کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 06 خرداد 1397   Sunday 27 May 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

آفتاب یزد بر روی سرور های قدرتمند هاست ابری پارس پک میزبانی می شود

سرمقاله

سید علی‌رضا کریمی سردبیر

انحصار بد است چه خودرو چه پیام‌رسان

تبلیغات

اخبار آنلاین

 • واردات خودرو در «انحصار» چند فرد و چند خانواده قرار گرفته / البته این واردکنندگان انحصاری، نقش رابط را بازی می‌کنند؛ آن‌ها تحت نفوذ برخی دولتمردان هستند
 • تلخ و باورنکردنی/ محمد صلاح جام جهانی را از دست داد
 • رئال با گل تاریخی بیل، برای سومین سال پیاپی قهرمان اروپا شد / صلاحٍ مصدوم با چشمان اشکبار تعویض شد
 • عکس/ شاگردان کی‌روش مشغول تماشای فینال لیگ قهرمانان اروپا
 • 900 جسد در گورهای دسته جمعی الرقه سوریه کشف شد
 • رئیس سازمان پزشکی قانونی: هیچ اثری از 5 جانباخته سقوط هواپیمای یاسوج یافت نشد
 • عناوین صفحه

 • احترام اجباری ترامپ به برجام
 • انتخابات باید گسترده سالم، پرشور و با امنیت برگزار شود
 • تشکیل ستاد اصولگرایان حامی «روحانی»
 • شوخی با کت وزیر در مجلس
 • تکلیف ادمین‌های کانال‌های تلگرامی حامی دولت را مشخص کنید
 • اصولگرایان نمی‌توانند تفرق را پنهان کنند
 • انتقاد کدخدایی از انتشار اخبار کذب درباره بررسی صلاحیت‌ها
 • روی خط آفتاب

  1946- مردم بارها به عرض ریاست جمهوری محترم رسانده‌اند که هر مقامی‌در حد وظیفه‌ای که به او داده شده انجام وظیفه نماید. اما رئیس‌جمهور تا آنجا در این مورد کوتاه آمده که داریم نتیجه آن را می‌بینیم هر کسی ساز خود را می‌زند که این به نفع کشور نیست. (29/2)
  1951- ای آفتاب یزد مردمی‌لطفا بفرمایید در کجای قانون اساسی ما نوشته شده که نمایندگان محترم مجلس بدون اجازه می‌توانند پرچم یک کشور را در صحن مجلس آتش بزنند که باعث
  حرف و حدیث بشود؟ (29/2)
  آفتاب یزد: برخی نمایندگان گفته‌اند این حرکت خودجوش بوده که روحیه دولت را در برابر برجام‌شکنی دولت آمریکا تقویت کنند!
  2000- حالا شده حکایت تلفن مجانی آفتاب یزد که مرتب مزاحم می‌شویم. دل ما به این خوش است که پیام‌های ما را در ستون مربوطه چاپ می‌کنید هر چند گاهی برخی پیام‌ها را چاپ نمی‌کنید آن هم پیام‌هایی که بودار نیست. (29/2)
  آفتاب یزد: ارادت ما را پذیرا باشید و بدانید تا حد امکان پیام‌های مردم در روزنامه درج می‌شود اما شاید برخی پیام‌ها بودار نباشد اما چاپ آنها به صلاح نباشد! ارادتمند شما، مسئول پیام‌های مردمی.
  2300- سلام به آفتاب و همشهریان بروجردی خودم. با وجود اینکه سالها از محل زادگاهم دور می‌باشم دلم برای دیدن امام‌زاده جعفر(ع) لک می‌زند. گلایه‌ای هم از شهروندان بروجردی دارم چرا پیام و نوشته‌ای و درخواستی از آنها در روزنامه درج نمی‌شود؟ آرزو دارم
  از بین دهها نشریات که می‌بینم پیامی‌از همشهریان خود در آن ببینم. (29/2)
  آفتاب یزد: با سلام. پیام‌های مختلفی از همشهریان گرامی‌شما در مورد تقاضای احداث فرودگاه بروجرد ارسال شده که از نماینده محترم بروجرد تقاضای مساعدت داشته‌اند.
  2319- اینکه درآمد مالیات بر سیگار صرف هزینه مراکز درمانی سرطان می‌شود گرچه از یک نظر حُسن است، اما بدون تردید از بعد دیگر تاثیر منفی دارد و شاید منجر به تشویق استعمال دخانیات شود. بهتر است اینگونه تبلیغات نشود. (29/2)
  2324- معرفی واردکنندگان خودروهای غیرقانونی به مراجع ذیصلاح برای مجازات نمی‌تواند به تنهایی این مشکل را حل و فصل کند. عقل حکم می‌کند تمام خودروها برگشت داده شوند. (29/2)
  0356- نکن کاری که باز آرد پشیمانی. جناب رئیس‌جمهور هر چه دلسوزان مملکت فریاد زدند کارها را دست کاردان بسپارید تا بعدها مشکلی به وجود نیاید، ولی کسی توجه نکرد. تا کار به جایی رسید که همه اطلاع دارند درحالی که دولت با مخالفان داخلی بهانه‌جو و دشمنان خارجی دست و پنجه نرم می‌کند موقع تقسیم کردن شهرستان کازرون به دست وزیر کشور نبود تا باعث بروز این همه مشکل برای مردم آن شهر بشود. دولت محترم کسانی را در منصب‌ها قرار بدهد که تصمیم درست بگیرند تا مجبور نشوند دستور خود را لغو کنند! (30/2)
  0529- یکی از نمایندگان مجلس گفته لازم بدانم باز هم پرچم فلان جا را آتش می‌زنم. یعنی برای دومین بار هم آتش می‌زند. ظریفی در این باره گفته حال که هر کس بدون کسب اجازه از مافوق خود هر کاری دلش می‌خواهد انجام می‌دهد چه شود؟ (30/2)
  آفتاب یزد: منظور از پرچم فلان جا پرچم آمریکاست!
  0802- برای تعویض کارت ملی بعد از عید رفتیم گفتند اینترنت قطع است بیستم بیایید. دوباره به باجه اول رفتیم مدارک را دادیم ثبت شد. کپی آن را به ما دادند. روز سوم پس از کلی انتظار به باجه دوم مراجعه کردیم گفتند مدارکتان ثبت نشده با کپی به باجه اول رفتیم. کارمند بی‌تفاوتی گفت گاهی اینگونه می‌شود بروید چهارروز دیگر بیایید دوباره ثبت کنم. (30/2)
  ‌هادی: افرادی مثل شما مردم را در تنگنا قرارد دادند برای به‌وجود آمدن برجام و الان نتیجه برجام را همه به‌خوبی دیدند. در 13 اسفند 81 هم خود مردم آمریکا پرچم آمریکا را آتش‌زدند. حالا شما دلتان می‌سوزد که پرچم شیطان را چرا آتش زدند؟
  محمود بلیغیان، اصفهان: حرکات جنون‌آمیز و پرخطر بعضی رانندگان جوان و آماده ماجراجویی در ساعات آخر شب و ساعت‌های اولیه بامداد، با اتومبیل‌های پرشتاب و با سرعت‌های بالا و رانندگی خطرناک وغیرمعمول همچون دورزدن‌های سریع و حادثه‌ساز با استفاده از ترمزدستی و گاز و پدال، و مسابقه گذاردن با حرکت‌های مارپیچ و سرعت زیاد، در مناطق مرکزی و پرجمعیت اصفهان و اخیرا" میدان‌های پنج طبقه گلخانه و خیابان گلستانه و فلکه ماه فرخی در شهرک خانه اصفهان، آسایش و امنیت را از مردم ربوده است و ناامنی، ترس و وحشت را به جای آسایش و امنیت در شبانه‌روز جایگزین آنها کرده‌است.
  کارواشی به‌نام... با داشتن تخلفات عدیده‌ی شهرسازی، حفرغیرمجاز چاه عمیق، سدمعبر ومزاحمت‌های صنفی سر و صداهای دستگاه‌های شستشوی اتومبیل‌ها، آسایش وآرامش همسایگان مجاور را سلب کرده است. بارها و بارها به137و1888بازرسی شهرداری تهران موضوع را گوشزد کردیم لیکن، تاکنون با وجود استشهادیه‌ی فوق و فیلم ضبط شده اقدامی برای ما نکرده اند.حتی پرونده‌ی ملک را جهت بررسی و برخورد قانونی به کمیسیون ماده صد وبند20ماده55ارسال نمی‌کنند.لذا از رسانه‌ی محترم،درخواست پیگیری حتمی ومطرح کردن پرونده ی این ملک با شهرداری تهران به خصوص منطقه7داریم. باتشکر
  مدیر مسئول محترم آیا شما نماینده‌ای جهت گزارش به منزل نرگس فرستاده‌اید یا این نوشته‌های خانواده‌ی ایشان است؟ آیا بهتر نیست واقعیت‌ها را به جای کذب بنویسیم؟
  آفتاب یزد: گزارش براساس اطلاعات خبرگزاری‌های رسمی و واکنش آموزش و پرورش منطقه است.
  در مورد گزارش «تنبیه نرگس کوچولو با قیچی!» باسلام. درخصوص مسئله تنبیه دانش‌آموز واقعا همه و همه جا آبروی انسان مسلمان برده شده، اشتباهی صورت گرفته آیا مجازات باید اینطور باشد چرا دبیری که از ولی دانش‌آموز کتک می‌خورد این‌قدر سروصدا به پا نمی‌کند. آیا از معاون پرورشی خواسته‌اید از خودش دفاع کنه یا به حرف غیراصولی و غیر اخلاقی بعضی که نام خود را مسلمان گذاشتند همه و همه جا این مسئله را بزرگ کرده‌اند؛ من این عمل را نمی‌پذیرم ولی این کار رسانه‌ها را نمی‌پسندم.
  آفتاب یزد: توصیه می‌شود به اطلاعیه آموزش و پرورش در این خصوص توجه نمایید.
  باسلام وخسته نباشید. باتوجه به وضع فعلی قیمت روزنامه 1500تومان شود شاید بهتر باشد.
  آفتاب یزد: در این برهه از زمان که گرانی کالاها به مردم فشار آورده است افزایش قیمت را علی‌رغم میل باطنی در نظر نداریم ولی قیمت اگر قرارشد افزایش یابد 2000 تومان مناسب است چون برخی فروشندگان 1500 را نمی‌پسندند.

  پاسخ مترو به یک پیام مردمی
  سلام علیکم؛ احتراما خواهشمند است در خصوص مطلب مندرج در آن روزنامه، سه‌شنبه مورخ 18 اردیبهشت 1397 با مضمون مزاحت فروشندگان عطر در ایستگاه متروی شهیدحقانی، ضمن عذرخواهی از این مسافر گرامی به اطلاع می‌رساند: توسط مدیریت مربوطه با مدیریت این غرفه تماس گرفته‌اند و تذکرات لازم به ایشان داده شد.
  لازم به توضیح است این مشکل اغلب توسط فروشندگان که برای شروع به کار و جهت آموزش در این ایستگاه مستقر می‌گردند، ایجاد می‌شود.

  0804- اگر در اجرای کارها بخش خصوصی را کاملا کنار بگذاریم و کار فقط به خواص واگذار شود همین می‌شود که در کشور ملاحظه می‌نماییم. یعنی انبوه جوانان بیکار. (30/2)
  0817- آقای کوهکن و همکاران شما باز هم آتش بزنید اما در این مورد تا چه میزان به منافع ملی توجه کردید؟ آیا شرایط را در نظر دارید؟ (30/2)
  0819- در ایران بخش خصوصی واقعی چنان دست و پا بسته شده که سرمایه‌گذاری برای آن امکانپذیر نمی‌باشد. بخش دولتی و شبه دولتی با وجود تمام امکانات، توان سرمایه‌گذاری و ایجاد 5/2 شغل در سال را ندارد. برخی‌کارها هم سرمایه‌گذاری خارجی را دور می‌نماید. (30/2)
  1138- یک نفر آقایی را کلنگ به دست پای کوهی دید ضمن گفتن خداقوت پرسید چه می‌کنی؟ طرف گفت می‌خواهم با کلنگ کوه بکنم باز پرسید اگر نتوانی با کلنگ کوه بکنی چه می‌کنی؟ وی پاسخ داد: با دست کوه می‌کنم! (30/2)
  0945- در روزنامه شنبه آفتاب گفته‌های آقای ناطق نوری را چاپ کردید که بسیار حرفهای منطقی زدند و برجام را خوب تحلیل کردند. به یاد آوردم ایشان دنباله‌رو آقای هاشمی هستند. اگر اصلاح طلبان برای انتخابات بعدی بخواهند کاری کنند می‌توانند روی ایشان حساب کنند البته آنها باید چراغ خاموش حرکت کنند. اصلاح‌طلبان فراموش نکنند بعضی‌ها می‌خواستند حتی میخ تابوت اصلاح‌طلبان را هم بکوبند اما چنین نشد. اما آنها هنوز هستند. اینها آیت‌الله هاشمی را گورباچف ایران می‌دانستند. اصلاح طلبان باید از یکی مثل آقای ناطق حمایت کنند تا مملکت دست یکی مثل احمدی‌نژاد نیفتد. (30/2)
  آفتاب یزد: آقای ناطق نوری فردی سیاستمدار و مورد احترام هستند ولی شخصیتی نیست که بتواند جناح اصلاح طلب را رهبری کند اصلاح طلبان خودشان لیدر دارند آن هم به اندازه کافی.
  1145- فکری برای کارگران ساختمانی که زیر آوارها گاهی می‌مانند، پرتاب می‌شوند، زخمی و معلول می‌شوند بکنید. تکلیف اینها بعد از مجروحیت و معلولیت چیست؟ آیا همه کارفرمایان هزینه درمان آنها را قبول می‌کنند؟ چند درصد آنها تحت پوشش بیمه هستند؟ (30/2)
  1556- درسته بحران‌هایی که آقای روحانی الان دارد از قبل هم بوده اما آقای روحانی و حتی جهانگیری ظاهرا سکوت کردند و حرف نمی‌زنند. آقای روحانی واقعا دست تنهاست. ظاهرا مخالفان داخلی ما از خارجی‌ها بیشتر اند. به جای اینکه وحدت داشته باشیم تلاش کنیم کشور به قدرت برسد. برخی مملکت را فدای قدرت طلبی خود می‌کنند! (30/2)
  2005- اگر آقای کرباسچی نماینده مردم بروجرد در مجلس می‌شد نه تنها فرودگاه بروجرد را درست می‌کرد بلکه شهر را تبدیل به بهشت می‌کرد. البته جای شکرش باقی است اخیرا مردم بروجرد برای گرفتن شناسنامه متولدین بروجرد نیازی به رفتن به خرم آباد ندارند. (30/2)
  1926- آقای کلانتری رئیس محترم سازمان محیط زیست اعلام کرد تا زمانی که صنعت خودرو اصلاح نشود هوای پاک نخواهیم داشت. آیا این هشدار نباید سازمان محیط زیست و صنایع را ملزم کند که با شرایط بهتر اقدام به تولید خودرو با کیفیت بهتر کند؟ (30/2)
  1932- برای کاهش آلودگی هوا بهتر است مدارس را پنجشنبه‌ها تعطیل نکنند. و با شدت دنبال راهکارهای دیگر برای کاهش آلودگی هوا باشند. (30/2)
  1910- جناب دکتر نوربخش با سلام. من یک مستمری بگیر هستم چرا بعد از 2 ماه که از سال گذشته اضافه پرداختی حقوق‌های بازنشسته اعلام نمی‌گردد و اضافه پرداختی‌ها واریز نمی‌گردد؟ شاید به حساب‌های آنچنانی می‌رود! هیچ وقت سوار بر پیاده حاکم نبوده و هیچ وقت هم سیر از گرسنه خبر نداشته! (30/2)
  1606- چرا برخی‌ها در حرفهای خود فقط تنش ایجاد می‌کنند چرا از طرف همه ملت هم تصمیم می‌گیرند. اینها مگر که هستند؟ (30/2)

  به دشمنان قسم خورده کشور و متخاصم با ملت شریف و بزرگوار ایران با صدای بلند و بلیغ می‌گوییم که همه ظالمان و ستم‌پیشگان جهان بدانند و آگاه باشند که ظلم و ستم هیچگاه پایدار نبوده است و نخواهد بود و آن عده معدود و مرفه جهان و ظالمان از خدا بی‌خبر سرنوشت سیاه و شومی در انتظار آنها خواهد بود و تاریخ کشورهای جهان این را به درستی ثابت کرده است. محمود شکرچیان از اصفهان.
  ...0913
  سلام کسی که بخیل باشه و طبعش گداصفت باشه ثروتمندترین فرد دنیا هم بشود از این آدم باید دوری
  کرد.
  ...0912
  سارق و کلاهبردار با پشت کردن به تمامی اعتقادات هوشیارانه سعی در شکار طعمه دارد و مالباخته با عدم هوشیاری و توجه به توصیه‌های ایمنی به جای خود شیاد را محکوم
  می‌کند.
  ...0915
  با سلام از اصفهان تماس می‌گیرم، چرا در دوران آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور، هیچ‌وقت گرانی و تورم و نابسامانی‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و وضعیت بَدِ مالی مردم و کشور نسبت به گذشته، تا این اندازه و تا این حد پرمخاطره نبوده است؟ مسئولین اُمور و دولتمردانی که واقعا توانایی انجام کارِ مفید و انجام وظایفشان را ندارند بهتر است که خودشان کنار بروند، قبل از اینکه کنار گذاشته شوند تا اکثریت مردم و کشور بیش از این مُتضرِر
  نشوند .
  ...0913
  تولید چند داروی ضد ویروسی در کرمانشاه توسط مبتکران عزیز نخبه مایه افتخار فراوان است. قطعا این داروها مشابه خارجی داشتند که بدینوسیله با تولید جدید داخلی، بحمدا... نیاز ما را از محصولات دارویی خارجی قطع کرد.
  ...0938
  حجاب و عفاف،اجرای دستور الهی است که عاملان به آن، جامعه اسلامی را زینت داده و آرامش و امنیت را در خود و اجتماع حاکم و پیاده
  می‌کنند.
  ...0938
  باسلام،جناب سردار قلم! بارها گفته‌اند برجام یک دستاورد طلایی و پرسود برای آمریکاست. ایشان بطور مصداقی بفرمایند چه سودهایی برای آمریکا داشته؟. و قبل از برجام ما چه نفعی می‌بردیم که با برجام به ضرر تبدیل شده؟
  ...0916

  31
  فروردین
  1396

  شماره
  4873


   اصولگرایان نمی‌توانند تفرق را پنهان کنند
   انتقاد کدخدایی از انتشار اخبار کذب درباره بررسی صلاحیت‌ها
  انتخابات باید گسترده سالم، پرشور و با امنیت برگزار شود
  احترام اجباری ترامپ به برجام
  تشکیل ستاد اصولگرایان حامی «روحانی»
  امام نگفتند رئیس‌جمهور حتما باید مرد باشد
  شوخی با کت وزیر در مجلس
  تکلیف ادمین‌های کانال‌های تلگرامی حامی دولت را مشخص کنید

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام