کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 01 آذر 1396   Wednesday 22 November 2017
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

آفتاب یزد بر روی سرور های قدرتمند هاست ابری پارس پک میزبانی می شود

اخبار آنلاین

 • شرکت فرودگاه‌ها: اگر نیاز باشد فرودگاه جدید می‌سازیم/ فقط یک فرودگاه سودده داریم
 • وزیر خارجه بحرین: متحدان امروز لبنان رفیق حریری را کشتند!
 • عکس/ کشف مومیایی با ماسک طلایی در مصر
 • بالشت هوشمندی که به خواب بهتر کمک می‌کند
 • یک شرکت هواپیمایی بلیط مسافرانش را در فرودگاه شیراز فروخت
 • نسل جدید ترمز فضاپیماها در سفرهای دوردست
 • قرائتی: با فضای مجازی می‌توان اوقات فراغت را پر کرد / این موضوع نباید مانع رفتن به نماز جماعت یا صله رحم شود
 • نگین خودرو ۴ میلیارد جریمه شد / عزل شهردار ناحیه ۲ منطقه ۱ به خاطر قطع درختان خیابان ولیعصر
 • جانشین موگابه امروز به زیمبابوه باز می‌گردد
 • تیلرسون: استعفای موگابه لحظه ای تاریخی برای زیمبابوه است
 • آیت‌الله مکارم: متولیان نوبل به جای خطاهای گذشته، نوبل را به سردار سلیمانی بدهند
 • دادگاه تجدید نظر نیویورک شکایت 1.7 میلیارد دلاری علیه ایران را به جریان انداخت
 • رئیس‌جمهور چچن: جنازه‌های استالین و لنین به گرجستان تحویل داده شود / با این کار مردم روسیه نفس راحتی می‌کشند
 • هفت خوان جدید وزارت نفت برای استخدام، دوباره دانشگاه نفت را ملتهب کرد
 • دلایل ایست قلبی جنین در رحم مادر
 • با یکایک دل های داغدار شما همدردم / شما مردانگی و استقامت خود را در جنگ تحمیلی نشان دادید/ انسان‌های دلاور و پهلوان می ایستند و حادثه را مغلوب خود می‌کنند
 • نوع و میزان مرخصی کارگران بر اساس «قانون کار»
 • ادعای اقدام شرم‌آور سعودی‌ها علیه همسر حریری
 • عناوین صفحه

 • ظریف باز هم سانسور شد
 • رئیس جمهور باید دوام بیاورد
 • حفاری غیرقانونی زیر چهارراه گلوبندک
 • نظام با کسی شوخی ندارد و از هیچ فردی هم نمی‌ترسد
 • گرانی پاکت شیر دلیل گرانی شیر!
 • سوءاستفاده سیاسی از معضلات اجتماعی
 • امید مافی - روزنامه نگار
 • پاسخ ایران به مقام سعودی
 • گورخوابی یعنی جامعه درد دارد
 • فتاح و ولایتی: نمی آییم
 • روی خط آفتاب

  1007- در مورد تعطیلی روزنامه کیهان خواستم بگویم چرا روزنامه باید تعطیل شود؟ مدیر روزنامه باید پاسخگو باشد. ایشان برای بسیاری از جامعه همیشه نسبت به مسائلی چون برجام شعر ناامیدی خوانده است. (24/8)
  1002- ساعت یک شب بیمارمان را به بیمارستان شریعتی بردیم. اورژانس تقریبا خلوت بود، اما ما را از سر خود باز کردند به بیمارستان تجریش فرستادند. آنجا خیلی شلوغ بود، اما اورژانس بیمارستان خیلی خوب به بیمار ما رسیدگی کرد که از این بابت از این پرسنل کمال تشکر را داریم. (24/8)
  0941- اگر به تاکسی سرویس‌های محلی و خطی در تهران به درد و دل‌های آنها که به خوبی محله‌های تهران را می‌شناسند و کارمندان و مهندسین برج‌ها را عصرها به منازل‌شان می‌رسانند گوش دهید آنها به خوبی از پشت پرده مالکین این برج‌ها که اکثرا آقازادگان هستند سخن می‌گویند. (24/8)
  0858- در مورد اینکه پیمانکار بیمارستان کرمانشاه را بازداشت کردند خواستم بگویم این کار چه فایده‌ای دارد؟ چرا آن زمانی که ساختمان را می‌ساختند نظارت نکردند؟ باید سازمان دستور دهنده را زیرسوال ببرند. آنها باید محاکمه بشوند. آقای مظفری لطفا این مسائل را بازتاب دهید. (24/8)
  0837- در روزنامه کیهان تیتری زدند با عنوان «آوار دروغ»! منظور آن به آقای جهانگیری بود که گفتند بیشترین تخریب و خرابی‌ها مربوط به مسکن مهر است. از قول اداره مسکن کرمانشاه تیتر زده در مسکن مهر فقط دو نفر کشته شدند. آقای جهانگیری درباره تخریب سخن گفته، روزنامه کیهان از آوار دروغ سخن می‌گوید. این دو چه ربطی به هم دارد؟ (24/8)
  0832- خواستم به کلیه مسئولان به خصوص وزیر مسکن و شهرسازی و نیز شهرداری تهران هشدار جدی بدهم 80 درصد ساختمان‌هایی که در تهران درحال ساخت است خدایی نکرده با یک زلزله خواهد ریخت. سه سال است در منطقه 17 برای ما ساختمانی 5 طبقه ساختند. سه سال نشده سنگ‌های آن درحال فروریزی است. خواهش می‌کنم جلوی این مهندسان را بگیرند. کسانی که با یک رانت و امضا مجوز ساختمان‌سازی می‌گیرند به این مسائل رسیدگی کنید. مردم نیاز به کمک دارند. (24/8)
  0130- از سردار سلیمانی برای آسیب‌دیدگان زلزله کمک بگیرند. چون ایشان مدیریت بسیار خوبی دارند. با برنامه کارها را پیش می‌برند. (24/8)
  0101- روزنامه آفتاب یزد با آن کاغذهای گران و مرغوب با فعالیت دهها پرسنل و هزینه‌های کاری زیاد انصافا هزار تومان مبلغ زیادی برای روزنامه نیست. ضمن اینکه برای بقای یک روزنامه مردمی، یک قیمت مناسب برای روزنامه ضروری است. (24/8)
  0016- بعد از دو روز و یک شب بستری در بیمارستان دی، دو میلیون و هفتصد و چهل هزار تومان پرداخت کردم. حال بیمه خدمات درمانی مبلغ خیلی ناچیزی آن هم برای شش ماه دیگر حاضر به پرداخت شدند. بیمه خدمات درمانی یک بار اعلام ورشکستگی کند، تکلیف همه مشخص شود. (24/8)
  1612- روزنامه کیهان اگر توقیف شده است چرا چاپ می‌شود؟
  آفتاب یزد: توقیف کیهان دو روزه بوده است.
  1132- هرگاه حوادث و بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله رخ می‌دهد و خانه و کاشانه مردم خراب می‌شود، شوربختانه، امدادرسانی با تاخیر انجام می‌شود و آسیب‌دیدگان را با مشکلات بیشتری مواجه می‌کند. چرا مدیریت بحران در سراسر کشور، بدون اتلاف وقت، یاری‌رسانی ندارد، چرا جمعیت هلال احمر برای مداوای حادثه دیدگان، تلاش‌های مضاعف انجام نمی‌دهد؛ چرا هنوز هم باید ضعف‌هایی، مانع خدمات رسانی مطلوب
  شود؟(23/8)
  باز بحث حذف یارانه مطرح است. این مبلغ ناچیز را با پرداخت پاداش پایان خدمت پانصد میلیون تومانی مقایسه کنید! چقدر بودجه بابت پاداش تخصیص می‌دهند؟ در حالیکه کار مفید بعضی در روز نیم ساعت هم نیست.
  ...0915
  پیامبر اکرم(ص): زنی که همسرش را با ناسازگاری و نافرمانی اذیت و عصبانی می‌کند شیطان یکی از چهارگوشه خانه می‌ایستد و برایش کف می‌زند.
  ...0912
  امام رضا (علیه السلام): کسی که از خداوند بهشت طلب می‌کند و در مقابل مشکلات صبور نیست خودش را ریشخند و مسخره کرده است.
  ...0912
  بی شک تامین نیازهای اقتصادی و معیشتی،مقدمه و زیربنای تمام زمینه‌ها‌ی حیات است. به طوریکه بدون آن اعتلا و ارتقا در امور دنیوی و اخروی امکان‌پذیر نخواهد بود، امیدواریم در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بتوانیم با برچیدن تمام موانع تحقق و شکوفایی اقتصاد سالم و اسلامی، حماسه‌ای ماندگار دیگری
  خلق کنیم.
  ...0938
  حضرت امام حسین(ع) می‌فرمایند: چیزی بر زبان نیاورید که از ارزش شما بکاهد.
  ...0938
  اجرای جامع و صحیح طرح تحول نظام بانکی ریشه کن کننده تمام مفاسد در نظام معاملات مالی و بانکی اعم از رشوه و... است.
  ...0938
  در زندگی زخم‌ها‌یی هست. .. حیوان آزاری خودش یه زخمه.
  ...0933
  السلام علیک یا ثاراله و ابن ثاره دشمنت کشت ولی نور تو خاموش نشد آری آن جلوه که خاموش نشود نور خداست.
  ...0938
  قداست خدمت در سنگر آموزش و پرورش که ابلاغ رسالت علم و دانش با رشته‌ها‌ی گوناگون و مفید برای جامعه اسلامی توام با پرورش صحیح روح،نفس و فکر مبتنی بر ارزش‌ها‌ی دینی است، نباید با دلهره و استرس کنکور و قبولی در آن که هم و غم دانش آموزان شده است، سست و بی ارزش شود. لذا از اوجب واجبات است تدریس در تمام پایه‌ها‌ به ویژه دوره متوسطه به گونه‌ای رقم بخورد که رقابت ناسالم و نگرانی از آینده در آن رخنه نکند.
  ...0938
  امسال هم به روال سال‌ها‌ی گذشته امت با غیرت و خود جوش اسلامی با شرکت در راهپیمایی‌ها‌ی چند روزه اربعین شهید مظلوم، امام حسین(ع) در عراق اسلامی، جهانیان را به شدت مبهوت کردند. بله، بهشتیان با پای خود به بهشت کربلای معلی قدم نهادند و بی‌شک با قلب و زبان لعن کننده صدام دیکتاتور هم بودند که سالهای طولانی حسرت این زیارت‌ها‌ را بر دل رهروان حسینی (ع) گذاشت و رفت.
  ...0938
  پیامبر اکرم(ص): از دروغ فاصله بگیرید همانا دروغگو مفسد است و جهنم جایگاه مفسدین است.
  ...0912
  شیخ نشینهای دست نشانده انگلیس و آمریکا مانند بن سلمان با پول نفت مردم جنگ افروزی می‌کنند و از این‌طرف هم افراد ناپخته و کم سواد بر طبل جنگ می‌کوبند.
  ...0915
  مسئولان محترم شهرداری و بخشداری‌ها‌ی سراسر کشور با برداشتن موانعی چون آسفالت سفت،سنگ و هر چیزی که باعث عدم سیراب شدن درختان می‌شود، از نابودی تدریجی آنها جلوگیری کنند.
  ...0938
  سلام و خسته نباشید. تشکر بابت روزنامه وزین و عالیتان در مورد سوژه. می‌خواستم از شما خواهش کنم در مورد بیمه‌های سلامت مطلب تهیه کنید. مدتی است دستور داده‌اند داروهایی که توسط پزشکان در دفترچه‌های بیمه سلامت نوشته می‌شود باید توسط پزشکان بیمارستان‌های دولتی نوشته و مهر بیمارستان دولتی پای آن خورده باشد و اگر غیر از این باشد دارو به نرخ آزاد حساب می‌شود. با توجه به شلوغی زیاد بیمارستان‌های دولتی این امکان برای همه وجود ندارد که یک روز از صبح تا شب آن هم بین مریض وقتمان تلف شود تا شاید دکتر، بیمار را ویزیت کند و اگه نشد باید روز دیگر مراجعه کنیم و هزار مشکل دیگر..... که خودتان از آنها باخبر هستید لطف بفرمایید و گزارش تهیه کنید. متشکرم
  آفتاب‌یزد: خواننده گرامی سوژه شما در دستورکار خبرنگاران اجتماعی روزنامه قرارگرفت. آفتاب‌یزد را دنبال کنید.
  با سلام. لطفا پیشنهاد کنید؛ آیا می‌توانیم زباله‌های موجود در جنگل‌ها و کوه‌ها را توسط آموزش به سگ‌ها به‌خصوص سگ‌های ولگرد جمع‌آوری کنیم؟ محقق‌کردن این پیشنهاد از مزیت‌های فراوانی برخوردار است. 1- فراوانی حیوان2-خستگی‌ناپذیری حیوان 3- استفاده خبری از این حرکت برای تلنگر و بیداری جامعه و...
  بابازاده از بابل
  سازمان تامین‌اجتماعى اوراق صندوق را که بابت طلب به شرکت‌هاى طرف قرارداد با دستگاه‌هاى اجرایی بابت حق بیمه پرسنل قبول ندارد پس راه‌و‌چاره شرکت‌ها چیست؟
  باسلام. من در منطقه سپیدار اهواز زندگی می‌کنم، متاسفانه مدتی است که سرقت از منازل و خودروها زیاد شده است. لطفا رسیدگی کنید. با تشکر
  با درود. در صفحه 13 مورخ 22/5/96 در مورد گزش حشره دراکولا هشدار داده شده، ولی برای درمان و پیشگیری، چیزی گفته نشده است. سپاس
  آفتاب‌یزد: به همکاران بخش زندگی روزنامه می‌گوییم پیگیری کنند.
  با سلام و خسته نباشید به دست‌اندرکاران روزنامه آفتاب‌یزد. من یک زن کشاورز از استان کرمانشاه هستم. چرا دولت آقای روحانی مطالبات کشاورزان رو پرداخت نمی‌کند. من حدود یک ماه گندم‌ رو تحویل دادم هنوز یک تومانش رو هم پرداخت نکردن. در حالی که من یکی از طرفداران پروپاقرص دولت محترم هستم. امیدوارم این موضوع را به گوش مسئولان برسانید.
  آفتاب‌یزد: موضوع شما به‌عنوان سوژه در دستورکار قرار گرفت. در تاریخ24 آبان ماه در صفحه 6، گزارشی در این خصوص چاپ شد.
  چرا کسی به فکر حاشیه‌نشین‌ها نیست؟
  در مورد گزارش «آقای جسارت» خواستم بگویم همیشه انسان‌های حقگو و راست کردار در تاریخ ماندنی هستند...
  الجبیر مردی که هرگز آرام نمی‌نشنید و بهتر است به او مرد سوءاستفاده از فرصت به‌دست آمده و دسیسه‌چینی خارجی لقب داد و بعید است در آینده بتواند با آن‌ همه دسیسه‌چینی کنار فردی به نام بن‌سلمان که در آینده به زعم خود به تغییر و تحول در سیاست اقتصادی تبحر بیشتر دارد به خوش‌خدمتی خود
  ادامه دهد.
  عادل: در مورد گزارش «چرا تعدیل مدارک تحصیلی متوقف شده است؟» خواستم بگویم این‌ را که خودمون می‌دانستیم فقط ما پیگیر این هستیم که طبق همان بخشنامه اعلامی سال 93 افرادی که قبل از ابلاغ بخشنامه شروع به تحصیل کرده‌اند نباید شامل شود و طبق روال قبل با آنها
  برخورد شود.
  آفتاب‌یزد: دوست عزیز در این گزارش استدلال‌های وزارت نفت در این خصوص برشمرده شده است. ضمن اینکه ما از مسئولان مرتبط قول پیگیری و بررسی گرفته‌ایم.
  عربستان با بحران از پیش‌ساخته شده نتوانست خود را تبرئه و ایران را در مخمصه سیاسی به دام بیندازد و از طرفی برای رهایی از شکست و میدان‌داری و هراس از خیزش شاهزادگان بی‌شمار دست به تسویه عجولانه خاندان
  آل سعود زد که از خوان گسترده نفت میلیارد‌ها دلار سرمایه اندوخته‌اند که خود او از این خوان نعمت باد آورده بی‌نصیب نیست.
  1219- درگذشت شماری از هموطنان در زلزله مهیب را به بازماندگان و خانواده‌های عزادار تسلیت می‌گویم. (23/8)
  1642- دوشنبه ۲۲ آبان ساعت ۲۱ به اورژانس بیمارستان حضرت رسول واقع در خیابان ستارخان، بزرگراه نیایش رفتیم، ولی از پذیرش بیماران به علت آماده‌باش برای زلزله‌زدگان خودداری کردند‌. جهت اطلاع آقای وزیر بهداشت! آیا یک بیمار بدحال، تفاوتی با یک زلزله‌زده دارد؟ (23/8)
  1717- کارگرانی که بیش از ۲۵ سال سابقه کار دارند، در انتظار بازنشستگی پیش از موعد به سر می‌برند. لطفا پیگیری و اطلاع رسانی شود. (23/8)
  1912- حادثه اصفهان و اقدام به خودکشی دو دختر جوان، چند صباحی است مورد تحلیل و نظر کارشناسان قرار گرفته و هر کدام به ظنِ خود، دیدگاه‌ها‌یی ارائه می‌دهند که می‌تواند صحیح و قابل تاًمل باشد. در پی رخ دادن هر اتفاقی می‌بایست منتظر علتی بود و علت است که تعیین چرایی موضوعات و معلولات را تشریح می‌کند. (26/8)
  1920- اگر بخواهیم تعریفی جامع از حالت خودکشی داشته باشیم می‌توان به نظرات امیل دورکیم جامعه شناس فرانسوی اشاره داشت که می‌گوید؛ خودکشی به حالتی از مرگ گفته می‌شود که نتیجه مستقیم یا غیر مستقیم عملی باشد که شخص قربانی آن را انجام داده و از نتیجه و عملش آگاه است و می‌دانسته است که می‌بایست به همین نتیجه (خودکشی) برسد. دورکیم در بخشی از تعاریف خود تلویحاً اشاره‌ای به استقلال فردی، خودکفایی شخصی، رهایی بدون نظارت، عدم آگاهی و مشکلات تناقضی درونی اشاره می‌کند و علت‌ها را بیشتر حولِ فرد و جامعه خطاب می‌کند. جامعه‌ای که فرد، خانواده و محیط در آن تاثیر گذارِ اصلی هستند و اگر این سه مقوله را تفکیک و مورد بررسی قرار دهیم می‌توان در آن به نکات خوب دست پیدا کرد. خنده، بی‌خیالی، تعریف داستان خصوصی، ورود به صحنه مرگ، خداحافظی شادانه همگی می‌تواند نقطه قابل تاًمل این اتفاق باشد. ذهن اغلبِ مخاطبان و کارشناسان، معطوف به نوع رفتارِ قبل از خودکشی است و اغلب در این موضوع هم نظر هستند که چرا برای ورود به صحنه از بین رفتن عامدانه، اینقدر راحت و بدون استرس رفتار می‌کنند. این سوال، نقطه ی اصلی یادداشت ما می‌تواند باشد. صحنه رفتار انسانها در اجتماع، صرفاً بیانگر باطن و رفتار درونی آنها نیست و نمی‌توان گفت که چون این افراد در آن روز شاد و خوشحال بودند و هیچ گونه نگرانی نداشتند پس فاقد هرگونه مشکل روحی بودند، اصولاً شرایط و تعریفِ رفتار یک انسان، در رفتارهای عقلانی او قابل شناخت است. رفتار قبل از خودکشی توسط هر فردی بیانگر واقعیاتی است که عقل را به سمت زوال و پوچی سوق داده و ارزش‌ها‌ی زندگی را برای خود پوچ می‌شمارد. تصمیم به از بین بردن خود با وجود سن کم در اینجا نقطه مبهمی است که چه شده و چگونه شده این تصمیم شکل گرفته و بر آن پافشاری شده است؟ این تصمیم ممکن است ابتدا بصورت یک وعده بخود برای ارضاء روحیه هیحان پذیری باشد و شناخت از هیجان را در از بین بردن تعریف کرده باشند و در عمل انجام شده ی هیجان - عدم تمرکز عقل بیان کرد. موازی کردن این دو با هم می‌تواند قدرت تخریب یک فرد را براحتی رقم بزند. انسان‌ها برای هر رفتار خود می‌بایست استدلال‌ها‌یی بیان کنند، رفتار منفی و ناهنجاری خودکشی بیشتر در بُعد شخصیتی فرد قابل بررسی است، در اینجا فرد بدون توجه به معیارهای زندگی با حالتی غیرمنتظره و تعجب آور پا در رکاب نابودی خویش می‌گذارد و توان درکِ واقعی از وجود خویشتن ندارد، عدم تمرکز بر رفتارهای سالم موجب می‌شود خروجی نامناسبی در پی داشته باشد. (26/8)

  19
  دی
  1395

  شماره
  4800


  رئیس جمهور باید دوام بیاورد
  پشت پرده یک غیبت
   امید مافی - روزنامه نگار
  فتاح و ولایتی: نمی آییم
  پاسخ ایران به مقام سعودی
  نظام با کسی شوخی ندارد و از هیچ فردی هم نمی‌ترسد
  گورخوابی یعنی جامعه درد دارد
  گرانی پاکت شیر دلیل گرانی شیر!
  سوءاستفاده سیاسی از معضلات اجتماعی
  ظریف باز هم سانسور شد
  حفاری غیرقانونی زیر چهارراه گلوبندک

  ناحیه کاربری

  آدرس ایمیل:
  رمز عبور:
   
  رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

  ثبت نام