کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 27 دی 1399   Saturday 16 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 30 تیر 1394

صفحه خبر: اقتصادی

معاون ارزی بانک مرکزی نیز در آخرین اظهارات خود در تشریح جزییات دارایی های بلوکه شده کشور،گفت: وجوه قابل دسترس، ۲۹ میلیارد دلار خواهد بود. غلامعلی کامیاب با بیان اینکه تشریح جزئیات منابع ارزی، جایی برای شک و ابهام باقی نمی گذارد گفت: اگرچه همه دارایی‌های ارزی بانک مرکزی در دفاتر قانونی ثبت و در صورت‌های مالی افشاء می شود، اما بانک مرکزی هیچگاه رقم ذخایر ارزی را در آمارهای خود اعلام نمی‌کند. معاون ارزی بانک مرکزی با تاکید بر تفاوت دو مفهوم ذخایر ارزی با دارایی‌های ارزی اظهارداشت: منابع بانک مرکزی که با اجرای برنامه جامع اقدام مشترک آزاد می شود و قابل استفاده خواهد شد، بالغ بر ۲۳ میلیارد دلار است. ۶ میلیارد دلار هم از منابع بلوکه شده دولت که وجوه حاصل از صادرات نفت است، آزاد می شود و به حساب بانک مرکزی واریز خواهد شد. به این ترتیب وجوه آزاد شده و قابل دسترسی بالغ بر ۲۹ میلیارد خواهد شد.کامیاب تاکید کرد: به این رقم 4.22میلیارد دلار وثیقه در چین برای تامین مالی پروژه‌ها، حدود ۲۴.۵ میلیارد دلار سپرده‌گذاری انجام شده نزد شرکت‌ زیرمجموعه وزارت نفت (این مبلغ صرف پروژه‌های نفتی شده است؛ اما اکنون توانایی بازپرداخت ندارند
و در قانون بودجه سال جاری ۲ سال امهال گرفته‌اند)، حدود ۱۰ میلیارد دلار سپرده نزد بانک‌های ایرانی
(این مبلغ به موجب قوانین و مصوبات مراجع مختلف مصرف شده و قابلیت بازیافت آنها محل تردید است)، 7.3میلیارد دلار اوراق قرضه مسدودی ناشی از حکم دادگاه و همچنین وجوهی که در اختیار بوده، اضافه می شود و به این ترتیب موضوع روشن خواهد شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام