کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 18 تیر 1399   Wednesday 8 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 10 مرداد 1394

صفحه خبر: ورزشی

صدرنشینی استقلال؛ توقف پرسپولیس
آفتاب یزد- گروه ورزشی:‌ هفته اول پانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برترفوتبال با برگزاری هشت دیدار طی دوروز به پایان رسید که در بازی‌های انجام شده کیفیت اکثردیدارها بسیارخوب بود. در دیدارهای برگزار شده می‌توان به پیروزی تیم‌های استقلال، سپاهان و ملوان بندرانزلی اشاره نمود.
سیاه جامگان یک استقلال 2
درورزشگاه ثامن مشهد سیاه جامگان به دیداراستقلال رفت. سیاه جامگان که اولین فصل حضورش در لیگ برتر را تجربه می‌کند در افتتاحیه لیگ برابر استقلال قرار گرفت و تنها در دقایق ابتدایی با توجه به میزبانی بر حریف خود مسلط بود.در ادامه شاگردان پرویز مظلومی نبض بازی را در دست گرفتند و با استفاده از ضعف مدافعان کناری این تیم توپ‌های زیادی را روی دروازه سیاه جامگان فرستادند و روی یکی از این توپ‌ها نیز شهباززاده موفق شد دروازه فروزان را فتح کند و اولین گلزن لیگ پانزدهم لقب گیرد. استقلال بعداز این گل که در دقیقه 37 به دست آمد بار دیگر آبی‌پوشان صاحب موقعیت‌های دیگری برای گلزنی شدند تا اختلاف گل را بیشتر کند اما بی دقتی مهاجمان این تیم مانع از ثبت گل‌های بعدی این تیم شد و بازی با همان تک گل در نیمه اول به پایان رسید.با آغاز نیمه دوم استقلالی‌ها بازی هجومی‌ای را ارائه داده و فرصت‌های گلزنی خوبی به دست آوردند. آنها در دقیقه 47 روی پاس خوب شهباززاده به برهانی می‌توانستند به گل دوم برسند اما برهانی در به ثمر رساندن گل دوم ناکام ماند. حمله‌های استقلال بعد از این فرصت هم ادامه داشت و واکنش‌های خوب فروزان مانع از گلزنی آبی‌ها شد و در دقیقه 56 فشار استقلالی‌ها روی دروازه سیاه جامگان به حدی بود که تیزور، مدافع این تیم نزدیک بود دروازه‌ تیم خودش را باز کند اما توپ را روی خط دروازه مهار کرد.در دقیقه 63 این دیدار یک اوت دستی برای سیاه جامگان بدست آمد. تیزرو این توپ را پرتاب کرد و در شلوغی برابر دروازه استقلالی‌ها این توپ برابر عنایتی و نقی‌زاده قرار گرفت که نقی‌زاده دروازه خالی استقلال را با یک بغل پای ساده باز کرد و دو تیم به نتیجه یک بر یک رسیدند. در دقیقه 73 این دیدار شوت محسن دلیر می‌توانست میزبان را جلو بیاندازد اما دروازه بان استقلال با یک واکنش مناسب توپ را راهی کرنر کرد.در دقیقه 78 این دیدار بهنام برزای که دقایقی قبل به جای کریمی به میدان آمده بود پاس خوبی به شهباززاده داد و این مهاجم با یک بغل پای دیدنی گل برتری تیمش را به ثمر رساند تا حساب کار دو بر یک به سود استقلال شود. استقلالی‌ها در دقیقه 86 هم می‌توانستند به گل برسند. فرشید اسماعیلی در داخل محوطه جریمه سیاه جامگان صاحب توپ شد اما ضربه او را مدافعان سیاه جامگان بلوکه کردند.
سپاهان یک استقلال خوزستان صفر
درورزشگاه فولاد شهر سپاهان میزبان استقلال خوزستان بود.در شرایطی که انتظار می‌رفت تیم سپاهان نمایشی تهاجمی و روبه جلو داشته باشد، آنها در مسابقه مقابل حریف نه چندان قدرتمند خود در حد انتظار نشان ندادند.سپاهان بر خلاف آنچه در هفته‌های پایانی فصل گذشته نمایش می‌داد این بازی را چندان خوب آغاز نکرد و این استقلال خوزستان بود که دقایق اولیه بازی را مال خود کرده بود و حتی نزدیک بود با چند اشتباه مدافعان سپاهان به گل هم برسد اما تیزهوشی شهاب گردان مانع باز شدن دروازه میزبان شد. در ادامه کم کم سپاهان به خود آمد و بازی را در دست گرفت. شاگردان فرکی تا پایان نیمه نخست دو- سه موقعیت بسیار خوب توسط مهدی شریفی و احسان حاج صفی داشتند اما هیچ کدام راهی به دروازه پیدا نکرد تا مدافع عنوان قهرمانی نیمه نخست را با تساوی بدون گل به پایان رسانده باشد.
فرکی نیمه دوم را با یک تغییر آغاز کرد و آن هم عوض کردن جای پاپی و حاج صفی در دو سمت زمین بود. حاج صفی که برای اولین بار به عنوان وینگر راست بازی می‌کرد فقط 20 دقیقه زمان می‌خواست تا اولین پاس گل فصلش را ثبت کند. ارسال او و ضربه تمام کننده شریفی دردقیقه 65 لحظه سرنوشت بازی را رقم زد تا طلسم سپاهان در این بازی هم از بین برود.سپاهان پس از گل تقریباً تا دقایق پایانی بازی توانست بازی را کنترل کند و البته چندین موقعیت خوب برای دو برابر کردن اختلافش داشت اما در نهایت قهرمان فصل گذشته با همان تک گل اواسط نیمه دوم فصل را آغاز کرد.
صبای‌قم صفراستقلال اهواز صفر
درورزشگاه یادگارامام قم صبا رودرروی استقلال خوزستان قرارگرفت. با حضور علی دایی اسطوره فوتبال کشورمان در راس کادر فنی صبای قم و جذب برخی از ستاره‌های فوتبال ایران از جمله هاشم بیک زاده، رضا حقیقی، قاسم دهنوی، امیرحسین صادقی، محمد قاضی و ... به این تیم، انتظار می‌رفت که استقبال خوبی از این مسابقه انجام شود، اما حضور تنها 800 نفر در ورزشگاه که حدود 200 نفر آنان طرفدار تیم میهمان اهوازی بودند، برخلاف انتظار‌ها بود. انتظار دیگر از این بازی این بود که با وجود بازیکنان سرشناس در تیم فوتبال صبای قم و سرمربیگری علی دایی، یک بازی جذاب و دیدنی به نمایش گذاشته شود، اما بازی یکسان، کسل کننده و غیرجذاب هر دوتیم صبا و استقلال اهواز، هواداران فوتبال قم را کمی دلسرد کرد؛ البته صبا چند موقعیت مسلم گلزنی داشت که با عملکرد بد مهاجمانش و واکنش‌های خوب پرویز کریمی دروازه بان تیم میهمان از بین رفت.نتیجه نهایی بازی، اگر چه برای صبای قم با تمام مهره هایش و سرمربی آن علی دایی، نتیجه‌ای بد و شروعی ضعیف در لیگ برتر امسال محسوب می‌شود، اما برای تیم تازه لیگ برتری شده استقلال اهواز، آن هم در یک بازی خارج از خانه، نتیجه‌ای خوب بود، چه آنکه بختیاری زاده سرمربی استقلال اهواز پس از پایان بازی دستهای خود را به نشانه خوشحالی بالا برد.
سایپا صفر گسترش فولادصفر
درورزشگاه دستگردی تهران سایپا پذیرای گسترش فولاد بود. بازی با حملات تیم خودروسازان آغازشد. سایپا در 15 دقیقه ابتدایی بازی فشار زیادی روی دروازه گسترش ایجاد کرداما بعد از گذشت این 15دقیقه گسترشی‌ها توانستند بازی پایا پای را تا پایان نیمه اول به نمایش بگذارند. باید این را گفت در نیمه اول این بازی میانه میدان شلوغ ترین منطقه زمین بود و دو تیم بیشترین زور آزمایی را در این منطقه داشتند.البته موقعیت‌های زیاد دو تیم در این نیمه یک بازی جذاب ساخته بود.اما در نیمه دوم علی رغم بازی گرمی که در نیمه اول شاهد بودیم بازیکنان دو تیم نتوانستند موقعیت چندانی روی دروازه‌ها به وجود بیاورند. و هر دو تیم بازی تقریبا محتاطانه‌ای در دستور کار قرار دادند.البته چند موقعیت سایپا و یک موقعیت مشکوک به پنالتی برای تبریزی‌ها هیچ کدام باعث بازشدن دروازه‌ها نشد تا این بازی یک نیمه جذاب و یک نیمه بی روح با تساوی بدون گل پایان پذیرد.
به این ترتیب هر دوتیم گسترش و سایپا همانند بازی‌های رفت فصل قبلشان بازهم به میزبانی نارنجی پوشان دیدار رفت خود را صفر بر صفر به پایان رساندند تا جلالی و کمالوند برای هفته‌های آتی نگاه ویژه‌تری به بازیکنان هجومی خود داشته باشند.
تراکتورسازی صفر – نفت‌تهران صفر
دو تیم تراکتورسازی و نفت تهران در ادامه هفته نخست لیگ برتر فوتبال از ساعت 18:30 در ورزشگاه یادگار امام تبریز به مصاف هم رفتند. این دیدار که به نوعی یادآور آخرین دیدار فصل گذشته رقابت‌ها بود، با تساوی بدون گل خاتمه یافت. نیمه نخست این دیدار با شروع حملات نفت آغاز شد که در دقیقه 8 بازی امیرارسلان مطهری، مدافعان تراکتور را جا گذاشت و در یک موقعیت تک به تک توپ را به سمت دروازه سرخ‌پوشان تبریزی شلیک کرد که محمدرضا اخباری به خوبی این توپ را برگشت داد. در دقیقه 18 ایمان مبعلی از روی یک ضربه ایستگاهی سانتر دقیقی را به روی دروازه تراکتورسازی ارسال کرد که این توپ در موقعیتی خطرناک با اصابت به بدن مطهری به گلر تراکتورسازی رسید. در دقیقه 27 تراکتورسازی روی حرکت انفرادی آگوستو سزار خطرناک ظاهر شد که شوت این بازیکن از پشت محوطه جریمه با فاصله‌ای اندک به بیرون رفت. دقیقه 39 سانتر بازیکنان تراکتورسازی در پشت سر مدافعان نفت فرود آمد و با اصابت به زمین در آستانه ورود به دروازه بیرانوند بود که او هوشیارانه توپ را راهی کرنر کرد که این کرنر هم نتیجه‌ای نداشت تا نیمه نخست بازی با تساوی بدون گل به پایان برسد. درنیمه دوم دو تیم بیشتر به دنبال گل نخوردن بودند. در دقیقه 52 بختیار رحمانی روی یک ضربه ایستگاهی شوتی را به سمت دروازه نفت فرستاد که با عکس‌العمل خوب بیرانوند همراه شد. دقیقه 65 بار دیگر بختیار رحمانی از روی ضربه ایستگاهی سانتری را داخل محوطه جریمه زردپوشان تهرانی فرستاد که در شلوغی محوطه جریمه مدافعان نفت توپ را بازگرداندند. پس از دو حمله تراکتورسازی در دقیقه 69 ایمان مبعلی سانتری را از روی ضربه ایستگاهی به سمت دروازه تراکتورسازی ارسال کرد که با اصابت به عیسی آل کثیر به جلال حسینی رسید اما او نتوانست از این موقعیت خطرناک بهره ببرد. تا درنهایت این دیداربدون گل به پایان برسد.
ملوان بندرانزلی یک ذوب‌آهن اصفهان صفر
ملوان بندر انزلی در نخستین دیدارش در آغاز لیگ برتر فوتبال از ساعت 18:50روزگذشته در ورزشگاه تختی این شهر میزبان ذوب‌آهن اصفهان بود که این دیدار با پیروزی یک بر صفر شاگردان امیر قلعه‌نویی به پایان رسید. نیمه اول این بازی در حالی انجام شد که گرمای هوا تاثیر بسیاری روی کیفیت فنی بازی گذاشته بود، ملوانان که سرمربی خود را روی سکوها می‌دیدند سعی کردند از امتیاز میزبانی استفاده کنند و حملاتی را روی دروازه ذوبی‌ها تدارک دیدند، حملاتی که آرش افشین را در متن خود داشت اما آنها نتوانستند در نیمه اول تور دروازه مظاهری را به لرزه دربیاورند، در طرف مقابل ذوبی‌ها نیز که از گرما و رطوبت بالای انزلی غافلگیر شده بودند، درتمام طول نیمه اول، جسته گریخته چشم به باز کردن دروازه انزلی
چی‌ها داشتند.تک گل ملوان را در این دیدار آرش افشین در دقیقه61 به ثمر رساند. مازیار زارع پنالتی به دست آمده برای تیمش را از دست داد که پس از دفع دروازه‌بان آرش افشین دروازه حریف را باز کرد. امیر قلعه‌نویی سرمربی جدید ملوان به دلیل عدم ثبت قرارداد در هیئت فوتبال انزلی، نتوانست روی نیمکت انزلی‌چی‌ها بنشیند و اکبر محمدی دستیار او هدایت تیم را بر عهده گرفت.
پرسپولیس 2 پدیده 2
درورزشگاه آزادی تیم پرسپولیس میزبان پدیده بود.پرسپولیس لیگ پانزدهم را با تساوی برابر نماینده مشهد آغاز کرد تا برانکو ایوانکوویچ در غیاب چند بازیکن اصلی اش نتیجه‌ای بهتر از تساوی دو بر دو برابر پدیده به دست نیاورد.بازی محتاطانه و سنگین دو تیم که نشان از فشار تمرینات بدنسازی داشت باعث شد تا هواداران نیمه متفاوتی را شاهد باشند و موقعیت زیادی روی دروازه دو تیم، خصوصا پرسپولیسی‌ها به وجود نیاید. رضا مهاجری که اولین بازی اش در لیگ برتر را به عنوان سرمربی پشت سر می‌گذاشت نتیجه‌ای قابل تقدیر از خود به جا گذاشت و باید دید پدیده در ادامه فصل چگونه برابر حریفان ظاهر خواهد شد.پرسپولیس و پدیده برخلاف نیمه اول در نیمه دوم بازی زیبایی را به نمایش نگذاشتند و چشمه گلزنی شان در همان نیمه اول خشکید تا تساوی 2 بر2 دو تیم در پایان در اسکوبورد نقش ببندد.دردقیقه 7 پاس رضائیان به نوروزی و سانتر کوتاه او به محوطه شش قدم روی تیر اول پدیده با ضربه سر شیرجه‌ای علیپور بدل به گل اول بازی شد.دردقیقه 10 میلاد کمندانی سانتر رامین رضاییان را با ضربه سر به تیرک زد.در دقیقه 11، اشتباهات مدافعان پرسپولیس فرصت خوبی را برای یونس شاکری ایجاد کرد تا در شش قدم با ضربه‌ای آرام دروازه ایمان صادقی را باز کند و بازی را به تساوی بکشاند. دردقیقه 16، سانتر مدافع راست پدیده در میان غفلت بازیکنان پرسپولیس روی نقطه پنالتی روی سر بادامکی جفت و جور شد تا او خیلی زود آزادی را به سکوت وادار کند.دقیقه 39، کاپیتان پر انگیزه پرسپولیسی‌ها که پاس گل اول تیمش را داده بود با شوتی دیدنی و غیرقابل پیش بینی از فاصله 30 متری دروازه روشنگر را باز کرد تا بازی به تساوی کشیده شود.دقایق 45 تا 53: دو تیم که در نیمه اول بازی هجومی و تماشاگر پسندی را به نمایش گذاشته بودند در آغاز نیمه دوم کمی با احتیاط وارد زمین شدند و همین مساله باعث شد تا موقعیتی در این لحظات به وجود نیاید.دردقیقه 64: حرکت عرضی فرشاد احمدزاده پشت محوطه جریمه بار دیگر با ضربه ضعیف او همراه بود تا توپ در اختیار روشنگر قرار گیرد.دردقیقه 67: تمام مهاجمان پرسپولیس در شلوغی محوطه جریمه ضربه‌ای به توپ زدند اما راهی به دروازه نیافتند و در نهایت داور اعلام ضربه کرنر کرد.دردقیقه 68: ارسال بلند رضاییان را بنگر روی تیر یک برای احمدزاده آماده کرد اما ضربه شماره 10 پرسپولیس راهی به دروازه روشنگر نیافت.دردقیقه 73: هادی نوروزی درون محوطه جریمه سرنگون شد تا جهانبازی در سوت خود به نشانه تمارض این بازیکن بدمد و به کاپیتان سرخ‌ها کارت زرد نشان داد.دردقیقه 80: با پاس هادی نوروزی، علی پور به سمت محوطه جریمه پدیده هجوم برد و در نهایت با دخالت مدافع پدیده سرنگون شد و در حالی که برانکو به شدت اعتقاد به خطای پنالتی داشت، جهانبازی دستور به ادامه بازی داد.دردقیقه 81: اشتباه روشنگر باعث شد تا توپ زیر پای خالقی فر بیفتد اما ضربه چیپ این بازیکن به راحتی در اختیار دروازه بان پدیده قرار گرفت.دردقیقه 86: ضربه ایستگاهی به سود پدیده را رضا ناصحی به زیبایی به سمت دروازه صادقی نواخت اما توپش با اختلاف کمی به بیرون رفت.
فولاد خوزستان 2 راه‌آهن 2
درورزشگاه غدیراهوازفولاد پذیرای راه‌آهن بود.تیم فوتبال فولاد خوزستان در هفته نخست لیگ پانزدهم شکست ۲ بر صفر مقابل راه‌آهن تهران را با تساوی عوض کرد تا حداقل این رقابتها را با باخت شروع نکند. شاگردان فرهاد کاظمی در تیم راه‌آهن که تا 10 روز قبل حضورشان در لیگ برتر مشخص نبود در این دیدار برابر تیم تحت هدایت دراگان اسکوچیچ به تساوی 2 بر 2 دست یافتند. این درحالی است که راه‌آهن تا دقایق پایانی با دو گل پیش بود اما فولادی‌ها با تلاش فراوان، مانع از شکست خود در گام نخست شدند.نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.در نیمه دوم و برخلاف انتظار این راه‌آهن بود که توسط میلاد محمدی و امین منوچهری به دو گل متوالی دست یافت.درحالی که راه‌آهنی‌ها خود را آماده کسب 3 امتیاز ارزشمند کرده بودند در دقیقه 84 ماتیاس چاگو یکی از گل‌های خورده را جبران و امید را به اردوی فولاد بازگرداند.3 دقیقه پس از آن نوبت به مهدی بدرلو هافبک باتجربه فولاد رسید تا با ضربه آزادی دیدنی کار را به تساوی 2 بر بکشاند.در نهایت این دیدار زیبا با تساوی 2 بر 2 همراه شد تا فولاد و راه‌آهن به یک امتیاز دست یابند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام