کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت ۲ بامداد میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 07 اردیبهشت 1396   Thursday 27 April 2017
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

آفتاب یزد بر روی سرور های قدرتمند هاست ابری پارس پک میزبانی می شود

تبلیغات

عناوین صفحه

 • رئیس صدا و سیما انتقادها را شنید قول داد
 • خانم مرعشی در حضور «آیت‌الله» مرا قسم داد که مهدی هاشمی را تنها نگذارم
 • تاسف و تسلیت آمریکا برای درگذشت آیت‌الله‌هاشمی
 • فقدان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ضایعه بزرگ برای کل کشور است
 • کری: قبل از توافق هسته‌ای برای بمباران ایران تحت فشار بودیم
 • مردم اندیشه اعتدال را تنها نخواهند گذاشت
 • روی خط آفتاب

  عباسعلی شمس: در راستای عملی‌نمودن اقتصاد مقاومتی و انجام بهترین راهکار پدافند غیر عامل در شرایط کنونی کشور، باید مشکلات اساسی را شناسایی و نسبت به حل آن اقدام نمود.
  در حال حاضر دو مشکل اساسی جامعه عبارتند از رکود اقتصادی و بیکاری جوانان (به‌ویژه آقایان) که پیش زمینه مشکلات بسیار جدی بوده و خود باعث ده‌ها مشکل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه است. در این خصوص با بودجه ماهیانه 4000 میلیارد تومان که می‌توان آن را به صورت کاهش هزینه‌های جاری، استقراض، اوراق بهادار، اوراق مشارکت، تغییر در نرخ‌های انرژی، تخصیص بخشی از مالیات دریافتی، تغییر در نحوه پرداخت یارانه‌ها ( که بخش عمده‌ای ازاین طریق تامین می‌شود)، تغییر در برخی مواد بودجه سالانه کشور، ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری و... تامین نمود.
  بدیهی است که در این راستا مردم شریف و عزیز ایران اسلامی نیز در صورت وجود اراده جدی نسبت به موضوع، در حل آن مشارکت و در تامین بودجه فوق الذکر همکاری خواهند نمود.
  چنانچه بودجه مذکور تامین گردد دو اقدام ذیل انجام خواهد شد.
  الف ) 75 درصد بودجه فوق به مصرف پروژه‌های عمرانی و یا اقدامات اصلاحی مورد نیاز اختصاص یابد. بدین معنی که هر روز یک پروژه 100 میلیارد تومانی در کشور افتتاح می‌گردد که اثر مثبت روانی، اجتماعی و اقتصادی بر سایر موضوعات خواهد داشت.
  بدین شکل که مسئولین هر استان (استانداران، فرمانداران، شوراها) پروژه‌های مورد نیاز بر اساس شرایط هر منطقه را پیشنهاد نموده و سپس توسط کمیته‌ای تخصصی و ویژه پیشنهادات بررسی و مواردی که بیشترین توجیه فنی و اقتصادی، بازدهی، اشتغالزایی و بهره وری را به همراه دارند، اجرایی می‌گردد. این پروژه‌ها پس از بهره‌برداری می‌توانند به صورت شرکت سهامی عام و بر اساس قوانین بورس اوراق بهادار اداره گردند. (پروژه‌های تامین و ذخیره آب حائز اولویت خواهند بود)
  ب ) 25 درصد بودجه فوق به جوانان تحصیلکرده ( آقایان ) که خدمت سربازی را به انجام رسانده، دارای سایر شرایط عمومی بوده و در هیچ سازمانی تاکنون استخدام نشده اند، اختصاص یابد. شایان ذکر است بر اساس آمارهای استخدامی طی سنوات گذشته افراد فوق الذکر که شرایط لازم را دارند، حدود 000/000/1 نفر برآورد می‌گردند که دولت باید برای این قشر کار ایجاد نماید.
  دولت می‌تواند با بودجه فوق (برای مدت محدود)، شبیه بیمه بیکاری، ماهانه به اندازه حداقل قانون کار به این افراد پرداخت و این افراد به‌صورت منظم و مستمر با هماهنگی یک دستگاه متولی، با شرکت در دوره‌های آموزشی (تخصصی و فنی، دوره‌های عمومی اخلاق، احکام، خانواده، ورزشی و... کار آمد شده و به مرور در پروژه‌های ایجاد شده در بند الف، به صورت دائم مشغول به کار گردند.
  نتایج: با این رویداد بسیاری از معضلات و مشکلات جامعه حل شده و امید، نشاط، رونق اقتصادی و سرمایه‌گذاری جایگزین شده و سرمایه‌های ملی کشور مولّد و برای نسل‌های بعدی حفظ خواهد شد.
  سایر مزایا و نتایج عبارتند از:
  1- جوانان از خطرات مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی حفظ خواهند شد.
  2- با توجه به دریافت حقوق جوانان، زمینه برای ازدواج آنان فراهم می‌گردد و زمینه برای تقاضای مسکن و سایر لوازم مورد نیاز زندگی افزایش یافته و باعث رونق در اقتصاد خواهد شد.
  3- با توجه به چرخه اقتصادی کشور و فعال شدن پروژه‌های عمرانی سایر افرادی که از شغل خود بیکار شده‌اند مجدداً مشغول به کار خواهند شد و به تبع آن قشر وسیعی از افراد و امکانات کشور فعال شده و سایر سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نیز شروع به سرمایه‌گذاری و فعالیت خواهند نمود و سرمایه‌های ملی کشور (مولّد) باقی
  خواهند ماند.
  4- تسهیل ازدواج و تحکیم نهاد خانواده
  5- مشارکت اجتماعی و ارتقاء خودباوری و اعتماد به نفس
  6- آموزش جوانان و ارتقاء جایگاه آنان در موضوعات اجتماعی و مدیریتی
  7- اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 و کوچک سازی دولت و توانمند سازی مردم
  8- ارتقاء امنیت سرمایه‌گذاری و بهبود محیط کسب و کار
  9- گسترش آموزش‌های فنی و حرفه ای
  10- افزایش اشتغال بخصوص برای جوانان
  11- کاهش وابستگی به درآمد‌های نفتی
  12- تحکیم امنیت پایدار و انضباط اجتماعی
  13- حفظ منابع و سرمایه‌های ملی برای نسل‌های بعد
  14- پیشگیری از وقوع جرم و ایجاد زمینه لازم برای جرم زدایی
  15- تامین پدافند غیر عامل حیاتی و اساسی
  16- حفظ مشاغل موجود و گسترش و ایجاد مشاغل جدید
  17- افزایش توان پولی، مالی و اعتباری کشور
  18- افزایش درآمد‌های ناشی از مالیات و افزایش منافع جمعی مردم
  19- سالم سازی و تقویت فرآیند‌های تولید، توزیع و مصرف کشور
  20- تقویت بورس اوراق بهادار به واسطه افزایش تعداد شرکت‌های بورسی
  21- استفاده و به‌کارگیری سرمایه‌های خرد و کلان آحاد جامعه
  22- جلوگیری از انتقال سرمایه‌ها به خارج ازکشور به‌واسطه فراهم شدن زمینه‌های به‌کارگیری سرمایه‌ها در فرآیند تولید
  23- جذب سرمایه‌های خارجی
  24- مقابله با تحریم‌های اقتصادی سایر کشورها و افزایش توان اقتصادی
  25- کاهش وابستگی به درآمد‌های نفتی در مصارف جاری کشور و زمینه سازی سرمایه‌گذاری درآمدهای نفتی
  26- کاهش صادرات مواد خام و بسترسازی ایجاد و افزایش ارزش افزوده روی مواد خام در کشور
  27- افزایش درآمد‌های دولت به‌واسطه افزایش فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی کشور
  28- کاهش نقش تصدی گری دولت به‌واسطه فعال شدن بخش‌های خصوصی و تعاونی بنابراین شکل گیری برای طرح‌های عمرانی
  29- سرمایه‌گذاری‌های کلان ساختارهای نظارتی دولت به عنوان وظیفه اصلی حوزه حاکمیت
  30- شکوفا شدن استعدادهای فردی، جمعی و سازمانی در فرآیندهای تولید
  31- توسعه نیروی انسانی و افزایش توانمندی‌ها و مهارت‌های مورد نیاز آن‌ها در عرصه‌های مختلف تولید
  32- استفاده بهینه از منابع انسانی وتحقق شایسته سالاری در فرآیندهای مختلف تولید و برقراری عدالت سازمانی در حوزه
  نیروی انسانی
  33- جلوگیری از مهاجرت افراد به شهرهای بزرگ به واسطه فراهم شدن زمینه‌های تولید محلی و استفاده بهینه ازظرفیت‌ها وامکانات محلی و استانی در کشور
  34- جلوگیری از فرار مغزها به سایر کشورها به‌واسطه فراهم شدن امکان به‌کارگیری تخصص‌ها در بخش‌های مختلف تولیدی کشور استفاده از نیروهای انسانی متخصص محلی
  35- بستر سازی توسعه پایدار در ابعاد خرد و کلان در بخش‌های ملی و محلی
  36- تقویت قدرت چانه زنی نظام و کشور در عرصه‌های بین‌المللی در حوزه مسائل سیاسی، اقتصادی و امنیتی
  37- اصلاح و بازسازی قوانین حوزه‌های اقتصاد و تولید به واسطه احساس نیاز کشور به آن‌ها‌
  38- حذف بخش‌های زائد اداری و تلفیق و ترکیب بخش‌های موازی در ساختارهای اداری و تولیدی
  39- کاهش مشکلات کارگری در سطح جامعه
  40- فعال‌تر شدن بخش‌های اداری و دولتی به‌واسطه درخواست‌های مستمر و دائمی بخش‌های تولید
  41- با توجه به موارد فوق، گردش کار و گردش پول در جامعه افزایش یافته و موجب رونق اقتصادی و خروج از شرایط رکود می‌گردد.
  42- در صورت انجام موارد فوق و رونق تولید، سرمایه اقشار مختلف جامعه از بانک‌ها خارج شده و به سمت سرمایه‌گذاری در بورس و صنعت و تولید کشور روانه خواهد شد.
  43- چنانچه موارد فوق انجام گردد سایر بودجه‌های عمرانی و رفاهی کشور نیز به موضوع کمک نموده و موثرتر و کارآمدتر خواهند شد.
  پیام‌های مردمی در صفحات2-6-13
  آیا ده‌ها میلیارد دلار پول بلوکه شده ایران که بعد از برجام آزاد شد جزء دستاوردهای دولت آقای روحانی نیست، پس چرا خبری از آن در رسانه‌ها نیست؟
  ...0910
  از آستارا پیام می‌دهم. آفتاب‌عزیز! سلام من را به وزیر بهداشت و درمان برسانید. دولت یازدهم 2 وزیر کاری و عالی داشت؛ اولی دکتر ظریف دومی دکتر‌هاشمی ولی با افتتاح بیمارستان جدید آستارا من شهروند آستارایی به شما نمره 5 می‌دهم. وزیر باید کمترین نمره‌اش 18 باشد.
  ...0935
  اکثر عکس‌های روزنامه مات هستند و بعضی اوقات نوشته‌ها تار هستند. لطفا بهتر چاپ شود.
  ...0937
  در مورد تبلیغات انتخاباتی سردار قالیباف در فضای مجازی به‌صورت شعرخوانی کودکان بهتر بود به‌صورت ویژه چند کلمه هم در مورد تونل غیرقابل استفاده خوانده می‌شد.
  ...0910
  از آقای روحانی می‌خواهیم در مناظرات بسیار با اقتدار ظاهر شوند. بعضی‌ها با عوام‌فریبی مشغول تخریب دستاوردهای دولت، اصلاح‌طلبان و اعتدالیون هستند.
  ...0912
  حیف این قهرمانی با این بی‌برنامگی در دادن جام... درحالی که به اندازه کافی صدا و سیما و... سعی در کمرنگ کردن این قهرمانی داشت پرسپولیس هم در ساماندهی نادرست همه چیز را برای شب نه‌چندان خاطره‌انگیز فراهم کرد.
  ...0911
  با سلام. وزیر تعاون طرح افزایش پلکانی حقوق برای بازنشستگان کشوری را تا سقف 2100000 قرار داده که به نظر اینجانب ناچیز است. باید سقف حقوق را 3000000تومان قرار می‌داد. با توجه به حقوق‌های آنچنانی که بعضی‌ها می‌گرفتند مثل مدیران بانک‌ها این حداقل کمکی است که دولت می‌تواند در حق بازنشستگان انجام دهد. در ضمن اینجانب از سخنان آقای روحانی که به‌طور زنده ازتلویزیون پخش شد بسیار ناامید شدم. ایشان گفتند در حق مدیران بانک‌ها ظلم شده، مدیرانی که بعضا تا سقف 000/000/50 تومان حقوق می‌گرفتند. کاش این سخنان را در حق بازنشستگان می‌گفتند واقعا جای تاسف دارد مدیری که همه ساله سفر خارج می‌رود آن وقت اینجانب چندین سال است که می‌خواهم یک سفرداخلی بروم، نمی‌توانم. گاهی حتی از پس هزینه دارو و درمان هم برنمی‌آیم.
  ...0919
  سلام. از لاهیجان پیام می‌دهم. قهرمانی پرسپولیس را به تمامی‌هواداران و هموطنان خارج و داخل کشور تبریک می‌گویم.
  ...0911
  از طریق خط آفتاب یزد به مردم شریف عرض می‌کنم دیوان عدالت اداری در جهت احقاق حقوق صاحبان حق، دلسوز و در راستای آن با هیچ سازمان و نهاد و مقامی تعارف ندارد و صادقانه عرض می‌کنم در یک مورد به آرای شهرداری تهران و شورای شهر اعتراض و پرونده امر در شعبه محترم 40 رسیدگی و پرسنل دفتری و قضات خوب آن شعبه با رفتار شایسته و نگاه منصفانه مهر تایید بر حقوقم زدند، لذا با ابراز قدردانی از شعبه40 دیوان عدالت اداری خواستم اطلاع‌رسانی و امیدوارم این پیامم به رویت بزرگان محترم قوه‌قضائیه برسد.
  ...0911
  1607- از سبزوار تماس می‌گیرم.
  در روزنامه اعلام شده یارانه اقشاری که تحت پوشش امداد و بهزیستی هستند افزایش پیدا می‌کند. بسیار عالی. اما فراموش نشود کسانی هستند که بیوه‌زن یا بی‌سرپرست یا سرپرست خانوار هستند و درآمدی هم ندارند و به خاطر بزرگواری آنها تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی
  قرار ندارند. لطفا آنها را بررسی کنند و حمایت از آنها صورت گیرد. (31/1)
  2116- صحبتی دارم با کسانی که نسبت به انتخابات بی‌تفاوت هستند. آیا ایرانی می‌تواند نسبت به کشورش بی‌تفاوت باشد؟ کسی که بی‌تفاوت است نمی‌تواند بگوید من دلسوز مردم هستم. نباید آتو به دشمنان بدهیم. آنها همین را می‌خواهند. همه باید با تبعیت از بزرگان و رهبری در انتخابات شرکت کنیم. (2/2)
  2125- اگر رئیس‌جمهوری با آرای بالا از رای مردم انتخاب شود می‌تواند هم در مجامع بین‌المللی و هم در داخل حرفش را به کرسی بنشاند. پس باید در انتخابات شرکت کنیم و بهترین را انتخاب کنیم. (2/2)
  2127- با شرکت در انتخابات رای ما به آقای حسن روحانی است که با بالاترین میزان رای به عنوان رئیس‌جمهور در چهارساله دوم انتخاب می‌شود. (2/2)
  2143- در صفحه 5 روزنامه امروزتان را خواندم. واقعا آنها که کارهای خوب دولتمردان ما مثل آقای روحانی را نمی‌بینند هر حرفی را منفی نشان می‌دهند و سیاه دل هستند. حکایت گفته سعدی گهرزبان است که می‌گوید:
  هرگز حسد نبرده و حسرت نخورده‌ام
  جز بر دوروی یار موافق که درهم است... (2/2)
  2306- دکتر علی جنتی رئیس ستاد انتخابات اصلاحات گفته‌اند صدا و سیما اپوزیسیون دولت شده و از حالت رسانه ملی خارج گشته است. واقعا سوال بزرگی پیش می‌آید. آیا مسئولان در جریان جناحی عمل کردن این سازمان هستند؟ ایشان همچنین گفتند برخی نشریات و سایت‌های خبری برای خود حاشیه امن درست کردند. وقتی هم تخلفات آنها در هیئت نظارت بر مطبوعات محرز می‌شود با آنها مماشات می‌کنند. (2/2)
  2308- آیا درست است برخی رسانه‌ها و سایت‌ها از بودجه دولتی استفاده کنند، اما دنبال تخریب دولت باشند؟ آنها که مدعی حامیان فقرا بودند، چرا حالا تبدیل به حامیان ثروتمندان شده‌اند؟ (2/2)
  2339- از مشهد تماس می‌گیرم. 2 سال است یارانه مرا قطع کردند؛ با تمام ارادتی که به اصلاحات و آقای روحانی داشتم. الحمدلله دوران انتخابات هم رسید اما چرا یارانه ضعیف‌ترین فرد مثل من را قطع کردند؟ (2/2)
  0946- آن قدر سیاست خارجی خوبی داریم که حتی تاجیکستان با وجود کمک‌های زیاد کشورمان به این فارسی‌زبان‌ها، ورود ما را به پیمان شانگهای وتو کرده است. چرا باید کشورمان به عوض برقراری با دولت آن کشور با حزب راستگرا مذاکره کند؟ (3/2)
  0947- بسیاری از مردم تهران دکتر حافظی را در شورای شهر به علت تاثیرات مثبت ایشان در مسائل شخصی می‌شناسند و اگر فعالیت ورزشکار یا هنرمندی را در شورا قبول ندارند به این علت است که در این چهارسال تاثیر مثبتی در اداره شهر نداشتند. (3/2)
  0948- این روزها صحبت از انتخابات و کاندیداهاست. صحبت از این است که چرا افراد نامرتبط خود را کاندیدا می‌کنند؟ خواستم بگویم به این علت است که در کشورما هنوز مدیریت خوب تعریف نشده. الفبای مدیریت تعریف نشده. رئیس‌جمهور باید بزرگترین مدیر در کشور باشد و اوضاع 80 میلیون نفر را پیش ببرد. چرا در وزارتخانه‌ها رشته مدیریت جایگاه چندانی ندارد درحالی که رئیس جمهور باید مدیر و مدبر باشد. اما هنوز در کشورما ریاست را با مدیریت اشتباه می‌گیرند. درحالی که علم مدیریت از ریاست جداست. (3/2)
  پیام‌های مردمی در صفحات2-6-13

  22
  دی
  1395

  شماره
  4803


  فقدان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ضایعه بزرگ برای کل کشور است
  مردم اندیشه اعتدال را تنها نخواهند گذاشت
  به عشق‌هاشمی
  تاسف و تسلیت آمریکا برای درگذشت آیت‌الله‌هاشمی
  کری: قبل از توافق هسته‌ای برای بمباران ایران تحت فشار بودیم
  خانم مرعشی در حضور «آیت‌الله» مرا قسم داد که مهدی هاشمی را تنها نگذارم
  رئیس صدا و سیما انتقادها را شنید قول داد

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام