کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت ۲ بامداد میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 03 تیر 1396   Saturday 24 June 2017
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

آفتاب یزد بر روی سرور های قدرتمند هاست ابری پارس پک میزبانی می شود

سرمقاله

در خط دشمن حرکت نکنیم

سید علیرضا کریمی ‌ سردبیر

تبلیغات

عناوین صفحه

 • حماسه واقعی
 • محمد صادق قبادی نژاد
 • روی خط آفتاب

  0948 - مترو، نباید بهانه‌ای برای جمع‌آوری اتوبوس‌های شرکت واحد ‌شود. به عنوان نمونه اتوبوس‌های میدان امام خمینی(ره)ـ میدان قدس که مسافران فراوانی دارد، جمع آوری و این مسئله موجب نارضایتی مسافران شده است. ضرورت دارد شرکت واحد و شهرداری دوباره اتوبوس‌ها‌ی مسیر یادشده را راه‌اندازی کنند.(26/3)
  1157- بزرگراه مدرس، حد فاصل خیابان شهید دستگردی(ظفر)، تا میدان هفتم تیر پُمپ بنزین ندارد. قابل توجه مسئولان ذیربط! (26/3)
  0818- قبلاً مطالب دکتر عبدالحمید حسین نیا، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی به طور مجزا چاپ می‌شد، اما اخیراً با عنوان گفتگو چاپ می‌شود که به عقیده ایشان مانند سوزنی در انبوهی از کاه می‌ماند و باید با ذره بین به دنبال اسم و فامیلی اش باشیم. اگر قرار است به این شکل چاپ شود، لطفاً اسم و فامیلی دکتر بُلد (سیاه) شود. (26/3)
  1948- زمینی که برای چهارشنبه بازار در بزرگراه شهید محلاتی، ابتدای خیابان شهید تکیه اکبرآبادی شمالی در نظر گرفته اند، خاکی و سنگلاخ است. (26/3)
  0418- مخاطب خاص در دسترس نیست! برخی پیام دهندگان ظاهراً فقط پیام‌ها‌ی خودشان را مطالعه می‌کنند و به انتقادهایی که درباره متن پیام‌ها‌ی آنان چاپ می‌شود، بی‌تفاوت هستند. به عنوان نمونه 16 خرداد مطلبی با عنوان «کوتاه سخن گفتن و نوشتن هنر است»، در ستون روی خط آفتاب چاپ شد و به یکی از پیام دهندگان با پیش شماره 0938 درباره کلمه‌های تکراری مانند: سلام و درود بی پایان و... انتقاد شد، اما همچنان شاهد چاپ پیام‌ها‌ی ایشان با همان رویه هستیم. حالا که فرد مورد نظر توجهی به این موضوع نمی‌کند، لطفاً خودتان هنگام چاپ، ابتدای آن را حذف کنید. (26/3)
  1523- متاسفانه در جاده تهران ـ فشم خطوط تلفن همراه ایرانسل و همراه اول آنتن نمی‌دهند. اگر خدای نخواسته در این محور حوادث رانندگی رخ دهد، مصدومان حادثه چه کار کنند؟(26/3)
  1429- شب‌های گذشته به اتفاق خانواده به رستوران کاج واقع در فشم رفتیم، پس از اینکه غذا سفارش دادیم، با یک ساعت تاخیر غذا را آوردند. قیمت‌ها‌ هم نگو و نپرس! (26/3)
  1218- نبود جایگاه سوخت پمپ بنزین و جایگاه گاز در برخی بزرگراه‌ها‌ی تهران باعث شده رانندگان با مشکلات فراوانی مواجه شوند. طولانی بودن حدفاصل جایگاه‌ها‌ هم مزید بر علت است. لطفاً مسئولان ذیربط برای رفع مشکل چاره‌ای بیندیشند. (26/3)
  1313- عده‌ای در برخی مراسم‌ها‌ غذای نذری می‌خورند و ظروف یکبار مصرف را به جای مخازن زباله در معابر عمومی می‌ریزند. از طرفی در مراسم شرکت می‌کنند و از سویی محیط را کثیف و زحمت کارگران خدمات شهری را دوچندان می‌کنند. آیا این گونه مسائل هم باید فرهنگسازی شود؟(26/3)
  1549- میوه‌فروشان خیابان شهید زین‌الدین و چهارراه بهشت شرقی ـ گرمابدری در پیاده‌رو بساط پهن می‌کنند و پیاده‌رو را با ملک شخصی و مغازه‌شان اشتباه گرفته‌اند. از شهرداری منطقه4 ناحیه 8 تقاضای رسیدگی داریم. (26/3)
  1134- سنگفرش اطراف پل مکانیزه، مقابل ایستگاه مترو شهید حقانی
  فرو رفته و ناهموار است. از شهرداری منطقه 3 تقاضای ترمیم سنگفرش مربوط را داریم. (26/3)
  1145- چرا شهردار تهران برای راه‌اندازی خط 7 مترو با شتاب این کار را انجام داده‌ است که حالا مسئولان از این وضع ابراز ناخشنودی کنند؟ گزارش صفحه4 مورخ 27خرداد آفتاب یزد درباره راه‌اندازی خط 7 مترو را مطالعه کردم و از اینکه این خط مشکلات فراوانی دارد باید بگوییم: شهرداری با راه‌اندازی خط 7 مترو گِل کاشت! (27/3)
  حامد: با درود و خداقوت، به اطلاع می‌رساند حدود 10هزار نفر از شرکت‌کنندگان در سومین آزمون جامع فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور در آموزش و پرورش قبول شده‌اند و 8هزار نفر از این بزرگواران کلیه مراحل استخدامی و گزینش را با موفقیت پشت سر گذاشته اند، دقت فرمایید که جوانان پذیرفته شده در این آزمون از جوانان برجسته این کشورند چرا که در خیل عظیم شرکت کنندگان در آزمون فوق توانسته‌اند کلیه مراحل علمی و عملی گزینش، معاینات پزشکی، سوء پیشینه، برخورداری از صلاحیت‌های اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و... را با موفقیت طی کنند،
  آزمون در 21 آبان 95 برگزار شده بود و طبق متن آورده شده در دفترچه آزمون استخدامی صفحه 12 – بند 6 آموزش و پرورش متعهد شده که کلیه پذیرفته شدگان از تاریخ اول مهر 96
  جذب این ارگان شوند و کلیه احکام استخدامی آن‌ها جاری گردد، اما مسئولان این وزارتخانه بنا به هر دلیلی که به وضوح مشخص نیست( نبود بودجه، عدم هماهنگی، عدم برنامه‌ریزی، اقدام سلیقه‌ای و…) ضمن نادیده گرفتن مفاد دفترچه استخدامی
  با صراحت اعلام کرده‌اند که احکام استخدامی از مهر 97 جاری خواهد شد، این تصمیم ایشان ناعادلانه است و بسی جای تامل دارد. این تصمیم ناعادلانه و برخلاف گفته‌های پیشین این وزارتخانه طبق مستندات دفترچه آزمون و خبرهای منتشر شده از زبان مسئولان عالی رتبه آموزش و پرورش در خبرگزاری‌های مختلف و معتبر کشور، برای این جوانان عزیزمان که بنده حقیر هم در جمع آن‌ها هستم مشکلات فراوانی را ایجاد خواهد کرد.
  شرکت کنندگان در آزمون با مطالعه دقیق دفترچه برای قبولی در آزمون و آینده خویش برنامه‌ریزی کرده‌اند تا این لحظه که دارم این متن را برایتان تایپ می‌کنم هر یک از شرکت کنندگان با هزینه‌های جانبی بین حداقل پانصد هزار تومان تا یک میلیون تومان هزینه کرده اند، حال باید یک سال تمام بدون دریافت حقوق و بیمه تحت عنوان کارآموزی/کارورزی را در آموزش و پرورش بگذرانند این در حالی است که در قانون کار کشور مهارت آموز/کارآموز/کارورز مشمول حقوق و بیمه می‌شود، ضمن اینکه باید کلیه هزینه‌های دوره آموزش و هزینه‌هایی که فعلاً بر ما مشخص نیست طی این یک سال را نیز پرداخت کنیم، انصاف بدهید یک جوان جویای کار تازه اگر هزینه خانواده بر دوشش نباشد چگونه از پس این مخارج بر خواهد آمد.
  بسیاری از این جوانان از مشاغل موقت خویش به امید جذب در مهر 96 دست کشیده‌اند و متمرکز جذب و قبولی در این آزمون شده‌اند، خیلی از آزمون‌های استخدامی و موقعیت‌های استخدامی دیگر را به عشق آموزگاری نادید گرفته‌اند، بسیاری از این بزرگواران امور حیاتی زندگی خویش نظیر ازدواج، رفتن به خانه خویش و سایر برنامه‌های مهم زندگی شان را به تعویق انداخته‌اند.
  و بسیاری از مشکلات دیگری که باید تک تک پذیرفته شدگان به زبان خویش بیان کنند که برایشان این یک سال تغییر در برنامه چه پیش آورده و خواهد آورد.
  اگر نظر مسئولان ذیربط این است که آموزش‌ها فشرده نباشد تا کیفیت آن‌ها کاهش نیابد ما مشکلی نداریم و هدف ما هم افزایش راندمان آموزشی و پرورشی کشور است اما اینکه یک سال دیرتر از موعد مشخص شده قبلی بخواهند احکام استخدامی ما را برقرار کنند و یک سال بدون حقوق با مخارجی (خوابگاه، رفت و آمد، دانشگاه و…) که بر ما تحمیل می‌کنند قابل پذیرش نیست و واقعاً نمی‌توانیم با این شرایط این یک سال را تحمل کنیم و بگذرانیم، قابل توجه است که طبق قانون کار کارآموز دارای حقوق و بیمه می‌باشد، این مسئله باعث شده که تعداد بسیاری از این پذیرفته شدگان انصراف دهند که این عملا هزینه‌هایی هنگفت زمانی و ریالی بر دوش کشور می‌گذارد و به والله بیت‌المال است، چرا که سوای هزینه‌هایی که افراد شرکت کننده داشته‌اند سازمان‌های استخدامی اداری کشور، آموزش و پرورش، برنامه و بودجه و بسیاری از ارگان‌های مرتبط هزینه‌های در این خصوص داشته‌اند.
  خواهشمند است پیگیری بفرمایید تا مسئولان مربوطه
  ضمن تسهیل بخشیدن به امر اشتغال طبق فرمایش رهبرمان، دوباره کاری و هزینه‌های اضافی بر کشور تحمیل نکنند و با زندگی 8 هزار خانواده که تحت الشعاع این 8 هزار پذیرفته شده نهایی شکل گرفته و می‌گیرد، بازی نکنند و برای یک سال دوره آموزشی شرایطی را فراهم آورند که احکام استخدامی از مهر96 جاری گردد (مطابق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان اقدام گردد) و دوره‌های آموزشی در مراکز استان‌ها برگزار شود و از امکانات رفاهی آموزش و پرورش جهت اسکان پذیرفته شدگان استفاده شده و هزینه‌های آموزشی در آینده از حقوق کسر گردد یا تسهیلات بانکی بلند مدت در نظر گرفته شود.
  جمعی از پذیرفته شدگان استخدامی آموزش و پرورش 95
  1624- بیگانگان با اعمال فشار به ایران دنبال این هستند که ما را به عکس‌العمل تند وادار کنند. دیپلماسی دولت تدبیر و امید باید خیلی هوشیار باشد. (26/3)
  1657- از اصفهان تماس می‌گیرم. از مسئولان محترم پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت ملی گاز ایران در منطقه اصفهان تقاضامندیم نسبت به احداث حداقل یک جایگاه و ایستگاه گاز طبیعی سی‌ان جی در منطقه قدیمی شهرک خانه اصفهان که همجوار شهر بزرگ اصفهان و از مناطق پرجمعیت و جزو منطقه 8 شهرداری اصفهان می‌باشد، اقدام نماید. (26/3)
  1215- چاپ عکس کاریکاتور خانم ترزا می
  آن هم در صفحه اول به آن اندازه بزرگ و انداختن زنجیر به گردن ایشان کار بسیار جلفی است. از روزنامه وزین آفتاب بعید بود. اصلا به ما چه ربطی دارد که در انگلستان خانم ترزا می‌نخست‌وزیر می‌شود یا دیگری؟! (23/3)
  1302- بشار اسد می‌گوید بازسازی سوریه را ایران به عهده گیرد. خواستم سوال کنم بازسازی آن آیا از لحاظ اقتصادی به نفع ما می‌باشد یا خیر؟ (23/3)
  آفتاب یزد: تامین منابع یک کشور همیشه مادی نیست.
  1404- از روزنامه وزین شما تعجب می‌کنم که عکس خانم وزیر را تقریبا در تمام صفحه اول با یک زنجیر به گردن انداختید. کاریکاتور این خانم هم در صفحه آخر بسیار کار ناپسندی بود. رفتاری حتی اصول‌گرایانه بود. (23/3)
  1511- کسانی که امروز به قراردادهای نفتی مشکوک شده‌اند و انتقاد به وزارت نفت دارند بهتر است دل نگران نباشند قراردادهای نفتی این دولت آن قدر اشکال ندارد که قراردادهای مسئله‌دار دوران دولت قبل داشت. بهتر است بهانه‌تراشی نکنند. ضمن اینکه دولت مجلس را در جریان قراردادها گذاشته؛ پنهان کاری کجا بود که آقایان گلایه از پنهان‌کاری دولت می‌کنند. (23/3)
  1523- پیروزی غرورانگیز بازیکنان و تیم ملی فوتبال ایران را در برابر ازبکستان و صعود به جام جهانی 2018 روسیه را به ملت ایران تبریک عرض می‌کنم. امیدوارم موفقیت‌ها ادامه یابد تا شادی‌های حاصل از پیروزی‌ها هم ادامه یابد. (23/3)
  1543- به نظر من اگر برای تیم‌های امید هم از مربیان مجرب خارجی استفاده می‌کردیم آن جوانان غیور و بااستعداد نتایج درخشانی می‌گرفتند. بهتر است فدراسیون فوتبال برای تیم‌های امید و جوانان هم از مربیان مجرب خارجی در کنار مربیان وطنی استفاده کند. با مدیران خوب و مربیان کاربلد می‌توان به موفقیت‌های زیادی دست یافت. (23/3)
  1624- خواستم از رسانه ملی سوال کنم آنها که دائم مجریان خود را به میان مردم برای مصاحبه می‌فرستند و از مردم سوال می‌کنند چرا توقعی از دولت دارند؟ چرا در دولت قبل این سوال‌ها را از مردم نمی‌کردند؟ این چه موجی است که رسانه ملی راه انداخته و سعی می‌کند بارهای روی دوش دولت را سنگین‌تر کند. چرا رسانه ملی به رای مردم احترام نمی‌گذارد؟ (23/3)
  1701- کسانی که از تریبون‌داری خود تا توانستند علیه دولت تاختند و توهین کردند این را بدانند نتیجه رفتار آنها رای مردم به دولت و رویگردانی از آنها بود.
  ‌ای کاش درس عبرت بگیرند و از رفتار خود دست بردارند. آن قدر خلاف جریان آب شنا نکنند. (23/3)
  1704- از اداره محترم راهنمایی و رانندگی یا پلیس راهور خواهشمندیم فکری به حال برخی چراغ‌های راهنمایی بکند. زمان برخی از این چراغ‌ها از یک سمت بسیار طولانی یا برعکس است. گاهی در مقابل یک چراغ قرمز 150 ثانیه می‌ایستیم اما از طرفی مدت چراغ سبز 20 ثانیه هم نمی‌شود همین ایجاد مشکل می‌کند. مشکل دیگر اینکه گاهی وسط تایم چراغ که مثلا سبز است و 15 ثانیه را نشان می‌دهد ناگهان چراغ قرمز می‌شود. لطفا رسیدگی شود. (23/3)

  30
  اردیبهشت
  1396

  شماره
  4897


  حماسه واقعی
  منصور مظفری ‌‌ مدیرمسئول
  محمد صادق قبادی نژاد

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام