کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 03 اسفند 1396   Thursday 22 February 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

آفتاب یزد بر روی سرور های قدرتمند هاست ابری پارس پک میزبانی می شود

سرمقاله

مرتضی آژند روزنامه‌نگار

تسلیت گفتن‌ها‌ی ادامه دار!

تبلیغات

اخبار آنلاین

عناوین صفحه

 • توقعات بی حد روس ها از ایران
 • بغ بغوی سیاسی!
 • فساد بزرگ نفتی در دوره چه کسی رخ داد؟
 • ترکیه؛ بی‌تفاوتی بی‌معنا
 • کسانی که برای احمدی‌نژاد سینه می‌زدند امروز پشت او راخالی کردند
 • پرونده قبلی رئیس جمهور سابق و معاونانش مفتوح است
 • روحانی و تبیین جایگاه ادب در سیاست
 • آنها که به هاشمی تهمت زدند امروز شرمنده هستند
 • روی خط آفتاب

  1602- به نظر من برخی از کسانی که طبق گفته رئیس‌جمهور محترم توسط برخی از قطار انقلاب پیاده شدند، می‌توانستند یار و یاور انقلاب باشند که با تهمت پراکنی‌ها و مرزبندی برخی رسانه‌ها به کناری زده شدند. کسانی که باعث پیاده شدن متخصصان کارآمد از قطار انقلاب شدند امروز باید پاسخگوی اعمال خود باشند. (23/11)
  0921- دخالت‌های مدیر فلان روزنامه در سیاست و حمایت 8 سال تمام قد از احمدی‌نژاد جز خرابی برای کشور چیزی به بار نیاورد. (23/11)
  0904- مکانی در ونک برای ساخت سونا و جکوزی در زمان شهردار سابق
  35 میلیارد تومان هزینه شده است. (23/11)
  0856- واقعیت این است که در یک نسل محیط زیست کشور را نابود نمودیم، عده‌ای خاص جنگل‌ها را از بین بردند یا ویلاسازی نمودند، تالاب‌ها خشک شدند. عده‌ای متخصص سعی نمودند چاره‌جویی گردد با آنها هم رفتار خوبی نشد. متاسفانه در این میان 95 درصد دریاچه ارومیه خشک شده است. (23/11)
  0842- ایران اولین محموله صادرات لوازم خانگی آزمایش را به همین کره و حتی ژاپن صادر کرد. حالا کره دارد به تمام دنیا لوازم خانگی می‌دهد آن وقت کارخانه آزمایش به خاک سیاه نشست و زمین‌هایش را دارند تکه‌تکه می‌کنند تا بفروشند. (23/11)
  0938- برخی اصولگرایان به نحوی عمل کردند که جایی برای اصلاح‌طلبان نباشد. دل ما برای نمازجمعه می‌تپد، اما دوست داریم آقایان در تریبون‌ها با دردهای مردم بهتر همراه باشند. مردم بیدارند. این را در 22بهمن هم با طرفداری از انقلاب نشان دادیم. (21/11)
  1215- سالگرد انقلاب مبارک. این آقای شریعتمدای چه رزومه‌ای دارد؟ فعالیت ایشان چیست؟ هر روز یک مانع‌تراشی برای کشور می‌کند. دشمن‌تراشی می‌کند. ایشان چه کاره است؟ به او تذکر بدهند مراقب کلام خود باشد. (21/11)
  آفتاب‌یزد: آقای شریعتمداری سابقه مبارزاتی قبل از انقلاب دارند و ایشان هم دیدگاهی دارند که با دیدگاه اصلاح‌طلبان متفاوت است.
  1333- بزرگش نخوانند اهل خرد
  که نام بزرگان به زشتی برد (سعدی)
  در مورد موضوع تجسس خانوادگی رئیس‌جمهور توسط نماینده محترم. خواستم بگویم از الفبای آزادی، انتخاب شغل و منزل برای هر کسی است،
  چه رسد به رئیس‌جمهور. به نظر ایشان اغراض شخصی و سیاسی دارند. (21/11)
  1602- آیت‌الله منتظری ریاست محترم دیوان‌عالی کشور از شما تشکر می‌کنم به‌خاطر وطن‌پرستی و هشدار به احضار مدیر سامسونگ در ایران. خداوند شما را حفظ کند. (21/11)
  2003- از خوانندگان قدیمی روزنامه شما هستم. در مورد مسائلی که در روزنامه درج می‌کنید خواستم بگویم برخی خبرها مناسب نیست مثل درج خبر مردی که جنازه پدرش را مثله کرد. بیان این‌گونه حوادث برای برخی اثرات بدی دارد، اما تکرار آن باعث می‌شود برای بعضی‌ عادی شود و نتیجه نامطلوب دارد. (21/11)
  2233- از اصفهان تماس می‌گیرم. صندوق‌های فلزی بزرگ با لبه‌های تیز عقب پیک موتوری‌ها همچنان حادثه‌ساز و خسارت‌رسان به خودروها هستند. با ویراژ دادن موتورسیکلت‌ها که معمولا از لابه‌لای خودروها حرکت می‌کنند حداقل خسارتی که می‌زند خطی است که به بدنه خودرو وارد می‌کنند. پلیس محترم ناجا فکری برای این موضوع کند. مثلا پیشنهادی برای پلاستیکی و کاورکردن این جعبه‌ها دارند یا خیر؟ همچنین جرایمی برای موتورسیکلت‌ها در نظر بگیرند. (21/11)
  2241- آیت‌الله جنتی در سخنانی گفتند گرفتار افرادی هستیم که در لباس مقام و مسئولیت یا در لباس روحانیت خانه و ماشین اشرافی دارند. اینها ایمان مردم را ضایع می‌کند. بله این سخنان کاملا بجاست. (21/11)

  در هر شهر و دیاری به علت وضع نامساعد اقتصادی مردم، هنگامی که به مناطق شلوغ شهری یا بازار و خیابان‌ها‌ی اصلی شهرها می‌رویم به ویژه با شروع ماه اسفند و استقبال از عید نوروز، با انواع و اقسام فروشندگان از جمله فروشگاه‌ها‌ی متعدد لباس‌ها‌ی تاناکورایی در سطح گسترده که ناقل بیماری‌ها‌ی گوناگونی برای مصرف‌کنندگان هستند، مشاهده می‌شود، در این میان بحث آلوده بودن این لباس‌ها‌ از نظر برخی پزشکان و رد آن از سوی مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنان ادامه دارد! در این میان همان‌طورکه در سطور بالا آمده است به علت نامساعدبودن وضع اقتصادی مردم و در تنگنا قرار داشتن شمار زیادی از شهروندان، سعی می‌کنند پوشاک، وسایل تزئینی و خلاصه کالای مورد نیازشان را بتوانند با پرداخت مبلغ کمتری به دست آورند. به‌همین روی عده‌ای از فروشندگان برخی محصولات خود را در معرض دید عموم قرار می‌دهند و چنان فریاد سر می‌دهند و می‌گویند: «بشتابید، ارزان شد!»، حاجی ارزونی اینجاست و از این جور چیزها که بیشتر آنهایی که چنین بساطی پهن و بازارگرمی می‌کنند، برای خود دکان دونبش باز کرده اند و مشتریان را تقریباً گول می‌زنند. یعنی اجناس بُنجُل‌شان را که شاید داخل مغازه‌ها‌ ارزان‌تر هم عرضه شود، هم گران می‌فروشند و هم اینکه از احساسات پاک مردم سوءاستفاده
  می‌کنند، معمولاً گفته شده گاهی اوقات عقل مردم به چشم شان است. یعنی اینکه وقتی در مکانی بساط پهن می‌شود و عده‌ای از خریداران دور آن بساط جمع می‌شوند، کم کم بر تعداد اجتماع کنندگان افزوده می‌شود و آنها گمان می‌کنند که فروشنده اجناس خود را واقعاً به حراج گذاشته و ارزان می‌فروشد! این چشم و هم چشمی‌ها‌ باعث خرید بیشتر مردم می‌شود و مسئول ایستگاه ارزانی، خرسند از این همه استقبال از خرید مردم؛ تُن صدایش را به گونه‌ای رساتر و بلندتر می‌کند تا نظر مشتریان بیشتری را به طرف محصولات مثلاً ارزان خود جلب کند! جالب است که در این میان با توجه به اینکه صدای گوشخراش این گونه فروشندگان باعث آزار رهگذران می‌شود و همچنین باعث سدمعبر و راهبندان و مانع رفت و آمد عابران می‌شوند، مسئولانی که وظیفه جمع آوری آنان را دارند، در چنین شرایطی به روی مبارک شان نمی‌آورند. مسئله‌ای هم باعث رنجش خاطر کاسبان (مغازه‌داران) شده است، آنها می‌گویند: ما، مالیات، عوارض شهرداری، پول آب، برق، گاز و تلفن و این جور چیزها می‌دهیم، فروش و سود ما کمتر از این دوره گردهای به ظاهر
  ارزان فروش است! چرا شهرداری و دیگر مسئولان ذی ربط با این پدیده بسیار نامتعارف به طور جدی و اساسی برخورد نمی‌کند و مکانی را برای این افراد در نظر نمی‌گیرد تا ما ضرر نکنیم؟ امید است شهردار تهران برای رفع مشکلات این چنینی چاره‌ای اساسی بیندیشد و شهرداران زیرمجموعه اش را ملزم به ساماندهی فروشندگان دوره گرد کند.
  تصویری که ملاحظه می‌کنید، پیاده‌رو ابتدای میدان شهدا، ابتدای خیابان پیروزی، مقابل پلاک 1146، هزار و صد و چهل و شش، بدون سنگفرش است و این مسئله برای عابران و کاسبان مشکل ساز شده است. چرا شهرداری منطقه 14، ناحیه یک، این قسمت از پیاده رو را سنگفرش یا آسفالت نمی‌کند؟
  پس از وقوع بلایای طبیعی زلزله ویرانگر در منطقه کرمانشاه که باعث تخریب خانه‌های مردم شد و گروهی زیر آوار ماندند. در این میان برخی‌ها به طور خودجوش برای جمع آوری کمکهای انساندوستانه پیشقدم شدند و به علت اینکه سرشناس و قابل اعتماد بودند، مردم نوع دوست هم از اقدام مفید و‌ خیرخواهانه آنان استقبال کردند. برخی‌ها هم با مشارکت، کارهای درخور توجهی انجام داده‌اند که جای قدردانی دارد. با گذشت مدتی از این موضوع و حادتر شدن مشکلات زلزله‌زدگان، یکی از هموطنان که نسبت به بقیه تلاشگران مبلغ قابل‌توجهی جمع آوری کرده است، طرح‌ها و برنامه‌هایی در ذهن و فکرش دارد و می‌خواهد آن را در صورت امکان انجام دهد! دیگری هم از مسدود کردن حساب کمکهای مردمی سخن می‌گوید و از این کار انتقاد دارد.
  مسئولانی که اقدام به این کار کرده‌اند، به نوعی موجب بی اعتمادی مردم نسبت به مسئولان و نارضایتی می‌شوند. به خوبی به یاد دارم پس از حادثه، شنیدم که عده‌ای با وسیله نقلیه شخصی کمکهای انساندوستانه شان را به طور مستقیم - به دلیل اطمینان نداشتن- در مناطق زلزله زده حضور یافتند و وسایل مورد نیاز زلزله‌زدگان را اهدا کردند.
  مردم بی پناه در هوای سرد زمستان از سرما و یخبندان می‌لرزند، اما از پول‌های جمع آوری شده و کانکس و وسایل گرم کننده و مایحتاج ضروری خبری نیست!
  چرا برخی‌ها باعث سلب اعتماد و پشیمانی هموطنان می‌شوند، هدف‌شان آیا تخریب چهره‌های سرشناس یا تغییر در رفتار مردم نسبت به اهدای کمکهای مردمی است؟!
  1855- چرا یازده‌میلیون از جیب مردم پرداخت می‌کنند به کسانی که سهامدار موسسات مالی اعتباری بودند؟ چرا مدیران موسساتی که پول‌های زیادی از مردم گرفته‌اند و مالیات نمی‌دهند، دارند آزاد برای خود می‌چرخند. این درست نیست. نباید یک عده رانت‌خوار به کشور و انقلاب بخواهند ضربه بزنند. (20/11)
  1858- فرهنگیان هم انقلاب کردند، هم مملکت را اداره کردند. اکنون وضع آنان چگونه است؟ (20/11)
  1905- برخی‌ها می‌گویند میزان مشارکت در اداره کشور کم است در حالی‌که این‌طور نیست، چون قوه‌مجریه در مسائل خارجی دخالت می‌کند و برخی‌ در کار قوه‌مجریه دخالت می‌کنند پس مشارکت بالاست! (20/11)
  1918- تقریبا برخی از مسئولان در مورد مشکلات کشور می‌گویند تقصیر دشمنان است. واقعا همین است، اما چگونه می‌توان بر دشمنان غلبه کرد. آیا ریشه تمام مشکلات فقط مربوط به دشمنان است؟ (20/11)
  2114- طنزهای آقای امیرحسین ذاکری هر روز بهتر می‌شود و دارای نکاتی آموزنده‌تر است. پنجشنبه به نکاتی اشاره کردند که برای همه مملکت آموزنده است. ایشان به گفته‌های آقای لاریجانی اشاره داشتند که گفتند 90درصد بودجه خرج کارمندان و اهل و عیال دولت می‌شود که فقط 10درصد می‌ماند که باید با آن عمران و آبادی کنند. مثال‌شان از ماجرای طنزی که تعریف کردند بسیار جالب بود. (20/11)
  2204- سخنان گهرباری که رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در کشور بیان کردند اشاره‌ای داشتند به کسانی که دیروز همه امکانات کشور در اختیار آنان بود و کسانی که مدیریت‌ها را در اختیار دارند حق ندارند نقش اپوزیسیون را بازی کنند، بلکه باید پاسخگو باشند. این فرمایشات باید فصل‌الخطاب همه مسئولان باشد. (20/11)
  2236- بدن یک آدم موقع بیماری درد و مشکلاتی به وجود می‌آورد. الان بروکراسی هم یکی از همین مشکلات است. در طنز نوشته آقای ذاکری هم به این موضوع اشاره شده. به خانواده‌ای که فقط می‌توانند به سختی شکم اعضای خانواده را پر کنند و توانایی تعمیر خانه خراب خود را ندارند. اینها واقعیت جامعه است که ایشان به طنز می‌گویند. (20/11)
  2323- آمپول «گونال اف» یکی از داروهای درمان نازایی است که قیمت هر عدد آن با دفترچه تامین‌اجتماعی بیش از 160 هزار تومان است، اما داروخانه‌ها بیش از یک عدد این آمپول را به قیمت بیمه نمی‌دهند. اما بیماران برای درمان باید چند آمپول تهیه کنند که آن را به قیمت آزاد 450هزار تومان تهیه می‌کنند. محدودیت در توزیع به قیمت بیمه این آمپول فشار زیادی به متقاضیان آن وارد می‌کند. (20/11)
  0816- زمان اختراع ماشین بخار، 150سال طول کشید که اطلاعات عمومی بشر و فناوری دوبرابر شد، اما در سال 2020 دوبرابر شدن اطلاعات فقط به 72ساعت زمان لازم است. آیا می‌توان در این شرایط اینترنت را محدود کرد؟(21/11)
  0826- رئیس‌جمهور به‌جای ارائه ارقام غیرواقعی اقتصادی که مورد کنایه برخی افراد قرار می‌گیرد حداقل قسمتی از واقعیت‌ها را به مردم بگوید تا حداقل همین دوستان که انتقاد می‌کنند متوجه شوند که قسمت بزرگی از اقتصاد را در دست دارند و گاهی مشکلات اقتصادی ریشه در مدیریت آنان دارد. (21/11)
  0829- هزار میلیارد تومان هزینه بدون سند در زمان قالیباف و 45میلیارد تومان پاداش اتفاقی چیست؟ این موضوع محرمانه نیست که از چشم مردم که منتظر آبادانی‌اند و در واقع آن مبلغ از جیب آنها پرداخته شده دور بماند. (21/11)
  وام اشتغالزا که قرار است به روستاها داده شود برنامه خیلی خوبی است به شرطی نظارت دقیق بشود تا با آشنا بازی‌کردن حق دیگران ضایع نشود. کسی چند صد میلیون ببرد و کسانی که زمینه اشتغالزایی دارند اما توان مالی ندارند بی بهره شوند با توجه به خشکسالی امسال و سالهای گذشته این وام اگر خوب اجرا شود، می‌تواند نتیجه خوبی در اقتصاد کشور داشته باشد و صدها هزار شغل ایجاد نماید قبل از پرداخت به بانکها ابلاغ شود بعد از پرداخت وام مذکور ناظرانی از نهاد ریاست جمهور برای بررسی نتیجه این وام به گیرندگان وام فرستاده شود تا سوء استفاده‌ای صورت نگیرد اگر دولت به دادن این وام اقدام کند جهشی بسیار مهم در ایجاد شغل و پیشرفت اقتصاداست.
  ...0918
  حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند:‌ اندیشیدن به خوبی‌ها آدمی را به انجام‌دادن آنها بر می‌انگیزد.
  ...0938
  مسئولان کشور باید برای کم آبی و بی‌آبی کشور فکر اساسی و شجاعانه کنند بارش کم اما مصرف بالاست اینطوری نسلهای آینده به مشکل خواهند خورد و کشور در آینده خدای نکرده نابود خواهد شد.
  ...0912
  باسلام. روزنامه کیهان مردم را به تحریم محصولات کره جنوبی به خصوص شرکت سامسونگ فراخوانده بهانه آن هم نپرداختن هدیه این شرکت به ورزشکاران ایرانی بود این درست که این شرکت مرتکب عمل زشتی شده ولی تکلیف میلیونها ایرانی که سالها پیش محصولات این شرکت را خریداری کرده‌اند چه می‌شود؟ در صورت نقص فنی و نبود لوازم قطعات یدکی مردم متضرر می‌شوند در ثانی مردم کاره‌ای نیستند دولت خودش تصمیم قاطع گرفته که از کشور کره جنوبی جنس نخرد دست پیش گرفته تا پس نیفتد وقتی کالایی وارد نشود مردم دیگر دستشان به کالا نمی‌رسد این وسط تحریم توسط مردم چه معنایی دارد این دولت است که دارد اقدامی انجام می‌دهد، روزنامه کیهان می‌خواهد بگوید چون این کالاها در ایران مشتری ندارد دولت وارد نمی‌کند پس طی 40سال گذشته این کالاها کجا فروش رفته مگر غیر از مردم ایران از خارج آمدند خریدند ما هم اهانت شرکت سامسونگ به ایرانیان را نمی‌پسندیم ولی راه‌های دیگری هم برای ادب آنها وجود دارد سامسونگ تحریم شود مجبوریم ال جی بخریم.
  ...0919
  با سلام و خسته نباشید. من یک معلول هستم با درصد معلولیت بالا که بیست و پنج سال کارگری کرده ام تا بازنشسته شدم، اخیرا یک سبد کالایی که به ما معلولین می‌دادن که جمعا صد هزار تومان بوده هفتاد درصد آن را وزارت رفاه از من معلول کسر نموده و وقتی جویای آن شدم که چرا کسر شده به من گفتند که چون شما مستمری بگیر هستید و منزل مسکونی شخصی دارید به شما تعلق نمی‌گیرد، حال سوال من این است که چگونه آقای نوبخت و آقای روحانی در نشست با خبرنگاران فرمودند که ما شناسایی درآمد بالاها برای ما سخت است که یارانه شان را قطع نماییم و این چگونه است که من معلول را شناسایی و سبد کالایی من را هفتاد درصد قطع نمودند؟! تشکر می‌کنم که جواب این معلول را بدهند. از روزنامه شما تشکر می‌کنم.
  ...0910
  یک ماه دارم پیام میدم منعکس نمی‌شود. من و همکارانم از فردا این گونه باشد روزنامه آفتاب را تحریم خواهیم کرد. شما هر روز پیام‌های اون آدمی که خیلی دوست داره معروف بشه را منظورم آقای بلیغیان منعکس می‌کنید پس ما چی؟
  ...0938
  آفتاب یزد: پیام شما را نمی‌دانیم کدام است لطفا پیام خود را هم در ذیل گلایه عنوان نمایید پیام‌هایی که در چارچوب قانون و عرف باشد روی چشم می‌گذاریم برای چاپ، وظیفه ما همین است.

  28
  فروردین
  1396

  شماره
  4870


  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام