کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 17 اسفند 1399   Sunday 7 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 دی 1396

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1449- باید سعی کرد مسائل و مشکلات را درست حل کرد. با منتقدین باید تا حد امکان با زبان خوش و سعه صدر برخورد کرد تا با آرامش، به امید خدا مشکلات و مسائل حل شود. (13/10)
1415- با آقای سریع‌القلم مصاحبه کردید. در ژاپن حاشیه را کنار گذاشتند و به فکر ساخت کشور خود افتادند. (13/10)
1321- از نمایندگان مجلس توقع داشتیم تذکری به برخی افراد و تریبون‌داران بدهند که سخنان آنها اسباب کنایه و طنز مردم نشود. (13/10)
1135- از آقای روحانی خواهشی داریم. بودجه‌ای را که باید به سازمان‌ها و نهادهایی بدهند که ارقام بالایی هم هست و مردم هم نظارتی بر آنها ندارند. دولت آنها را کم کند و آن را صرف امور مملکت و کارهای عمرانی کند. مردم واقعا خسته‌اند. عده‌ای هم از اراذل از این مسائل سوءاستفاده می‌کنند. از اعتراضات مدنی مردم سوءاستفاده می‌کنند. (13/10)
1136- آقای احمدی‌نژاد قبل از جریانات اخیر، در مشهد همه جا رفت و صحبت‌هایی کرد و برخی را محکوم به قاچاق کرد. امیدواریم اگر حرف ایشان درست است با آن مسئول که قاچاق می‌کند برخورد شود. اگر حرف ایشان درست نیست به
چه حقی ایشان باعث تحریک احساسات مردم می‌شود؟ (13/10)
1140- آقای روحانی بودجه نهادهایی که کارکرد آنچنانی برای مردم و کشور ندارند را کم کند و به جای آن، فکر عمران و آبادانی کشور باشد. (13/10)
1210- در روزنامه سه‌شنبه مقاله جالبی در مورد وزیر و مشاوران او بود. خواستم بررسی شود که چند نفر آنها مدرک مدیریتی دارند؟ یادم هست زمانی که در خارج بودم اولین کاری را که می‌خواستم آغاز کنم از من سه مدرک از امپریال کالج، دانشگاه تهران و دانشگاه کالیفرنیا را خواستند. (13/10)
1253- از ایلام تماس می‌گیرم. من به عنوان یک شهروند که دوست ندارم کشورم دچار هرج و مرج شود، می‌گویم آیا کسانی که اموال کشور را آتش می‌زنند دوستدار کشور هستند؟ ما باید کشور را بسازیم یا اموال را نابود کنیم؟ هموطنان! در دام یک عده فرصت طلب نیفتیم. ملت ایران هیچ‌گاه همراه اغتشاشگران نیست. (13/10)
1256- این همه بیکاری، فساد و رانت‌خواری و حقوق‌های نجومی مسبب ناراحتی مردم است. باید مسئولان به آن توجه کنند. (13/10)
0736- سخنان آقای سریع‌القلم که گفتند ژاپن چگونه مدرن شد و ما نشدیم واقعا سخنان به جایی بود. حرف دل ما بود. چون در کشور ما کسانی هستند که در این سالها فقط به فکر خود بودند و دائم مشاغل مختلف را گرفتند و فامیل‌بازی راه انداختند. با این وصف، مشکلات حل نمی‌شود. از این مقالات بیشتر چاپ کنید. (13/10)
0913- مردم ایران دلبسته نظام هستند. آنچه مردم را رنج می‌دهد رانت‌خواران هستند و تریبون‌دارانی که زبان گزنده دارند. (13/10)
1016- خواستم بپرسم آیا در این کشور بزرگ و با فرهنگ کسانی را نداریم که جای آقایانی چون شریعتمداری در وزارت صنعت و معدن و جای امثال آقای احمدی‌نژاد را بگیرند. آیا تنها امثال اینها باید در راس امور باشند. باید نظام افراد دلسوز و متخصص را سرکار بگذارد تا رضایت مردم هم جلب شود. (13/10)
1303- آقای سریع‌القلم گفتند ژاپن چگونه مدرن شد و ما نشدیم؟ آقای سریع‌القلم عزیز! در ژاپن چه قدر رانت‌خوار و مفسد اقتصادی بودند؟ در ژاپن چه قدر افراد کاردان و متخصص به خاطر اختلافات خانه‌نشین شدند؟ ما وطن خود را دوست داریم اما نباید سودجویان بتوانند به اموال ملت دست‌درازی کنند. (13/10)
1946- سلام؛ اینجانب همسر آقای جرجانی از استان گلستان هستم که برای درمان ایشان به تهران آمده‌ایم. همسرم در مدتی که در بخش طب فیزیکی بیمارستان دکتر شریعتی بستری بود، خانم فاطمه سیف‌الهی، یکی از پرسنل خدمات این بخش از بیمارستان با خوش رفتاری و مهربانی انجام وظیفه می‌کرد و بیماران و همراهان از اخلاق نیکوی ایشان رضایت دارند. از مدیریت بیمارستان و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ایران تقاضای تشویق نامبرده را دارم. (14/10)
1712- بی‌توجهی به بازار شهرستانی؛ بازار شهرستانی واقع در میدان امام حسین(ع)، به دلیل بی‌توجهی شهرداری منطقه موجب شده عده‌ای از کاسب‌ها مقابل مغازه‌هایشان سدمعبر کنند و این مسئله باعث بی‌نظمی و اختلال در رفت و آمد مشتریان و مراجعه کنندگان شده است. لطفاً این پیام را در روزنامه محبوب آفتاب یزد چاپ کنید بلکه مسئولان مربوطه رسیدگی کنند. (13/10)
1132- تاخیر در حرکت اتوبوس‌های برون شهری؛ بیشتر اتوبوس‌های گرگان تهران از پایانه مسافربری این شهر با تاخیر حرکت می‌کنند و شب‌ها از ساعت 23 به بعد خارج از پایانه دقایقی طولانی توقف کرده و باعث مسافرآزاری می‌شوند! از مسئولان راهنمایی و رانندگی و راه و شهرسازی تقاضای رسیدگی داریم. (13/10)
1518- مسکن مهر خانه‌های مقاوم بسازد تا هنگام بلایای طبیعی پول و جان مردم به فنا نرود! (13/10)
1946- محل رفت و آمد مسافران مترو شهید حقانی به علت فاصله طولانی از خیابان تا ایستگاه، شب‌ها امنیت
ندارد. (13/10)
1713- سخنی با رئیس‌جمهوری! آقای رئیس‌جمهوری محبوب ملت ایران! جناب عالی با رای میلیونی سکاندار پست حساس کشور شده اید، باید بتوانید با درایت و قدرتی که دارید به مشکلات مردم رسیدگی کرده و آنان را دریابید.(13/10)
1417- دکتر سید حبیب نبوی، استاد دانشگاه، پژوهشگر و حافظ پژوه و مفسر قرآن بیشتر روزها در مکان‌های معتبر سخنرانی می‌کند و علاقمندان فراوانی دارد. حیف است تلاش‌های ایشان پنهان بماند. (13/10)
1512- هجوم مسافران مترو به علت ازدحام ترن‌ها، باعث می‌شود مسافران کم جثه لگدمال شوند! از مسئولان شرکت بهره‌برداری مترو تقاضا داریم با افزایش واگن‌ها به مشکل هر روز مسافران پایان دهند.(13/10)
1918- تعطیلی مدارس؛ سال‌های قبل به محض این که در تهران و بقیه شهرها برف می‌بارید، مدارس تعطیل می‌شد، اما حالا که آسمان سیاهپوش و آلوده شده باز هم مدارس تعطیل می‌شود. این کجا و آن کجا؟! (13/10)
1412- تنظیم چراغ‌های راهنمایی؛ برخی چراغ‌های راهنمایی خوب تنظیم نیستند و این مسئله باعث هدر رفت وقت مردم پشت چراغ قرمز می‌شود. به‌عنوان نمونه با این که میدان هفتم تیر به سمت بزرگراه مدرس از خیابان‌های اصلی به شمار می‌رود، اما زمان سبز بودن چراغ راهنما در این مکان بسیار کم است. لذا از مسئولان مربوط تقاضای رسیدگی داریم. (15/10)
1735- پیشنهاد به رانندگان شرکت واحد؛ 1ـ برخی رانندگان شرکت واحد هنگام توقف در پایانه‌ها، موتور اتوبوس‌ها را روشن می‌گذارند که این امر باعث افزایش میزان آلودگی هوا می‌شود. 2ـ گاهی اوقات به علت افتادن یک پیچ، صداهای ناهنجاری از داخل اتوبوس‌ها شنیده می‌شود که جا دارد مسئولان شرکت واحد رانندگان را درباره این موضوع توجیه کنند.(15/10)
2114- برخی صاحبان دفاتر املاک در مارلیک تعرفه‌ای را که به آنها از سوی اتحادیه داده‌اند، رعایت نمی‌کنند و بیشتر از نرخ‌های تعیین شده از طرفین موجر و مستاجر یا فروشنده و خریدار، کمیسیون دریافت می‌کنند! (15/10)
رسول مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند: عاجزترین مردم کسی است که در دعا کردن کوتاهی کند و بخیل ترین مردم کسی است که از سلام کردن خودداری کند.
...۰۹۳۸

بابا یکی به داد ما دبیران بازنشسته هشت سال قبل برسد. نصف دبیر بازنشسته ۹۶ حقوق می‌گیریم. زیر دو میلیون تومان. از اول استخدام با لیسانس.
...۰۹۱۵
با عرض سلام بی‌پایان وخداقوت. در نظام و جامعه اسلامی نهادینه کردن سیره عملی و اخلاقی حضرات معصومین(ع) به گونه‌ای که تبدیل به فرهنگ عملی برای امت اسلامی شود، از اهم واجبات است و به طور حتم این امر امکان‌پذیر نخواهد شد مگر با فرهنگ‌سازی‌های مستمر و بهینه و به‌ویژه از طرف رسانه‌ها که جامع‌ترین پیام‌رسان به عام و خاص است.
...۰۹۳۸
اجرای طرح ریجستری تلفن‌های همراه جلوگیری از ضربه زدن به فرهنگ و دین ماست که اقدامی انقلابی و جهادی و قابل تقدیر فراوان است. اما از مسئولان محترم وزارت ارتباطات انتظار می‌رود حمایت‌های مادی خودشان را از هموطنان عزیزی که ناخواسته و بدون قصد و غرض گوشی‌های قاچاق با برنامه‌های مبتذل و گمراه‌کننده و حاوی پیام فرهنگ غرب نصیبشان شده است، دریغ نکنند تا احدی در این عرصه متضرر نشود.
...۰۹۳۸
تلاش شهرداری‌ها و بخشداری‌های سراسر کشور برای مطابقت نمای ظاهری شهرها با سبک و معماری اسلامی، به نوبه خود عامل بسیار تاثیرگذار برای ترویج،تبلیغ و دلبستگی عامه مردم به مکتب قرآن مجید و اسلام است. امیدواریم این نهادها با همکاری شوراهای اسلامی از این حیث مصمم به عمل و اجرا شوند، به خصوص در بافت‌هایی که قرار است انشاءا... نوسازی بشوند.
...۰۹۳۸
باسلام دیوان عدالت اداری به شرکت ملی گاز دستور داد ظرف ۴۸ساعت جهت حذف آبونمان اقدام کند، ولی ظاهرا شورای اقتصاد به شرکت گاز دستور داده به رای دیوان عدالت اداری عمل نکند و کماکان از مردم آبونمان دریافت کند.
...۰۹۱۹
آفتاب یزد: اطلاع از دستور شورای اقتصاد نداریم ولی رای دیوان عدالت اداری ضمانت اجرایی دارد و باید به آن عمل شود.
با سلام و تشکر واقعا و ظاهرا دولت و ما مردم به سرعت و به شکل‌های مختلف مشغول ویران کردن محیط زیست هستیم و چرا شما مطبوعات و رسانه‌ها در این موارد فرهنگ‌سازی نمی‌کنید و جدی آموزش نمی‌دهید. همه بیدار شویم و احساس مسئولیت کنیم که یک ساعت دیگر هم دیر است ۰
...۰۹۱۳
روز نامه آفتاب با سلام لطفا به آقای امیر مهدی ژوله سلام برسانید و به ایشان بگویید که خطی برخورد نکنید. اگر خطی و جناحی باشد بنده خیلی هم سخت اصولگرا هستم ولی وقتی می‌نویسی که از انتخاب آقای روحانی راضی هستم اشکال ندارد. ولی یه مقدار فکر این قشر بی‌بضاعت کم‌درآمد را هم بکنید این گرانی سرسام‌آور است و مردم اسیر گرانی‌اند و سالی یک بار هم گوشت نمی‌خرند؛ یه قدری دلسوز باش.
...۰۹۱۱
سلام تو رو خدا ببین ما مردم به چه کسانی رای دادیم؛ نمایندگان مجلس با رای ما مردم رفتند مجلس حقوق هفت میلیونی کمه برخی از آنها می‌خوان۷۰درصد به حقوقشان اضافه کنن. حالا اینا به کنار به غیر از حقوق ماهیانه چیزهای دیگری هم بابت نمایندگی می‌گیرن، راستی چه کسانی مجوز واردات گوشت ۹۰۰ هزار تومنی، خیار چنبر و هویج۹۰هزار تومنی رو دادن کیا این‌ها رو
میخورن؟ ...۰۹۱۹
وزیر کشاورزی با اهانت به کشاورز از چشم ما افتاده روحانی باید او را عزل کند، اگر عزل نشود مجلس او را استیضاح می‌کند او باید برکنار شود او لیاقت آن پست را ندارد.
آفتاب یزد: وزیر مربوط در این خصوص توضیح داده‌اند و اعلام کرده‌اند قصدی در این خصوص نداشته‌اند.
...۰۹۱۸
مشکلات مالی، فقر و تنگدستی و گرانی، تورم روزافزون ‌و کسری بودجه و کمبود درآمد مردم و خانواده‌ها به هر شکل و هر نوع و به هر دلیل که باشد، در خور و شایسته مردم خوب، نجیب، صبور، سخت‌کوش و همیشه در صحنه کشور عزیزمان نبوده و نیست .
...۰۹۱۳
هفتم دی ماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی ایران گرامی باد.
...۰۹۳۳
سلام بر آفتاب از بعضی آقایان کارشناس دولتی بخواهید از طرف مردم حرف نزنند به خدا بسیاری مردم از این همه گرانی به مشکل برخورده اند.
...۰۹۱۱
حضرت امام جعفر صادق(ع) می‌فرمایند: شادی سه خصلت است: وفاداری، رعایت حقوق دیگران و ایستادگی در گرفتاری‌ها و مشکلات.
...۰۹۳۸


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام