کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 30 مهر 1396   Sunday 22 October 2017
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

آفتاب یزد بر روی سرور های قدرتمند هاست ابری پارس پک میزبانی می شود

سرمقاله

ای کاش این درخواست مطرح نمی شد

اخبار آنلاین

 • حمایت کاندیدای جمنا در انتخابات ریاست جمهوری از وزیر پیشنهادی علوم
 • مدیر سابق سازمان سیا: بزرگترین تهدید علیه آمریکا «کوته فکری» داخلی است نه ایران
 • چمنیان: این تیم آینده فوتبال ایران است/ آمده بودیم درس بگیریم
 • عباس عبدی: تا وقتی رسانه را «بوق» ببینیم این مشکلات را داریم
 • فنایی: تک‌گل ایران مقابل اسپانیا آفساید بود
 • کشف دُم نامرئی میدان مغناطیسی مریخ
 • ایران - اوکراین، در گرو موافقت کی‌روش
 • در سینما و تئاتر چه خبر است؟
 • سفارت چین به کلوپ ریجکت کردن ایرانی‌ها پیوسته است؟
 • آخرین وضعیت جمشید مشایخی در بیمارستان
 • خشک شدن اسرارآمیز عمیق‌ترین دریاچه جهان
 • عادل الجبیر پس از گفتگو با تیلرسون: خطر ایران بر منطقه را بررسی کردیم!
 • هفتمین گزارش وزارت خارجه درباره اجرای برجام تقدیم مجلس شد
 • 24 اشتباه رانندگی در ایران!
 • چرا رفتار آقای قرائتی با آقای دوربینی، نه قرآنی بود و نه اخلاقی؟! + واکنش قرائتی
 • مهمترین چالش‌های اجتماعی ما چیست؟
 • سعودی ها شهاب حسینی را از قاسم سلیمانی خطرناک تر می دانند/ آمریکا نه شاه قوی را دوست داشت و نه جمهوری اسلامی قوی را دوست دارد
 • دختر خاص دیدار نخبگان با رهبری کیست؟/اولین دیدار یک فعال سیاسی با کروبی پس از هفت سال/پیام حضور یک مقام ارشد نظامی ایران در اروپا چیست؟/انگلیس دستور استفاده از «خلیج فارس» را صادر کرد
 • عناوین صفحه

  روی خط آفتاب

  1906- در ابتدای اصل 123 قانون اساسی، جهت نظارت بر رفتار قضات، لایحه‌ای تحت عنوان «تشکیلات دادسرا و دادگاه عالی و نظارت انتظامی بر رفتار قضایی» در سال 89 از طرف دولت به مجلس فرستاده شد. مجلس شورای اسلامی هم در مورخ 17/7/90 لایحه دولت را تحت عنوان قانون نظارت بر رفتار قضات در 56 ماده که به تصویب نمایندگان رسید و مورد تایید شورای محترم نگهبان هم قرار گرفت به دولت اعلام و سپس جهت اجرا از سوی دولت به وزارت دادگستری ابلاغ گردید. در ماده 55 این قانون اعلام گردیده آئین‌نامه اجرایی این قانون توسط دادگستری با همکاری دادستانی تدوین و به تصویب رئیس قوه قضائیه می‌رسد. پیرو آن آئین‌نامه اجرایی بر رفتار قضات در 52 ماده و 8 تبصره با پیشنهاد وزیر دادگستری به تصویب رئیس محترم قضائیه رسیده است. بحمدالله با جدیت رئیس قوه قضائیه و مسئولان انتظامی، واحدهای نظارتی بر رفتار قضات تشکیل شده است. نمایندگانی هم از سوی دادسرای انتظامی جهت سهولت کارها صورت می‌گیرد. اکنون پس از سال‌ها آقای فرامرز... به عنوان مسئول واحد نظارت و ارزشیابی قضات استان اصفهان و حجت‌الاسلام حسین رضایی به عنوان نماینده دادسرای انتظامی در امور نظارت و ارزشیابی قضات در استان اصفهان معرفی گردیدند. ضمن تبریک این انتصابات امید است در حل مشکلات و مسائل دادگستری شهرستان اصفهان عنایات ویژه و طبق قانون مسئولان دادسرا با استناد به ماده 11 قانون نظارت بر رفتار قضات براساس ماده 7 آئین‌نامه نحوه بازرسی و نحوه نظارت بازرسان پنهانی جهت بررسی عملکرد قضات و کارکنان دادگستری و دادسرای عمومی و انقلاب استان اصفهان اعزام نمایند و این به منزله این نیست که عملکردها بد است گاهی بازرسی‌ها باید برای تشویق صورت گیرد. (25/7)
  2026- برخی از کسانی که مخالفین خود را وابسته به غرب یا خائن می‌دانند خودشان در انقلاب چه کردند؟ برای انقلاب و کشور چه کردند؟ (25/7)
  2028- به خاطر دیپلماسی تدبیر تیم مذاکره کننده ماست که الان اتحادیه اروپا در حال همصدا شدن با ما و در مقابل آمریکا قرار گرفتن است. این یک موفقیت بزرگ برای دیپلماسی ما محسوب می‌شود. (25/7)
  2149- آقای فتاح گفتند یارانه را به ما بسپارید ما قطع می‌کنیم. هر که نیاز دارد به کمیته امداد بیاید. به آقای فتاح بگویید ما یارانه هم نمی‌خواهیم قیمت‌ها را به سابق برگردانند، بعد از قطع یارانه بگویند. (25/7)
  2154- همشهری خوبم آقای نوبخت که در سینمای چالوس شعر عشق آسا را به او تقدیم کردم باید یادشان باشد سال گذشته برای کاهش بیکاری قول‌هایی دادند که باید عمل کنند. درحالی که بیکاری زیاد است، برخی آقایان بازنشسته در ادارات دوباره پشت میز کارشان برگشتند. مجلس کاری کند که جوانان
  به سر کار بروند. (25/7)
  2154- از خرم آباد تماس می‌گیرم. آقای فتاح شما از قطع یارانه می‌گویید. شایسته است کاهش هزینه‌های غیرضروری را در کشور در دستور کار قرار بدهید نه قطع یارانه‌های ناچیز را. این یارانه حق قانونی مردم است. (25/7)
  0000- از اصفهان تماس می‌گیرم. سخنان سرپرست محترم وزارت علوم در گفتگو با ایلنا درباره گفته‌های یکی از اصولگرایان در مجلس که در مورد دانشجویان ستاره‌دار گفته‌اند ما عنوان قانونی با این تعبیر نداریم. نباید چنین برخوردهایی با دانشجویان صورت گیرد. بله این سخن درست است اما برخی هنوز از خواب بیدار نشده‌اند و در عصر دیگری زندگی می‌کنند. (26/7)
  1233- آقای چمران مثل اینکه دست‌بردار نیست. این چند سالی که در راس کار بودند بگویند چه کار برای مردم کردند؟ لطفا رای مردم را زیرسوال نبرند. (26/7)
  1214- حضرت حجت‌الاسلام قرائتی معلم اخلاق در صدا و سیما پس از 38 سال درس اخلاق در تلویزیون، حرکتی انجام دادند که اعمال او را زیر سوال برد. هر چند ایشان عذرخواهی یا اظهار پشیمانی کردند اما چه سود؟ (26/7)
  1216- آقای بادامچیان از حزب موتلفه فرمودند به خاطر حمایت از احمدی‌نژاد شاد هستیم. باید هم شاد باشند چون منافع حزبی‌شان در گرو حمایت از احمدی‌نژاد بود. آیا برآورد ایشان از عملکرد احمدی‌نژاد هم راضی کننده است؟ آیا ملت ایران از عملکرد وی راضی است؟ آیا اقتصاد کشور در زمان او لطمه نخورد؟ شما اینها را پاسخ دهید. (26/7)
  0003- در مورد اجرای طرح برخورد با سدمعبر در پایتخت به زودی، عرض می‌کنم‌ای کاش این طرح به صورت سراسری در کشور اجرایی شود به خصوص در جاده‌های بین شهری که اکثر پارک‌های کنار جاده‌ای را وانت‌ها اشغال کرده‌اند. مردم هم برای خرید توقف می‌کنند که خطرناک است و امکان تصادف دارد. برخی از رانندگان خصوصا وانت‌ها قانون را رعایت نمی‌کنند. باعث تخلفات می‌شوند و سد معبر ایجاد می‌کنند. (26/7)
  1243- چه قدر خوش به حال احمدی‌نژاد شده که آقای بادامچیان می‌گوید به خاطر حمایت از احمدی‌نژاد شاد هستم. آقای بادامچیان پس شما دائم نام احمدی‌نژاد را بر زبان بیاور شادیتان بیشتر شود! (26/7)
  1404- از مازندران تماس می‌گیرم. برخی از جوانان ما خدمت سربازی انجام دادند اما برخی از جوان‌ها از زیربار خدمت سربازی فرار می‌کنند. رفتن به سربازی به نفع خود جوان‌هاست. مملکت هم در شرایط خاصی به جوان‌ها برای خدمت سربازی نیاز دارد. سازمان نظام وظیفه نسبت به این موضوع بررسی‌های لازم را انجام دهد. (26/7)
  1538- در اردبیل باغ‌های سیب بسیاری وجود دارند اما متاسفانه به دلیل نبود کارخانه، برای تولید آبمیوه یا کمپوت، سیب‌های باغ روی هم در کنار جاده‌ها انباشته می‌شوند. آنها که مصرف می‌شوند هیچ اما بسیاری از سیب‌ها له می‌شوند ضایع می‌شوند اگر کارخانه‌هایی برای تولید کمپوت و آبمیوه احداث شوند می‌توانند از هدررفتن بسیاری از این محصول مفید جلوگیری کنند و تولید کمپوت و آبمیوه هم بیشتر شود. (26/7)
  1132- احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور و قالیباف شهردار سابق تخلفات احتمالی آنان در مطبوعات چاپ شد، جای تاسف دارد. در برخی محافل یا گفتگو با هموطنان، مسائلی عنوان می‌کنند که مایه شرمساری است از اینکه افرادی در راس امور بوده‌اند چه کارهایی که نکرده‌اند. مردم دل‌شان را به چه کسی خوش و به آنان اعتماد کنند؟ واقعا این مردم چقدر گناه دارند و بعضی از مسئولان هم چقدر گُناه‌کارند. چه کسی می‌خواهد جواب اعمال و رفتار و کارهای غیرمتعارف احتمالی آنها را بدهد، زیرا خودشان که شهامت گفتن واقعیت را ندارند. (28/7)
  1114- چقدر سخت و غیرقابل تحمل است وقتی در محیط فرهنگی کار می‌کنی، موقعی که اوقات فراغت داری به جای اینکه مانند بعضی همکاران وقتت را به بطالت و سیگارکشیدن بگذرانید به نوشتن مشکلات و گرفتاری‌های مردم بپردازید و کار فرهنگی انجام دهید، اما مدیر یا سرپرست این کار را منع و مخالفت می‌کنند! مبادا مطلبی بنویسید که به مذاق آقایان خوش نیاید. خدا را شکر با راه اندازی امکانات از جمله فضای مجازی ، راه پیشرفت، سعادت و اطلاع رسانی و نوشتن مطلب به خوبی فراهم و باز است. خدایا افرادی که نیّت، طینت، ذات و قلب نامهربانی دارند، مهربان بفرما، آمین! (28/7)
  1122- عرضه تنقلاتی مانند لواشک، ترشک، آلوچه و... غیربهداشتی در فرحزاد، درکه و دربند که تعدادشان کم نیستند و سلامت مشتریان را به خطر می‌اندازند تا کی قرار است ادامه داشته باشد؟(28/7)
  سلام، خسته نباشید؛ چندین سال پیش من خواننده دو روزنامه شرق و آفتاب همزمان بودم. ولی چون روزنامه شرق بیشتر از یک روزنامه مطلب برای خواندن داشت و در واقع هر روز به اندازه یک هفته نامه مطلب خواندنی داشت و تمام وقت مطالعه ام را به خودش اختصاص می‌داد و در واقع دیگر وقتی برای مطالعه کتاب برایم باقی نمی‌گذاشت ناچار شدم خواندن روزنامه شرق را متوقف و به خواندن روزنامه آفتاب یزد بسنده کنم تا وقت مطالعه برای کتابم بیشتر شود؛ همه اینها را گفتم می‌خواستم بگویم یکی از کارهایی که روزنامه شرق انجام می‌داد و روزنامه شما خوب است از آن تبعیت کند این بود معمولا برای آخر هفته‌ها‌ پیشنهاد فیلم برای دیدن و معرفی کتاب بود، به جرات می‌توانم بگویم که بهترین کتابها و فیلمها را به پیشنهاد روزنامه شرق دیده ام. این چیزی است که روزنامه شما کم دارد به جای صفحاتی مثل شبکه و آب وتاب بهتره چنین مطالبی در روزنامه داشته باشید.
  . .. 0911
  آفتاب یزد: تشکر از تذکر شما روی این موضوع فکر خواهیم کرد.
  آموزش فرهنگ شهرنشینی خیلی مهم است در صد سال اخیر در ایران رشد شهرنشینی بوده است.
  ...0933
  استان‌های کرمان و یزد هم نیازمند باران هستند و خدا کنه در استان سیستان و بلوچستان باران‌های خوبی بباره، دولت مشکلات استان سیستان و بلوچستان را حل کند.
  ...0922
  ای‌کاش دولت برای مسیر اصفهان به اهواز قطار برقی می‌ساخت، بگید به جاده اصفهان به اهواز بیشتر برسند.
  ...0922
  سلام. این ترامپ با این سخنرانی‌هاش احمق واقعیه، خودش هم نمی‌فهمه اصلا چی داره میگه.
  ...0919
  برخی کارکنان رخنه کرده در مشاغلی که نباید باشند و حق اظهارنظر به آنها داده شده است که صحیح نیست.
  ...0919
  با عرض سلام ودرود بی‌پایان و خداقوت.جای سوال است که چرا شهرداری‌های سراسر کشور از کاشت نهال و درختچه در زمین‌های عمومی و بدون استفاده اعم از در حاشیه کوچه و خیابان‌ها و وسط بلوارها و نقاط فراوان دیگر خودداری می‌کنند؟ با توجه به فواید فراوان توسعه فضای سبز، ضروری است نسبت به این موضوع بی‌توجهی نشود.
  ...0938
  مسئولان کشور برای رونق اقتصاد کشور و کارخانجات تلاش بیشتری کنند و مشکلات کارخانجات هپکو اراک و مجتمع تولید بنزین را حل کنند، کارگران آنها ماه‌ها است که حقوق نگرفته‌اند.
  ...0912
  از مدیران و دست اندرکاران عزیز رسانه ملی که با پخش برنامه‌های پرسش و پاسخ به سوالات دینی و اعتقادی، مانند "آفتاب شرقی" و "پرسمان" درصدد تقویت ایمان مردم به‌ویژه نسل جدید و جوان هستند، کمال تشکر و قدردانی را می‌کنیم. امید و انتظار ویژه می‌رود به مرور زمان بر تعداد این برنامه‌ها در شبکه‌های مختلف سیما و همچنین در رادیو افزوده شود.
  ...0938
  به حمداله به یمن توانمندی هنرمندان در ساخت کارتون و انیمیشن‌ها و کاهش نیاز به محصولات خارجی، انتظار است از این پس فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی در متن سوژه‌ها و مضامین کارتون‌ها کاملا لحاظ شود و بدینوسیله زمینه‌های رشد و هدایت به‌ویژه برای نسل‌های جدید کودک و نوجوان فراهم بشود. انشاءاله.
  ...0938

  28
  اسفند
  1395

  شماره
  4858


  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام