کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 29 خرداد 1397   Tuesday 19 June 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

آفتاب یزد بر روی سرور های قدرتمند هاست ابری پارس پک میزبانی می شود

سرمقاله

سید علیرضا کریمی سردبیر

کسانیکه از پیروزی تیم‌ملی خشنود نشدند!

تبلیغات

اخبار آنلاین

 • واکنش صالحی امیری به معطلی چند ساعته تیم ملی والیبال ایران در آمریکا/ کار آمریکایی‌ها زشت و عقده‌گشایی بود، از آنها شکایت می‌کنیم
 • موتور هواپیمای تیم ملی عربستان در روسیه آتش گرفت
 • نتانیاهو سرزده به اردن رفت
 • انتقاد مسعود فراستی از جام جهانی: پخش بازیها خوب نیست/دوربین ها و سوییچ ها آماتوری است/ تمام نماها غیر دراماتیک اند تا حس و هیجان فوتبال گرفته شود/مکث ها از پشت دروازه عصبانی کننده هستند
 • کنترل و نظارت بیشتر استاندارد بر شرکت های بازرسی
 • آغاز طرح فروش متنوع محصولات گروه سايپا
 • عناوین صفحه

 • کشف فساد مالی در شرکت نفت
 • مجید ابهری = رفتارشناس
 • سید علیرضا کریمی سردبیر
 • جعفر قادری = اقتصاددان
 • دستور مهم حسن روحانی به وزیر کشور
 • شکاف اقتصادی اروپا و آمریکا فرصتی برای ایران است
 • کنگره آیت‌الله بدون یک ریال هزینه از بیت‌المال برگزار شد
 • واشنگتن به بیراهه می‌رود؟
 • حداکثر تحمل را در اتفاقات اخیر علیه اغتشاشگران داشتیم
 • چینی‌ها برای مهار آتش ریسک نمی‌کنند
 • حسین قاسمی نژاد=کارشناس ارشد راه و ترابری
 • روی خط آفتاب

  1914- شنبه 19 خرداد قبل از افطار پیامک تهدیدآمیزی از شرکت مخابرات با مضمون زیر دریافت کردم: «مشتری گرامی، صورت‌حساب دوره اول خرداد97 صادر شد. بستانکاری: 381 ریال، شناسه قبض 345353700142، شناسه پرداخت: 103170108 در صورت عدم پرداخت تا یکم تیرماه، تلفن شما در لیست قطع قرار خواهد گرفت. شرکت مخابرات ایران‌ ـ منطقه تهران». به اطلاع می‌رساند، مدت یک سال است در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، کوچه رازی شرقی سکونت داریم و از آن به بعد که از شرکت مخابرات خیابان پیروزی تلفن ثابت خریدیم قبض تلفن صادر و ارسال نشده است. وقتی که هیچ قبضی از سوی شرکت مخابرات برای مشترکان ارسال نمی‌شود ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز برای دارندگان تلفن ثابت با این‌گونه ادبیات کار شایسته‌ای نیست. امیدوارم روابط عمومی‌شرکت مخابرات پاسخ قانع‌کننده‌ای داشته باشد. (21/3)
  1725- قیمت سکه بهار آزادی طرح‌های قدیم و جدید که در مطبوعات چاپ می‌شود با آن چیزی که فروشندگان اعلام می‌کنند تفاوت دارد. با این که مطبوعات نرخ‌های اعلام شده را از مراکز معتبر تهیه و اطلاع‌رسانی می‌کنند علت این دوگانگی چیست؟ (21/3)
  1917- کوچه‌ای قدیمی‌بدون آسفالت و جوی آب موجب مشکلات فراوان برای ساکنان «گرگان: خیابان شهدا، لاله ششم، بن‌بست یکم میخچه‌گران» شده است. بارها مشکل محله ما را از طریق مطبوعات اطلاع‌رسانی کرده‌ایم، اما مشخص نیست چرا شهردار گرگان نسبت به مطالبی که چاپ می‌شود، بی‌تفاوت است! (21/3)
  1818- چرا سامانه 137 شهرداری مانند فوریت‌های پلیسی110 سراسری نیست؟ از مسئولان ذی‌ربط تقاضا داریم شماره 137 سامانه شهرداری را در شهرستان‌ها هم راه‌اندازی و سراسری شود. (21/3)
  1723- رویای خانه‌دار شدن؛ عده‌ای از حقوق‌بگیران و کم‌درآمدها که از حقوق پایین برخوردارند و سال‌هاست مستاجر و خانه‌ به دوش‌اند همچنان در رویای خانه‌دار شدن به سر می‌برند. تکلیف این‌گونه افراد که مشکلات فراوانی دارند و قدرت خرید خانه ندارند، چیست؟ (21/3)
  1034- برای دریافت سند موتورسیکلت‌ام به فروشنده مراجعه کردم، گفت که باید برگه خلافی‌ام را به‌طور کامل پرداخت کنم تا سند در اختیارم قرار گیرد. روشن نیست واگذاری سند موتور از فروشنده به خریدار چه ربطی با جریمه دارد؟ عرفان از تهران (21/3)
  1056- روزنامه آفتاب یزد عزیز، استان سیستان و بلوچستان بعد از انقلاب اسلامی‌یک استاندار کارآمد و با تلاش داشت و مثل مهندس‌هاشمی‌به خود ندیده بود اما افرادی تنگ نظر نگذاشتند وی باشد. (20/3)
  1206- سلام آقای مظفری، در روزی که ما به وحدت احتیاج داریم در روز قدس که همه آمدند نمایش وحدت داشته باشند افراد اندکی رئیس محترم انرژی اتمی‌را مورد توهین قرار می‌دهند. چطور عده‌ای اندک این توهین‌ها را می‌کنند. اینها از کجا دستور می‌گیرند؟ اینها که هستند و چرا با آنها برخورد نمی‌شود؟ (20/3)
  1208- امیدوارم صدای من را به گوش آقای کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال برسانند. آقای شجاعی کاپیتان تیم ملی در حقیقت جایگاهش اینجا نیست چرا که عصبی مزاج است. گاهی با بازیکنان پرخاشگری می‌کند. صدای مرا به گوش آقای کی روش برسانید به او تذکر بدهید که موقعیت تیم را یک‌مرتبه به خاطر عصبانیت یک فرد به خطر نیندازد. (20/3)

  2036- سلام به مدیران محترم آفتاب یزد. پیشنهادی در مورد برجام و تحریم‌های جدید آمریکا دارم. به نظرم شرایط موجود هم مخاطراتی دارد هم فرصت‌هایی. همان‌طور که در زمان جنگ، سردارانی مثل محسن رضایی و مرحوم آیت‌الله‌هاشمی، اینها از تهدید جنگ در جهت پاکسازی ضدانقلاب در داخل استفاده کردند الان هم بهترین فرصت است که مسئولان، افراد فاسد را از تمام ادارات به صورت انقلابی پاکسازی کنند. (19/3)
  2119- من با 71 سال سن و 50 سال مستاجری با حقوق‌اندک که قرار بود هماهنگ کنند اما همان 13 درصد افزایش یافت. به رئیس‌جمهور هم نامه دادم جواب ندادند. آقای رئیس‌جمهور ما مخلص شما هستیم اما جواب نامه یک مستضعف را ندادید. (19/3)
  0738- به نظر می‌رسد عده‌ای مزد بگیر با برنامه‌ریزی قبلی در قم علیه رئیس مجلس یا علیه دولت یا آقای صالحی شعار می‌دهند. به نظر من آنها افراد شناخته شده‌ای هستند و به هیچ عنوان خودسر نمی‌باشند. (20/3)
  0739- روسیه در بزنگاه‌های تاریخ پیوسته بر ضد ما عمل کرده است. چه در قفقاز و چه در تصویب و امضای تحریم‌های شدید شورای امنیت. اکنون هم شهروندان زیاد روسی تبار در غرب هستند که رابطه خوبی با برخی عوامل غربی دارند. (20/3)
  0750- چند ماه قبل با مسئولیت آقای روحانی مذاکرات بین‌المللی با مقامات غربی صورت می‌گرفت. اما خداوکیلی درست نیست که اقلیتی کوچک در مجامع علیه آقای روحانی یا یک فرد فرهیخته چون آقای صالحی شعار بدهند و او را وطن فروش بنامند. (20/3)
  0810- بدون تعارف، شما کیفیت را فدای کمیت کرده‌اید. در روزنامه ستون پیام‌های مردمی بسیار قوی است اما متاسفانه گاهی مطالب پیش پا افتاده‌ای در برخی پیام‌ها منعکس می‌کنید مثل پیام‌های آقای (م-ب) از اصفهان. ضمن اینکه از ایشان پیامی در مورد تشک فنری چاپ کرده‌اید که البته از جهاتی درست چاپ کردید. شما چطور پیام‌های 30- 20 خطی را در سی ثانیه ثبت می‌کنید اما پیام‌های چند ثانیه ما را ثبت نمی‌کنید. من یکی از طرفداران شما بودم که به همه توصیه می‌کردم در این بحران کاغذ، روزنامه شما را بخرند تا برخی اشکالات جبران شود. (20/3)
  آفتاب یزد: ضمن تشکر از شما و عذرخواهی اگر تعللی در چاپ پیامهای شما صورت گرفته است.
  1018- چین کار را تمام کرد قبلا برای ما سنگ قبر می‌فرستاد حالا هم تخمه‌هایی با طعم‌های مختلف مثل طعم شکلاتی برای ما فرستادند. (20/3)
  1028- به جز افراد دستگاه دیپلماسی و مسئولان بلند پایه آیا کسانی مجاز هستند در مسائل خارجی شخصا با کشوری گفت‌وگو کنند یا خیر؟ (20/3)
  آفتاب یزد: گفت‌وگو در سطح بین‌المللی قطعا با هماهنگی و مطابق سیاست‌های اصلی نظام صورت می‌گیرد.
  1037- عرضم به جناب آقای صالحی عزیز است. خوب بود آقای صالحی به آن کسی که به ایشان توهین کرد نمی‌گفت بی‌ادب. چون جواب ابلهان خاموشی است. اما این توهین‌کنندگان با کار خود خوراک به دشمنان می‌دهند. (20/3)
  1041- چنانچه روزی علاءالدین بروجردی نماینده بروجرد از تریبون مجلس در مورد اوضاع و احوال شهر و مردم بروجرد سخنرانی کردند اینجانب سخنان ایشان را ضبط کرده و به‌عنوان یادگاری نگه می‌دارم. کیانی از تهران. (20/3)
  آفتاب: اتفاقا فکر و ایده جالبی است که مردم حوزه‌های مختلف صدا و فریادهای نمایندگان حوزه خود را در مورد مشکلات حوزه خود ثبت و ضبط کنند و به صورت یک آرشیو نگهداری کنند قطعا ماندنی و جاودانه خواهد بود چنانچه که گویند تنها صداست که می‌ماند!
  تصویری که مشاهده می‌کنید، مربوط به بافت فرسوده و دیوار بین دو مغازه است که چهره محل را زشت و بد منطر کرده است. نشانی: میدان شهدا، خیابان پیروزی نرسیده به خیابان اقوامی، پلاک ۱۱۴۴ است. از مسئولان سازمان زیباسازی یا شهرداری منطقه ۱۴ تقاضای رسیدگی و تعمیر دیوار بدمنظر را داریم.

  تصویری که مشاهده می‌کنید ورودی ایستگاه مترو شهید حقانی از محل‌‌ پایانه اتوبوسرانی است. مسئول رسیدگی شرکت ستاره اطلس پارس است نه مترو و نه شهرداری!


  توضیح مترو
  در مورد یک پیام مردمی
  احتراما خواهشمند است در خصوص مطلب مندرج در آن روزنامه، یکشنبه مورخ 13 خرداد 1397 با مضمون گلایه به حضور فراوان دستفروشان در ایستگاه متروی دروازه دولت، به اطلاع مسافر گرامی می‌رساند؛ قبل از هر سخن بر این باوریم که کاملا حق با ایشان است و دستفروشی و تکدی‌گری در مترو به یک معضل بزرگ تبدیل و موجب سلب آسایش مسافران گرامی شده است. شرکت بهره‌بردرای مترو در راستای رسالت خود در جهت تامین امنیت و آرامش مسافران محترم در طول سفر اقدام به پخش پیام‌های بازدارنده، از طریق پیج ایستگاه و پخش فیلم‌های آموزشی مضرات خرید از دستفروشان و کمک به متکدیان در داخل قطارها و نصب بنرهای آموزش شهروندی در ایستگاه‌ها کرده و برای حل این مشکل نیازمند همراهی سازمان‌ها متولی و همیاری مسافران محترم است. واقعیت این است که دستفروشی در مترو به سلیقه مسافران برمی‌گردد که اجازه دهند آیا مترو یک محل امن برای تردد آنها باقی بماند یا به یک مرکز خرید سرپایی تبدیل شود. اگر مسافران محترم از دستفروشان خرید نکنند، این افراد قطارهای مترو را به‌عنوان محل کسب خود انتخاب نمی‌کنند و در نتیجه آرامش در فضای مترو برقرار خواهد شد.

  توضیح منطقه 6 شهرداری
  در مورد یک پیام مردمی
  پیرو درج پیام یکی از شهروندان محترم در روزنامه آفتاب یزد مورخ 30/3/97 در خصوص ساماندهی دستفروشان میدان هفت‌تیر ضمن تقدیر از دغدغه این شهروند گرامی به اطلاع می‌رساند: میدان هفت‌تیر از میادین بزرگ و اصلی شهر تهران است که روزانه شهروندان بسیاری از آنجا تردد می‌کنند و از همین‌رو دستفروشان زمینه را برای فروش اجناس خود مناسب می‌بینند. از سوی دیگر براساس قانون سد معابر عمومی و اشغال پیاده‌روها، میدان‌ها، پارک‌ها و باغ‌های عمومی برای کسب یا سکنی یا هر عنوان دیگری ممنوع است. شهرداری نیز مکلف به رفع موانع موجود و آزاد کردن معابر و اماکن مذکور است. بر این اساس نیروهای سد معبر منطقه 6 نیز به صورت گسترده در میدان هفت‌تیر حضور داشته تا شرایط را برای تردد راحت شهروندان مهیا سازند و تمام تلاش خود را در این زمینه علی‌رغم وجود موانع قانونی به کار می‌بندند. از سوی دیگر برپایی بازارچه‌های فصلی مختلف و اختصاص غرفه به افراد دستفروش از جمله اقدامات صورت گرفته به منظور ساماندهی دستفروشان بوده است.

  جناب آقای منصور مظفری باسلام و عرض ادب امروزه همه اقلام اجناس گران شده است. یک متر شیلنگ برای آبپاشی 3هزار تومان است یک ورق کاغذ با دو سطر نوشته اداری 20هزار تومان می‌گیرند فتوکپی کارت ملی 50 تومان است. قیمت روزنامه آفتاب اقلا 2000باشد که پول یک پفک 50گرمی نمی‌شود و از خوانندگان ارجمند آفتاب تقاضامندیم برای کمک به روزنامه آفتاب در حد توان چند روزنامه خریداری کنند و به دوستان هدیه دهند تا هم عادت به مطالعه بین مردم بیشتر شود و هم تنها روزنامه بدون ریا را سر پا بداریم و با خواندن روزنامه آفتاب بیدار و هشیار بمانیم به درود.
  ...0918
  بدون هیچ خصومتی با هیچ‌کس و هیچ کشوری، سالها سعی کردیم به همه بفهمانیم که روش و عملکرد گذشته و حال بعضی کشورها از جمله روسیه نشان داده است که روس‌ها به هیچ وجه قابل اعتماد و اطمینان نبوده و نیستند، و روس‌ها فقط به فکر منافع خودشان هستند.
  ...0913
  آزادراه تبریز تهران پر از چاله چوله و موجدار است و جاهایی هم که آسفالت سالم دارد شیارهایی به عرض پانزده سانتیمتر و عمق سه سانتیمتر ایجاد کرده اندکه حسابی خدمت جلوبندی خودروها را می‌رسند، لطفا مسئولین اداره راه توجه کنند.
  ...0914
  نمایندگان محترم اگر در وضع قانونی محکم برای جلوگیری از واردات غیر لازم عاجزند اعلام فرمایند و با استعفا کنترل دروازه‌های گمرکات را به ملت واگذار کنند.
  ...0915
  در جامعه اسلامی ما هر چقدر ترویج آیات نورانی قرآن کریم و احادیث گهربار و هدایتبخش حضرات معصومین (ع)
  وسیع تر و بیشتر بشود، به طور یقین موجبات جذب و گرایش و عمل به آیات شریف و دستورات بی‌بدیل و سعادت بخش فراهم خواهد شد. حال این ابلاغ رسالت به وسیله مسابقات پیامکی باشد یا هنر و هر عامل و وسیله دیگر.
  ...0938
  فلز زرد باز هم گران شد. سرمایه‌های کوچک و متوسط قادر به احداث کارخانه‌ای تولیدی نیستند و بازار کار آنقدر کساد است که با دیدن ورشکستگی خیل کارخانجات به علت مدیریت نامناسب کسی جرئت احداث کارخانه یا کارگاه تولیدی نمی‌کند که سرمایه اندکش را به خطر بندازد به ناچار به خرید سکه و طلا مبادرت می‌کنند که از یک سو جز این کار
  چاره ای نیست از سوی دیگر بانک ها دچار کمبود سپرده‌گذار می‌شوند که نتیجه آن مجبور بودن به افزایش سود به سپرده گذار می‌شود و بانک باز مجبور به وام دادن با بهره بالا است که وامگیرنده از وام با بهرهی بالا نمی تواند موفق شود. دلیل واقعی تورم و التهاب بازار گرانی افسارگسیخته نبود مدیریت کارشناسی شده و بدون تحقیق علمی است.
  ...0918
  باسلام الان مدت یکسال است از داروی امپرازول.... استفاده می‌کنم هیچ تاثیری در بهبودی من حاصل نشده از وزیر محترم بهداشت خواهشمندم داروی باکیفیت وارد کند.
  ...0919
  محمود بلیغیان اصفهان: در حال حاضر در اوایل فصل گرما و تابستان،
  بی آبی و خشکسالی و بحران کمبود آب در بسیاری از مناطق و شهرهای کشور، از جمله در اصفهان به صورت جدی تر و نگران کننده‌ای کمکم خودنمایی می‌کند، البته مسئولین سازمان آب منطقه‌ای قبلا هشدارهای لازم را داده بودند ولی حتما کافی نبوده است،آب پشت سدِ زاینده رود که منبع اصلی تامین آب مصرفی اصفهان است نیز از مدتها قبل به نحو چشمگیری پایین رفته است، در حال حاضر بیشتر مناطق و محله‌ها از صبح تا شب و در اوج گرما آب ندارند، لذا بسیار ضروری است مردم عزیزمان با سازمان آب و مامورین زحمتکش و پُرتلاشِ اداره آب و فاضلاب اصفهان و نقاط دیگر کشور، با صرفه‌جویی شدید و با مصرف بهینه و صحیح آب، صمیمانه همکاری کنند.
  ...0913

  21
  دی
  1396

  شماره
  5087


  آزمون تلگرامی روحانی
   سید علیرضا کریمی سردبیر
  جعفر قادری  = اقتصاددان
  مجید ابهری  = رفتارشناس
  آزمون تلگرامی روحانی
  مجید ابهری  = رفتارشناس
  جعفر قادری  = اقتصاددان
  حسین قاسمی نژاد=کارشناس ارشد راه و ترابری
  کشف فساد مالی در شرکت نفت
  دستور مهم حسن روحانی به وزیر کشور
  حداکثر تحمل را در اتفاقات اخیر علیه اغتشاشگران داشتیم
  واشنگتن به بیراهه می‌رود؟
  شکاف اقتصادی اروپا و آمریکا فرصتی برای ایران است
  کنگره آیت‌الله بدون یک ریال هزینه از بیت‌المال برگزار شد
  چینی‌ها برای مهار آتش ریسک نمی‌کنند

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام