کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 دی 1399   Sunday 17 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 فروردین 1394

صفحه خبر: سیاسی

حمیدرضا ترقی: اگر اصلاح طلبان بخواهند از مذاکرات هسته ای استفاده جناحی کنند ما اسناد و مدارکی داریم که افشا خواهیم کرد! مدارکی که نشان می دهد اینها به دنبال چه چیزی از مذاکرات بودند و چه اقداماتی در پشت پرده انجام داده اند
آفتاب یزد- گروه سیاسی: مذاکرات لوزان سوئیس در مرحله نخست یعنی "تفاهم سیاسی" به نتایج مثبتی رسیده است. نتایجی که اگر حاصل نمی شد بن بست گفتگوها اعلام شده و ادامه روند مذاکرات در هاله ای از ابهام قرار می گرفت.با وجود اینکه موفقیت حاصل شده یک رخداد ملی محسوب
می شود و از اصلاح طلب و اصولگرا مذاکرات لوزان را مثبت ارزیابی می کنند اما ناخواسته تفاهم سیاسی
حاصل شده و توافق جامعی که در صورت ادامه روند مذاکرات در مسیر خود، تیرماه به دست خواهد آمد، بر مهم ترین رویداد سیاسی امسال کشور، یعنی انتخابات مجلس شورای اسلامی تاثیر می گذارد. تاثیری که بی شک به نفع جریان حامی دولت و به طور مشخص اصلاح طلبان خواهد بود چراکه اذهان عمومی ناخودآگاه عملکرد دو تیم مذاکره کننده دولت های دهم و یازدهم را مقایسه کرده و با قضاوت رای خواهند داد.موضوعی که به خوبی از سوی جناح راست کشور درک شده و برخی اعضای این جریان با فرار رو به جلو، اصلاح طلبان را به دلیل مصادره مذاکرات تهدید می کنند! اتفاقی که در حقیقت رخ نداده و همه از یک پیروزی ملی سخن می گویند تا یک پیروزی جناحی، اما ماجرای اصلی در ذهن و دل عموم مردم می گذرد تا یک برنامه ریزی جناحی!
اصلاح طلبان از مذاکرات بهره برداری کنند مدارکمان را افشا می کنیم
در همین راستا حمیدرضا ترقی،عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی میگوید:"اگر اصلاح طلبان بخواهند از مذاکرات هسته ای استفاده جناحی کنند ما اسناد و مدارکی داریم که افشا خواهیم کرد."
وی تاکید کرد:"ما از اصلاح طلبان مدارکی داریم که نشان می دهد اینها به دنبال چه چیزی از مذاکرات بودند و چه اقداماتی در پشت پرده انجام داده اند با افشای این مدارک نمی گذاریم آنها برای انتخابات آینده ازاین مساله بهره برداری کنند." ترقی معتقد است مذاکرات در نتیجه انتخابات آتی تاثیری نخواهد داشت و اگر بهره برداری هم باشد به نفع دولت و جریان اعتدال دولت خواهد بود نه به نفع اصلاح طلبان! او در اظهار نظری عجیب مدعی شد:"ما جریان اصلاح طلب را از دولت جدا
می کنیم و معتقدیم سیاست هایی که از سوی دولت دنبال شده است با سیاست های جریان اصلاحات کاملا متفاوت است ." این عضو حزب موتلفه در ادامه با بیان اینکه کسی مجاز نیست از مذاکرات
هسته ای بهره برداری جناحی کند، تاکید کرد:"دولت اگر روی حرف اصلاح طلبان پیش می رفت قطعا به این نتیجه نمی رسید بنابراین اگر نقطه مثبتی باشد مربوط به عملکرد دولت و تبعیت تیم مذاکره کننده از مقام معظم رهبری است."
این سخنان ترقی در حالی است که تاکنون هیچ سخنی از سوی بزرگان اصلاح طلب مبنی بر موفقیت اصلاح طلبان در مذاکرات هسته ای شنیده نشده و همگی از یک پیروزی ملی سخن می گویند.
اصلاح طلبان حق ندارند نتیجه مذاکرات را به نفع خود مصادره کنند
از سوی دیگر احمد کریمی اصفهانی، دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و
بازار نیز از مصادره نکردن مذاکرات از سوی اصلاح طلبان سخن می گوید! وی می افزاید:" اصلاح طلبان نباید موفقیت در مذاکرات هسته ای را به نام خود مصادره کنند. آنان باید در نظر داشته باشند که بیش از اندازه هم ذوق کردن و تدارک چیدن خطر بزرگی برای نظام به دنبال دارد چراکه طرف مقابل وقتی این ذوق زدگی را می بیند پای میز مذاکرات برای گرفتن امتیازات بیشتر فشار را افزایش می دهد وعدم توجه به این مساله به زیان اصلاح طلبان ،اصولگرایان و مردم تمام می شود. این عضو جبهه پیروان در عین حال تاکید کرد:دولت باید در نظر داشته باشد همه مشکلات نظام مربوط به مساله هسته ای نیست و مسائل مربوط به بیکاری ،رونق اقتصادی ،اجتماعی و تقویت روابط با همسایگان باید مورد توجه قرار گیرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام