کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 19 آذر 1397   Monday 10 December 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

سرمقاله

نشست اوپک؛ موفقیت یا بزرگنمایی؟

حمیدرضا شکوهی روزنامه نگار

تبلیغات

اخبار آنلاین

عناوین صفحه

روی خط آفتاب

1924- تا مرد سخن نگفته باشد/ عیب و هنرش نهفته باشد. چرا برخی صحبت‌هایی می‌کنند و حرف‌هایی می‌زنند که از آن هیچ تخصصی و سررشته‌ای ندارند. (11/9)
1843-‌ سازمان امور استخدامی! سازمان بازنشستگی! کسانی که سنی از آنها گذشته و زمان بازنشستگی آنها رسیده است و گاهی حرف‌های نسنجیده می‌زنند را بازنشست کنید. (11/9)
1805- بهتر است برخی که یک عمر خدمت کرده‌اند و در حال حاضر به دلیل کهولت سن دچار اشتباه‌گویی شده‌اند خود را بازنشسته کنند تا بدون اطلاع کافی از تاریخ ملت ایران حرفی نزنند که به تاریخ کشور توهین شود. ضمن اینکه به کاربردن «کوروش عددی نیست»
واژه مناسبی نیست. (11/9)
1050- عرض من به آن چند نفری است که برای استیضاح و جمع‌آوری امضا کاغذی به دست گرفتند. آن هم به جهت اینکه چرا آقای ظریف آن حرف‌ها را زد؟ خب من می‌گویم شما چرا نگفتید؟ اول فکر کنید بعد حرف بزنید. اگر آدم انصاف داشته باشد و اسم ظریف بیاید، از آن به نیکی یاد می‌کند. مردم مثل قبل نیستند. الان از همه چیز آگاه هستند. (12/9)
1138- در روزنامه یکشنبه یازده آذر در ستون نکته چی به گرانی‌ها، واسطه‌ها، مافیایی که خون مردم را می‌مکند اشاره کرده. همچنین از شخصیت پدرخوانده یعنی دونت کورلتونه یاد می‌کند. می‌خواستم بگویم این‌ها صد برابر بدتر از دونت کورلتونه هستند، چون پدرخوانده لااقل یک اصولی داشت اما این واسطه‌ها هیچ اصولی را رعایت نمی‌کنند. به نظر من ما با مافیای بزرگ‌تری از پدرخوانده روبه‌رو هستیم. مافیایی که در بروکراسی اداری هم دست دارد. رد آنان در برخی جاها مثل بانک و سازمان‌هایی دیده شده. اما به نظر من این بروکراسی ریشه صد ساله در کشور دارد. برخی عوامل در بدنه بروکراسی با یکدیگر دست دارند و تقسیم قدرت می‌کنند. چندان هم برای مردم شناخته شده نیستند. (12/9)
0847- در کوچه پس کوچه‌های شهرها متاسفانه معتادان مشغول کار خود هستند. متاسفانه 55 درصد طلاق‌ها در کشور به مصرف مواد مخدر برمی‌گردد. روزانه چندین معتاد در کشور جان خود را از دست می‌دهند. به نظر می‌رسد مسئولان انگار مسئله را جدی تلقی نمی‌کنند! (12/9)
0845- تغییرات آب و هوایی باعث آتش‌سوزی جنگل‌های کالیفرنیا شد. علاوه بر چند هزار آتش‌نشان حدود یکصد هلی‌کوپتر آتش‌نشان به خاموش کردن آتش کمک کردند. سوال اینجاست؛ آیا ما در حال حاضر هلی‌کوپتر و هواپیمایی برای خاموش کردن آتش جنگل‌ها داریم؟(12/9)
0835- اصلاح‌طلبانی که به عوض رضایت مردم از آینده صلاحیت خود گران هستند زیاده‌ ‌روی اکثریت مردم بابت رای حساب باز نکنند که به علت عدم توجه به رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال کارنامه قابل قبولی ندارند. (12/9)
0834- قطر چند برابر ما از منابع گاز مشترک استفاده می‌کند و بزرگ‌ترین صادرکننده گاز مایع جهان است. ولی ما در این سال‌ها فقط شعار دادیم. حتی از تهیه گاز مایع برای هم‌میهنان خود
بازمانده‌ایم. (12/9)
0036- جنابی در آفتاب یزد فرمودند: «استاندار جهت حفر چاه در تخت جمشید دستور صادر فرمودند» لابد باعث تخریب تخت جمشید خواهد شد. باید گفت وقتی گفته می‌شود کوروش عددی نبوده، انتظار دارید استانداری برای جلوگیری از تخریب تخت جمشید دلسوزی کند؟ (12/9)
سلام و درود بر شما. به نظر شما با اعتصاب و اعتراض و طومارنویسی می شود کمبودها و مشکلات در ادارات و سازمان‌ها ، شهرها، روستاها، جوانان، سالمندان، کارگران، کشاورزان، دانشگاه و سایر اقشار و مراکز یک کشور را حل کرد؟ آیا نمایندگان برگزیده مردم می توانند بر این مشکلات فائق آیند؟ و اگر باز هم مشکلات همچنان باقی بود راه چاره چیست و چه راهکاری وجود دارد ؟ شاید نیاز به بررسی و تفکر باشد.
...0936
صفحه 14 تاریخ 30 آبان در مورد بیماران هموفیلی جالب و دارای اطلاعات زیادی بود. سپا س
...0914
دولت افتخارات چند سالش را اعلام کرد اون هم دریاچه ارومیه که مردم جوابش را دادند و گفتند آب باران بوده.
...0913
گلباز : در آخرین روز آبان 97 رادیو پیام راس ساعت پانزده و دو دقیقه موسیقی با کلام سبک رپ و صد البته به زبان فارسی پخش کرد ! گویا زین پس این سبک موسیقی مجاز شده! که تا اینجا بحثی نیست. بنده بعد از 25 سال تدریس ادبیات فارسی هیچ مطلب قابل درک و فهمی از متن این شعر متوجه نشدم. طرفه آنکه گوینده رادیو هیچ اشاره ای به خواننده، شاعر یا آهنگساز نداشت.
...0939
طراحان استودیو گزارش ورزشی شبکه سه میزی بزرگی را به شکل آرم سیتروئن، خودروی معروف فرانسوی ساخته اند. خیلی هم دقیق با نورهای رنگی و چشم‌نواز. آیا سازمان صدا و سیما اجازه تبلیغ اتومبیل خارجی دارد؟ دیگر آنکه آیا مبلغی بابت تبلیغات این شرکت خارجی دریافت شده؟ و اینکه چه کسانی اجازه این کار را داده‌اند و با چه مجوزی؟
...0939
برای اینکه تاریخ تولید ، انقضا و بهای محصول و هر مورد دیگری به روشنی در دید مصرف‌کننده باشد پیشنهاد می‌شود که تولیدکنندگان ملزم شوند که کادر سفید رنگی را روی محصولات در نظر بگیرند و اطلاعات را به وضوح روی آن درج کند.
...0912
باسلام. دولت برای چندمین بار عهدشکنی کرد. ماه گذشته با افزایش حقوق کارمندان برای امسال موافقت کردند ولی امروز اعلام کرد هیچ افزایش حقوقی نخواهیم داشت.
...0919
آقای دکتر ظریف مطلبی درباره پولشویی گفته است که یک واقعیت در کشور هست، ولی برای ما جای سوال هست که چرا برخی از اصولگرایان از این مطلب اینجور آشفته و نگران شده‌اند.
...0903
حرف من این است که چرا ما باید خودمان را گول بزنیم ، وقتی که هر روز و هر لحظه داریم واقعیت ها را می بینیم و می شنویم، وضعیت مالی و اقتصادی مردم و کشور روز به روز بَد و بدتر می شود ، از کوچه‌ها و بازار و خیابان ها که عبور می کنیم همه کسبه بیکار و نگران نشده اند و چشم انتظار ورود مشتری هستند تا بلکه پول اجاره مغازه‌شان را در بیاورند، اغلبِ مردم هم که با این همه وضع گرانی و تورم، دیگر پولی برای خرید ندارند که حتی شکمشان را سیر کنند؛ آن وقت رئیس دولت تدبیر و امید دَم از رونق اقتصادی و شکوفایی استعدادها می زنند.
...0913
باسلام. پارسال هم چند ماه ما را سرگرم و چشم به راه سود سهام عدالت کردند، ولی نهایتا به خانوار 5 نفره ما فقط به سرپرست آن هم حدود70 تومان دادند. در صورتی که زمان ثبت نام سهام عدالت از یک جا برای کل خانواده سهام گرفته شد. باز هم امسال وعده و وعید پرداخت سود سهام می‌دهند!
...0913
باسلام. از قدیم گفتن نادانی سنگی می‌اندازد به چاه که صد تا عاقل نمی‌تواند آن را در بیاورد؛ حالا شده جریان یارانه دادن.
...0913
محمود بلیغیان - اصفهان: با توجه به افزایش بسیار زیاد قیمت ها و نرخ کالاهای اساسی و اجناس و مواد مصرفی و میوه‌ها و خوراکی‌ها و پوشاک و بالا رفتن شدید نرخ تورم و گرانی، به خصوص در ماه‌های اخیر و همچنین بالا رفتن میزان دستمزدهای خدمات عمومی از جمله تعمیرات ضروری و سایر خدمات شهری، از هر نظر و هر نوع و به طور کلی هزینه‌های سرسام‌آورِ زندگی، انتظار داریم دولت محترم و مسئولان اداراتِ کار، تعاون و رفاه اجتماعی و سازمان بیمه‌های تامین اجتماعی کشور و ادارات و ارگان های ذیربط، نسبت به افزایش دستمزدها و بالا بردن درآمدهای کارگران و به ویژه افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و بیمه‌شدگانی که طی سال‌ها مبالغ هنگفتی بابت بیمه اختیاری به این سازمان پرداخت کرده‌اند اقدام کنند.
...0913

پاسخ به مردم

پاسخ مترو به یک پیام مردمی
خواهشمند است در خصوص مطلب مندرج در آن روزنامه، با مضمون: «تاریکی در مسیر عبور مسافران ایستگاه متروی شهید حقانی»، ضمن تشکر از این مسافر گرامی، به اطلاع می‌رساند راهرو خروجی ایستگاه متروی شهید حقانی و محوطه و فضای اطراف، از در ورودی موزه دفاع مقدس تا بزرگراه شهید حقانی، در تملک بانک انصار (شرکت اطلس پارس) است و شرکت بهره‌برداری مترو در این خصوص نقشی ندارد.

پاسخ مترو به یک پیام مردمی
خواهشمند است در خصوص مطلب مندرج در آن روزنامه با مضمون: «درخواست ساماندهی دستفروشان»، ضمن تشکر از این مسافر محترم به اطلاع می‌رساند: ساماندهی دستفروشان و حل این مشکل، واقعا نیازمند همراهی جدی سازمان‌هان متولی و همچنین همیاری مسافران محترم است و شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه به تنهایی نمی‌تواند در این خصوص اقدام نماید؛ این شرکت در حد توان و امکانات خود، آمادگی دارد تا انشاءالله این پیشنهاد را با همکاری جدی سازمان‌های مربوطه و شما مسافران محترم بررسی و اقدام نماید.

پاسخ مترو به یک پیام مردمی
خواهشمند است در خصوص مطلب مندرج در آن روزنامه با مضمون: «مشکل آبگرفتگی در محوطه بیرونی ایستگاه متروی شهید حقانی»، احتراما ضمن تشکر از این مسافر محترم، به اطلاع می‌رساند تمامی محوطه و گذرهای موجود، از در ورودی موزه دفاع مقدس تا بزرگراه شهید حقانی در تملک بانک انصار (شرکت اطلس پارس) است و در سال گذشته نیز توصیه‌های لازم در مورد جلوگیری از ورود آب به محل عبور مسافران به شرکت مذکور داده شده است. ضمن اینکه پرسنل پاکبان ایستگاه در فواصل مختلف جهت پاکسازی مسیر گذر مسافران که فاصله زیادی از ورودی ایستگاه دارد و بیشتر به پایانه اتوبوسرانی نزدیک است، اعزام
می‌شوند.

23
شهریور
1396

شماره
4992


رای دادگاه بنیتا یکشنبـــــه اعلام می‌شود
رای دادگاه بنیتا یکشنبـــــه اعلام می‌شود

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام