کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 24 تیر 1399   Tuesday 14 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 12 بهمن 1396

صفحه خبر: سیاسی

محمود صادقی رئیس فراکسیون شفافیت اقتصادی و انضباط مالی درباره تصویب کنوانسیون پالرمو، در مجلس گفت: پالرمو کنوانسیونی است که چارچوب واضح و روشنی دارد. لایحه پیوستن به کنوانسیون پالرمو، هم در کمیسیون حقوقی و قضایی و هم در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اکثریت آرا تصویب شد. نماینده شورای نگهبان در رفت و آمدهایی که این لایحه در کمیسیون‌ها داشته، حضور داشته و موارد ابهام را مطرح و ایرادات برطرف شده است.
رئیس فراکسیون شفافیت اقتصادی و انضباط مالی با بیان اینکه در کنوانسیون پالرمو به‌صراحت آمده کشورهای عضو می‌توانند به‌گونه‌ای اجراکنند که با تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشورها مغایرت نداشته باشد، ابراز داشت: در این لایحه، در ماده واحده‌ای دولت اعلام کرده است افراد و گروه‌هایی که با اشغالگری مبارزه می‌کنند، از نظر ما تروریست نیستند. صادقی با بیان اینکه ایران با تحفظاتی به کنوانسیون پالرمو پیوسته است، عنوان کرد: حتی ما ماده واحده‌ای را در این لایحه اضافه کرده‌ایم.
به گزارش ایلنا، وی یادآور شد: پیوستن به این کنوانسیون اثرات مطلوبی از جمله ایجاد شفافیت و اعتمادسازی دارد. ۱۸۹ کشور منهای ایران به این کنوانسیون پیوسته‌اند و فقط تعداد انگشت‌شماری از کشورها به آن نپیوسته‌اند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام