی می‌کنیم
  ریش و سبیل جواب نداد؛ دستگیری دو هوادار خانم هنگام ورود به ورزشگاه مشهد
  مجلس در خصوص طرح جدید ترافیک قانع نشده‌است

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام