کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 07 اسفند 1396   Monday 26 February 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

آفتاب یزد بر روی سرور های قدرتمند هاست ابری پارس پک میزبانی می شود

سرمقاله

رضا بردستانی = روزنامه‌نگار

احمدی نژاد؛ استاد مهندسی رسانه!

تبلیغات

اخبار آنلاین

عناوین صفحه

 • «رجل سیاسی» همواره جزو مطالبات زنان باقی می‌ماند
 • گزارش آفتاب یزد از حقوق زنان در خانه
 • حرکت برای ایجاد تساوی زنان و مردان در استفاده از خدمات‌شهری
 • روی خط آفتاب

  2351- قدردانی؛ پاسخ شهرداری منطقه 3 مبنی بر درخواست برای نصب سرعت‌گیر در لاین کندرو، بزرگراه شهید حقانی، اگرچه منفی بود، اما همین که مورد توجه و رسیدگی قرار گرفت، سپاسگزارم. به ویژه از خانم اروجلو که این موضوع را به اطلاع مسئولان مربوط رساندند، تشکر می‌کنم. (20/11)
  1848- چرا قیمت تخم مرغ نوسان دارد؟ مسئولان اعلام کردند تخم مرغ شانه ای 12 هزار تومان است. در حالی که تا به حال آن را کمتر از 15 هزارتومان نیافتیم. لطفاً مسئولانی که چنین ادعایی کردند، نشانی تخم مرغ شانه ای 12 هزارتومان را اعلام کنند تا مشتریان بتوانند خرید کنند! (25/11)
  0915- مگر قرار نبود طبق قانون نمایندگان مجلس شورای اسلامی فقط یک شغل داشته باشند. پس چرا برخی از نمایندگان هم در مجلس حضور دارند و هم شغل‌های دیگری دارند.
  آیا فقط حقوق دریافتی از مجلس کفایت نمی کند که به کارهای دیگری نیز روی آورده اند؟!(25/11)
  آفتاب یزد: برخی از پست‌ها مانند هیئت علمی و حضور در برخی کمیسیون‌ها شغل محسوب نمی‌شود ولی اصل این است که نباید در دو محل حقوق دریافت کنند.
  0915- معمولاً در محل تصادف خودروها مقدار زیادی شیشه خورده در محل باقی می ماند و این شیشه‌ها به مرور زمان با عبور خودروها جا به جا می شوند. با توجه به این که باقی ماندن شیشه خورده در کف خیابان می تواند بسیار خطرناک باشد، از شهرداری تقاضا داریم در خصوص جمع آوری آن اقدام کند. (25/11)
  1212- مدت‌ها قبل در بزرگراه شهید محلاتی، ابتدای خیابان تکیه اکبرآبادی شمالی روزهای چهارشنبه عده ای از فروشندگان بساط خود را پهن و به عنوان «چهارشنبه بازار» کاسبی می کردند،
  در نتیجه ساکنان منطقه نیز به راحتی می توانستند مراجعه و خرید کنند، اما با تغییراتی که در این محل به وجود آمد، از چهارشنبه بازار هم خبری نیست. از مسئولان شهرداری منطقه 14 تقاضا داریم دوباره چهارشنبه بازار را راه‌اندازی کنند. (25/11)
  1314- جان عابران چقدر ارزش دارد؟ عابران پیاده ای که قصد عبور از میدان شهدا، ابتدای خیابان پیروزی را دارند، به علت رفت و آمد سرسام آور خودروها
  هر لحظه امکان حادثه غیرقابل جبرانی را احساس می کنند. از مسئولان سازمان ترافیک شهرداری درخواست می‌شود با ساخت پل مکانیزه، از حوادث ناگوار رانندگی پیشگیری کنند. (25/11)
  1714- کمبود جایگاه اهدای خون ؛ تعداد جایگاه‌های اهدای خون در تهران بزرگ بسیار محدود است. به عنوان نمونه می توان به مناطق پرجمعیت مانند بلوار میرداماد، بزرگراه شهید حقانی، میدان شهدا، میدان هفتم تیر اشاره کرد. امید است با افزایش جایگاه‌های مربوط به اهدای خون، مردم بیشتر تشویق به این کار خداپسندانه شوند. علی اکبر فرقانی (26/11)
  1921- برخی رانندگان شرکت واحد
  در حین رانندگی با تلفن همراه صحبت می کنند که با این کارشان هر لحظه احتمال وقوع حوادث ناگوار رانندگی وجود دارد. آیا رانندگان شرکت واحد چنین اجازه‌ای دارند هنگام رانندگی
  از تلفن همراه استفاده کنند؟(26/11)
  1211- ایستگاه مترو میدان شهدا، یکی از ایستگاه‌های پُر مسافر است، متاسفانه بعضی وقت‌ها خط 4 در ایستگاه میدان شهدا توقف ندارد. از جمله سه شنبه 24 بهمن ساعت 18:55 راهبر خط
  4 مترو در ایستگاه دروازه شمیران اعلام کرد: «مسافران گرامی! در ایستگاه‌های شهدا و ابن سینا، توقف نخواهیم داشت لطفاً از قطارهای بعدی استفاده کنید!»، مسافرانی که از ایستگاه دروازه دولت با تغییر خط می خواهند فقط از 2 ایستگاه استفاده کنند، آیا سزاوار است در ایستگاه بعدی از ترن پیاده شوند و با قطار بعدی خود را به مقصد برسانند؟(26/11)
  مهدی: در مورد گزارش «اگر بیمار بدحال داشتید به اورژانس تهران زنگ نزنید» خواستم بگم متاسفم واسه برخی قشر فرهنگی جامعه که اینطوری از قلم خودشون استفاده می‌کنند.
  شما که با کار اورژانس آشنایی ندارید لطفا نظراتونو واسه خودتون نگه دارید، نه واسه تحریک افکار عمومی. با این نوشته شما افکار مردمی که خدای نکرده با شرایط اورژانس مواجه خواهند شد هم نسبت به عملکرد سیستم اورژانس تغییر خواهد کرد.
  اولا آمبولانس تاکسی نیست که شما تماس بگیرید و آدرس بدید تا براتون آمبولانس اعزام بشه.
  همکار اپراتور ما کارشو بدرستی انجام داده و کاملا بر اساس پروتکل‌های تریاژ تلفنی اورژانس بوده.
  ثانیا اورژانس کارش درمانه،نه صرفا انتقال بیمار. اون به اصلاح پیک موتوری خیلی کارها با همون بقول شما جعبه ابزارش از دستش برمیاد که متاسفانه شما فقط ظواهر امرو می‌بینید.
  اینکه اقدامات اولیه در محلی که مریض اونجاست انجام بشه و با تشخیص درست به بیمارستان لازم منتقل بشه یکی از بهترین خدمات‌هایی استکه اورژانس تهران واسه مردم اختصاص داده. شما خودتون بگید داخل خونه از مریض نوار قلب گرفته بشه و همونجا تشخیص داده بشه و به بیمارستان با امکانات لازم منتقل بشه بهتره یا مریضو بدون هیچ اقدامی بردارن ببرن بیمارستان تازه اونجا نوار قلب بگیرنو تشخیص بدنو بعد بفرستن به بیمارستانی که امکانات لازمو داره؟
  اورژانس موتوری صرفا واسه این تعبیه شده که به سرعت اقدامات اولیه واسه مریض انجام بشه و تا زمانی که آمبولانس بخاطر ترافیک دیر میرسه خدای نکرده واسه مریض اتفاقی نیفته. همکاران موتوری ما کلیه امکانات احیا مریض و داروهای ضروری واسه شرایط اورژانسو همراهشون دارن و به تنهایی در مواقع حیاتی کار یه تیم کامل درمانو انجام میدن. حالا با همون ظاهری که بقول شما شبیه پیک موتوریه.
  مطلب خانم سولماز رضایی عالی بود.
  فتحی: در مورد گزارش «اگر بیمار بدحال داشتید به اورژانس تهران زنگ نزنید» خواستم بگم شما که در ذیل کادر دیدگاه عدم چاپ توهین و اکاذیب را اطلاع رسانی می‌کنید آیا مطمئنید خودتان این گونه نیستید؟ برای نگارنده و سردبیر روزنامه متاسفم که این چنین غیرحرفه‌ای مطلب می‌نویسید و بیشتر از همه برای خودمان و مردم جامعه ایران متاسفم که اسم روزنامه نگار را برای خودتان انتخاب کرده اید.
  اردلان: من خبر «تصویر فرزند کراواتی خاوری بر دیوارهای ونکوور » رو دیدم و واقعاً برای روزنامه شما متاسفم، یعنی یک نفر تو این روزنامه نیست که بره یک جستجوی بسیار ساده بکنه و ببینه که محمود خاوری اصلاً فرزندی بنام میلاد نداره و با همون جستجوی ساده می‌فهمید که اسم کامل این شخص میلاد خاوری خراسانی است و هیچ نسبتی با محمود خاوری نداره؟!؟
  من فکر کردم وجدان رسانه‌ای شما حکم میکنه که خبر رو قبل از چاپ‌کردن چک بکنید.
  آیا واقعاً این وجدان تو روزنامه شما هست؟ آیا واقعاً نوشتن مطلب به هر قیمتی است تا شما خواننده
  جذب کنید؟
  می‌دونید این مطلب آبروی این شخص رو
  که بنظر جوان میاد می‌بره و حتی ممکنه باعث آزار و اذیت او و خانواده‌اش بشه؟!؟
  اگه یک همچین اتفاقی بیفته شما جوابگو هستید؟!؟
  آفتاب یزد: ضمن پوزش از جنابعالی باید عرض کنیم که بلافاصله این مطلب اصلاح شد و از خانواده محترم خاوری خراسانی نیز طی گفتگویی و گزارشی دلجویی گردید.  آرشیوی از مطالب روزنامه‌ها‌ی سال‌ها‌ی گذشته تا به حال را مرور می‌کردم پی بردم مردم گرانی و مشکلات اقتصادی را به دلیل درآمد پایین همچنان تحمل می‌کنند و مجبورند با نداری و گرانی و گرفتاری‌ها‌ی فراوان بسوزند و بسازند. به عنوان نمونه برخی از پیام‌ها‌ که با صداقت نوشته شده و همچنان مشکلات به قوّت خود باقی مانده و وجود دارند، جمع آوری کرده ام و به اطلاع مسئولان می‌رسانم، خودشان عادلانه و عاقلانه قضاوت کنند:
  «بی پولی و افسردگی!»، مشکلات اقتصادی برای اقشار کم درآمد جامعه به ویژه خانواده‌ها‌یی که عیالوارند دردسرساز شده است. در حال حاضر بخش قابل توجهی از حقوق اقشار حقوق بگیر فقط کفاف پرداخت اجاره خانه را می‌دهد و برای سایر هزینه‌ها‌ مثل شهریه نام نویسی در مدرسه ـ تهیه نوشت افزارـ کیف ـ کفش و لباس بچه‌ها‌ و خرید گوشت ـ مرغ ـ برنج و بسیاری دیگر از مایحتاج عمومی مستاصل مانده اند و مجبورند از خرید برخی اقلام چشم پوشی نمایند و در نهایت افسردگی و ناراحتی‌ها‌ی روحی و روانی و دغدغه فکری را در پی دارد. به‌راستی چه زمانی این معضلات و گرفتاری‌ها‌ی اجتماعی برطرف می‌شود؟
  گرانی و فرافکنی! مردم از مسئولان به ویژه از رئیس جمهوری توقع دارند با عمل به مسئولیت قانونی خود مشکلات اقتصادی را رفع کنند. مصاحبه مطبوعاتی رئیس جمهوری در هفته‌ها‌ی گذشته در بین مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با واکنش‌ها‌یی همراه بود. امام خمینی(ره)، مجلس را در راس امور
  خوانده اند و لذا وکلای مجلس باید بتوانند به راحتی از حق موکلانشان دفاع کنند. تورم و گرانی لجام گسیخته این روزها زندگی مردم به ویژه حقوق بگیران را مختل کرده است، به طوری که از تامین حداقل امکانات زندگی محروم مانده اند. به قول نمایندگان مجلس با وجود تورم و گرانی، دولت هر ماه ـ آن هم با تاخیرـ 45هزار تومان به عنوان یارانه به مردم می‌دهد و چند برابر آن را بابت قیمت حامل‌ها‌ی انرژی از مردم اخذ می‌نماید. مشکلات مردم با اتهام زنی و فرافکنی مرتفع نمی‌شود بلکه دولتمردان باید برای حل مشکلات معیشتی مردم همت بگمارند و تدبیر کنند.
  نبض بازار؛ سرمایه داران در هر شرایطی با به دست گرفتن نبض بازار، سرمایه‌ها‌ی خود را حفظ می‌کنند تا بتوانند در شرایط سخت هم پاسخگوی نیازهای مادی و معضلات اقتصادی زندگی خود باشند. اما اقشار حقوق بگیر و به ویژه مستاجران مجبورند تاوان گرانی، ضعف‌ها‌ی مدیریتی وتبعیض و بی عدالتی‌ها‌ی موجود را
  تحمل کنند.
  سازمان تعزیرات حکومتی باید با نظارت مستمر بازار مایحتاج عمومی و بخصوص کارخانه‌ها‌ی تولید لبنیات، پودر لباسشویی و مواد غذایی را به خوبی کنترل کند و اجازه ندهد عده‌ای بدون هیچ حساب و کتاب و بدون مصوبه قانونی اجناسشان را گران و آن را به مردم تحمیل کنند. با هدفمندی یارانه‌ها‌، برخی صاحبان رستوران‌ها‌ از مشتریان خود ورودیه و مبلغی هم به‌عنوان ارزش افزوده می‌گیرند که قطعاً این کار غیرقانونی و خلاف عرف و شرع است که باید به طور جدی به آن رسیدگی شود. همچنین افرادی که از واحدهای صنفی شکایت دارند و متضرر شده‌اند به‌راحتی بتوانند به حق و حقوقشان برسند.
  دلار بهانه‌ای برای گران فروشی شده است؛ اغلب فروشندگان مایحتاج عمومی افزایش نرخ دلار را بهانه‌ای برای گران‌فروشی‌ها‌یشان عنوان می‌کنند که جا دارد مسئولان ذی ربط با بازرسی‌ها‌ی دقیق و به موقع، اجازه چنین اعمالی را به کسبه متخلف ندهند.
  دغدغه مستاجران؛ گرانی مسکن و
  بالا بودن اجاره آن باعث شده است بسیاری از مستاجران مشکلات فراوانی را برای پرداخت اجاره تحمل کنند. تعیین بهای
  رهن و اجاره بستگی زیادی به انصاف صاحب خانه‌ها‌ دارد و ضابطه‌ای بر آن حاکم نیست. برخی افراد پول پیش بیشتری می‌خواهند، عده‌ای هم اجاره بیشتر و در نتیجه مستاجران تحت هر شرایطی باید مطیع فرامین صاحب خانه‌ها‌ و مقررات بنگاه‌ها‌ی معاملات ملکی باشند، چرا که کمتر قانونی از مستاجر حمایت می‌کند و تا زمانی که سلیقه بر قانون حاکم است، اقشار کم درآمد باید تاوان آن را بپردازند.
  نمایندگان مجلس نسبت به غول گرانی بی تفاوت نباشند؛ نمایندگانی که به خانه ملت راه یافته اند، باید برای رفع مشکلات اقتصادی و تامین منافع ملت، تلاش کنند و با غول گرانی مقابله و آن را ریشه کن و مردم را به ادامه زندگی امیدوار نمایند.
  حقوق بیگران را دریابید! مستاجران و به ویژه اقشار حقوق بگیر که هر ماه مجبورند بخش قابل توجهی از حقوق‌شان را بابت اجاره خانه پرداخت کنند برای خرید مایحتاج ضروری و پرداخت قبض‌ها‌ی آب و برق و گاز با مشکلات فراوانی مواجه می‌شوند. امیدواریم مسئولان حقوق کارگران و کارمندان را متناسب با این هزینه‌ها‌ افزایش دهند.
  حمل و نقل گران؛ افزایش کرایه مترو و اتوبوس‌ها‌ی شرکت واحد و تاکسی موجب گلایه مردم شده است.
  گرانی مواد پروتئینی؛ گرانی گوشت قرمز و مرغ و ماهی باعث شده مردم قدرت خرید آنها را نداشته باشند. با وجود آنکه بدن انسان نیاز به پروتئین دارد، با گرانی سرسام آور چگونه می‌شود ویتامین بدن را تامین کرد تا کمتر بیمار شد؟! مسئولان باید برای تامین حداقل معیشت آبرومندانه حقوق‌بگیران و افراد کم درآمد چاره‌اندیشی کنند.
  موتور گرانی کی خاموش می‌شود؟ موتور گرانی بدون هیچ توقفی در حال پیشروی است و این مسئله باعث شده قدرت خرید مردم کاهش یابد و خانواده‌ها‌ را با مشکلات فراوانی مواجه کند و مشخص نیست زمان توقف آن کی فرا می‌رسد؟!
  گرانی لوازم یدکی خودرو؛ گرانی لوازم یدکی خارجی به دلیل تحریم‌ها‌ی اقتصادی تا حدی قابل قبول است، اما چرا لوازم اصلی و یدکی ساخت وطن این همه گران شده است؟ رانندگان خودروهای مسافربر از اینکه مجبورند لوازم یدکی ایرانی را با قیمت گران تهیه کنند، ناراضی‌اند و از مسئولان تقاضای کاهش قیمت‌ها‌ را دارند.
  نارضایتی از گرانی؛ مردم از اینکه مجبورند بیشتر اجناس، مواد غذایی و لبنی را با قیمت گران تر تهیه کنند، ناراضی هستند و از مسئولان عاجزانه تقاضا دارند به مشکلات معیشتی و گرانی به طور جدی و اساسی نه در حد شعارهای تکراری رسیدگی و آن‌ها‌ را به زندگی امیدوار کنند.
  بی پولی و فقر و نداری مردم را به چه راه‌ها‌یی می‌کشاند! مسئولان گرامی! لطفاً نیمه‌ها‌ی شب به خیابان شهید مرتجائی واقع در میدان امام حسین(ع) مراجعه کنید تا ببینید برخی از خانواده‌ها‌، میوه‌ها‌ی گندیده را از اطراف میوه‌فروشی‌ها‌ جمع آوری می‌کنند و به خانه‌هایشان می‌برند، بی پولی و فقر و نداری مردم را به چه راه‌ها‌یی می‌کشاند!
  گرانی و ناهماهنگی حقوق؛ حقوق‌بگیران به علت گرانی و مشکلات معیشتی و ناهماهنگی حقوق با تورم شرایط سختی را می‌گذرانند. ضرورت دارد برای افزایش حقوق‌ها‌ و کاهش قیمت‌ها‌ از سوی دولت چاره‌اندیشی شود.
  چاپ درددل‌ها‌ و مشکلات مردم و اطلاع‌رسانی به موقع در مطبوعات باعث می‌شود مسئولان بیشتر در جریان گرفتاری‌ها‌ و نارضایتی‌ها‌ و درخواست‌ها‌ی مردم قرار گیرند، اینکه برای رفع آن و حفظ آرامش مردم با کاهش قیمت‌ها‌ و بالابردن قدرت خرید مردم و افزایش حقوق‌ها‌، چگونه مدیریت کنند، مهم است که امیدواریم در سایه‌سار دولت بتوانیم از این پس شاهد شکوفایی و فراهم کردن بستری مناسب برای حقوق‌بگیران و کم‌درآمدها باشیم.
  برخی رانندگان بدون در نظر گرفتن خیابان‌ها‌ی کم عرض، هر جا دلشان خواست دوبله پارک و برای رانندگان و رهگذران مزاحمت و مشکلات فراوانی فراهم می‌کنند. به عنوان نمونه در تصویری که ملاحظه می‌کنید، خیابان پیروزی، خیابان شکوفه با اینکه کم عرض است، بیشتر مواقع پارک دوبله خودروها مشکل ساز شده است!

  1712- این همه ذغال فروشی که در سراسر کشور باز شده‌ که در بسیاری از استان‌ها از قطع کردن درختان این ذغال‌ها را درست می‌کنند. باید دولت با آن مبارزه کند. فرهنگ سازی هم برای آن بکند تا این مشکل حل شود. بسیاری از جنگل‌های‌ ما نابود شدند. باید از جنگل‌ها محافظت شود. (25/11)
  1714- من که ناراحت می‌شوم چون دغدغه‌های فرهنگی دارم. نمی‌دانم چه کلمه‌ای را بگویم. اما خود صدا و سیما هم مقصر است. برخی از برنامه‌های صدا و سیما واقعا خوب نیستند. به جای این برنامه‌ها بیایند فرهنگسازی کنند در مورد حقوق شهروندی، حقوق محیط زیست تکالیف شهروندی، فرهنگ شهرنشینی، فرهنگ احترام گذاشتن به مردم یا حق الناس و همچنین مراعات و توجه به حیوانات و... (25/11)
  1722- از مسئولان خواهشمندیم با شکارچیان غیرقانونی و سنگدل که حیات وحش را به خطر می‌اندازند و باعث کشتار حیوانات بی‌گناه می‌شوند بیش از پیش برخورد کنند. این شکارچیان قاتل حیوانات هستند و مجرم‌اند. باید با این مجرمین برخورد جدی کرد. (25/11)
  1810- به وزیر صنعت بگویید چرا آلومینیوم هر روز گران می‌شود آهن یا پتروشیمی گران می‌شود. کسی نیست قیمت گذاری کند؟ دولت چکاره است؟ (25/11)
  1815- سلام پیامی برای وزیر صنعت دارم. چرا یک نفر برای آلومینیوم قیمت گذاری می‌کند. مگر در مملکت غیر از ایشان کسی نیست؟ آیا دولت می‌داند قیمت آلومینیوم در این یک ماه چند بار بالا رفته است؟ به چه کسی بگویم بیچاره شده‌ایم. برخی از کارگاه‌های تولیدی بسته شده‌اند. (25/11)
  1946- چرا برخی انتقاد می‌کنند؟ در کشور فضای نقد و انتقاد خوب نیست؟ برخی تریبون‌داران و دولتمردان در مورد همه چیز صحبت و نقد می‌کنند. (25/11)
  2027- با سلام و تشکر از آفتاب یزد. تا چندی پیش شورای آرد و نان مستقر در فرمانداری شهرستان اصفهان مسئولیت کنترل و نظارت بر تهیه و توزیع آرد و کار نانوایی‌های این شهر پرجمعیت را بر عهده داشت و اکنون مسئولیت این امر مهم که نان قوت اصلی مردم است را هر اداره یا سازمان بر عهده دارند باید با جدیت و نظارت بیشتری انجام دهند. متاسفانه در حال حاضر کیفیت و کمیت نان با وجود گرانی آن در سالهای اخیر بسیار نامطلوب و نامناسب شده است و نانوایان بدی آرد را دلیل عدم کیفیت نان می‌دانند. لازم است که رسیدگی گردد. (25/11)
  2232- جناب آقای علاءالدین بروجردی نماینده محترم مردم بروجرد، آن زمان که برخی شهرها فرودگاه نداشتند بروجرد فرودگاه داشت. نماینده محترم اینگونه عقب افتادن بروجرد از شهرهای همجوار در شان مردم نیست. چطور جایی که یک سوم این شهر جمعیت ندارد باید فرودگاه داشته باشد اما حالا بروجرد نداشته باشد؟! (25/11)
  2247- درود بر آفتاب ان‌شاءالله که مدیر محترم نظام پزشکی با طی کردن مرخصی خود مشغول کار شده باشند بلکه نامه‌ای راکه در تاریخ 18/11/96 در مورد گرانفروشی بیمارستان... خدمت‌شان ارسال کردم رسیدگی کنند. کیانی از تهران. (25/11)
  0817- به نظر می‌رسد رئیس‌جمهور جز وعده دادن در بسیاری از موارد توان اجرایی ندارد. بودجه محیط زیست برای جلوگیری از ریزگردها در کشور که یک استان را به تعطیلی کشاند و اصولا جنوب کشور را به خفگی رسانده بسیار ناچیز است اما بودجه برخی نهادهای فرهنگی چندین برابر بودجه مقابله با گرد و خاک محیط زیست کشور می‌باشد. (26/11)
  0818- بهتر است رئیس فراکسیون امید مجلس محافظه‌کاری را کنار بگذارد و حداقل کمی از رفتار کسانی که اعتماد به نفس بیشتری در بیان مسائل دارند، بیاموزد. (26/11)
  با سلام، بعضی‌ها یا واقعا کج فهمند یا عادت دارند با همه کس و همه چیز مخالفت کنند. مگر سخن آقای روحانی در مورد رفراندوم چه اشکالی دارد، در امور مهم اقتصادی مانند یارانه می‌توان نظر مردم را گرفت و این مردم با حضور میلیونی 22بهمن نشان دادند که نظام را می‌خواهند.
  ...0916
  برخی نانوایی‌ها در اصفهان، وقتی از آنها سوال شود که آیا نان شما سبوس‌دار است یا نه، اگر بفهمند مشتری به دنبال نان با آرد سبوس دار است و فقط آن نوع نان را می‌خواهد، می‌گویند بله بنابراین این مشتریان را که شاید دیابت هم داشته باشند و دستور پزشک و تغذیه را بخواهند رعایت کنند را به اشتباه می‌اندازند، بنابراین ضروری است متولیان این امر، از جمله فرمانداری و شورای آرد و نان و ارگان‌های مربوطه با نصب تابلوهایی رسمی این موارد را در همان محل و مکان نانوایان برای اطلاع مشتریان اعلام نمایند و با نانوایان متخلف و آنهایی که با تهیه و پخت نان بی کیفیت، با وزن کمتر و قیمت بیشتر، کم فروشی و گرانفروشی هم می‌کنند برخورد جدی و قانونی نمایند.
  ...0913
  انسانهای بزرگ نیازی به دروغگویی ندارند انسان هر چه بیشتر احساس حقارت کند بیشتر دروغ می‌گوید و اگر کسی را دیدید که دروغ بسیار می‌گوید بدانید بسیار پست و حقیر است.
  0912000
  طرح جدید تفکیک آب قابل شرب و غیر قابل شرب اقدامی در تحقق فرهنگ صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف است. امیدواریم این طرح به طور کامل با نصب کنتورهای تفکیک کننده در آپارتمان‌ها و مغازه‌ها با هزینه‌های مناسب توسط ماموران محترم وزارت نیرو انجام بگیرد.
  ...0938
  پخش سریال تلویزیونی و تاریخی ستارخان برای همه نسل‌ها عبرت آموز است و باعث تقویت روحیه جهاد و شهادت با هدف دفاع از دین و وطن و مبارزه با ظلم می‌شود. از تمامی عوامل سازنده این فیلم تشکر و قدردانی می‌کنیم.
  ...0938

  دولت محترم و مسئولان که خود را حامی و خدمتگزار مردم می‌نامند به خوبی می‌دانند که بعضی از اقلام تولیدی در بعضی کارگاه‌ها‌ و کارخانجات و برخی مواد مصرفی و پرمصرف خوراکی مانند آبلیمو که اغلب از آب کاه و جوهر لیمو تهیه و در ظروف شیشه‌ای یا در بطری‌ها‌ی پلاستیکی شیک و ارزان تر از محصول طبیعی آن عرضه می‌شوند یا برنج‌ها‌ی وارداتی مصنوعی به اصطلاح صنعتی که فوق‌العاده برای سلامتی انسان مضر هستند یا عسل‌ها‌ی تقلبی با مارک‌ها‌ی قدیمی و معروف که بازار را اشباح کرده‌اند، چرا جلو آنها را نمی‌گیرند و از ساخت، تولید و توزیع آنها و ده‌ها‌ و صدها محصول تقلبی دیگر جلوگیری و ممانعت نمی‌کنند؟ آخر این چه بی توجهی ناخواسته‌ای است که با سلامتی مردم
  ما می‌کنند!
  ...0913
  حضرت امام جعفر صادق(ع) می‌فرمایند: هرگاه مومنی بتواند برادر خود را یاری رساند اما کمکش نکند، خداوند در دنیا و آخرت او را تنها گذارد.
  ...0938
  رسول مکرم اسلام(ص) می‌فرمایند: کسی که برای رفع حاجت برادرش قدم بردارد، خداوند قدم‌ها‌ی او را در روزی که تزلزل دارد، ثابت و محکم می‌کند.
  ...0938
  ز نامردان علاج درد خود خواستن بدان ماند که از پا خار برون آری به نیش عقرب‌ها‌ _صائب تبریزی هرگز از آدمای عقده‌ای و تازه به دوران رسیده و ندید بدید یاری نخواهید چون خودتان خوار و خفیف خواهید شد.
  ...0912
  آقاى روحانى شمایی که دم از اصل59 می‌زنید که همان اکثریت مردم است پس چرا انواع اقسام ممنوعیت40هزار دلارى محدودیت2500 سی‌سى تعرفه‌ها‌ى غیرمردمى غیر جهانى رانتى براى خودرو ایجاد کردید؟ آیا این خواسته ما مردم بود؟
  ...0938
  مردم از تخلف‌ها‌ی زمان احمدی‌نژاد فقط از تخلفات نفتی خبر دارند! کشور را غارت کرده اند! بعدها افشا خواهد شد .
  ...0918
  به قول یکى از وزیران چهار راه دنیا یعنى ایران را بسته‌ایم، آقاى روحانى عزیز شما از مدیران و وزرایى استفاده کردید که تفکر جهانى ندارند هر روز انواع محدودیتها اعم از محدودیت2500، ممنوعیت40 هزار دلارى تعرفه‌ها‌ى غیرجهانى تا کى؟
  ...0938
  با عرض سلام و درود بی پایان و خداقوت. پخش سریال تلویزیونی و تاریخی «ستارخان» برای همه نسل‌ها‌ عبرت‌آموز است و باعث تقویت روحیه جهاد و شهادت با هدف دفاع از دین و وطن و مبارزه با ظلم و دیکتاتوری می‌شود. از تمامی عوامل سازنده این فیلم کمال تشکر و قدردانی می‌کنیم.
  ...0938
  کمک‌ها‌ی همه جانبه به مسلمانان مظلوم، رنجدیده و آواره یمن و میانمار که قربانی افکار و افعال شیطانی و بی‌رحمانه افراد با درجات اسفل‌السافلین شده اند یک تکلیف شرعی و انسانی برای جهانیان خصوصا جهان اسلام است. واقعا این جنایات ددمنشانه هر وجدان بیداری را به شدت
  آزار می‌دهد.
  ...0938
  برای علی کریمی مرد تکرار‌نشدنی در مستطیل سبز و «حومه» آن، ‌ای کاش که نقد و طنزها حاصل داشت، گوشی شنوا و داوری عادل داشت حالا که تو را بزدل ورزش خواندند ‌ای کاش که شعر و طنز هم
  بزدل داشت.
  ...0911

  30
  اردیبهشت
  1396

  شماره
  4897


   حرکت برای ایجاد تساوی زنان و مردان در استفاده از خدمات‌شهری
  «رجل سیاسی» همواره جزو مطالبات زنان باقی می‌ماند
  گزارش آفتاب یزد از حقوق زنان در خانه
  حقایقی درباره هورمون‌ها که باید بدانید

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام