کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت ۸:۳۰ صبح میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 10 اسفند 1395   Tuesday 28 February 2017
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabeyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

آفتاب یزد بر روی سرور های قدرتمند هاست ابری پارس پک میزبانی می شود

تبلیغات

عناوین صفحه

 • مقصد تازه‌ای برای ایران
 • نیاز منطقه «سفید باستان‌شناسی» به پژوهش‌های بیشتر
 • ثبت ملی محل رویداد پنج حادثه انقلاب اسلامی در یزد
 • روی خط آفتاب

  1714- چرا برخی‌ها در کوچه و بازار، در وسایل نقلیه عمومی، با یکدیگر بلند صحبت می‌کنند و با به کار بردن کلمات و ادبیات نامتعارف باعث رنجش دیگران می‌شوند و چرا مسئولان صدا و سیما درباره این گونه مسائل فرهنگ‌سازی نمی‌کنند؟ گرچه متولیان رسانه ملی و همگانی فرصت چنین کارهایی ندارند. باز خدا را شکر که ستون روی خط آفتاب یزد درد‌دل‌های مردم را چاپ و اطلاع رسانی می‌کند. (6/12)
  1729- بانک‌ها با واگذاری وام مسکن به متقاضیان سود بالایی را دریافت می‌کنند و خریداران مجبورند سال‌ها‌ به بانک‌ها‌ بدهکار باشند. اگر هدف کمک به خانواده‌ها برای خانه‌دار شدن است، چه دلیلی دارد سودها را طوری تعیین کنند که به خریداران مسکن فشار وارد شود؟ هر ایرانی و هر خانواده باید از لحاظ مسکن تامین باشد، اما حقوق‌ها به قدری پایین است که همگان نمی‌توانند خانه‌دار شوند، حالا برخی‌ها‌ کمی دست‌شان به دهان‌شان می‌رسد و صد البته آنها هم با قرض گرفتن، مبلغی را به امید خانه دار شدن تهیه کرده اند، چون پول شان به اندازه خرید خانه نیست، مجبورند وام بگیرند و سال‌ها‌ زیر بار بدهی بروند. امیدواریم مسئولان مستاجران را دریابند و نسبت به کاهش سود بانکی وام مسکن تصمیم‌ها‌ی بهتری بگیرند. (6/12)
  1843- از ایثارگران هستم. از شهرستان نور تماس می‌گیرم. ما ایثارگران مشکل داریم طلب‌های ما را نمی‌دهند. تکلیف بازنشستگی ما مشخص نیست. آقای رئیس‌جمهور تکلیف ما را روشن کنید. مجلس که اسمی از ما نیاورد، شما برای رضای خدا مشکلات ما را در نظر بگیرید و تکلیف ما را روشن کنید. (4/12)
  0757- استفاده از هوش و ذکاوت جوانان و تقویت مهارت‌ها در پیشرفت کشور فقط درصورت استفاده مساوی از فرصت‌ها امکان پذیر است. تجمیع ثروت در دستان معدودی رانت‌خوار و نابرابری اجتماعی، علت عدم توسعه کشور است. (5/12)
  0758- کاندیداتوری آقای مهندس میرسلیم برای انتخابات ریاست جمهوری به یک شوخی شبیه است. چون ایشان در زمان تصدی‌گری در وزارت ارشاد سختگیری می‌کرد که گمان نکنم دیگر هیچ روزنامه‌ای برای گفتگو پا پیش بگذارد. (5/12)
  آفتاب یزد: آقای میرسلیم چنین نظری را ندارند و مدت وزارت خود را زمان توسعه مطبوعات می‌دانند.
  0904- آقای ظریف و بقیه مسئولان می‌گفتند ما پشتوانه‌مان مردم است. پس بدانند مردم دوست ندارند آن قدر با روسیه ارتباط برقرار کنید. نباید مبادله تهاتری داشته باشیم و نفت بدهیم کالا بگیریم. این به نفع مردم ایران نیست. (5/12)
  1106- متخصص رادار اف - 14 هستم. خداوند به شما اجر دهد که پیام‌های ما را پخش می‌کنید. امیدوارم خداوند برای شما بهترین روزها و سال نو خوب و با برکتی را فراهم کند. (5/12)
  1129- امام جمعه موقت تهران گفتند تنها راه نجات از نفوذ و جلوگیری از تفرقه، ولایت‌پذیری است. درست است. (5/12)
  1132- یکی از خوانندگان شما سوال کرده اگر غیر از دروغ و توهین و موارد خلاف، مسائل دیگری هم هست که باعث عدم چاپ پیام می‌شود توضیح دهید. شما پاسخ دادید پیام‌ها باید خالی از توهین باشد. این توهین و دروغ و... را آن بنده خدا می‌دانست. وی موارد دیگر را دوست داشت بداند که شما توضیح ندادید. (5/12)
  1200- ساکن منطقه شهرداری22 تهران هستم. مدت چندین سال است آب و فاضلاب چند تا از برج‌های منطقه به داخل جوی خیابان رها شده است که بوی تعفن منطقه را آلوده کرده. متاسفانه مسئولان تاکنون بی‌تفاوت بوده‌اند. لطفا چاپ کنید شاید اقدامی جهت جلوگیری از آلوده‌تر شدن منطقه صورت گیرد. (5/12)
  پیام‌های مردمی در صفحات2-6-13-15
  مسئولان کشور در بحث مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر قویتر عمل کنند. سن اعتیاد به سیگار و موادمخدر روز به روز دارد پایین تر می‌آید و یکی از عوامل شیوع طلاق در کشور ما اعتیاد است.
  ...۰۹۱۲
  سلام.شب چهارشنبه سوری نزدیک است و جوانان و نوجوانان ما هم کنجکاوند. مطبوعات و صداوسیما کار هشداررسانی را شروع کنند. هر ساله تازه با آن همه هشدار و آگاه سازی این همه خسارات جانی و مالی داریم می‌خوریم وای که بیخیال هم بشویم. ضمنا از نیروی انتظامی‌می‌خواهیم با حضور در مدارس و دبیرستان‌ها و مساجد و اجتماعات مردم را هشیار و آگاه کنند.
  ...۰۹۱۲
  باعرض سلام وسپاس بی پایان وخداقوت. با اعلام عدم افزایش قیمت بنزین و دیگر حامل‌های انرژی در سال ۱۳۹۶امید می‌رود که مسئولان محترم هرگز اجازه ندهند درصد تورم داخلی با عدم تطابق قیمت‌های بین‌المللی و با نوسانات طلا،ارز و حتی سوخت‌ها و ... افزایش بیابد.
  ...۰۹۳۸
  باسلام خدمت تمام نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بیماری سرطان و سکته‌های قلبی و دیابت درکشور بیداد می‌کند. برنج دانه بلند هند و پاکستان که امروزه گل سر سفره‌های ایرانیان می‌باشد و شماها نمایندگان ملت هیچگاه به این عامل بیماری زا توجه نکردید ملت به شماها رای داده که حافظ حقوق آنان باشید. چرا اجازه می‌دهید این به اصطلاح برنج دانه بلند را که با آب و تاب از تلویزیون برای خرید تبلیغ می‌شود، وارد کشور کنند؟ آیا تا به حال آن را آزمایش کرده‌اید که با سوزاندنش چه پلاستیکی از آن به وجود می‌آید؟ چرا پول کشور به محصول جنس بدل و تقلبی داده می‌شود؟ مردم به بدترین بیماری‌ها دچار می‌شوند و شماها کوچک‌ترین عکس‌العملی انجام نمی‌دهید آیا توان جلوگیری از آن را ندارید؟ اگر چنین است به ملت بگویید.
  ...۰۹۱۸
  باعرض سلام و سپاس بی‌پایان وخداقوت.پرداخت کمک اجاره به کم درآمدها در طرح مسکن اجتماعی،حرکتی جهادی و خداپسندانه بوده و بدینوسیله فشارهای اقتصادی و معیشتی تاحدی از دوش آنها کاسته می‌شود و چه بسا با استمرار این حمایت‌ها،ان‌شاءا... در آینده این عزیزان هم صاحب مسکن بشوند.
  ...۰۹۳۸
  آقای باهنر فرمودند محتمل است که آقای روحانی دوباره! جناب باهنرمحتمل.یحتمل.احتمال خوش بحالتون هم برشکارین هم دوزنده ...
  ...۰۹۱۹
  دیپلماسی دولت در مقابل دولت‌های معاند منطقه ضعیفه! در نشست مونیخ، عربستان و ترکیه به راحتی ضدایران حرف می‌زنن اونوقت ظریف در حرفاش میگه برخی دولت‌های منطقه سبب ناامنی شده اند! خب اسم ببر بگو ترکیه عربستان، قطر!
  ...۰۹۳۰
  متاسفانه این« قصه» تلخی است که نه هواپیما‌ها امن‌اند نه قطارها نه جاده‌ها.... تازه با همه این‌ها وزیر راه هم ابقا شد! ؟(قنبر یوسفی از آمل)
  ...۰۹۱۱
  باتوجه به شواهد و قرائن موجود، دانشگاه علوم پزشکی و درمانی گیلان ۱۲ماهه اضافه کاری و کارانه‌های پرستارانش را نداده.باتوجه به اهمیت موضوع انتظار می‌رفت متولیان امر و وزارت بهداشت در این موضوع ورود کنند.متاسفانه در فاصله ۲۰روز به پایان سال، هنوز خبری از پرداخت‌ها نیست؟!
  ...۰۹۱۱
  پیام‌های مردمی‌در صفحات۲-۶-۱۳-۱۵
  بسیار برایتان متاسف هستیم که به خاطر یک باخت در فوتبال، تقصیر قطع روابط با آل سعود و آل یهود را به گردن چند نفر که به سفارت آل سعود تعرض کردند، می‌گذارید و آن رژیم پلید را بی‌گناه معرفی می‌کنید و این رژیم کودک کش جانی و پلید که خون شیعیان پاکستان، یمن، بحرین، عراق، سوریه، میانمار، کشمیر، عربستان، لبنان، فلسطین، غزه، لیبی و سودان و... از چنگالش درحال چکیدن است و امثال جنایتکاران داعش و القاعده و النصره و طالبان و. .. تولید این رژیم کثیف و جانی است را تبرئه می‌کنید و دلتان برای محروم شدن از بازی با آنها گرفته و جوانان غیوری که در اعتراض به جنایات این رژیم منحوس حرکتی کوچک انجام داده اند را سرزنش می‌کنید؟
  آفتاب یزد:برای شما متاسفیم که نمی‌توانید مباحث را از یکدیگر تفکیک نمایید و آن‌ها‌ را برای نتیجه‌گیری مطلوب جمع می‌بندید.در ظلم رژیم سعودی شکی نیست اما با حمله به سفارت چه چیزی دقیقا عاید ما شد؟آیا غیر از این است که در مجامع بین المللی به جای آنکه
  سعودی‌ها‌ به خاطر شهادت شیخ‌نمر محکوم شوند ما بازخواست شدیم.قبل از حمله این ایران بود که در حال صحنه گردانی علیه عربستان بود اما به یکباره با حمله شبانه زمین بازی تغییر کرد و رژیم سعودی طلبکار شد.
  چرا تو روزنامه‌تون از جشن یه موسسه کنکور وکالت خبر تهیه کردید؟ از این به بعد از مراسم قلم چی و گاج هم خبر تهیه کنید!
  آفتاب یزد: این موضوع یک اطلاع‌رسانی است و بابت این خبر وجهی دریافت نشده است. هر برنامه‌ای که اینچنین باشد از خبرنگاران ما جهت تهیه گزارش دعوت نمایند اقدام به چاپ می‌شود.
  با سلام و خسته نباشید، می‌خواستم بپرسم آیا تخلفات و عدم تعهد و اجرای قانون توسط ادارات و مقاماتشان و ایفای نظر شخصی به جای اجرای قانون را هم چاپ می‌کنید؟
  آفتاب یزد:اگر در چارچوب قانون و اخلاق باشد مانعی ندارد.
  با سلام خدمت جنابعالی. اینجانب به دنبال مطالبی در آرشیو هفته نامه چاپ شده در تاریخ 30 آذر 1395 هستم ولی هر قدر سعی می‌کنم امکان دسترسی به آرشیو هفته نامه تاریخ مورد نظر را پیدا نمی‌کنم. لطفا راهنمایی کنید که در سایت چطور می‌توانم به آرشیو هفته‌نامه‌ها‌ دسترسی پیدا کنم. پیشاپیش از همکاری و توجه جنابعالی سپاسگزارم.
  آفتاب یزد:باید از دفتر روزنامه تهیه فرمایید.
  شهروند مسئول: به استحضار می‌رساند با عنایت به بازدیدهای میدانی انجام شده از آتش نشانی مستقر در برج میلاد، مواردی ناایمن به شرح ذیل احصاء گردید:
  1-عدم وجود گازکشی و استفاده از کپسول‌ها‌ی گاز ناایمن جهت گرمایش آب استخر که سابقه حریق داشته است.
  2- نداشتن درب‌ها‌ی خروج اضطراری به تعداد کافی
  3- وجود سقف موقت ناایمن که در مواقع حریق پتانسیل بالای خطر را دارد.
  4- نشست سطح زمین دلفیناریوم ( به دلیل عدم استحکام سازی مناسب)
  5- عدم وجود کفپوش‌ها‌ی مناسب داخل سالن دلفین که سابقه حادثه نیز داشته است.
  آفتاب یزد: قضاوتی در این خصوص نداریم از این جهت پیام چاپ می‌شود تا اگر نواقصی وجود دارد هشداری باشد جهت رفع آن، ضمن اینکه در این برج تا حدامکان استانداردها رعایت شده است.
  پیام‌های مردمی در صفحات2-6-13-15
  1514- یکی از دندانپزشکان درباره خمیردندان‌های ذغالی گفت: هفته‌ای یک بار استفاده از خمیردندان‌ها‌ی ذغالی خوب است اما بیشتر از آن باعث سایش دندان‌ها می‌شود. (6/12)
  1017- این روزها که مترو مسافران بیشتری دارد، از مسئولان مربوط تقاضا داریم سرعت قطارها را افزایش دهند تا مسافران مجبور نباشند در ایستگاه‌ها‌ معطل شوند. یا اینکه به علت ازدحام مسافران و تاخیر در جا به جایی آنان، در برخی ایستگاه‌ها‌ توقف نکنند. این مسئله باعث می‌شود مسافران در ایستگاه‌ها پیاده و برای استفاده از قطارهای بعدی با مشکلات فراوانی مواجه شوند. خوب نیست برای یک ایستگاه متحمل این همه زحمات شوند. (6/12)
  0915- علیرغم اینکه تمامی قهوه‌خانه‌ها بر روی شیشه مغازه شان نوشته اند: «ورود افراد زیر 18 سال ممنوع»، اما بعضی از صاحبان قهوه‌خانه‌ها به دلیل اینکه به فکر درآمد بیشتر هستند، برایشان تفاوتی ندارد مشتریان آنها چندسال‌شان است و به نوجوانان زیر18سال هم قلیان می‌دهند! (6/12)
  0926- دستفروشان این روزها در پیاده‌روهای خیابان امام خمینی(ره) شهرستان گرگان بساط پهن می‌کنند و مردم برای رفت و آمد در پیاده‌روهای کم عرض این خیابان با مشکلات فراوانی مواجه‌اند. شهرداری باید برای کاسبی آنان مکانی فراهم کند تا هم کاسبی‌شان را انجام دهند و هم اینکه عابران برای خرید و رفت و آمد مشکلی نداشته باشند. قابل‌توجه شهردار گرگان! (6/12)
  1412- مسافرانی که به ایستگاه مترو شهید حقانی در روزهای بارانی رفت‌وآمد می‌کنند، با خود قایق شخصی به همراه داشته باشند تا بتوانند از دریاچه‌ای که ایجاد می‌شود، عبور کنند! (6/12)
  1519- کلانتر هستم از تهران. لطفا این مطلب را چاپ کنید بلکه مورد توجه مسئولان سازمان ترافیک شهرداری قرارگیرد. با تشکر از لطفی که به مخاطبان دارید. تعداد پله‌ها‌ی نفس گیر اتوبوس‌های
  «بی.آر.تی» واقع در بزرگراه امام علی(ع)، ایستگاه دروازه دولاب (منطقه 14)، 72عدد است. مسئولان سازمان ترافیک شهرداری تهران قضاوت کنند آیا این تعداد پله‌ها برای افراد سالمند و بیمار
  که هر روز مجبورند از روی آنها رفت‌وآمد کنند، مناسب است و آیا زمان آن
  فرا نرسیده که پله‌های این ایستگاه را مکانیزه کنند و آیا حتماً باید روزانه 1000 مسافر
  از روی پل مربوط رفت و آمد کنند تا پل مکانیزه شود. به هرحال وقتی شهرداری در زیر زمین ایستگاه می‌زند، باید به فکر مشکلات مسافران کم توان و ناتوان و بیماران هم باشد! (6/12)
  1111- برخی بانک‌ها‌ و ادارات دولتی ساعت 7:30 و بعضی‌ها‌ هم 8 صبح شروع به کار می‌کنند. مگر نباید تمامی ادارات دولتی و بانک‌ها‌ سر ساعت تعیین شده ـ7:30ـ کارشان را شروع کنند؟(6/12)
  1514- اتحاد و همدلی مردم در نماز جمعه، در راهپیمایی‌ها و در تشییع جنازه حجت الاسلام‌ها‌شمی و در تمام عرصه‌ها‌ به خوبی بیانگر این است که مردم برای کشور و مسئولان ارزش قائل‌اند و همیشه پشتیبانی‌شان را با حضور یکپارچه اعلام کرده‌اند. آیا مسئولان هم قدر هموطنان را می‌دانند؟ اگر پاسخ مثبت است، باید برای کاهش قیمت‌ها‌ و بالا بردن توان خرید مردم و معیشت از دسته رفته آنها اقدامات درخور توجهی انجام گیرد تا خدای نخواسته مردم از مسئولان دلسرد و آزرده خاطر نشوند. (6/12)
  1535- اینجانب از جناب آقای مظفری، مدیر مسئول گرامی روزنامه آفتاب یزد و آقای کریمی، سردبیر محترم این روزنامه از اینکه مطالبم را بدون هیچ گونه دخل و تصرفی چاپ می‌کنند، سپاسگزارم. ان‌شاءالله که خدا به شما و خانواده‌های گرامی‌تان و بقیه تلاش‌گران و همکاران‌تان سلامتی عنایت فرماید. (6/12)
  پیام‌های مردمی در صفحات2-6-13-15

  23
  دی
  1395

  شماره
  4804


  ثبت ملی محل رویداد پنج حادثه انقلاب اسلامی در یزد
  نیاز منطقه «سفید باستان‌شناسی» به پژوهش‌های بیشتر
  مقصد تازه‌ای برای ایران
  راهنمایان گردشگری مهمان‌نوازی ایرانی و تاریخ سفر در ایران کتاب شدند

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام