کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 02 آذر 1396   Thursday 23 November 2017
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

آفتاب یزد بر روی سرور های قدرتمند هاست ابری پارس پک میزبانی می شود

سرمقاله

مجید ابهری ‌ = رفتارشناس

حرکت‌های مفهومی مردم در زلزله

اخبار آنلاین

 • مبتلایان به تیروئید شلغم نخورند
 • تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲ آذرماه
 • واکنش کره شمالی به قرار گرفتن نامش در فهرست تروریسم آمریکا: نیروی بازدارنده خود را تقویت می‌کنیم
 • معاون روحانی: عملیات امداد و نجات به‌موقع بود اما اسکان اضطراری خوب مدیریت نشده
 • درمان عفونت چشم با نانواسفنج
 • فیلم/ کمک های مردمی تحویلی به هلال احمر کجا می رود؟
 • فیلم/ سخنرانی سعد الحریری در جمع هوادارانش: ما اهل میانه روی و اعتدال و ثبات هستيم و شعارمان "اول لبنان" است
 • صعود بارسلونا با تساوی مقابل یوونتوس/ منچستر به بازل باخت
 • عربستان بمب‌های هدایت دقیق از آمریکا می‌خرد؛ هفت میلیارد دلار
 • فیلم/ پابه‌توپ شدن نمایندگان مجلس برای زلزله‌زدگان
 • جمال شورجه: پول دو سه تا موشک را خرج شلیک آثار فرهنگی کنیم
 • مسمومیت ۲۷ نفر از مسافران یک اتوبوس با گاز منواکسیدکربن
 • کاهش رتبه سایتهای روسی توسط گوگل
 • سرطان معده؛ خاموش و خطرناک
 • هفت خوان جدید وزارت نفت برای استخدام، دوباره دانشگاه نفت را ملتهب کرد
 • دلایل ایست قلبی جنین در رحم مادر
 • نوع و میزان مرخصی کارگران بر اساس «قانون کار»
 • با یکایک دل های داغدار شما همدردم / شما مردانگی و استقامت خود را در جنگ تحمیلی نشان دادید/ انسان‌های دلاور و پهلوان می ایستند و حادثه را مغلوب خود می‌کنند
 • عناوین صفحه

 • چطور درجه حرارت بدن کودک‌ را اندازه بگیریم؟
 • بازی‌هایی که سبب ابتلا به دیابت در کودکان می‌شود
 • علامت اولیه‌ ابتلا به پارکینسون
 • هفت روش برای درمان طبیعی تبخال!
 • پمپ انسولین جایگزین تزریق روزانه
 • سن مناسب برای شروع مهدکودک چه سنی است؟
 • افزایش مواد مغذی سالاد با افزودن روغن
 • نقش وراثت در ابتلا به میگرن
 • استفاده منظم از "سونا" بیماری‌های ریوی را کاهش می‌دهد
 • روی خط آفتاب

  1912- یکشنبه ۲۱ آبان همسرم را با وقت قبلی به درمانگاه جراحی عمومی برای مشاوره ساکشن به بیمارستان میلاد بردم، پس از ویزیت، همسرم دچار لرز و حالش بد شد. به اورژانس، تریاژ بیمارستان مراجعه کردیم، از پذیرش خودداری کردند و تریاژ گفت وزیر بهداشت و رئیس بیمارستان گفتند در طول ماه هر بیمار فقط یک بار می‌تواند ویزیت شود، چون به درمانگاه جراحی عمومی رفتید، ویزیت ممنوع است! وقتی بیماری ناخواسته در بیمارستان دچار بیماری شود، نباید برای معالجه به اورژانس مراجعه کند؟ بیمار را به متخصص خارج از بیمارستان بردم داروهای تخصصی تجویز کردند، چون تزریق با سرم باید انجام می‌شد، به شش بیمارستان و درمانگاه مراجعه کردم، انجام ندادند، به بیمارستان سوم شعبان در محدوده پل ری رفتیم پزشک گفت بیمار باید بستری شود و یک میلیون تومان باید به حساب بیمارستان واریز کنید، در صورتی که دفترچه تامین اجتماعی هم به همراه داشتیم، دکتر وقتی متوجه شد مبلغ موردنظر را همراه نداریم نسخه نوشت و گفت ۱۰ درصد شانس خوب شدن هست. آقای وزیر بهداشت! قانون‌ها‌ی دست و پاگیر مانع رسیدگی به بیماران و موجب اتلاف وقت آنان می‌شود. وقتی پول نباشد، یدک کشیدن دفترچه به همراه بیمار یعنی هیچ! (23/8)
  1923- هرچه با شماره تلفن نوبت‌دهی بیمارستان مسیح دانشوری تماس می‌گیریم، کسی پاسخگو نیست، چرا؟(23/8)
  1819- برج‌سازی در کوچه‌های کم‌عرض به ویژه در منطقه یک شهرداری تهران باعث مشکلات فراوانی برای ساکنان شده است. لطفاً این موضوع مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد، زیرا با نادیده گرفتن آن بیشتر شاهد ساخت و سازها به وسیله بساز بفروش‌ها خواهیم بود. (25/8)
  1500- قبلاً برخی مراکز درمانی تزریق بدون نسخه پزشک انجام نمی‌دادند، حالا اگر بیماران به مطب‌ها‌ی خصوصی یا جاهای دیگری مراجعه کنند، درهیچ‌جایی به غیر از همان جایی که رفته‌اند، نمی‌توانند آمپول‌شان را تزریق کنند. تکلیف بیماران با بخشنامه‌ها‌ی این چنینی چیست؟ آیا حتماً باید به بقال و میوه فروش محله شان برای تزریق مراجعه کنند! (25/8)
  1658- قابل درک نیست وقتی مشکلات زیادی در کشور داریم دست رد بر کمک‌های خارجی برای بحران زلزله اخیر در کرمانشاه بزنیم. (24/8)
  آفتاب یزد: خوشبختانه مردم ایران سنگ تمام گذاشتند و نشان دادند واقعا خودشان می‌توانند جبران خسارت نمایند ولی اگر مدیریت بحران صحیحی داشتیم بهتر از این عمل می‌شد.
  1610- در مورد تخریب ساختمان‌های مسکن مهر در زلزله کرمانشاه لازم است کارشناسان خبره بررسی کنند در صورتی که مهندسین ناظر و مسئولان مربوطه کوتاهی کردند قانونا با آنها برخورد شود. خسارت از آنها گرفته شود مدارک و امتیازات آنها لغو شود به مردم هم معرفی شوند. تا دیگر کسی جرات نکند با سرمایه و جان مردم بازی کند. این راهکار است
  نه متهم کردن این و آن. (24/8)
  1548- کلید هم کلیدهای دست‌ساز قدیم. چون قبلا با یک کلید به راحتی یک قفل باز می‌شد اما حالا شاه‌کلیدهای امروز هم قادر نیستند قفل بسته بازنشستگان را باز نمایند. لذا باید بازنشستگان با همان شندرغاز خود بسازند و سر سفره خالی خود دعاگوی مسئولان باشند. (24/8)
  1807- آقای رئیس‌جمهور که لطف کردند به کرمانشاه رفتند، بهتر نبود از ماشین پیاده شوند با مردم صحبت کنند. مردمی که خانواده‌هایشان را
  از دست دادند. اگر چند قدمی بین مردم می‌رفتند و آوارها را می‌دیدند خیلی خوب بود. (24/8)
  حدیث امام على (ع): مومن زود خشنود و دیر ناراحت مى شود و منافق زود ناراحت و دیر خشنود مى شود.
  ...0912
  نماز بیشترین و مستمرترین ذکر عملی است که مانع کج روی و ضلالت می‌شود و نمازهای اول وقت و جماعت دارای آثار و توصیف پایان ناپذیری است.
  ...0938
  حدیث امام على (ع): زبان مومن، در پشت دل اوست و دل منافق، در پشت زبان او؛ زیرا مومن هرگاه بخواهد سخنى بگوید، ابتدا درباره آن مى اندیشد، اگر خوب بود اظهارش مى کند و اگر بد بود آن را پنهان مى دارد. اما منافق هر چه به زبانش آید مى گوید، بى آنکه بداند چه سخنى به سود او و چه سخنى به زیان اوست.
  ...0912
  مدیران، معلمین و دبیران محترم مدارس نباید در برابر خشونت و رفتارهای در میان برخی دانش‌آموزان واکنش متقابل از خود نشان بدهند که در این‌صورت قطعا" نتیجه مطلوبی حاصل نخواهد شد. رسالت آموزش و پرورش در نظام جمهوری اسلامی، رسالت مقدسی است که جای پای شغل انبیا گذاشته شده است. بنابراین امید و انتظار هم می‌رود که فرآیند سیر تعلیم و تربیت در راستای دینمداری باشد.
  ...0938
  برای رستگاری و سعادت همیشگی باخدا و خالق خودت باش، بر ذات اقدس و کبریایی او توکل کن و او را بخوان. (الا بذکرالله تطمئن القلوب).
  ...0938
  رسول مکرم اسلام(ص) می‌فرمایند: هرگز خداوند به وسیله نادانی کسی را عزیز نمی‌گرداند و هرگز به وسیله بردباری کسی را خوار نمی‌سازد.
  ...0938
  پیامبر اکرم(ص): از دروغ بپرهیزید زیرا دروغگو مفسد است و جایگاه مفسدین دوزخ است.
  ...0912
  آقای رییس جمهور و آقای نوبخت سلام. شعارها و وعده‌هایتان در کرمانشاه جا مانده دقیقا مال قبل انتخابات92 و96است لطفا آدرس بدهید برایتان ارسال کنیم.با تشکر
  ...0918
  از مسئولان محترم وزارت صنعت تقاضامندیم رابط و واسطه بشوند و تجربیات خودروسازان آلمانی در ساخت اتومبیل‌ها‌ی برقی و ایستگاه‌ها‌ی شارژ اتومبیل‌ها‌ی برقی را به گروه‌ها‌ی خودروسازی کشورمان انتقال بدهند تا با جایگزین شدن آنها بر خودروهای بنزینی، شاهد کاهش تدریجی آلودگی هوا باشیم.
  ...0938
  احسان و کرم بی پایان حضرت امام حسین(ع) برای عام و خاص است و کسی که توفیق بهره مندی از توجهات و شفاعت‌ها‌ی حضرت اباعبدالله (ع)نصیبش شد، قدم به جاده بی بدیل خوبی و کمال گذاشته است. به شرط آنکه خودش حافظ ایمان و این ارادت کسب شده خودش در پرتو معارف دین و توکل به خداوند سبحان باشد.
  التماس دعا.
  ...0938
  باعرض سلام و تحیات بی پایان الهی. تبعیت و اطاعت از ولایت فقیه، در حقیقت پاسداری و دفاع از کیان اسلام و حکومت مردم‌سالاری دینی است.
  ...0938
  بستن حسابهای بانکی ایران، سوریه و کره شمالی توسط چین شرم‌آور است و نشان از ترس از آمریکا و عدم استقلال آنهاست البته برای ما هم خوب است که کشورها را بهتر بشناسیم و آشغالهای چینی بازار و تولید ما را خراب نکند و روی پای خودمان باشیم.
  ...0912
  2222- از شهرستان رویان مازندران تماس می‌گیرم. ما جانبازان اعصاب و روان مشکلی داشتیم که جناب دکتر قاسم احمدی‌ نماینده محترم مردم نوشهر و چالوس در مجلس و جناب رضایی مدیر کل بنیاد جانبازان استان مشکل ما را خیلی راحت حل کردند. خصوصا از آقایان احمدی‌ و رضایی کمال تشکر را داریم و از جناب حاج آقا شهیدی هم تشکر می‌کنیم. (24/8)
  1751- آقای ظریف می‌گویند نیاز به کمک‌های مردمی نیست. وقتی در هر جای دنیا زلزله و اتفاقی اینچنینی می‌افتد ما اولین کشوری هستیم که دارو و غذا می‌فرستیم. حالا ما خودمان که مشکلات مالی داریم چرا نباید کمک‌های خارجی به کشور ارسال شود؟ (24/8)
  آفتاب یزد: ضمن اینکه همه ملت‌ها محترم هستند ولی ملت ایران فرق‌هایی دارند که قابل مقایسه با آنها نیستند و در این چند روزه شاهکار ایرانیان را احساس کردیم، مانند همیشه.
  1207- این آقای احمدی‌نژاد این چه بازی‌هایی است که درمی‌آورد؟ اگر حرفی دارد مستدل بگوید، این جیغ و دادها چیست؟ این همه مشکل ایجاد کرد حالا فرافکنی می‌کند. مسکن مهر ساخت آن هم که تخریب شد. باید با این حاشیه‌سازی‌های او برخورد
  شود. (25/8)
  1207- در عصر انقلاب ارتباطات مردم می‌توانند از رسانه‌های متنوعی در جریان اخبار قرار بگیرند. مردم نحوه کمک‌رسانی مسئولان را هم زیرنظر دارند. (25/8)
  1125- ساکن شهریار هستم. به داد اتوبوس‌های آزادی - باغستان – شهریار برسید. کمبود اتوبوس داریم. باید ساعت‌ها معطل بمانیم تا اتوبوس برسد. رفت و آمد ما مشکل است. شب‌ها هنگام بازگشت از آزادی به باغستان واقعا با مشکل کمبود اتوبوس مواجه هستیم. لطفا رسیدگی شود. (25/8)
  1440- از کارهای سازمان مهندسی ساختمان استان تهران، تماس گرفتن کارکنان آن سازمان - صرفنظر از جایگاه، سمت، سواد و حتی سطح سواد اجتماعی - مستقیما با تلفن همراه مدیرعامل شرکت‌های مجری و ناظر یا طراح ساختمان و نه هیچ تلفن یا شخص دیگری می‌باشد. شاید نه همگی اما در حال حاضر بیش از 50 درصد امور حقوقی را به این شکل اداره می‌کنند، درحالی که بسیاری از مسائل و سوالات آنها شاید از سوی مسئولان پروژه محرمانه تلقی گردد. (25/8)
  1434- این امپراتوری‌های ایرانسل و همراه اول با ارسال پیام‌هایی که شب و روز برای ما می‌دهند در شب و روز، وقت و بی‌وقت واقعا کاری کرده‌اند که باعث آزار می‌شود. کار به جایی رسیده که ما خسته شدیم از بس پیام می‌دهند ما باید بخوانیم ببینیم چه نوشته‌اند بعد حذف کنیم. (25/8)
  1322- در مورد تیتر «بفرمایید مسکن مهر» که شما زدید خواستم بگویم «گذشت آن زمانی که آن سان گذشت» که ساخت و سازها با مدیریت خوب دارای کیفیت مناسب بودند. (25/8)
  1234- از اصفهان تماس می‌گیرم. در مورد آقای سعد حریری خواستم بگویم از کجا معلوم که پدر او یعنی رفیق حریری را هم عربستان ترور نکرد؟ صددرصد کار خود عربستان بوده که لبنان را آشفته کند. حالا هم دوست دارند سعد حریری را نابود کنند. (25/8)
  1031- جناب آقای مظفری! چرا بعضی برای اشتباهاتی که کردند توجیهات عجیب و غریب می‌آورند؟(25/8)
  0900- به این وزیر آقای احمدی‌نژاد بگویید این چه حرفهایی است می‌زنید؟ ساختمان‌ها که منفجر نشدند زلزله آنها را خراب کرد. اما چرا فرافکنی می‌کنند و می‌خواهند ساختمان‌های غیراستاندارد را توجیه کنند. (25/8)

  20
  مهر
  1396

  شماره
  5013


   بازی‌هایی که سبب ابتلا به دیابت در کودکان می‌شود
   افزایش مواد مغذی سالاد با افزودن روغن
  چطور درجه حرارت بدن کودک‌ را اندازه بگیریم؟
   نقش وراثت در ابتلا به میگرن
   هفت روش برای درمان طبیعی تبخال!
   سن مناسب برای شروع مهدکودک چه سنی است؟
   استفاده منظم از
   علامت اولیه‌ ابتلا به پارکینسون
   پمپ انسولین جایگزین تزریق روزانه
   دفع سریع سنگ کلیه با یک سبزی پرخاصیت

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام