کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 15 اسفند 1399   Friday 5 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 04 دی 1396

صفحه خبر: فرهنگی

حسین شهابی نویسنده و کارگردان سینما درخصوص وضعیت این روزهای سینمای دفاع مقدس گفت: متاسفانه حال سینمای دفاع مقدس به هیچ وجه خوب نیست. تولیدات و مفاهیم آنها در همان زمان دهه شصت مانده‌ و تغییر چندانی در مضمون آثار ایجاد نشده است. البته معدود آثار بسیار موفقی طی این سالها تولید شده اما در قبال تمام این سالها آمار اندکی است. وی در همین راستا افزود: هر چند وقت یک بار جوانانی به صورت خود جوش فیلم‌های درخشانی در عرصه دفاع مقدس می‌سازند و بسیار هم مورد استقبال قرار می‌گیرند اما این تلاش‌های جسته گریخته نمی‌تواند در آمار کلی سینمای دفاع مقدس تغییری ایجاد کند. کارگردان دوران سرطانی آثار دفاع مقدس را نیازمند بودجه خواند و تاکید کرد: سینمای دفاع مقدس سینمای بسیار خاصی است و باید با قدرت به سمت آن رفت. این سینما به شدت
هزینه بر بوده و دقت زیادی را در ساخت و تولید می‌طلبد. فیلم دفاع مقدسی را نمی‌توان مثل دیگر فیلم‌ها کم خرج و خیابانی ساخت چراکه زیر ساخت‌های عمده‌ای را در بخش فیزیکی می‌طلبد.
به گزارش میزان، کارگردان فیلم "آزاد به قید شرط" دهه شصت را دوران طلایی سینمای دفاع مقدس خواند و اضافه کرد: طی سالهای اول بعد از جنگ تحمیلی فیلم ‌های زیادی در عرصه دفاع مقدس ساخته می‌شد و مردم هم به شدت از این فیلم‌ها استقبال می‌کردند. این اتفاق به خاطر نبود فیلم‌های متنوع نبود بلکه دلیل جذب مردم کیفیت خوب فیلم‌های دفاع مقدسی دهه شصت بود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام